10 lutego w HydroGalerii o godzinie 17.00 zostanie otwarta wystawa dwóch młodych artystów związanych z Zieloną Górą, absolwentów Liceum Plastycznego, studentów Wydziały Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Marek Woźniak (rzeźba) – student trzeciego roku kierunku grafiki na wydziale artystycznym w Zielonej Górze. Rzeźby Woźniaka nawiązują do tematu kombinezonu, który jest metaforyczną częścią każdego z nas. Człowiek okryty w własne bariery, budowane z różnych powodów. Odkrywanie samego siebie jest najtrudniejszą walką, która trwa przez całe życie. Rzeźby są wykonane z plastiku, który najlepiej pokazuje ograniczenie podstawowych czynności życiowych i jak też problem z jego usunięciem (brak powietrza, skrepowanie, klaustrofobia i proces rozkładu ).
Grzegorz Myćka (plakat) – student Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego (dyplom w pracowni druku wypukłego prof. A. Bobrowskiego), w latach 2011-2013 student wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (dyplom w pracowni wklęsłodruku prof. P. Szurka). Dwukrotny stypendysta Miasta Zielona Góra w dziedzinie sztuk plastycznych w 2008 i 2011 roku. Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w twórczości artystycznej w 2012 roku. Zajmuje się grafiką warsztatową i projektową, ilustracją oraz krótkimi formami animowanymi. Działa także jako muzyk. Laureat wielu konkursów w dziedzinie plakatu i rysunku satyrycznego. W swojej twórczości skupia się przede wszystkim na poszukiwaniu człowieka, rozumianego zarówno jako formy fizycznej jak i metafizycznej. Najczęściej wykorzystuje do tego celu klasyczne techniki graficzne – głównie techniki metalowe – poprzez które ujawnia swoje zainteresowanie zagadnieniem powielenia obrazu oraz relacją matrycy i odbitki. Specyfika stosowanego medium, wymuszająca sporą dyscyplinę pracy, nie powstrzymuje go jednak od eksperymentowania z materią i formą, przez co czasami jego grafiki czasami stają się elementami instalacji przestrzennych.
Zapraszamy do HydroGalerii, która mieści się w Zielonogórskim Ośrodku Kultury przy ul. Festiwalowej 3.