Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Szukaj
Close this search box.

Lato Muz Wszelakich 2017 – Tydzień 4

Zapraszamy Państwa na kolejny tydzień atrakcji w ramach Lata Muz Wszelakich 2017. Mamy nadzieję, że będziecie z nami w tym tygodniu jak i w następnych. Serdecznie zapraszamy! Cały program i szczegóły tegorocznego Lata znajdziecie >TUTAJ<
26 lipca, środa

1700 – 1900  Zielona Góra dla najmłodszych
spacer z przewodnikiem Małgorzatą Wnorowską
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1645)
wstęp wolny

 

27 lipca, czwartek 

19.00 – Halina Benedyk – Mamy po 20 lat – recital
Amfiteatr im. Anny German, ul. Festiwalowa 3
wstęp wolny

Halina Benedyk to piosenkarka, która w latach 80 podbiła serca Polaków – pokochana jako dziewczyna  z mocnym, wdzięcznym głosem, Na Festiwalu w Sopocie w 1984 roku śpiewając „Frontierę” z włoskim piosenkarzem Marco Antonelli’m, zdobyła 3-cią nagrodę w konkursie.
Swoim największym przebojem „Mamy po 20 lat” wyśpiewała, na Festiwalu w Opolu w 1987 roku, Nagrodę Publiczności – został on Piosenką Roku w 1 Programie Polskiego Radia. Tak została zapamiętana aż do dziś.
Kiedy Halina się pojawia, między widownią a sceną zanika bariera i wszyscy razem spędzają niezwykle przyjemnie czas. Nieodłączną częścią programu są rozmowy, żarty, a także wspólne śpiewanie .Jej repertuar zawiera zarówno własne utwory jak i polskie i włoskie covery, tj.”Gdy mi Ciebie zabraknie”, „Cosa sei” czy “ Ci sara”. Kompozycje i aranżacje pisze dla niej Aleksander Maliszewski.

28 lipca, piątek

1100  Pan Twardowski, Teatr Pinezka z Gdańska
deptak (przy pomniku Bachusa)

Wersja Polskiej legendy o Panie Twardowskim w wariacji Clowna Pinezki. Spektakl łączy w sobie elementy magii, teatru i cyrku. Jest to wybuchowa mieszanka clownady, pantomimy, akrobacji, żonglerki i improwizacji z publicznością, czyli świetna zabawa dla widza w każdym wieku.

29 lipca, sobota

12.00 – 16.00  Otwarcie Parku „Zielony Przystanek” w Zielonej Górze – piknik rodzinny
Park „Zielony Przystanek” – przy ul. Lechitów i Nowej
Wstęp wolny

W sobotę 29 lipca zapraszamy na otwarcie parku „Zielony Przystanek” przy ul. Lechitów i Nowej w Zielonej Górze.  Główną atrakcją parku będzie wieża widokowa, z której można będzie obserwować korony drzew gdzie swoje legowiska ma wiele gatunków ptaków. W ramach inwestycji zostały wytyczone nowe ścieżki parkowe, zamontowano tablice i przyrodnicze urządzenia dydaktyczne oraz wybudowano altany ze stołami i ławkami. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci i rodzin: wielkie dmuchańce, zajęcia przyrodnicze leśników, animacje dla dzieci ZGranej Rodziny, wspólne konkursy i zabawy, malowanie buziek, pokazy strażaków, słodkie poczęstunki. Na pikniku będzie kolorowo i atrakcyjnie – zapraszamy !!!

1300 – 1600  Tańcz! Tańcz! Tańcz! spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca
Podwórko Galerii u Jadźki, ul. Żeromskiego 12

1600  Spotkanie solenizantek i ich przyjaciół oraz recital Agaty Miedzińskiej
Lubuski Teatr

2000  Koncert zespołu Jam Band
Klub Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13
BILETY 10 i 15 zł

wykonanie: Łukasz Łyczek Łyczkowski (vocal), Łukasz Łabędź Łabędzki (gitara), Grzegorz Johny Szkiela (gitara), Rafał Rafik Siwak (bas), Arek Lonek Jurusz (klawisze), Grzegorz Buffalo Kasperowicz (perkusja), Jacek Jaco Filipek (perkusionalia)

JAM BAND to projekt stworzony przez Łukasza ,,Łyczka” Łyczkowskiego znanego ze współpracy z wirtuozem gitary Leszkiem Cichońskim, 5 RANO czy SOLD MY SOUL wraz lubuskimi muzykami w celu upamiętnienia twórczości nieodżałowanego wokalisty zespołu Dżem – Ryszarda Riedla. 20 rocznica śmierci skłoniła JAM BAND do przygotowania koncertu, który traktuje przekrojowo całą karierę legendarnego artysty. Koncert ten jest swego rodzaju opowieścią o Ryszardzie Riedlu od młodych lat do tragicznego końca, piosenki przeplatane są anegdotami, ciekawostkami z barwnego życia wokalisty. Charyzma, zaangażowanie i niesamowity kontakt z publicznością sprawiają, że koncerty JAM przypominają występy za czasów Dżemu z Riedlem. A wszystko to podane w akustycznym sosie co nadaje szczególny klimat temu projektowi muzycznemu.

2030 – 2200  Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
Wzgórza Winne przy Palmiarni Zielonogórskiej

warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

 

30 lipca, niedziela

1700  Koncert Orkiestry Dętej Zastal
Deptak

Historia orkiestry od początku jej istnienia jest związana z Zaodrzańskim Zakładem Budowy Mostów i Wagonów „Wagmo”, który zaangażował 23 lutego 1947 roku Michała Kobaka i zlecił mu stworzenie orkiestry. Orkiestry jest też ściśle związana z wydarzeniami powojennej Polski, a przede wszystkim Zielonej Góry. Już 22 lipca 1947 roku ulicami Zielonej Góry po raz pierwszy przemaszerowała orkiestra „Wagmo” składająca się wtedy z 18 członków. W 1949 roku orkiestra dała 106 koncertów w mieście i na wsiach powiatu. Weterani zespołu wspominają, że przez cały rok nie mieli ani jednej wolnej niedzieli. Od początków istnienia orkiestra dęta „Zastal” uświetnia swoją grą Ingresy Biskupie, procesje Bożego Ciała, nabożeństwa, odpusty i festyny parafialne. Bierze udział w licznych konkursach i przeglądach. Wysokie poczucie społecznego obowiązku charakteryzuje członków orkiestry do dzisiaj. W maju 2002 roku orkiestra zajęła 2 miejsce podczas Lubuskiego Festiwalu Orkiestr Dętych w Sulęcinie.

Orkiestra Dęta Zastal w tym rok obchodzi jubileusz 70-lecia.

2130 – 2300  Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
Wzgórza Winne przy Palmiarni Zielonogórskiej

warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo

Sprawdź również

Skip to content