Więcej o tegorocznej edycji Lata
Program całego Lata Muz Wszelakich do pobrania TUTAJ
Fotorelacja
11:00 bajki, bajdy, banialuki
ZDROWOTKA I KŁOPOTKA PRZEDZIWNA PRZYGODA, Teatr Drugiej Strony
amfiteatr
wstęp wolny
19:00 poetycki deptak
Koncert zespołu CZERWONY TULIPAN
Czerwony Tulipan zespół złożony z pięciu artystycznych indywidualności: Stefan Brzozowski – kompozytor i „szef”, dzięki ambitnym aranżacjom zapewnia wysoki poziom muzyczny i wokalny. Ewa Cichocka – artystka z dużym temperamentem, posiada rzadki talent aktorski z dużym wyczuciem komizmu. Krystyna Świątecka – zamknięta w sobie, oszczędna w środkach, wzruszająca liryzmem, uduchowiona … Andrzej Czamara – fenomenalny gitarzysta, zatopiony całkowicie w swoim instrumencie, który opanował perfekcyjnie. Andrzej Dondalski – gitarzysta basowy z „rockowym rodowodem” (dawniej zespół ART-Rock). Czerwony Tulipan tworzy i śpiewa piosenki „uczucia” , czyli poetyckie i kabaretowe … zawsze literackie lub jak nazywają je niektórzy „piosenki artystyczne”. Współpracuje z „Kabaretową Sceną TRÓJKI”… i należy do „Krainy łagodności”. Koncertował w Europie, był z koncertami w Ameryce Płn, gra koncerty w całej Polsce. Brał udział w wielu programach telewizyjnych i radiowych. Związany z Olsztynem (miejscem zamieszkania). Inicjuje koncerty, przeglądy, festiwale na terenie Warmii i Mazur.
scena przy pomniku Bachusa
21 sierpnia, niedziela
19:00 wieczory u luteranów
MUZYKA ŚREDNIOWIECZA
wykonanie: zespól Ars Cantus, kier. art. Tomasz Dobrzański.
Ars Cantus powstał w roku 2000 jako grupa wokalna związana z Wrocławskimi Kameralistami, pracująca pod kierownictwem artystycznym Tomasza Dobrzańskiego. Ars Cantus wykonuje muzykę dawnych epok od średniowiecza, do wczesnego baroku. Istotną część repertuaru Ars Cantus stanowią muzyczne zabytki Dolnego Śląska sięgające XIV wieku.
W programie: Pobożność i rozrywka w muzyce XV wieku Piotra Wilhelmi z Grudziądza: Panis ecce/Panis ewus/Pange exul/Tantum ergo, Probleumata enigmatum, Kyrie fons bonitatis, Phebus ecclipsi tumuli, Pomi morsum/Hominem quem/Sed paratus/Paraneuma eructemus, Prelustri elucencia, Presidiorum erogatrix, Plaude euge theotokos, Psallamus effaminibus, Preconia etroclita, Puella eya typicis, Probitate eminentem/Ploditando exarare, Predulcis eurus turbinis, Prodigiis eximiis, Prefulcitam expolitam, Presulis eminenciam totam, Psalteriis et tympanis, Presulem ephebeatum. Twórczość Piotra z Grudziądza można uznać za jedyny w swym rodzaju fenomen w spuściźnie muzycznej XV- wiecznej Europy Środkowej. Na jej charakter wpłynął przede wszystkim styl muzyki wielogłosowej popularnej na tych terenach. Liczne podróże kompozytora i kontakty z różnymi środowiskami uczyniły go twórcą międzynarodowym. Jego twórczość zachowała się w rozproszonych, czasem bardzo fragmentarycznych źródłach, jednak ich duża liczba świadczy o jej dużej
w owym czasie popularności.
Kościół Ewangelicki
BILETY 10 i 5 zł.
20:00 bluesowe noce
Koncert Magda PISKORCZYK z zespołem
Magda Piskorczyk – wokal, gitara akustyczna i basowa, aranżacje; Aleksandra Siemieniuk – gitara dobro, akustyczna i elektryczna; Adam Rozenman – instrumenty perkusyjne; Bartek Kazek – perkusja.
To młoda wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem. Gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje, komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem. Była gościem wielu festiwali międzynarodowych. Muzyka Magdy Piskorczyk to przygotowywane przez nią wysmakowane aranżacje własnych kompozycji i standardów bluesowych, jazzowych, rockowych, muzyki gospel, funk i soul. To muzyka głęboko osadzona w tradycji, zwłaszcza afro-amerykańskiej, zarazem bardzo osobista w charakterze i nieszablonowa. Miłość do rytmu, żywiołowość, emocje, radość i ogromne poczucie humoru przeplatają się z głęboką refleksją. Wszystko to spaja muzyczna wrażliwość i osobowość artystki. Unikalne wykorzystanie głosu nadaje tej muzyce inny kolor.
Klub Piekarnia Cichej Kobiety
BILETY 7 i 4 zł