Mamy to! Przedstawiamy Wam projekty, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji WyGRAJ To! i zmierzą się o występ na Scenie Winobraniowej 2022! Będzie to wyjątkowe Winobranie otwierające obchody 800 i 700 – lecie Zielonej Góry. Cieszymy się, że zespoły biorące udział w projekcie reprezentują tak różnorodne nurty muzyczne. Jesteśmy przekonani, że walka będzie zacięta. Zapraszamy wszystkich do brania udziału w koncertach oraz oglądaniu ich online na naszym profilu FB oraz Youtubie.
4.02.2022, godz. 19.00. Hydro(za)gadka CHUDA WIEDŹMA
Chuda Wiedźma to pseudonim artystyczny wzięty z tytułu jednej z jej piosenek. Wszystkie utwory, które zaśpiewa są napisane i skomponowane przeze nią. Wykona je w wersji elektronicznej.
Klimat jaki wyłania się z jej muzyczno-lirycznych opowieści można określić jako melancholijny, poetycki, ale zarazem ironiczny i prowokacyjny. Lubi zabawę słowem, a muzycznie lawiruję pomiędzy szeptem, a erupcją wulkanu.
25.02.2022, godz. 19.00, Hydro(za)gadka, ROADHOUSE
„Roadhouse – młode lubuskie trio, które przeniesie nas do lat świetności rocka, poprzez swoje pełne energii, klimatyczne, vintage’owe rockandrollowe show, składające się zarówno z autorskich kawałków, jak i coverów klasyki rocka oraz improwizacji. Zespół powstał w 2018 roku, a jego skład przechodził różne zmiany, w wyniku czego z pierwotnego składu został tylko założyciel, gitarzysta i wokalista Szymon Jurkowski, a skład uzupełniają perkusista Tomek Wójtowicz oraz basista Hubert Mazurek. Muzykę Roadhouse wyraźnie cechują inspiracje takimi zespołami jak Led Zeppelin, The Beatles, KISS, AC/DC, Aerosmith, The Rolling Stones, Cream, etc.”
18 marca, godz. 19.00, Hydro(za)gadka, FAJNA FERAJNA
Fajna Ferajna to kilkunastoosobowa grupa młodych ludzi z Wiechlic, grających muzykę folkową. W poszukiwaniu twórczych inspiracji zespół sięga do lwowskiej, łemkowskiej i polskiej muzyki ludowej. Fajna Ferajna ma na swoim koncie sukcesy na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym, m. in. dwukrotnie zwycięstwo na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej w Legnicy, Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Żeglarską i Turystyczną w Żaganiu. Zespół reprezentował kraj na Polsko-Niemieckich Targach Młodzieży JUNG LIVE we Frankfurcie nad Odrą a także brał udział w obchodach 60 rocznicy akcji „Wisła” w Kijowie.
Przygoda z piosenkami Marka Grechuty zaowocowała udziałem w finale „Grechuta Festival” organizowanym w Krakowie.
W październiku 2012 roku Ferajna zdobyła „ZŁOTĄ ŁÓDKĘ” na II Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje” w Łodzi. Zespół nagrał również kilka audycji radiowych oraz był gościem TVP w programie „Kawa czy herbata”. Kilkakrotnie młodzi artyści występowali w Niemczech i na Ukrainie. Fajna Ferajna jest również pomysłodawcą i realizatorem wielu projektów społeczno-kulturalnych.
22 kwietnia, godz. 19.00, Hydro(za)gadka, GRA SÓW
Grupę tworzą: Kamil Meler (wokal oraz gitary), Marta Wołczecka (gitara elektryczna), Tomasz Dopierała (gitara basowa) oraz Max Wolff (perkusja). Autorem wszystkich tekstów oraz muzyki jest Kamil Meler.
Zespół powstał w 2017 roku, ale ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy. Zostali jedynym zespołem laureatem na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej im. Jacka Kaczmarskiego w Poznaniu (2018) oraz zajęli pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu dla Młodych Zespołów GettingOut w Gorzowie Wlkp (2018). W tym roku zaliczono ich do 15 najlepszych projektów muzycznych z Poznania.
Cały czas doskonalą swój warsztat ciągle koncertując oraz nagrywając nowe utwory. W lipcu 2018 pojawiła się ich debiutancka epka. W lutym roku 2020 wyszła ich pierwsza płyta długogrająca zatytułowana „Wolne Tańce”. Pierwszym utworem promującym ten album są „Fantastyczne Stworzenia”. Drugi singiel to „Coś Więcej”. Trzeci: „Film”. Na początku roku 2022 pojawi się również ich druga płyta długogrająca.
Muzyka Gry Sów to pozorna prostota skrywająca w sobie sporą warstwę energii oraz chwytliwości. To piosenki poruszające tematy ucieczki od przeszłości, poszukiwania przyszłości, wszelkiej innej refleksji. Podróż do świata zbudowanego z pragnień i chęci działania, radości i smutku, poczucia młodości i starości.
20 maja, godz. 19.00, Hydro(za)gadka, ATAWIZM
ATAWIZM powstał w Zielonej Górze w listopadzie 2019 roku. W twórczości zespołu słychać inspirację różnymi gatunkami muzycznymi. Muzycy ATAWIZMU łączą elementy rocka progresywnego, piosenki literackiej i muzyki klasycznej. Stawiają na autorską twórczość, ale lubią nawiązywać w niej do utworów innych wykonawców. Sekcja rytmiczna, którą tworzą Lech Popławski (gitara basowa) i Mateusz Kamiński (perkusja) współgra z brzmieniem skrzypiec Weroniki Lenart i wokalem oraz gitarą Zosi Ścigaj. Zespół został doceniony podczas Antyfestu Antyradia 2021. Od początku istnienia, zespół wspiera swymi koncertami WOŚP i akcje charytatywne.