Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Szukaj
Close this search box.

Jarmark Bożonarodzeniowy i Wigilia Miejska 2024

Zielonogórski Ośrodek Kultury oraz Centrum Biznesu z radością ogłaszają Jarmark Bożonarodzeniowy oraz Wigilię Miejską w Zielonej Górze.
 
Jarmark rozpocznie się w piątek, 15 grudnia na urokliwym zielonogórskim deptaku i trwać będzie do czwartku 21 grudnia, a stoiska rozstawione będą na ulicy Stary Rynek oraz w części ulicy Żeromskiego (do ulicy Mickiewicza). Zapraszamy codziennie od godz. 12.00 do godz. 19.00.  Na stoiskach tegorocznych wystawców znajdziecie wszystko, co potrzebne do przygotowania się do świąt. Lokalni rękodzielnicy zajmą dużą część jarmarku, oferując unikalne prezenty, dekoracje i ozdoby choinkowe. To idealna okazja, aby odkryć oryginalne artykuły i stworzyć wyjątkowy klimat podczas świąt. Nie zabraknie także stoisk z grzańcem oraz innym asortymentem m.in. wędlinami, przetworami, miodami, zabawkami, świecami, przekąskami itp.
 
Dla najmłodszych gości w weekend 16 i 17 grudnia mamy przygotowaną Świąteczną Warsztatownię. W godzinach od 12.00 do 16.00 nasi animatorzy poprowadzą kreatywne warsztaty plastyczne w namiocie przy ratuszu. To doskonała okazja do wspólnej rodzinnej zabawy i tworzenia świątecznych ozdób i zabawek.
 
W niedzielę 17 grudnia o godz. 12.00 rozpoczynamy kolędowanie! Na wigilijnej scenie pojawią się artyści, prezentując swoje świąteczne programy. O godz. 15.00 start Wigilii Miejskiej – wspólnie podzielimy się opłatkiem, wysłuchamy życzeń od biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego. Po ceremonii serdecznie zapraszamy do wspólnego posiłku.
 
We wtorek, 19 grudnia od godz. 15.00 odbędą się po raz piąty pokazy i warsztaty rzeźbienia w lodzie. Zobaczyć gotową rzeźbę to jedno, ale samemu ją stworzyć, to zupełnie innego rodzaju doznanie artystyczne. Podczas lodowych warsztatów będzie można spróbować swoich sił jako rzeźbiarz. Natomiast pokaz rzeźbienia to niezapomniane widowisko – artysta pracuje piłą elektryczną, dłutami, a nawet ogniem.
 
Zapraszamy na zielonogórski deptak, aby razem stworzyć niezapomnianą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia!

 

 

Sprawdź również

Skip to content