Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Szukaj
Close this search box.

„Kaczmarek” wraca z Suwałk ze Złotą Podkową Pegaza

W trakcie ostatnich Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” organizowanych przez Suwalski Ośrodek Kultury, Paweł Ziegler zdobywając serca publiczności i jury, triumfował i został uhonorowany I NAGRODĄ za niezwykły monodram pt. „KACZMAREK”.

Festiwal w Suwałkach jest unikatowy w skali kraju, łącząc w sobie cyklicznie organizowany konkurs teatralny na monodram, który adresowany jest do różnych grup wiekowych i doświadczenia teatralnego. Jury złożone z wybitnych aktorów, instruktorów, reżyserów i krytyków teatralnych, po obejrzeniu wszystkich spektakli, przyznało pierwszą nagrodę Pawłowi Zieglerowi.

Spektakl zrealizowany pod reżyserią Małgorzaty Paszkier-Wojcieszonek, to intymna opowieść o człowieku, którego życie splata się z wielkimi wydarzeniami historycznymi XX wieku. Paweł Ziegler przedstawia autentyczną historię bez upiększeń i oszczędzania widza przed trudnymi wyborami, którym musi stawić czoła bohater.

Jury doceniło nie tylko głębię przekazu, ale także zdolności aktorskie Pawła Zieglera, który porusza widownię i zmusza do refleksji nad trudnymi wyborami życiowymi. Jego spektakl okazał się niezapomnianym przeżyciem, łączącym w sobie emocje, historię i silną narrację.

Paweł Ziegler, reżyser Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek oraz cały zespół zasługują na uznanie za stworzenie dzieła teatralnego, które porusza i inspiruje.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na artystycznej drodze!

 

 


fot. Kamil Jutkiewicz, Zbigniew Stelmaszek

 

Sprawdź również

Skip to content