Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Szukaj
Close this search box.

Kabaretowe Pożeganie Lata

W ostatni piątek sierpnia zapraszamy na Kabaretowe Pożegnanie Lata czyli kabaretową noc, której gospodarzem będzie Piotr Bałtroczyk. Wystapią: Andrzej Poniedzielski oraz zielonogórskie kabarety – Ciach, Hrabi i Jurki.

29.08(piątek), godz. 19.oo, amfiteatr, cena biletu – 30 zł do nabycia: AT „Skowronek”, Kawon, ZOK, MUZ-ART, Informacja Turystyczna.

PIOTR BAŁTROCZYK – poza tym, że jest konferansjerem, jest też wyczynowcem, jeździ na motorze (szybko), samochodem (szybko), na nartach (szybko) – na scenie od lat zadziwia świeżością, witalnością i skromnością. Wszystko to w jednym człowieku, w jednej powłoce. Wiecznie po 30-tce. Błyskotliwy, inteligentny i z refleksem. Gdy prowadzi kabareton, jest niejednokrotnie śmieszniejszy niż same kabarety. I jak go za to nie kochać? Co ciekawe, od lat niezmiennie podziwiany i szanowany

ANDRZEJ PONIEDZIELSKI – Pochodzi z Kielc. Ukończył studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach z tytułem magistra inżyniera.
W 1977 r. otrzymał wyróżnienie na Spotkaniach Zamkowych „Śpiewamy Poezję” w Olsztynie i nagrodę Naczelnej Redakcji Muzyki Estradowej PR i TV na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Na tym samym festiwalu w maju 1978 r. otrzymał II nagrodę, a w listopadzie I nagrodę na I Warszwskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej (późniejsza OPPA). Profesor Aleksabder Bardini wręczając mu nagrodę w Krakowie powiedział, że Andrzej Poniedzielski jest chodzącym przykładem tego, jak nie należy zachowywać się na scenie – szeptem zaś dodał, by nigdy nie przestał się tak zachowywać…
Jest autorem tekstów piosenek Elżbiety Adamiak, Maryli Rodowicz, Anny Marii Jopek, Grzegorza Turnaua, Lory Szafran, grupy „Pod Budą”, Doroty Stalińskiej i innych. Pisał także teksty do muzyki Seweryna Krajewskiego, Włodzimierza Nahornego i Janusza Strobla. Jest konferannsjerem, współgospodarzem wieczorów kabaretowych w Łódzkiej Piwnicy Artystycznej „Przechowalnia”.Od początku lat dziewięćdziesiątych współpracuje z teatrem – jako autor tekstów piosenek, reżyser, scenarzysta i aktor wśród kabaretów.

CIACH – Kabaret „Ciach” raczej nie zajmuje się polityką. Zdarzają się jednak nieliczne wyjątki od tej reguły : np. skecz „Samoobrona przed Samoobroną”, „Wywiad z premierem Pawlakiem” oraz „Wywiad z Politykiem”. A co pokazuje w swoich programach? Sytuacje z życia wzięte lub absurdalne. Dominuje tematyka społeczna, kryminalna, oraz parodie znanych postaci, sytuacji i piosenek. Cechą charakterystyczna Ciachów jest wciąganie widzów do akcji scenicznej co niezawodnie przełamuje barierę miedzy wykonawcami a widownią.

HRABI – Kabaret HRABI… jestem już w wieku, w którym powiedzonko „śmiech to zdrowie” przestaje obowiązywać w sposób prosty. Nadal śmiech jest dla mnie najpewniejszym sposobem pozyskiwania tlenu, ale pozyskanem tlenem muszę już gospodarować racjonalnie. Przeznaczać go a to na wzruszenie, a to na zamyślenie, a to na inne, zbawienne dla duszy, ale wysoce tlenożerne wykwintności. Kabaret HRABI daje mi taki komfort. Że i uśmieję się, ale i uśmiechnę. Choćby dlatego, że naigrywają się z głupoty człowieka, owszem, ale z wyraźną troską o niego. W podtekście każdego skeczu (czyli w podskeczu) widoczne jest miłosierne „każdemu się może zdarzyć” i optymizmem tchnące „mogło być gorzej”. Kamol (Dariusz Kamys) ma tę wyjątkową umiejętność, że specyficznym pararacjonalizmem, człeka wstępnie rozmiękcza (do ubezwłasnowolnienia włącznie) i potem już wspólnie kończą dzieło. Nim się człek obejrzy – śmieje się. I uśmiecha. A na podchwytliwe pytanie : A Kołaczkowska ? – Odpowiem : Aaaa… Kołaczkowska – to jest KOŁACZKOWSKA. I już. Andrzej Poniedzielski

JURKI – kabaret JURKI powstał w 1994r. Czyli, na dzień dzisiejszy, to już naście lat. Na początku JURKI prezentowały nurt sierocy w kabarecie. Nurt sierocy, czyli że wyglądali, mówili i zachowywali się jak sieroty, ale nie, że bez rodziców, tylko , że ciamajdy, niedorajdy, itp. Pierwsze kroki JURKI stawiały pod czujnym okiem W.Sikora (lider kab.POTEM), a teksty JURKOM w większości pisała J.Kołaczkowska (aktorka eks.POTEM, obecnie HRABI). Z resztą Aśka chyba miała do nich sentyment i sama była JURKIEM – tak kiedyś powiedziała. JURKI w życiu prywatnym też były JURKAMI. Ale nie, że kreowali, tylko tacy po prostu byli. Trwało to kilka lat. Potem wydorośleli. Dziś, w porównaniu z ich pierwszymi krokami na scenie, można rzec, że są dość rozbuchani sceniczne. Obecnie Jurki grają program „Histeryjki”. Ostatnio można ich często spotkać w pociągu na trasie Zielona Góra – W-wa, W-wa -Zielona Góra, gdzie od jakiegoś czasu jeżdżą nagrywać piosenki na płytę, która ponoć ma się gdzieś , kiedyś, komuś ukazać. Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o JURKACH, to pewnie, jak się wpisze w przeglądarkę JURKI, to wszystko wyjdzie, nawet te JURKI na Mazurach. Może kiedyś JURKI kupią w JURKACH dom i tam zamieszkają. Allle by było, nie?

Sprawdź również

Skip to content