Fotomigawka „Mój trup” jest w dwojakim sensie przewrotną grą albo przewrotnie graną obecnością. To tylko kwestia ujęcia, kąta patrzenia (myślenia), by własną rzeczywistość po śmierci ewokować jeszcze z tej strony. Słowa zapisał Mickiewicz przed swoją śmiercią, ale po jego śmierci wypowiada je ktoś, komu Mickiewiczowski status „żywego trupa” jest niemal osmotycznie bliski, więc – mówiąc niejako „w imieniu” Mickiewicza – ma poczucie, że i Mickiewicz wypowiedział te słowa w imieniu niejednego Adama, którego „trup w pośrodku was zasiada, w oczy zagląda wam i głośno gada”.
Przedstawienie Bogusława Kierca jest opowieścią o śnieniu własnej trupiości, czy – odważniej mówiąc – śnieniem swojej trupiości. Jawnie teatralnym. I chodzi tu o teatr bezpośredniego wyznania. Bezwstydnie eschatologiczny. „Bogusław Kierc – w monodramie „Mój Trup”, którego premiera odbyła się w Teatrze Szkolnym we wrocławskiej filii krakowskiej PWST, skomponowanym z wierszy Adama Mickiewicza, nierzadko przewrotnie zinterpretowanych, dowodzi, że aktor bez wspomagania światłem, muzyką i nowoczesną techniką jest w stanie zawładnąć widzami. Za jedyny rekwizyt ma szklankę z wodą, która okaże się wulkanem pełnym lawy. Wybitne osiągnięcie”.
Tomasz Miłkowski, „Przegląd”
Bogusław Kierc – poeta, aktor, reżyser, autor ponad dwudziestu książek poetyckich, kilku eseistycznych oraz dramatów
i opracowań literackich; edytor dzieł Rafała Wojaczka, jego biograf (wydał książkę „Rafał Wojaczek. Prawdziwe życie bohatera”), pedagog w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie (Filia we Wrocławiu). Pracuje w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. Laureat festiwali teatrów jednego aktora. W 2004 roku za spektakl „Zaskroniec” otrzymał Grand Prix WROSTJA. W 2008 roku zachwycił publiczność swoją grą w autorskim spektaklu „Mój Trup” za który na 42. WROSTJA otrzymał nagrodę Wojewody Dolnośląskiego, a w Toruniu ( na Festiwalu festiwali Teatrów Jednego) Aktora – Nagrodę Publiczności. Ponadto – Nagrodę Dziennikarzy w 2010 roku. Spektakl był również prezentowany na festiwalach na Litwie (nagroda specjalna w Kownie) i Słowacji.
„Mój trup” na podstawie wierszy Adama Mickiewicza
scenariusz, reżyseria, scenografia i wykonanie Bogusław KIERC
Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury
Fotomigawka „Roxxy 2 Hot” to kameralna, pikantna, mocno erotyczna, lekko wyuzdana, ale przede wszystkim zabawna spowiedź znanej celebrytki o tym, jak została gwiazdą porno.” To parodia czasów, w którym ciało jest ważniejsze od rozumu i inteligencji, a celebrytami stają się ludzie znani nie z mądrości i dokonań, ale wyłącznie z tego, że… są znani, bo pokazywani w telewizorze. To także opowieść o tym, jak wielkie znaczenie w karierze ma najzwyczajniejszy przypadek ” Paweł Palcat
Szymon Turkiewicz urodził się – jak mówi – za późnego Gierka, a debiutował w raczkującym kapitalizmie. Choć żyje z redagowania tekstów reklamowych, to jego prawdziwą pasją jest teatr. Nigdy nie studiował reżyserii (jest absolwentem Akademii Muzycznej), a mimo to niejeden reżyser może pozazdrościć mu warsztatu. W swoim artystycznym dorobku ma 11 spektakli, między innymi „Dolne Partie – musical intymny”, „AAA pracy szukam, matkę oddam”, „Spot!”, „Trójkąt”. Ostatnie premiery to „Noc Misia” Ignacio del Morala na Scenie Współczesnej oraz „Roxxy 2 Hot” w teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy.
Paweł Palcat – aktor Teatru Modrzejewskiej, wcześniej jeden z założycieli i aktor wrocławskiego teatru offowego Zakład Krawiecki, stypendysta Prezydenta Wrocławia.
Paweł Palcat, Szymon Turkiewicz RoXXy 2 Hot
reżyseria Szymon Turkiewicz, wykonanie Paweł PALCAT
Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury
Spektakl tylko dla widzów dorosłych!
Cena biletu 10 zł (na każdy spektakl)
Bilety do nabycia: , ABIPLUS, AT Skowronek, bileteria MUZ-ART, Bumtarara, ODKRYWCA Biuro Podróży, MEGA TOURS Biuro Podróży, ZOK.