Nie mamy niestety dobrej informacji. Zespół New Bone musiał odwołać najbliższe koncerty, w tym również zaplanowany na jutro koncert w Hydro(za)gadce.
Podkreślamy natomiast, że pozostałe zaplanowane wydarzenia na październik, na ten moment odbędą się zgodnie z planem, przy publiczności zmniejszonej do 25%. Bilety na nie można zakupić na stronie www.zok.abilet.pl.
Bądźcie zdrowi i korzystajcie z kultury! To ważne.
—————————————-
Koncert promuje najnowszą płytę zespołu Longing. Lider New Bone dedykuje ten album swojemu Tacie – Janowi Kudykowi, wieloletniemu liderowi Jazz Band Ball Orchestra.
New Bone to kwintet jazzowy złożony z samych uznanych muzyków. Pięcioma, w tym trzema autorskimi, płytami utwierdził swoja pozycje na polskim rynku jazzowym. O ich dotychczasowych dokonaniach niezwykle entuzjastycznie wypowiadali się cenieni w tej branży artyści i dziennikarze tacy jak: Jarek Śmietana, Piotr Baron czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie, zarówno polskiej jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Dziś grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu. Obecnie planowane i organizowane są kolejne zagraniczne występy. Do tej pory formacja zaprezentowała sie w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także w czasie Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 r. Grupa była również jedna z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 r. oraz brała dział w festiwalu Art Jazz Cooperation – Ukraina 2015 r. W lutym 2014 r. zespół przy współpracy z Instytutem Polskim w Moskwie po raz kolejny zagrał dla rosyjskiej publiczności. Tym razem w dalekim Uralu zaprezentował swoja muzykę w Czelabińsku w Filharmonii i renomowanym klubie Ever Jazz w Jekaterynburgu. W marcu 2015 r. New Bone wystąpił w Filharmonii Narodowej w Mińsku na Białorusi, na koncercie, którego współorganizatorem był Instytut Polski. Warto dodać, ze zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał się także w historii muzyki jako pierwsza formacja, która zagrała koncert jazzowy na żywo w Kaszmirze! W listopadzie 2018 r. zespół, na oficjalne zaproszenie Konsulatu Generalnego w Kaliningradzie, wystąpił w ramach cyklu – „Jazz w Filharmonii”, gdzie został gorąco przyjęty przez rosyjska publiczność.
Uwaga:
W związku z pandemią, wydarzenie odbędzie się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz zajmowanie miejsc wyznaczonych przez organizatora.
Zespół występuje w składzie:
Tomasz Kudyk (trąbka, flugelhorn)
Bartłomiej Prucnal (saksofon altowy)
Dominik Wania (fortepian)
Maciej Adamczak (kontrabas)
Dawid Fortuna (perkusja)
Tomasz Kudyk
Trębacz, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Jazz stał się jego pasja już w szkole średniej, na co niewątpliwie miał wpływ jego ojciec Jan Kudyk (lider Jazz Band Ball Orchestra). Zdobywał doświadczenie poprzez naukę wyniesiona z domu, udział w warsztatach jazzowych i kontakt ze środowiskiem muzycznym. W 1996 roku powołał do zycia kwintet jazzowy New Bone, z którym nagrał piec płyt, w tym trzy autorskie: „Something for now” (2004), „It’s not easy” (2009) i „Destined” (2012). Album „Follow me” miał swoja premierę w 2014 r. a na specjalnie zamówienie Teatru Witkacego powstała płyta „Od-jazz-dowo” w 2015r. Tomasz Kudyk jest autorem większości kompozycji wykonywanych przez zespół New Bone. Koncertował na wielu znaczących festiwalach w kraju i zagranica. Współpracował m.in. z takimi muzykami, jak: Janusz Muniak, Maciej Sikała, Jarek Śmietana, Wojciech Karolak, Arek Skolik, Joachim Mencel, Andrzej Cudzich, Jan Pilch, Marek Stryszowski, Leszek Kułakowski, Adam Pierończyk. W 2011 roku uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka, a w 2015 roku nadano mu tytuł doktora habilitowanego sztuk muzycznych. Pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji w Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie prowadzi klasę trąbki jazzowej.
Dominik Wania
W 2005 r. ukończył z wyróżnieniem Akademie Muzyczna w Krakowie, w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula. W latach 2006-2008 był studentem Danilo Perez’a i Jerry Bergonzi’ego na wydziale jazzowym New England Conservatory of Music w Bostonie (USA) w ramach Presidential Scholarship, przyznanego przez Helena Foundation. Jest czynnym muzykiem sesyjnym. Współpracuje i występuje ze znakomitościami sceny jazzowej polskiej i zagranicznej: Tomasz Stanko, Piotr Baron, Anna Maria Jopek, Jacek Kochan, Leszek Możdżer, Maciej Sikała, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Darek „Oleś” Oleszkiewicz, Grzegorz Nagórski, Janusz Muniak, Henryk Miśkiewicz, Zbigniew Namysłowski, Bronisław Suchanek, Zbigniew Wegehaupt, Marek Bałata, Dorota Miśkiewicz, Walk Away, Marcus Miller, Joey Baron, Craig Taborn, Jon Balke, Jon Fält, Lee Konitz, David Liebman, George Garzone, Eddie Henderson, Anders Jormin, Nguyen Le, Tony Malaby, Gary Thomas, Marilyn Mazur, Eric Marienthal. Uczestniczy także w projektach z muzykami młodego pokolenia: Maciej Obara Quartet, Noise Trio (muz. elektroniczna z elem. jazzu), New Bone, Power of the Horns. W swoim dorobku ma nagrania dla Radia i Telewizji oraz płytowe. Koncertował w wielu krajach Europy w Azji, USA, Ameryce Południowej, Afryce i Australii. Prowadzi działalność dydaktyczna na stanowisku adiunkta w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji, w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz jako wykładowca w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach i Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W czerwcu 2013r. nakładem wydawnictwa ForTune®, ukazał się pierwszy autorski album Dominik Wania Trio prezentujący jazzowe opracowanie jednego z wybitnych dzieł fortepianowych Maurice Ravela „Miroirs”. W kwietniu 2014r. Dominik Wania został uhonorowany nagroda TVP Kultura „Gwarancje Kultury 2014” oraz dwiema nagrodami Fryderyk 2014 w kategoriach Jazzowy Album Roku i Debiut Roku. W listopadzie 2015r. nawiazał współprace z Zbigniewem Preisnerem i wział udział w nagraniu płyty z nowymi kolędami pt. „W poszukiwaniu dróg”. Album uzyskał status „Platynowej Płyty”. Ponadto dokonał wielu nagran muzyki filmowej oraz uczestniczył w spektaklu „2016 Dokad”. W styczniu 2017r. brał udział w nagraniu płyty „Unloved” zespołu Maciej Obara Quartet, zrealizowanym dla najbardziej prestizowej obecnie wytwórni ECM. W ankiecie Jazz Top 2017 r. magazynu Jazz Forum płyta ta została uznana za Album Roku, a Dominik Wania uzyskał pierwsze miejsce w kategorii Fortepian. W ankiecie Polish Jazz uzyskał tytuł Muzyk Roku 2017.
Bartłomiej Prucnal
Najmłodszy członek zespołu. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale Jazzu i Muzyki Współczesnej, w klasie dr Ryszarda Krawczuka. Uczestnik i laureat wielu festiwali w Polsce i za granica. Współzałożyciel formacji N.S.I. i kompozytor wielu jej utworów. W 2012 roku wraz zespołem zdobył I miejsce i Grand Prix na 5th Azoty Tarnów International Jazz Contest (gdzie oceniał go m.in. Kenny Garret), a takze I miejsce i Grand Prix na konkursie Jazz Juniors. Współpracował z wieloma cenionymi zespołami i muzykami, m.in. Leszek Zadło, Wojciech Groborz, Zbigniew Namysłowski / Big Band, Jarek Smietana, Michał Urbaniak.
Maciej Adamczak
Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach, w klasie kontrabasu Jacka Niedzieli. Jest laureatem kilku krajowych konkursów, m.in. Jazz Juniors (Marcin Żupański Quartet, I nagroda, 1997r.), Jazz nad Odra, Pomorska Jesień Jazzowa. Współpracował m.in. z: Quintessence Eryk Kulma, Kwartet Krzysztofa Popka, Kwartet Janusza Skowrona, Kwintet Marka Bałaty, Big Band Zbigniewa Namysłowskiego, Trio Wojciecha Groborza, Kwartet Piotra Barona. Przez lata występował w krakowskim klubie prowadzonym przez znakomitego polskiego saksofonistę Janusza Muniaka. Jest wykładowcą klasy kontrabasu Katedry Muzyki Współczesnej i Jazzu krakowskiej Akademii Muzycznej.
Dawid Fortuna
Jest absolwentem bydgoskiej szkoły muzycznej im. Artura Rubinsteina, gdzie uczył się pod okiem znakomitego pedagoga Mirosława Zyty. Kilka lat temu ukończył Akademie Muzyczna w Krakowie na wydziale muzyki klasycznej oraz jazzowej. Jego dotychczasowe osiągniecia to udział w konkursach m. in. Krokus Jazz Festiwal, Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz nad Odra (wyróżnienie – 2008 r.), zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Junior (2011 r. i 2012 r.), Jazz nad Odra, udział w festiwalach w Polsce i za granica. Występował ze znakomitymi polskimi jazzmenami m.in. z: Janusz Muniak, Tomasz Stanko, Leszek Możdżer, Adam Pieronczyk, Joachim Mencel, Wojciech Groborz, Dominik Wania, Sebastian Bernatowicz, Wojciech Karolak, Aga Zaryan, Paweł Kaczmarczyk, Jerzy Małek.
Koncert zespołu New Bone
17 października, godz. 18.00
Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury
Bilety w cenie: 30 zł do nabycia w systemie sprzedaży abilet.pl i na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane).