Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Szukaj
Close this search box.

„Planeta Anna” – koncert poświęcony Annie German

Międzynarodowy koncert „Planeta Anna”, poświęcony wybitnej Polskiej artystce Annie German. Koncert jest autorską interpretacją i aranżacją znanych utworów z repertuaru Anny German, ma swój niepowtarzalny charakter w sposobie wykonania utworów (solo, duet, kwartet, instrumentarium i autorski scenariusz). Anna German śpiewała o miłości i pokoju i właśnie jej piosenki potrzebne są teraz, jak nigdy wcześniej.

 

 

 

W tym roku w  koncercie biorą udział młodzi artyści, laureaci międzynarodowych festiwali, Polacy z różnych krajów:

Grażyna Komincz
Absolwentka wydziału wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Brała udział w licznych koncertach i festiwalach w Polsce, Łotwie, Ukrainie, między innymi:  Festiwal „Pieśni walczących o Niepodległość” (Warszawa, 2017). W swoim repertuarze posiada utwory klasyczne, operetkowe, musicalowe oraz estradowe.

Katarzyna Czekanowska (Ukraina)
Śpiewaczka operowa z Tarnopola, laureatka międzynarodowych i ogólnokrajowych konkursów. Zwyciężczyni pierwszej nagrody w międzynarodowym konkursie w Cambridge 2023.

Paulina Raczkowska (USA)
W Stanach ukończyła muzykologię na uniwersytecie Aaron Copland School of Music. W ostatnim czasie wygrała nagrodę Prezydenta Miasta Opole na III Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu oraz wyróżnienie za piosenkę autorską w IV Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Zwyciężczyni II Festiwalu Ireny Jarockiej w Gdańsku (2022).

Natalia Kalada
Uznana za najlepszy mezzo-sopran Białorusi. Była solistką Teatru Opery i Baletu w Mińsku. Podczas protestów w 2020 r. w Białorusi została zwolniona z pracy. W tej chwili mieszka i pracuje w Warszawie.

Paweł Kozicz
Magister historii i teorii sztuki. Finalista Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Biciem” w Bydgoszczy. Zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne 2022, II miejsce II Konkursu Wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być”, II miejsce XIII Konkursu Piosenki „Agnieszka i inni”.  Zdobył wyróżnienie w programie „Szansa na sukces. Opole 2023”. Laureat I miejsca VI Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyka”.

Akompaniament :

  • „Alba Music Trio” (Darya Yeliseyeva – flet, Anastasia Bouria – fortepian, Eduard Radzwilowicz – wiolonczela) – laureaci międzynarodowych konkursów muzyki kameralnej z 15-letnim doświadczeniem koncertowym;
  • Witali Oleszkiewicz, fortepian. Kierownik artystyczny  festiwalu.

 

„Planeta Anna” – koncert poświęcony Annie German
29 maja 2023 r. godz. 18:00
Planetarium Wenus, ul. Generała Władysława Sikorskiego 10
Bilety w cenie: 30 zł do nabycia w systemie sprzedaży zok.abilet.pl i na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane)

 

Sprawdź również

Skip to content