Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w Jesiennych Spotkaniach Kulturalnych – AUTUNALIA 2011.
FOTORELACJE:
Konkurs o nagrodę przechodnią „Złotego Pegaza” (szkoły):
1 Liceum Ogólnokształcące – dzień 1
1 Liceum Ogólnokształcące – dzień 2
1 Liceum Ogólnokształcące – dzień 3
7 Liceum Ogólnokształcące
Recital Artura Andrusa
Spektakl „Novecento” według powieści Alessandro Baricco
Turniej Jednego wiersza oraz recital Szymona Zychowicza
Przegląd Kapel Rockowych „Młoda Energia”
Warsztaty gitarowe z Leszkiem Cichońskim
Katarzyna Groniec w koncercie promującym nową płytę PIN-UP PRINCESS
Informacje o konkursach
Pierwszy z ogłoszonych konkursów to konkurs o nagrodę Złotego Pegaza skierowany do zielonogórskich szkół, czyli walka o przechodnią statuetkę Złotego Pegaza, Dyplom Honorowy, opiekę merytoryczna i pomoc techniczną ZOK szkole, która zorganizuje najwyżej ocenianą imprezę oraz oczywiście nagrody (finansowe i rzeczowe), dyplomy dla nauczycieli i młodzieży – animatorów życia kulturalnego szkoły. Szkoła przystępująca do udziału w Autunaliach zgłasza swój akces w terminie do 4 listopada (formularz zgłoszenia do pobrania TUTAJ ). Uczestnicy zgłaszają organizatorowi szczegółowy program Autunaliów szkolnych, przygotowują co najmniej jedną imprezę – może to być koncert, spotkanie, wystawa, spektakl z udziałem własnych utalentowanych wykonawców lub zaproszonych artystów, autorów. Imprezy Jesiennych Spotkań muszą odbyć się w terminie 14 – 18 listopada na terenie szkoły lub w innym wskazanym miejscu. Szkoła jest zobowiązana poinformować ZOK o osobach odpowiedzialnych za przygotowanie imprez (nauczyciel i przedstawiciel młodzieży) oraz o wszelkich zmianach organizacyjnych związanych z imprezą (termin, godzina, sala) najpóźniej w terminie na tydzień przed jej realizacją. Szkoła, która bierze udział w konkursie składa w ZOK-u sprawozdanie z imprezy w terminie do 30 listopada br.. Rozstrzygnięcie przeglądu oraz wręczenie nagród odbędzie się w dniu 9 grudnia br.
Drugim z ogłoszonych konkursów jest konkurs fotograficzny “Zielona Góra – znana – nieznana”. Do walki o nagrody zapraszamy młodych amatorów fotografii – uczniów gimnazjów i szkół średnich. Prace konkursowe: min. format 20cm x 30cm, maksymalnie 3 prace autora – odbitki na papierze fotograficznym należy składać w usztywnionych kopertach do 10 listopada na adres: Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul. Festiwalowa 3, 65-520 Zielona Góra z dopiskiem Autunalia – foto. Każdą pracę należy czytelnie opisać na odwrotnej stronie, podając: imię i nazwisko autora, tytuł pracy. Do prac należy dołączyć Kartę Zgłoszenia (do pobrania TUTAJ ). Prace nieopisane bez karty zgłoszenia nie będą oceniane. Nagrodzone i wyróżnione prace przechodzą na własność organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji i publikacji prac konkursowych w katalogu, internecie oraz środkach masowego przekazu bez wypłacania honorariów autorskich w celu informacji i reklamy wystawy. Wystawa pokonkursowa zostanie otwarta 22 listopada o godzinie 17.00 w Hydrogalerii (ZOK). Podczas wernisażu zostaną ogłoszone wyniki konkursu.
Trzecim konkursem jest Turniej Jednego Wiersza, który odbędzie się 23 listopada. W turnieju mogą uczestniczyć uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy prezentują osobiście jeden własny wiersz, który nie był wcześniej publikowany i nagradzany. Tekst wiersza wraz z notą o autorze – adresem i kontaktowym numerem telefonu należy przesłać na adres ZOK, 65-520 Zielona Góra, ul. Festiwalowa 3 lub e-mail: dominika@zok.com.pl (z dopiskiem „TJW”) w terminie do 10 listopada br. Komisja artystyczna dokona wyboru wierszy, które zostaną umieszczone w tomiku poezji. Turniej zakończy koncert Szymona Zychowicza z piosenkami z nowej płyty “Po prostu”. Karty zgłoszenia do pobrania TUTAJ
Polsko – niemiecki Przegląd Kapel Rockowych MŁODA ENERGIA
Piwnica KAWON
25-26 listopada 2011
W imprezie mogą wziąć udział zespoły rockowe w przedziale wiekowym od 14 do 19 lat
Zgłoszenie kapeli zawierające:
– kartę zgłoszenia (do pobrania poniżej)
– wymagania techniczne
– tytuły piosenek (autor tekstu i muzyki)
– pliki MP3 z piosenkami w wykonaniu zespołu
należy wysyłać na e-mail kris@zok.com.pl w nieprzekraczalnym terminie do 10 listopada. Informacje telefoniczne +48 68 4511002 (Krzysztof Mroziński).
Rada artystyczna po wysłuchaniu nagrań zakwalifikuje zespoły do udziału w koncercie konkursowym.
Koncert konkursowy odbędzie się w 25 listopada o godzinie 19.oo. Zespoły prezentują się we własnym autorskim programie muzycznym trwającym nie dłużej niż 20 min (łącznie z zainstalowaniem się na scenie). Dozwolone jest korzystanie z repertuaru innych wykonawców – zespołów( max 50%.występu)
Informacje o zakwalifikowanych zespołach dostępna będzie na stronie www.zok.com.pl po 15 listopada.
(pobierz kartę zgłoszenia )
Warsztaty gitarowe
Warsztaty odbędą się 26 listopada i są przeznaczone dla gitarzystów z zespołów zakwalifikowanych do przeglądu MŁODA ENERGIA oraz innych młodych gitarzystów (tylko 10 miejsc zatem decyduje kolejność nadesłania emaila z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu kris@zok.com.pl), którzy posiadają już pewne doświadczenie i umiejętności i chcą je doskonalić. Celem zajęć jest podniesienie poziomu technicznego i muzycznego młodych gitarzystów. Zapoznanie się z najnowszymi trendami w muzyce rockowej oraz wykorzystanie praktycznych porad w codziennej grze na instrumencie. Po zakończeniu warsztatów planowany jest wspólny koncert. Warsztaty poprowadzi znany polski gitarzysta Leszek Cichoński
(pobierz kartę zgłoszenia )
Ilość miejsc ograniczona
Informacje o imprezach
Spektakl „Novecento” według opowiadania Alessandro Baricco
O realizatorach:
Małgorzata Kazińska (reżyser) studentka piątego roku Wydziału Reżyserii Dramatu, specjalizacji teatru lalek w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu. Stypendystka Prezydenta Wrocławia oraz Ministra Kultury. Twórczyni spektakli granych
i nagradzanych na wielu festiwalach m.in. we Wrocławiu (38 i 39. OFTJA, 32.PPA), Łodzi (VII Międzynarodowy Festiwal Solistów Lalkarzy), czy 11. Międzynarodowego Festiwalu Zdarzenia w Tczewie.
Marek Zimakiewicz (wykonawca) pochodzi z Polkowic gdzie wychował się na Polkowickich Dniach Teatru. Jeszcze jako licealista został laureatem Festiwalu Ewentualnych Talentów Aktorskich we Wrocławiu za monodram „Gdzie jesteś?”. Od razu po maturze został przyjęty do PWST Wrocław na Wydział Lalkarski gdzie obecnie kończy ostatni rok studiów. Często współpracuje ze studentami reżyserii. Dotychczasowe role: August Strindberg „Noc Trybad” Per Olov Enquist reż. K. Kuliński, Ksiądz „Bajka” I. Iredyński reż. P. Pawlik, Edward „Anuenue” reż. Małgorzata Kazińska, Cyryl „Iwona, księżniczka Burgunda” W. Gombrowicz reż. A. Twardowska, Hamlet i Duch Króla „Hamlet” W. Shakespeare reż. M. Kocur. Doskonalił się na warsztatach w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu, sam też prowadzi warsztaty aktorskie dla gimnazjalistów. Jego wyjątkowe umiejętności animacyjne zostały szybko zauważone i od 2010 r. jest aktorem Teatru Baj w Warszawie gdzie zagrał w spektaklach: „Śpiąca Królewna”, „Królowa śniegu”.
Anna Porzyc (kompozytor) urodzona w 1985 roku w Lublinie. W latach 2005-2010 studiowała teorię muzyki na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Na tej samej uczelni, w 2010 roku, ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie w zakresie kompozycji. Obecnie kontynuuje naukę kompozycji na studiach magisterskich, pod kierunkiem Jana Antoniego Wichrowskiego (kompozycja ogólna), Cezarego Duchnowskiego (kompozycja komputerowa) oraz Zbigniewa Karneckiego (kompozycja teatralna i filmowa).
Magdalena Nowak (scenograf) studentka piątego roku scenografii na Wydziale Architektury Wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Autorka licznych scenografii do spektakli dla dzieci i dorosłych we współpracy ze studentami Wydziału Reżyserii PWST .
Jesienne Spotkania Kulturalne AUTUNALIA 2011
NOVECENTO
według powieści Alessandro Baricco, reż. Małgorzata Kazińska
21 listopada, godz. 18.00, Hydro(za)gadka
Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul Festiwalowa 3
Wstęp wolny
Turniej Jednego wiersza oraz recital Szymona Zychowicza
Szymon Zychowicz artysta Kabaretu Czarny Kot Rudy Teatru Polskiego w Szczecinie. Pochodzi z Koszalina, gdzie współtworząc pod czujnym okiem Bartosza Brzeskota (Kabaret Rafała Kmity) „Noce Kata”, debiutował w Teatrze Propozycji DIALOG. Od 1994 roku (przez osiem kolejnych lat) był artystą krakowskiego kabaretu Piwnica pod Baranami. Wprowadzony przez Grzegorza Turnaua. Jest współzałożycielem m.in: Nocnego Bractwa Artystycznego (G. Halama, Simple Acoustic Trio, Marek „Szczurek” Grabie, Adam Sztaba, Magdalena „Cytryna” Turowska, i in.), koszalińskiego kabaretu „Bez Oparcia”, krakowskiego, studenckiego kabaretu „Zielone Szkiełko” (Robert Kasprzycki, Janusz Radek, Basia Stępniak-Wilk, Grzegorz Halama, K. Śmiałkowski) Jego największe sukcesy: Grand Prix „OPPA”’92 w klubie Hybrydy, Warszawa (pierwszego i drugiego miejsca nie przyznano!), I miejsce „Zaduszki”’92 w Piotrkowie Trybunalskim (przewodnicząca jury: Agnieszka Osiecka), II miejsce i nagroda publiczności „Recitale”’92 w Siedlcach, I miejsce „Bez fałszu”’93 w Poznaniu – konkurs Zbigniewa Górnego. Jest również laureatem innych konkursów i festiwali.
Na oficjalnej stronie internetowej artysty można przeczytać: Wszystkie znaki na Niebie i Ziemi, a za nimi: PAM, NASA, OBOP, CBOS, NATO, PAP oraz Agencja Informacyjna Reuters, zdają się być zgodne (acz nie zaskoczone) co do jednego – jest: piekielnie zdolny, nieziemsko utalentowany, anielsko cierpliwy, bezsprzecznie spokojny, absolutnie miły, wyjątkowo pogodny – nienaturalnie pozbawiony wad. Ale nie słabości – szczególnie do fasolki po bretońsku (o każdej porze, najchętniej w pociągach PKP i pokrewnych, dowolnej relacji – o ile przewoźnik posiada na stanie wagon Warsu, a tenże fasolkę.)Sam artysta nie wie: kto, na czyje zlecenie i po co zadał sobie tyle trudu, a wreszcie – dlaczego to wszystko, ale wrodzony dar skromności, wespół z dobrymi manierami oraz brak czasu do takich rozważań, zmuszają go do odrzucenia wszelkich dociekań, a intelekt nakazuje pogodzenie się z faktami. Ktoś o nim napisał: „Jest muzykiem, poetą… Kaszpirowskim!” – w tej kolejności. „Niebo gwieździste nad nim i prawo moralne w nim” – tajemniczo dodają inni.
Jesienne Spotkania Kulturalne AUTUNALIA 2011
Turniej Jednego wiersza oraz recital Szymona Zychowicza
23 listopada, godz. 18.00, Hydro(za)gadka
Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul Festiwalowa 3
Bilety w cenie 10 zł do nabycia na godzinę przed koncertem
Katarzyna Groniec w koncercie promującym nową płytę PIN-UP PRINCESS
Katarzyna Groniec – wyjątkowa wokalistka i osobowość polskiej sceny! Niekiedy cały teatralny zespół nie jest w stanie dostarczyć tylu emocji i tak umiejętnie przenieść słuchaczy w świat o którym opowiada. A opowiada niezwykle przejmująco i wiarygodnie, dzięki czemu po chwili każdy przenosi się w świat kreowany słowem i melodią. Jej występy to przejmujące spektakle, a widzowie od początku czują realistyczność wszystkich historii. Towarzyszący artystce muzycy w idealny sposób dozują emocje budując niepowtarzalny nastrój. Na rynku płytowym debiutowała albumem zatytułowanym „Mężczyźni” (2000), którego producentem był Grzegorz Ciechowski, odpowiedzialny również za większość tekstów, muzykę i aranżacje. Groniec zaśpiewała także kilka utworów poetyckich m.in. Asji Łamituginy, Wiktora Woroszylskiego, Konstantego I. Gałczyńskiego oraz Marka Grechuty. Pierwszy singiel promujący ten album nosił tytuł „Dzięki za miłość”. W 2002 roku wydała płytę „Poste restante”, w 2004 r. – dwupłytowy album „Emigrantka”, w 2007 roku „Przypadki”, we wrześniu 2008 roku pierwszą płytę koncertową „Na żywo”. 27 marca 2009 roku na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu miał premierę spektakl „Listy Julii” w tłumaczeniach Katarzyny Groniec, aranżacjach Łukasza Damrycha i Tomasza Kasiukiewicza. Premiera płyty „Listy Julii” miała miejsce 15 października 2009 roku.
„Pin-up Princess” to siódma płyta Katarzyny Groniec, która ukaże się jesienią 2011 roku. Będzie to druga w jej dorobku płyta literacko-autorska. Muzykę skomponowali: Robert Szydło (towarzyszący jej od 3 lat artysta grający na gitarze basowej ), Piotr Dziubek (producent płyt „ Emigrantka „ i „Przypadki”) oraz w znakomitej większości Wojciech Waglewski, twórca i lider zespołu Voo Voo, autor wielu wspaniałych projektów muzycznych. Po raz pierwszy Groniec używa brzmień gitarowych, piosenek opartych przede wszystkim na rytmie. Naturalność brzmienia podrasowana lekką elektroniką dodaje tekstom lekkości.
Jesienne Spotkania Kulturalne AUTUNALIA 2011
Katarzyna GRONIEC PIN-UP PRINCESS
26 listopada godz. 19.00 Hydro(za)gadka
Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul Festiwalowa 3
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w systemie sprzedaży oraz: MuzArt, Bumtarara, At Skowronek, ZOK.