Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Szukaj
Close this search box.

Zielonogórska Majówka

Fotomigawka 1 maja Fotomigawka 3 maja Zielonogórski Ośrodek Kultury, Regionalne Centrum Animacji Kultury oraz Stowarzyszenie „Moje Miasto” zapraszają na Majówkę. Już 1 maja o godzinie 11.30 Capstrzyk przy Pomniku Bohaterów Westerplatte. Spod pomnika wyruszy parada Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Grodziska Wlkp. Parada dotrze pod scenę przy Hotelu Śródmiejskim, gdzie będzie można zobaczyć i wysłuchać koncertów grupy młodzieżowej RezonasKapeli LwowiacyMłodzieżowej Orkiestry Dętej oraz okolicznościowych wystąpień Prezydenta Miasta Zielona Góra i parlamentarzystów. Uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja rozpoczną się o godzinie 10.30 w Konkatedrze. O godzinie 12.00 w parku im. gen. Sowińskiego rozpoczną się uroczystości patriotyczne. Będzie można również wysłuchać koncertu Orkiestry Śląskiego Okręgu Garnizonowego z Żagania i grupy DeLuzers.

3 maja zapraszamy na tereny okalające amfiteatr gdzie odbędzie się wiosenna impreza rekreacyjna – Majówka na Wzgórzach – początek imprezy godzina 13.00. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Na dwóch scenach będzie można zobaczyć i usłyszeć zespoły muzyczne: DeLuzerrs, którego repertuar stanowią doskonale znane przeboje (covery) muzyki pop-rockowej i rockowej; J.J. BAND, zespół w rankingu Blues Top 2003, zajął pierwsze miejsce w kategoriach: Zespół roku i Płyta roku; działające przy Zielonogórskim Ośrodku Kultury: Studio piosenki ERATO, zespół wokalny TONIKA oraz M2. Na scenie zaprezentuje się również kapela Lwowiacy.
Od 1 maja zapraszać będzie wesołe miasteczko, a w dniu imprezy najmłodszej publiczności zaprezentuje się Teatr Malutki z Warszawy. W godzinach 14.00-18.00 organizatorzy przygotowali blok zabaw i gier rekreacyjnych dla dzieci i dorosłych. Będzie można również skorzystać z bezpłatnego znakowania rowerów i porad serwisu rowerowego a przedstawiciele zielonogórskiego TKKF będą zachęcać uczestników festynu do aktywnego wypoczynku. Wystąpią animatorzy wszelkich form ruchu: biegu, wędrówek pieszych i rowerowych, nordic SKI, fitness.
Będzie można również zapoznać się z nowinkami w wiosennej modzie podczas pokazu przygotowanego przez Agencję Modelek EVE MODELS. Funkcjonować będą punkty: pomiaru ciśnienia, Zielonogórskiej Informacji Turystycznej, gastronomiczne. Serdecznie zapraszamy!

Informacje o wykonawcach:

Zespół DeLuzers powstał we wrześniu 2001r. w Inowrocławiu. Grupę tworzą profesjonalni muzycy grający m.in. w zespołach YA, Colin Bass Band, Oddział Zamknięty, Norbi. Repertuar zespołu stanowią doskonale znane przeboje (covery) szeroko rozumianej muzyki pop-rockowej i rockowej. Długoletni staż każdego z muzyków, bardzo dobry warsztat oraz wysokiej klasy sprzęt pozwalają zespołowi na osiągnięcie profesjonalnego brzmienia, zapewniając tym samym komfort i przyjemność odbioru granej przez DeLuzers muzyki. Zespół jest doskonałą propozycją na wszelkiego rodzaju imprezy plenerowe lub klubowe. Dobór repertuaru gwarantuje doskonałą zabawę dla szerokiej publiczności.

Początki J.J. BAND sięgają sierpnia 2001 r. i udziału gitarzysty i wokalisty Jacka „Jogiego” Jagusia w warsztatach bluesowych „Blues nad Bobrem”. Tam zapadła decyzja o założeniu bandu i jego profilu. Oficjalny debiut płytowy – album „Good Day For The Blues”, został entuzjastycznie przyjęty przez środowisko bluesowe. W rankingu „Blues Top 2003” zajął pierwsze miejsce w dwóch kategoriach – „Zespół roku” i „Płyta roku”. Ich atuty, to świeżość, energia, wspaniała motoryka, wysoka klasa instrumentalna całego zaspołu. Jako soliści wybijają się lider, bez wątpienia jeden z najciekawszych polskich fenderowców (stylowe sola w Roxanne, Blues For You, It Takes Two i in.), swobodnie „chodzący” po znanych skądinąd frazach, ale wypełniający je charakterystyczną tylko dla siebie energią oraz Bartek „Bart” Łęczycki – świetny fachowiec w każdym calu.

Studio piosenki ERATO powstało w 1999 roku. Od początku kierownikiem artystycznym grupy jest Krzysztof Mroziński. W studio śpiewają licealiści i studenci zielonogórskich szkół i uczelni. Zespół posiada w repertuarze kilka programów: „Apetyt na poezję” – to poetycko-muzyczna podróż przez twórczość Jonasza Kofty, „O! Polskie piosenki” – wybór największych hitów festiwalu opolskiego, „Ale KINO” – popularne tematy z filmów i musicali. ERATO wykonuje też kompozycje Krzysztofa Mrozińskiego. Studio koncertowało na wielu estradach krajowych i zagranicznych. Zielonogórzanie śpiewali m.in. w teatrze STUDIO BUFFO w Warszawie, Gorzowie Wlkp., Brzegu Dolnym, Lubinie, Poznaniu, Włocławku, Słubicach. Prezentowali się przed publicznością Witebska (Białoruś), Nitry (Słowacja), Frankfurtu nad Odrą (Niemcy).

Zespól wokalny Tonika powstał w roku 1999. Pierwszą siedzibą zespołu był Dom Kultury na Chynowie (filia ZOK). Od roku 2004 działa przy ZOK-u. Instruktorem zespołu jest Natalia Smirnowa. Od początku istnienia Tonika bierze udział w konkursach, koncertach i uroczystościach organizowanych w mieście. W 2004 i 2005 dostała wyróżnienie w eliminacjach do festiwalu kolęd i pastorałek w Będzinie. Solistki zespołu mają również indywidualne osiągnięcia. W 2002 roku Aneta Thiele dostała wyróżnienie w Lubuskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej, a Magda Fiałkowska zoatała laureatką tej imprezy.

Zespół  (dawniej Mali muzykanci) – to dziecięca grupa wokalna, która działa w ZOK „Amfiteatr” już od 2000 roku. Są zawsze tam, gdzie piosenka. Występują więc na zielonogórskich konkursach piosenki, okolicznościowych koncertach, na na festynach i rozmaitych miejskich imprezach kulturalnych. M są laureatami „Wiolinowych spotkań” Pro Arte w Międzyrzeczu oraz ogólnopolskiego konkursu „Eko piosenka” w Legnicy (III nagroda), laureatami XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „Nowa piosenka w Starym Krakowie” (2006), laureatami X Nadbałtyckiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „O Bursztynowe słoneczko” w Ustce (I nagroda-2007). Mają własny repertuar i tworzą własny klimat bliski wyobraźni dziecka i jego zainteresowań

Sprawdź również

Skip to content