Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Szukaj
Close this search box.

Koncert Joanny Lewandowskiej – laureatki Grand Prix Festiwalu Tańczące Eurydyki 2006

Zobacz fragmenty koncertu  dalej >> Joanna Lewandowska jest laureatką Festiwalu Tańczące Eurydyki 2006. Obecnie to jedna z najbardziej cenionych przedstawicielek nurtu piosenki literackiej. Jej debiut znalazł poparcie uznanych kompozytorów dlatego też muzykę na Jej płytę “ Najwcześniej później” napisali: Janusz Grzywacz, Włodzimierz Korcz, Zbigniew Łapiński, Włodzimierz Nahorny, Marcin Partyka, Jerzy Satanowski, Janusz Sent i Janusz Strobel.
Album , którego premiera będzie miała miejsce 20 października w Krakowie zawiera też kompozycje Joanny Lewandowskiej i Grzecha Piotrowskiego, który jest producentem muzycznym i autorem rozbudowanych aranżacji. Mimo kameralnego klimatu utworów zaangażował on duży skład wykonawczy. Instrumenty akustyczne łączą się tu z elektroniką, a całość wzbogacają odgłosy natury (kamienie, kości) i “szerokie brzmienia”.
Już 24 października Joanna Lewandowska wystąpi w Zielonej Górze – Filharmonia Zielonogórska godz. 19.00.
    Bilety w cenie 20 zł do nabycia: AT Skowronek, sklepy muzyczne Bumtarara i Muzart. Można będzie również nabyć najnowszą płytę artystki pt. „Najwcześniej później”.
Zapraszamy!
Galeria zdjęć  z koncertu >>  
Klip wideo  poniżej >>
Zobacz fragmenty koncertu w Filharmonii Zielonogórskiej 24 pażdziernika br. 
Prosimy o chwilę cierpliwości do momentu pełnego wczytania strumienia video (w przypadku „cięcia” utworu, odczekać ok. 1 minuty i wystartować klip cofając suwak do początku)
 Najwcześniej później
   „Najwcześniej później” to projekt wydawniczy obejmujący tomik poezji Krzysztofa Cezarego Buszmana i płytę z piosenkami skomponowanymi do jego wierszy. Śpiewa je Joanna Lewandowska, obecnie jedna z najbardziej cenionych przedstawicielek nurtu piosenki literackiej. Jej debiut znalazł poparcie uznanych kompozytorów. Specjalnie na tę okazję muzykę napisali: Janusz Grzywacz, Włodzimierz Korcz, Zbigniew Łapiński, Włodzimierz Nahorny, Marcin Partyka, Jerzy Satanowski, Janusz Sent i Janusz Strobel.
Album zawiera też kompozycje Joanny Lewandowskiej i Grzecha Piotrowskiego, który jest producentem muzycznym i autorem rozbudowanych aranżacji. Mimo kameralnego klimatu utworów zaangażował on duży skład wykonawczy. Instrumenty akustyczne łączą się tu z elektroniką, a całość wzbogacają odgłosy natury (kamienie, kości) i „szerokie brzmienia”.
   Płyta i książka będą miały wspólną premierę 27 października br. Koncert promocyjny odbędzie się 20 października w Krakowie, podczas Studenckiego Festiwalu Piosenki.
Mówią o Joannie Lewandowskiej
„Duża, bardzo duża moc. Potęga brzmienia, ciarki po plecach, skalp zrywany przemocą  z głowy. Życzymy wszystkim aktorkom śpiewającym tyle żaru.”
Robert Kasprzycki- Gazeta Wyborcza Kraków
„Loranc, Groniec, Lewandowska i może jedno czy dwa nazwiska więcej, wyznaczają jakość polskiej sztuki estradowej.” Jan Poprawa.
„Dotknął Panią Bóg”. Wojciech Pszoniak
Joanna Lewandowska
Z historii:

Ukończyła szkołę muzyczną II stopnia w klasie fortepianu. Dalsza jej edukacja muzyczna przebiegała już na deskach teatralnych. Szkołę aktorstwa dała jej 5-letnia przygoda z musicalem „Metro”. Występowała w nim jako wokalistka i tancerka.
W okresie szkoły średniej związała się z zespołem Island, z którym nagrała materiał na płytę. W latach 90-tych zespół był m.in. finalistą „Mokotowskiej Jesieni”. Piosenki „Twoja dłoń” oraz „Nie ma rzeczy niemożliwych” długo utrzymywały się na pierwszym miejscu na liście przebojów Radia Kolor.
Obecnie:
– kończy studia pedagogiki specjalnej i wciąż komponuje. Laureatka wielu ważnych festiwali m.in.:
– na 40 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie  II miejsce i nagroda dziennikarzy oraz nagroda Prezesa Telewizji,
– na konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej” rozgrywanym po części w Sopocie i w Warszawie: wyróżnienie honorowe od Komisji, nagroda dziennikarzy i nagroda „Twojego Stylu”
– finalistka 20 Przeglądu Piosenki Autorskiej w Teatrze Nowym w Warszawie
– III miejsce na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu
– I miejsce w kategorii piosenka w VII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „…Czy to jest kochanie” w Elblągu
–  III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie
– III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku
– Laureatka Grand Prix Festiwalu im. Anny German Tańczące Eurydyki Zielona Góra 2006  gdzie zauroczyła widzów wykonaniem  piosenki „Odwrót” specjalnie napisanej dla niej przez Jerzego  Satanowskiego i Jana Wołka.
Występuje:

– w spektaklu „Stopklatka” poświęconym Jonaszowi Kofcie w reż. Jerzego Satanowskiego (realizacja telewizyjna)
– w warszawskim Teatrze Rampa w spektaklu „Wielka woda” poświęconym Agnieszce Osieckiej w reż. Jana Szurmieja
– w tymże w „Sztukmistrzu z Lublina” w reż. j.w. w roli Kataryniarza
– w koncercie „Cyrk w zimie” z piosenkami Jana Wołka w ramach IX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej.
– w koncercie „Śpiewnik inteligenta” w reż. Jerzego Satanowskiego
– w spektaklu „Nie żałuję” do słów Agnieszki Osieckiej w reż. Jerzego Satanowskiego
– w spektaklu o życiu Wysockiego „Ósmy grzech” w reż. Komana Kołakowskiego (realizacja telewizyjna)
– razem z M. Baką i W. Brzezińskim w koncercie do słów Jacka Kaczmarskiego „Tunel” w reż. Hadriana Tabęckiego, muzyka: P. Stankiewicz, H. Tabęcki (!!! już 21 listopada w Filharmonii Zielonogórskiej podczas tegorocznych AUTUNALII!!!)
– w spektaklu „Pieśń nad pieśniami” w reż. Jerzego Satanowskiego

Sprawdź również

Skip to content