Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa

Lato Muz Wszelakich 2017 – Tydzień 3

Zapraszamy Państwa na kolejny tydzień atrakcji w ramach Lata Muz Wszelakich 2017. Mamy nadzieję, że będziecie z nami w tym tygodniu jak i w następnych. Serdecznie zapraszamy! Cały program i szczegóły tegorocznego Lata znajdziecie >TUTAJ<

 

18 lipca, wtorek

2000  Koncert pieśni żydowskich w wykonaniu Cindy Paley
Galeria Pro Arte, Stary Rynek 2

Od ponad 20 lat Cindy Paley, atystka i pedagog muzyczny niesie radość poprzez muzykę żydowską w całej Ameryce Północnej. Łączy edukację z rozrywką nauczając żydowskich wartości i tradycji. Wzbogaca życie narzędziami, dzięki którym rozumiemy, że to co najlepsze w naszym dziedzictwie, będzie trwało. Od 1977 roku Cindy pracuje jako pedagog muzyczny w Valley Beth Shalom w Encino, w Kaliforni. Oprócz pracy pedagogicznej i koncertów Cindy jest kantorką i prowadzi niekonwencjonalne serwisy dla kobiet. Mieszka w L.A. z mężem i trójką cudownych dzieci.

 

19 lipca, środa

1200 – 1400  Natura moich okolic – Wystawa plenerowa Związku Nauczycielstwa Polskiego i grupy plastycznej Babie Lato
deptak, przy pomniku Bachusa

1700 – 1900  Szlakiem zielonogórskich Bachusików
spacer z przewodnikiem Elżbietą Kaszyńską
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 1645)

 

20 lipca, czwartek
19.00   Jerzy Połomski – Cała sala śpiewa z Nami – recital
Amfiteatr im. Anny German, ul. Festiwalowa 3
W 2017 roku JERZY POŁOMSKI świętuje JUBILEUSZ 60-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ!
W znakomitej formie, wciąż z powodzeniem koncertuje.  Niezmiennie popularny i kochany przez publiczność. Przez te wszystkie lata na estradzie nagrał kilkadziesiąt (!) płyt i wyśpiewał piosenki, które zna cała Polska. Podczas recitalu Jerzy Połomski przypomina swoje największe przeboje:  „Bo z dziewczynami”, „Daj”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Nie zapomnisz nigdy”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Moja miła, moja cicha”, „Błękitna chusteczka”, „Ta ostatnia niedziela”,  „Czy ty wiesz moja mała”, „Kodeks” i wiele innych.
Jerzy Połomski urodził się 18 września 1933 roku w Radomiu. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Aktorstwa uczył się u Stanisławy Perzanowskiej i Ireny Kwiatkowskiej, śpiewu u Marii Mokrzyckiej i Wandy Wermińskiej, interpretacji piosenek u Ludwika Sempolińskiego.
Jako aktor zadebiutował w 1957 roku w warszawskim teatrze Buffo. Następnie związany był z Teatrem Syrena. W 1957 r. dokonał pierwszych nagrań radiowych. Rok później zajął II miejsce w plebiscycie Polskiego Radia na najpopularniejszego polskiego piosenkarza. Szczyt popularności Jerzego Połomskiego przypadł na lata 60. i 70. Utwory Artysty wielokrotnie zdobywały tytuły piosenek miesiąca i roku w plebiscytach radiowych, prasowych i telewizyjnych oraz nagrody i wyróżnienia, m.in. II nagrodę na I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ’61 (za „Woziwodę”),, wyróżnienie na KFPP Opole ’90 (za „Moją młodość”)

21 lipca, piątek
1100  Historyja o Królu Barnabie, Studio Teatralne Guliwer z Zielonej Góry
Amfiteatr im. Anny German

W królestwie zwanym Brzydolandią wszyscy mieszkańcy muszą oszpecać się by zadowolić Króla – okropnie brzydkiego, lecz mającego wysokie mniemanie o swojej urodzie. Doprowadza to do groteskowej sytuacji – poddani są tak szpetni, że nikt nie może na nikogo spojrzeć bez obrzydzenia i gaśnie jakiekolwiek uczucie do drugiego człowieka…ale król czuje się świetnie…Aż nagle rodzi się w królestwie tajemnicze dziecko.. owoc miłości, a ponieważ wszyscy wiedzą, że dzieci są piękne…najpiękniejsze na świecie, stokroć piękniejsze od jakiegokolwiek Króla to…

 

 

2000  Koncert Jack Moore & Łukasz Gorczyca
Klub Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 17
BILETY 10 i 20 zł

wykonanie: Łukasz Gorczyca (bass), Jack Moore (gitara), Arek Kłusowski (vocal), Jakub Szturm (gitara), Tomasz Maria Dominik (perkusja, loopy)

Jack Moore, to niezwykle utalentowany  24 letni gitarzysta, kompozytor. Na gitarze zaczął grać w wieku lat 15 pod wpływem swego legendarnego ojca, Garrego z którym przez wiele lat występował gościnnie na wielu koncertach i festiwalach na całym świecie. Na jednym z koncertów poznał Otisa Taylora z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii.

jack_moore_400

W lipcu 2011 wystąpił na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple!!! Został również zaproszony przez zespół Thinn Lizzy ( z krótym karierę zaczynał jegoojciec) do wspólnych występów  Jack występuje na stałe z zespołem Cassie Taylor oraz realizuje własne projekty muzyczne.

22 lipca, sobota

1200 – 1900  II Piknik Naukowy „Z Ziemi do gwiazd”
Parking przy Centrum Przyrodniczym, ul. Jarosława Dąbrowskiego 14

Piknik Centrum Nauki Keplera to zróżnicowane aktywności w pięciu strefach tematycznych i dwóch dodatkowych strefach specjalnych: Relaksu i Partnerów. Sferyczne kopuły stanowić będą oprawę tego wydarzenia. Strefy tematyczne będą nawiązywały do planety Ziemia i Kosmosu.

Strefa Atmosfery i Przestrzeni Kosmicznej – przyrodnicy z Centrum Przyrodniczego przedstawią problem zanieczyszczenia powietrza i wyjaśnią na czym polega skala porostowa. Wspólnie z uczestnikami będziemy budować ekologiczne pojazdy robotyczne. Opowiemy jak tworzą się chmury i powstają burze i zilustrujemy to ciekawymi eksperymentami

Strefa Planet – pod sferyczną kopułą o powierzchni 75 m2 stworzymy Mobilne Planetarium, w którym odbędziemy wirtualną podróż do odległych planet. Uzupełnieniem będą teleskopy, które stworzą piknikowe Obserwatorium Astronomiczne.

Strefa Litosfery i Meteorytów – nauczymy się rozpoznawać skały i minerały budujące naszą litosferę i dowiemy się, co je różni od meteorytów. Przedstawimy kolekcję skał oraz meteorytów. Opowiemy z jakim sprzętem wyrusza się na poszukiwanie ziemskich skał, a co pozwoli nam znaleźć meteoryty. Dowiemy się jak chronić powierzchnię naszej planety i dlaczego czasami staje się ona nieprzyjazna. Przedstawimy doświadczenia ilustrujące powstawanie tornad, wulkanów, tsunami i innych ciekawych zjawisk.

Strefa Hydrosfery – przedstawimy szereg pokazów i doświadczeń w oparciu o wykorzystanie wody. Wykonamy badanie jakości wody i przedstawimy jej znaczenie na Ziemi. Wyjaśnimy czym są Wyspy Śmieci na Pacyfiku. Zbudujemy wspólnie turbinę i zobrazujemy możliwości wykorzystania energii wody.

Strefa Biosfery i Wszechświata – w tej strefie przedstawimy problemy związane z zachowaniem bioróżnorodności naszej planety i odniesiemy to do aktualnego stanu wiedzy kosmologicznej. Dzięki współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim oraz naszymi partnerami, będziemy mieli okazję poznać najciekawsze ekosystemy na Ziemi, działania na rzecz ochrony środowiska i zachowania unikalnych siedlisk oraz dowiemy się o najnowszych odkryciach astronomów.

Elementem łączącym działanie wszystkich stref tematycznych będzie gra, której przyświecać będzie idea naszego hasła przewodniego: „Z Ziemi do gwiazd”. Wielka planszówka będzie drogą z wnętrza Ziemi do Słońca. Będziemy wspólnie odkrywać tajniki wszystkich sfer Ziemi, oraz naszej najbliższej gwiazdy. Pytania o zróżnicowanym stopniu trudności oraz element rywalizacji będą dodatkową atrakcją gwarantująca dobrą zabawę.

Dodatkowe strefy specjalne:

Strefa Relaksu – w specjalnie przygotowanym miejscu, wyposażonym w leżaki gdzie będzie można odpocząć, uruchomimy punkt konsultacyjny dotyczący zagadnień odnoszących się do zdrowego stylu życia oraz obliczymy własne BMI.

Strefa Partnerów – w tym miejscu znajdą się nasi Partnerzy – przedstawiciele firm i instytucji wspierających nas w organizacji wydarzenia.

PRZEZ CAŁY CZAS TRWANIA PIKNIKU BĘDZIE MOŻLIWOŚC NIEODPŁATNEGO ZWIEDZANIA CENTRUM NAUKI KEPLERA – CENTRUM PRZYRODNICZEGO.

1300 – 1600  Tańcz! Tańcz! Tańcz! spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca
Podwórko Galerii u Jadźki, ul. Żeromskiego 12

Sprawdź również

Skip to content