Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Szukaj
Close this search box.

Lato Muz Wszelakich 2022

Lato w mieście potrafi być piękne. I wiedzą to wszyscy Ci, którzy choć raz uczestniczyli w wydarzeniach bogatego cyklu Lata Muz Wszelakich. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, działania Lata Muz Wszelakich skierowane są do każdej grupy wiekowej. Większość z nich odbywa się na otwartych przestrzeniach, i wstęp na nie jest bezpłatny.

Podobnie jak w ubiegłym roku, postanowiliśmy postawić na przestrzenie zielone, których w naszym mieście jest bardzo dużo. Spotkamy się zatem nie tylko w centrum ale również w Dolinie Gęśnika, Parku w Zatoniu czy przy Pałacu w Starym Kisielinie.

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury przygotował swoje cykle wydarzeń, a są to:

W ZIELONE(j) GRAMY – czwartki, godz. 19.00 – koncerty i recitale aktorów młodszego i starszego pokolenia, znanych z ekranów programów, filmów i seriali telewizyjnych, m.in. Rafał Szatan, Artur Barciś, Monika Dryl czy Maria Niklińska. Koncerty odbywać się będą na placu przy Filharmonii Zielonogórskiej, a w przypadku prognozowanego deszczu, przenoszone będą do Planetarium Wenus.

BAJKI BAJDY BANIALUKI… – piątki, godz. 11.00 – spektakle teatralne dla dzieci w Ogrodzie Botanicznym, realizowane zarówno przez teatry z Zielonej Góry jak i przyjezdne (Kraków, Wrocław, Łódź). Jest to najstarszy i cieszący się największym powodzeniem cykl Lata. W przypadku niepogody spektakle odbywać się będą w Planetarium Wenus, o czym informować będziemy dzień przed.

OKNO NA MUZYKĘ – soboty, godz. 21.00 (lipiec), 21.00 (sierpień) – koncerty muzyki kameralnej (i nie tylko) realizowane w parku przy ruinach Pałacu w Zatoniu, w wykonaniu muzyków z Zielonej Góry i zaproszonych gości. Cykl pierwszy raz realizowany był rok temu, a zainteresowanie nim przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Zachęcamy by na koncerty zabierać ze sobą koce piknikowe i leżaki.

FAMILIJNE KINO LETNIE – sobota, godz. 21.30 (lipiec), 21.00 (sierpień) – projekcje filmowe realizowane w parku przy Pałacu w Starym Kisielinie – Filii ZOK, w tym roku, oparte o kino Familijne, które w ubiegłym roku cieszyło się ogromnym zainteresowanie. Wspólne, nocne oglądanie filmów w parku to przede wszystkim wielka atrakcja dla młodych widzów. Zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi w wieku szkolnym.

RODZINNE PIKNIKI MUZYCZNE W DOLINIE GĘŚNIKA – niedziela, godz. 10.00 – rodzinne spotkania w Dolinie Gęśnika, to RELAKS NA SPORTOWO, czyli ćwiczenia na matach, prowadzone przez instruktorów z Zielonej Góry. O godz. 12.00 rozpoczynają się dwugodzinne animacje dla dzieci z muzyką graną na żywo przez DJ w tle. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy znanych przez dzieci oraz uwielbianych animatorów z Zielonej Góry. Będą eksperymenty, wielkie bańki, zabawy ruchowe oraz plastyczne.

 

Ponownie będziemy również w ramach Lata gościć artystów ulicznych z całego świata. Kolejny BUSKER BUS na zielonogórskim deptaku odbywać się będzie 23 i 24 sierpnia.

Oprócz wydarzeń realizowanych przez ZOK, jak co roku do współpracy zaprosiliśmy również szereg innych instytucji, stowarzyszeń oraz fundacji, które realizują swoje działania w ramach Lata. Nie zabraknie zatem, m.in. WIECZORÓW U LUTERANÓWBLUESOWYCH NOCY, spotkań Z KSIĄŻKĄ NA LEŻAKU, czy spacerów NIE NUDZĘ SIĘ LATEM.

 

Dokładny program Lata Muz Wszelakich znajduje się >TUTAJ<. Dostępny jest również w formie papierowej na naszych wydarzeniach, w punktach Informacji Turystycznej oraz w naszych filiach.

 

UWAGA:

  • W przypadku odwołania lub przeniesienia imprezy organizowanej przez Zielonogórski Ośrodek Kultury w inne miejsce (np. ze względu na pogodę) informacje będą umieszczane >TUTAJ<  Wszelkie bieżące informacje można również znaleźć na facebooku Lato Muz Wszelakich >TUTAJ<  Zachęcamy do sprawdzania ewentualnych zmian przed imprezą!
  • W przypadku imprez organizowanych przez innych realizatorów Lata, informacje znaleźć można na stronach internetowych organizatorów wydarzeń. Adresy stron organizatorów >TUTAJ< w zakładce „Realizatorzy”.


UWAGA:  
Podczas realizacji imprez LMW  będą obowiązywały aktualnie ogłoszone obostrzenia

 

 

MIEJSCA REALIZACJI LMW:

  • Amfiteatr przed Filharmonią Zielonogórską
  • Cafe Noir, ul. Niepodległości 22
  • Centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodnicze, ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego 14
  • Centrum Nauki Keplera-Planetarium Wenus, ul. Generała Władysława Sikorskiego 10
  • Deptak
  • Dolina Gęśnika, ul. Źródlana
  • Klub Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 17
  • Kościół Ewangelicki, ul. Kazimierza Wielkiego 11
  • Muzeum Etnograficzne w Ochli-Zielonej Górze, ul. Ochla-Muzealna 5
  • Ogród Botaniczny i Mini ZOO, ul. Botaniczna 50A
  • Pałac w Starym Kisielinie, ul. Stary Kisielin-Pionierów Lubuskich 53
  • Park Książęcy z Zatoniu, ul. Zatonie-Zielonogórska 48A
  • Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, ul. Wojska Polskiego 9
  • Wzgórza Winne przy Palmiarni

Cykle imprez, czyli dla każdego coś dobrego

Poniżej szczegóły cykli imprez organizowanych przez Zielonogórski Ośrodek Kultury. Oprócz wydarzeń realizowanych przez ZOK, jak co roku do współpracy zaprosiliśmy również szereg innych instytucji, stowarzyszeń oraz fundacji, które realizują swoje działania w ramach Lata. Nie zabraknie zatem, m.in. WIECZORÓW U LUTERANÓW, BLUESOWYCH NOCY, spotkań Z KSIĄŻKĄ NA LEŻAKU, czy spacerów NIE NUDZĘ SIĘ LATEM. Dokładny program Lata Muz Wszelakich znajduje się w zakładce „Program”. Dostępny jest również w formie papierowej na naszych wydarzeniach, w punktach Informacji Turystycznej oraz w naszych filiach.

 

UWAGA:  Wstęp wolny na większość imprez w ramach Lata Muz Wszelakich (z wyjątkiem oznaczonych w programie imprez biletowanych)

 

Wybierz interesujący cię cykl imprez z zakładek poniżej

W ZIELONE(j) GRAMY

lipiec – sierpień

Koncerty na Placu przy Filharmonii Zielonogórskiej, czwartki, godz. 19.00

W ZIELONE(j) GRAMY – czwartki, godz. 19.00 – koncerty i recitale aktorów młodszego i starszego pokolenia, znanych z ekranów programów, filmów i seriali telewizyjnych, m.in. Rafał Szatan, Artur Barciś, Monika Dryl czy Maria Niklińska. Koncerty odbywać się będą na placu przy Filharmonii Zielonogórskiej, a w przypadku prognozowanego deszczu, przenoszone będą do Planetarium Wenus.

 

 

7.07 – Maria  Niklińska – Recital Marlen
UWAGA: 
Ze względu na deszczową pogodę oraz bardzo niekorzystne prognozy na wieczór, recital „Marlen” Marii Niklińskiej zostaje przeniesiony z amfiteatru przed Filharmonią Zielonogórską do sali Muzeum Lubuskiego

Maria Niklińska – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, piosenkarka  .W 2006 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Studiowała też w Circle in the Square Theatre School w Nowym Jorku. Debiut aktorski to rola w  serialu – „Tajemnicy Sagali.” Występowała w wielu popularnych serialach telewizyjnych: „Klan” (jako Agata Wilczyńska), „Pierwsza miłość” (jako Jagoda Borawska),” Na dobre i na złe” czy „Kryminalni.” Jej debiutem filmowym była rola Żywii w „Starej baśni„ w reżyserii Jerzego Hoffmana. Zagrała również Tosię w filmie „ Ja wam pokażę!”.

W  2015 roku  wydała debiutancki album studyjny pt. Maria. W 2019 wydała singiel „Ten pierwszy”, który napisała do filmu Macieja Wójcika pt.”Łukasiewicz – nafciarz  romantyk.”  W listopadzie 2019 roku zaprezentowała teledysk do singla „Make It”, który wydała pod pseudonimem Marlen.

Podczas recitalu w Zielonej Górze aktorka  zaprezentuje własne piosenki oraz znane i lubiane przeboje. Artystce na scenie towarzyszy znakomity muzyk, aranżer  i kompozytor  – Piotr Kępa.

 

 

 

14.07 – Rafał Szatan

Aktor, Wokalista, pianista – absolwent Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach, na kierunku wokalistyka jazzowa. W latach 2011-2015 współpracował z zespołem RH Plus, gdzie jako wokalista wydał płytę „Po prostu 3”. Rafał był także uczestnikiem I edycji programu „The Voice of Poland”, oraz ćwierćfinalistą X Factor wraz z zespołem Soul City. Obecnie pracuje nad solowym materiałem, wydałsingiel „Życie zmieniasz w sen” zapowiadający album. W 2018 roku Rafał dołączył do obsady serialu „M jak miłość” kreując rolę Eryka. Na telewizyjnym ekranie można go było również zobaczyć na emitowanym w TVP2 sylwestrze Marzeń w Zakopanem, jako prowadzącego oraz wykonawcę na Festiwalu Opolskim oraz w wielu innych

koncertach telewizyjnych. W 2018 r. był finalistą programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” emitowanego w telewizji Polsat, a w 2019 uczestnikiem 10 edycji „Tańca z Gwiazdami” również dla telewizji Polsat. Jako aktor musicalowy współpracuje z wieloma Teatrami Muzycznymi, m.in Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie wciela się w główną męską postać

Edwarda Lewisa w musicalu „Pretty Woman”, z Teatrem Syrena- gra w Musicalu „Rock of Ages” główną postać Drew, Teatr Variete w Krakowie: „Legalna Blondynka” – naprzemiennie dwie główne męskie postaci Warner i Emmet, Teatr Muzyczny w Gdyni: Musical „Notre Dame De Paris” – rola Phoebusa, Teatr Muzyczny w Chorzowie: „Przebudzenie Wiosny” – Hanchen Rilow, „Producenci”, Teatr Muzyczny w Gliwicach: „High School Musical” – główna postać Troy Bolton, „Musical „Hair” – główna postać Cloude Bukowski.

Podczas koncertu w Zielonej Górze artysta zaprezentuje znane i lubiane przeboje oraz utwory ze swojego repertuaru.

 

 

 

21.07 – Jerzy Grzechnik – W przebojowym koncercie …

Jerzy Grzechnik – wokalista, aktor musicalowy. Stypendysta Akademii Wokalno-Aktorskiej Aero Folkehojskole w Danii. Laureat debiutów Opolskich 2008, uczestnik programów telewizyjnych (m.in. the Voice of Poland, Twoja Twarz Brzmi Znajomo, Jaka to Melodia, Przebojowa Noc i Złota Sobota), gra w kilkunastu produkcjach warszawskiego teatru Studio Buffo (m.in. główną rolę Jana w legendarnym musicalu Metro, w Romeo i Julii, Piotrusiu Panie, Policie oraz Wieczorach tematycznych i spektaklach muzycznych). Zagrał również Ernsta Lubitscha, główną męską rolę, w niemieckojęzycznej adaptacji musicalu Polita w Stuttgarcie. Autor tekstów i melodii. Producent kilkunastu teledysków. W 2017 roku wydał autorską płytę „Przeze mnie, o mnie” oraz skomponował i zaśpiewał wielogłosową ścieżkę muzyczną do radiowej adaptacji „Widm w Mieście Breslau” Marka Krajewskiego w reżyserii Mariusza Malca. Zagrał również we wspomnianej sztuce. Wziął także udział w dwóch widowiskach muzyczno-teatralno-telewizyjnych „Niezłomni” oraz „Wolność we Krwi”, grając w nich główne role. Pojawił się także w kilku odcinkach serialu „Na dobre i na złe” oraz nagrał jedną z żydowskich pieśni Rocco de Shabos do filmu dokumentalnego „Niepamiętnik”. Zagrał także w trzech widowiskach ekologiczno-akrobatyczno-musicalowych w ramach produkcji BOHEMA HOUSE: „W Plastikowym Cyrku Doktora Dolittle” (główna rola), w „Calineczka – magia tkwi w naturze” oraz w „Blamażu Klimatycznym” (na motywach „Opowieści Wigilijnej” Dickensa). Jerzy Grzechnik prowadzi również warsztaty artystyczne, organizuje wieczory muzyczne oraz występuje gościnnie w rozmaitych projektach muzycznych oraz koncertach – również telewizyjnych (ostatnio chociażby w „(Nie)zakazanych Piosenkach” z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego, czy w Koncercie Poetyckim Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 2021).

 

 

 

28.07 – Magdalena Kumorek – „LOVE STORY czyli STORY TO LOVE”

Koncertowy one – woman show na głos, fortepian i kipiącą wyobraźnię artystki z polskimi przebojami.

Mówi się, że piosenki mogą być o miłości, albo o niczym. A co jeśli wszystkie są o miłości i się ze sobą łączą? A gdyby tak prowadzić rozmowy i opowiadać historie o życiowych perypetiach właśnie piosenkami? 

Ponad 80 przebojów w 75 minut!

Polskie przeboje od Hanki Ordonówny przez Młynarskiego i Osiecką, Bajm, Varius Manx, Natalię Kukulską, po Püdelsów, Maanam, O.N.A. czy Natalię Przybysz.

Zabawny, romantyczny, pełen szalonych zwrotów akcji program, który publiczność pokochała od pierwszego testowego występu 🙂

 

 

 

4.08 – ABS czyli Artur Barciś Show

Pełne humoru i wdzięku spotkanie ze znakomitym  aktorem.

Artur Barciś w lekki i zabawny sposób odsłoni realia aktorskiego życia. W anegdotach o kulisach pracy na scenie teatralnej i planie filmowym opowie o tremie, dykcji, różnego rodzaju „sypkach”, czyli aktorskich wpadkach. Dowiemy się, jakie dowcipy aktorzy robią sobie na scenie. Wszystko opatrzone, w mistrzowski sposób wykonywanymi piosenkami.

Wystąpią:
Artur Barciś
Marek Zalewski – fortepian
Mariusz Ambrożuk – akordeon

Artur Barciś –  aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Grał w wielu warszawskich teatrach  – Teatru na Targówku (1979–1981)  Teatru Narodowego (1982–1984). Od 1984 jest aktorem Teatru Ateneum w Warszawie. Popularność zyskał dzięki występom w programie telewizyjnym „Okienko Pankracego przeznaczonym dla młodych widzów. Zagrał w wielu filmach fabularnych i popularnych serialach telewizyjnych min. – „Miodowe lata” ,„Ranczo” .

 

 

 

11.08 – Koncert Marka Kaliszuka

 Jedni znają go bardziej jako aktora, inni jako wokalistę. On sam twierdzi, że „jedno drugiego nie wyklucza, a wręcz przeciwnie” i od lat konsekwentnie łączy swoje największe pasje: muzykę i aktorstwo. Można go spotkać na deskach teatru, przed kamerą i na estradzie, ale odkąd pracuje nad swoim debiutanckim albumem zdecydowanie więcej czasu poświęca muzyce. W 2022 roku ukaże się jego debiutancka płyta. Dotąd zaprezentował kilka singli zapowiadających album: NAPRZECIW, BEZ CIEBIE NIE MA MNIEAUA czy KaWe. Wszystkie piosenki utrzymane są w stylistyce nowoczesnego popu z elementami klubowej elektroniki, a za teksty i częściowo muzykę odpowiedzialny jest sam Marek.

Koncert Marka Kaliszuka jest wyjątkowym połączeniem kilku gatunków i stylów, na które składają się jego autorskie piosenki, a także muzyczne inspiracje artysty. Światowe i polskie przeboje z repertuaru m.in. Franka Sinatry, Justina Tomberlake’a, Andrzeja Zauchy, Marka Grechuty, czy Georga Michaela zabrzmią w zupełnie nowych i zaskakujących aranżacjach! Na słuchaczy czeka wiele pięknych dźwięków, różnych nastrojów, emocji i zaskoczeń takich jak np. głos Hanki Ordonówny…

 

 

Marek Kaliszuk przez wiele lat (do 2015r.) był solistą Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie zagrał szereg głównych ról m.in. w musicalu GREASE, SKRZYPEK NA DACHU, PIĘKNA I BESTIA, FOOTLOOSE, JESUS CHRIST SUPERSTAR. W listopadzie 2014 roku podbił serca widzów oraz jurorów wygrywając 2 edycję programu TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO! Wówczas nazwano go wokalno-aktorskim kameleonem. Szeroką rozpoznawalność i sympatię już wcześniej przyniosły Markowi role serialowe m.in. w „M jak Miłość”, w „Pierwszej miłości”, „2XL”, „To nie koniec świata”, „Na dobre i na złe” oraz udział w 7 edycji show „Taniec z Gwiazdami”. Artysta jest również dobrze znany widzom programu „Jaka to Melodia?”.

Był gościem wielu telewizyjnych koncertów oraz popularnych programów rozrywkowych jak choćby „Mamy Cię”, „Big Music Quiz”, „Ale Jazda”, „Joke Show”. Intensywnie trenuje na siłowni, dba o swoją kondycję i motywuje do aktywnego, zdrowego stylu życia. W 2020 roku był jedną z gwiazd trzeciej edycji show „Ninja Warrior”, który wymaga ogromnej sprawności i odwagi.

Na swoim koncie ma występy na wielu teatralnych i muzycznych scenach. Dwukrotnie wystąpił podczas Festiwalu w Opolu w koncercie piosenki literackiej i kabaretowej (2018 i 2019). Współpracował m.in. z Robertem Jansonem i Leszkiem Możdżerem. Na co dzień można go oglądać na warszawskich scenach Teatru Capitol („Dajcie mi Tenora”, „O co biega?”, „Skok w bok”), Basenu Artystycznego WOK („Maria de Bueanos Aires”, „Tango z Placido Domingo Jr.”) w spektaklu „Goło i Wesoło” oraz w „Wieczorze Panieńskim Plus”. Koncertuje również ze swoim muzycznym projektem będącym wyjątkowym połączeniem kilku gatunków i stylów, na które składają się jego autorskie piosenki, a także muzyczne inspiracje artysty.

Ukończył Państwowe Policealne Studium Wokalno – Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz Wydział Wokalno – Aktorski Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

 

 

18.08 –„Romantycznie ,nostalgicznie, nastrojowo” – recital Haliny Rowickiej  i Juliana  Mere / DEPTAK PRZY RATUSZU

Halina Rowicka – aktorka filmowa teatralna i telewizyjna. Niezapomniana odtwórczyni roli Ewy Talar w serialu telewizyjnym „Dom„.

Absolwentka warszawskiej Państwowej  Wyższej  Szkoły Teatralnej, wystąpiła  w spektaklu dyplomowym Wojciecha Młynarskiego  pt. „Bo takie mamy życie… „ reżyserowanym przez Kazimierza Rudzkiego. Jej debiutem scenicznym była rola Ismeny spektaklu „Antygona„ w reżyserii Adama Hanuszkiewicza na scenie Teatru Narodowego, z którym była związana w latach 1973–1985. Występowała w wielu  teatrach warszawskich: Nowym, Ochoty, Komedia. Po raz pierwszy trafiła na kinowy ekran jako podporucznik Emilia Horak w dramacie wojennym Andrzeja Konica pt.” W te dni przedwiosenne”.

Julian Mere – Aktor, wokalista, autor piosenek i pedagog. związany z Teatrem Rampa w Warszawie  od 2007 roku. Artystycznie ukształtował go Kraków z którego pochodzi. Podczas studiów w PWST był uczniem Jerzego Treli, Jerzego Stuhra i Krzysztofa Globisza. Do pracy w Warszawie zaprosił go Adam Hanuszkiewicz. Napisał wiele piosenek i nagrał  5 płyt. Ostatnia „Moi Mistrzowie, piosenki czeladnika” zawiera utwory o Mistrzach teatru i filmu: Hanuszkiewiczu, Pieczce, Dziewońskim, Nowickim, Seniuk i innych.

Żródło – Teatr Rampa

Podczas recitalu w Zielonej Górze artyści zaprezentują piękne liryczne piosenki, ballady, wiersze, liryki i przeboje, które wszyscy  znamy i kochamy.

 

BAJKI, BAJDY , BANIALUKI…

lipiec – sierpień

Ogród Botaniczny / Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus

BAJKI BAJDY BANIALUKI… – piątki, godz. 11.00 – spektakle teatralne dla dzieci w Ogrodzie Botanicznym, realizowane zarówno przez teatry z Zielonej Góry jak i przyjezdne (Kraków, Wrocław, Łódź). Jest to najstarszy i cieszący się największym powodzeniem cykl Lata. W przypadku niepogody spektakle odbywać się będą w Planetarium Wenus, o czym informować będziemy dzień przed.

 

 

1.07, GODZ.11.00 – STRACHY NA LACHY

TEATR ROZRYWKI TRÓJKĄT, ZIELONA GÓRA

Historia oparta na tradycyjnych legendach polskich pełnych dziwów i stworów, zbójów i białych dam. W zabawny sposób porusza tematykę lęku i pomaga oswoić się ze strachem pokazując, że  strach ma wielkie oczy, a odwaga w nas drzemie i trzeba ją tylko zbudzić. Kolorowe kostiumy, formy lalkowe duże i małe, żywiołowa gra aktorów oraz kontakt z widzem aktywnie wciąganym w akcję sztuki to gwarancja dobrej zabawy i przy okazji powiedzenie młodym widzom, jak radzić sobie z lękami.

 

 

8.07, GODZ.11.00 – O JEŻYKU, KTÓRY NIE BAŁ SIĘ MARZYĆ
UWAGA: 
Ze względu na deszczową pogodę oraz bardzo niekorzystne prognozy spektakl zostaje przeniesiony z Ogrodu Botanicznego do Planetarium WENUS

TEATR LALKA W TRASIE, ZIELONA GÓRA

Opowieść o pewnym małym jeżu Tadziu, który bardzo chciał zostać… poetą. Nie wierzycie? Przecież  każdy może marzyć! Okazuje się, że jego bliscy widzieliby jeżyka w całkiem innej roli. Tadziu, ma poczucie, że nikt go nie słucha i nie pyta o jego potrzeby. Postanawia więc wyruszyć samemu z domu. Okazuje się, że w trakcie wędrówki spotka na swojej drodze wielu mieszkańców lasu. A z tych spotkań wyniesie bardzo cenną lekcję. Jaką? Dowiecie się, oglądając spektakl.

 

 

15.07, GODZ.11.00 – CALINECZKA                                                                                          

TEATR MER, ŁODŹ

Calineczka, to maleńka dziewczynka o ogromnym sercu. W świecie pełnym niespodzianek spotyka ja wiele ciekawych, ale też niebezpiecznych przygód. Zobacz jaki los szykują dla niej Ropucha, Mysz i Kret. Czy takie maleństwo poradzi sobie z przeszkodami? Czy spotka ją coś miłego? A może pozna kogoś wyjątkowego? Zapraszamy do kolorowego świata bajkowych bohaterów.
           

 

22.07, GODZ.11.00 – SŁOWIK
TEATR CZTERY KĄTY, ZIELONA GÓRA

 

 

29.07, GODZ.11.00 – AWANTURA O SZCZURA         

TEATR CZTERY KĄTY, ZIELONA GÓRA

W pewnym miasteczku na targu spotykają się dwie kramarki. Nie pałają do siebie sympatią. Wręcz przeciwnie, kłócą się z byle powodu. Czy ktoś je pogodzi? Tę misję autorki sztuki powierzyły dwóm szczurom. Czy misja się powiedzie? 

Przekonajcie się sami!

 

 

5.08, GODZ.11.00 – PORWANIE GĄSKI SABINKI

STUDIO TEATRALNE GULIWER, ZIELONA GÓRA

Kryminał dla najmłodszych.

Gamoniowaty pastuszek Jasio zasypia na łące, powierzając opiekę nad swoją jedyną Gąską Sabinką dzieciom. Cwany Lisek Chytrusek wykorzystuje uwagę pilnujących i porywa Gąskę. Zrozpaczony Jasio próbuje ją odnaleźć…

Spektakl w dwóch planach – żywym i lalkowym. Świetna, wartka fabuła, interaktywna akcja, widowiskowe duże lalki, kolorowa scenografia, piosenki i zaskakujące zakończenie.

 

 

12.08, GODZ.11.00 – KTO TAM?                                            

TEATR USZYTY, KRAKÓW

Mały, niebieski Zajączek – główny bohater przedstawienia, wprowadza najmłodszego widza w magiczny świat teatru lalek i niezwykłych dźwięków. Stworzony na oczach dzieci Zajączek nie chce być sam, pragnie poznać inne zwierzęta, by się z nimi zaprzyjaźnić. Ale czy mu się to uda?

Obejrzyjcie spektakl.

 

 

 

19.08, GODZ.11.00 – „Ristorante”

TEATR NA WALIZKACH, WROCŁAW

 

KINO LETNIE W PARKU PRZY PAŁACU W STARYM KISIELINIE

soboty, lipiec – godz. 21.30, sierpień – godz. 21.00

FAMILIJNE KINO LETNIE – sobota, godz. 21.30 (lipiec), godz. 21.00 (sierpień) – projekcje filmowe realizowane w parku przy Pałacu w Starym Kisielinie – Filii ZOK, w tym roku, oparte o kino Familijne, które w ubiegłym roku cieszyło się ogromnym zainteresowanie. Wspólne, nocne oglądanie filmów w parku to przede wszystkim wielka atrakcja dla młodych widzów. Zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi w wieku szkolnym.

 

 

2.07 – MAŁA WIELKA STOPA 2, reż. Jeremy Degruson / Ben Stassen

Pamiętacie Adama, który odkrył, że jego zaginiony ojciec jest potomkiem legendarnego Yeti? Okazało się, że Adam też odziedziczył po nim niesamowite zdolności, które teraz bardzo mu się przydadzą. Jego tata, który dzięki wielkiej popularności pomaga chronić przyrodę, wyrusza na ratunek mieszkańcom dalekiego rezerwatu. Tutejsze zwierzęta zagrożone są wyginięciem, bo bezduszne szefostwo wielkiej firmy paliwowej zamierza w samym środku puszczy zbudować wielką fabrykę. Od wyjazdu ojciec nie daje znaku życia, więc Adam zbiera swoją rodzinę i kosmatych przyjaciół z niedźwiedziem Burym i szopem Huncwotem na czele, by wyruszyć z misją ratunkową. To co odkryją w dalekiej puszczy, zjeży im włos na głowie i futro na grzbiecie. Będą musieli użyć wszystkich swych ludzkich i zwierzęcych talentów, by pokonać intruzów, odnaleźć zaginionego ojca i ocalić rezerwat.

 

9.07 – TAJEMNICZY OGRÓD, reż. Marc Munden

Gdy dziesięcioletnia osierocona Mary przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, by zamieszkać ze swym unikającym ludzi wujem i jego bardzo zasadniczą gospodynią, nie może nawet podejrzewać, że właśnie zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda jej życia. Mimo surowych zakazów, Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce trafić na fantastyczny i ogromny ogród. To tu, wraz z miejscowymi chłopcami Dickonem i Colinem oraz bezpańskim, uroczym psiskiem, dziewczynka odkryje moc wyobraźni, przyjaźni i odwagi.

 

16.07 – BYŁ SOBIE PIES 2, reż. Gail Mancuso

Wszystkie psy doskonale wiedzą, że życie ma sens tylko u boku ukochanego pana lub pani. Ale czasem trzeba się nieźle nabiegać, żeby za nimi nadążyć. Bailey dostaje od swojego ukochanego Ethana nowy cel: ma opiekować się jego wnuczką – CJ. Dopóki dziewczynka jest mała, zadanie jest dość proste, choć czasem trzeba ochronić ją własnym ciałem przed rozbrykanym koniem. Z biegiem czasu CJ dorasta i wyzwania dla Baileya też stają się coraz większe, tym bardziej, że dziewczynka wyjeżdża z matką do wielkiego miasta i traci kontakt z dziadkami. Na szczęście Bailey przeżył już wiele żyć i sporo się o ludziach nauczył. Tym razem będzie musiał pomóc swojej ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość, zrealizować marzenia i przede wszystkim pogodzić skłóconą rodzinę. Czasem będzie musiał odejść, by zaraz znów powrócić w nowym wcieleniu, raz nawet jako suczka. Bo jedno wie na pewno: życie jest na tyle pomerdane, że zawsze warto trzymać się razem.

 

23.07 – PADDINGTON, reż. Paul King

Któż nie zaopiekowałby się małym sympatycznym misiem siedzącym samotnie na wielkim dworcu kolejowym? Państwo Brown z dziećmi bez wahania przygarnęli uroczego niedźwiadka w czerwonym kapeluszu i…. odtąd już nic nie było jak dawniej. Do Londynu Miś Paddington przybył w tajemniczy sposób aż z Peru, ale ta podróż to dopiero początek przygód niezwykłego zwierzaka. Spokojne życie Jonathana Browna i jego siostry będzie teraz pełne nie tylko prześmiesznych sytuacji, ale i niesamowitych, magicznych zdarzeń.

 

 

30.07 – CHŁOPIEC Z BURZY, reż. Shawn Seet

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone ma­lutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać? Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley (Geoffrey Rush) powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań rozumie, że to nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest czymś najcenniejszym, co może przekazać Madeline.

 

6.08 – CHŁOPIEC I WILK, reż. Adrià Garcia

Hugo wyjeżdża na wakacje do babci – Sary (Carmen Maura). Starsza pani mieszka samotnie w domu nad brzegiem morza, a jej największym marzeniem jest zorganizowanie hucznego przyjęcia, na które stawi się cała rodzina. Kiedy na miejsce zaczynają przybywać kolejni goście, Sara opowiada im niezwykłą historię. Według niej – w dzień swoich 80-tych urodzin – zostanie porwana przez… wilka. Ma to być część umowy, którą ona i zwierzę zawarli wiele lat temu. Dla dorosłych cała opowieść to oczywiście tylko legenda wymyślona przez staruszkę. Jednak dzieci wierzą w każde słowo Sary i są gotowe do rozpoczęcia wielkiej i tajemniczej przygody. Wszystko po to, by powstrzymać wilka i ocalić ukochaną babcię.

 

13.08 – ASTERIX I OBELIX: OSIEDLE BOGÓW, reż. Louis Clichy

Rok 50-ty przed naszą erą: cała Galia jest okupowana przez Rzymian… Cała? Nie! Jedna osada, zamieszkana przez niepokornych Galów nadal stawia opór najeźdźcy. Zirytowany tym Juliusz Cezar, postanawia zmienić taktykę: skoro jego armia nie jest w stanie podbić siłą galijskich barbarzyńców, to może uwiedzie ich rzymska cywilizacja. Władca każe wybudować obok osady Galów wspaniałą wioskę, przeznaczoną dla rzymskich właścicieli. To „Osiedle Bogów”. Czy nasi galijscy przyjaciele oprą się pokusie zarobku i rzymskiego komfortu? Czy ich osada stanie się zwykłą atrakcją turystyczną? Asteriks i Obeliks robią wszystko, by pokrzyżować Juliuszowi Cezarowi plany.

 

 

20.08 – CHŁOPIEC Z CHMUR, reż. Nicolas Vanier

Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem (nagrodzony Cezarem, znany z hitów „Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra”, „Nowych przygód Aladyna” oraz „Niczego nie żałuję – Edith Piaf” Jean-Paul Rouve), wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.

 

 

2.07.2022

DANIEL GRUPA

Nazywam się Daniel Grupa. Urodziłem się w 1975 roku w Sulechowie.  Studiowałem kompozycję na Akademii Muzycznej w Poznaniu i muzykologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obu tych kierunków nie ukończyłem. W wieku siedemnastu lat rozpocząłem pracę w Teatrze Dramatycznym w Kaliszu. Miały tam miejsce premiery moich pierwszych utworów – Concertino na fortepian i orkiestrę smyczkową, i kwartet smyczkowy. Równolegle odkryłem świat gór i wspinaczki. Pierwsze kursy wspinaczkowe robiłem na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i wspinałem się w Tatrach. Jednak po kilku latach wspinania w wyniku wypadku złamałem obie ręce i na wiele lat zrezygnowałem z gór. Rozpocząłem wtedy współpracę z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, pisałem muzykę do filmu i teatru. ( „Zagubienie w Celuloidzie” reż. W. Sikora, „Dzień w którym umrę” reż G. Lipiec, „Grun de Berg. Wyzwanie” reż Marcin Olechnowski,) Aranżowałem i robiłem instrumentacje na orkiestry symfoniczne, stałem również za pulpitem dyrygenckim. W 2010 roku wróciłem w góry. Wspinałem się zimą w Tatrach, w czeskich lodospadach, w Śnieżnych Kotłach. Próbowałem wejść zimą na Mount Blanc, ale wycofałem się z powodu zagrożenia lawinowego. Wszedłem na Kazbek i Tetnuldi na Kaukazie, na Grossglocknera w Taurach Wysokich. Obecnie przygotowuję się do wyprawy na Szczyt Korzeniewskiej (7105 m n.p.m.) w górach Pamiru. Od dziesięciu lat jestem szefem artystycznym Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina w Sulechowie, a w 2015 zostałem prezesem Klubu Wysokogórskiego w Zielonej Górze. W roku 2012 rozpocząłem współpracę z Anią Wyszkoni i jako pianista współpracuję z Nią do dnia dzisiejszego.

 

 

 

9.07.2022

DOOKOŁA ŚWIATA Z AKORDEONEM
Dawid Rydz – akordeon
Josė Valente – akordeon

Koncert Duetu akordeonowego, to muzyczna podróż w czasie. Zaczynając od Baroku (m.in. muzyka Jana Sebastiana Bacha), poprzez kolejne epoki –   usłyszymy wspaniałe dzieła orkiestrowe w aranżacji na dwa akordeony kompozytorów takich jak Modest Musorgski. Igor Strawinski oraz Paul Dukas.

 

 

 

16.07.2022

FOLKFOR – MUZYCZNA PODRÓŻ
Paulina Tobis – skrzypce, instrumenty perkusyjne
Grzegorz Tobis – klarnet, cajon, słowo
Mateusz Rzytka – kontrabas

FolkfoR tworzy muzykę opartą na tradycyjnych melodiach, wykonując je w nowych, autorskich opracowaniach. Zespół tworzą zawodowi muzycy – członkowie orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. W twórczości zespołu ważne miejsce zajmuje muzyka polska, bałkańska, a także klezmerska. FolkfoR jest laureatem V Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas koncertu zabrzmią melodie polskie, bułgarskie, klezmerskie, rumuńskie, łemkowskie, tureckie oraz kompozycje własne.

 

 

23.07.2022

ŻYDOWSKI SZMONCES
Jakub Kotowski – skrzypce
Janusz Lewandowski – kontrabas
Bartłomiej Stankowiak – fortepian

W koncercie zabrzmią utwory utrzymane w klezmerskim nastroju, okraszone żydowskim humorem. Całość moderować będzie Jakub Kotowski

 

 

 

30.07.2022

DIXIELANDOWO I SPACEROWO
DUBAI DIXIE BAND

Andrzej Tumiński – trąbka
Karol Kot – puzon
Janusz Lewandowski – banjo
Adam Gołemberski – helikon
Edward Piniuta –  instrumenty perkusyjne

W koncercie zabrzmią popularne utwory dixieland.

 

 

 

6.08.2022

SMYCZKOWA SERENADA

Thalloris Quartet
Kamila Susłowicz – skrzypce I
Beata Gołemberska – skrzypce II
Ewa Schuhmacher – altówka
*** – wiolonczea

 

 

 

13.08.2022

SOPRANO E LA BELLA TROMBA

Klaudia Trzasko – sopran
Paweł Hulisz – trąbka
Filip Cieszyński – akompaniament

 

 

20.08.2022

NOCE BEZ GWIAZD

Iza Połońska – wokal
Witold Cisło – gitara

Projekt koncertowy, który Iza Połońska współtworzy z Witoldem Cisło, kompozytorem i multiinstrumentalistą, to pełen subtelności i delikatności program złożony z najlepszych polskich piosenek ostatnich lat, skupiając się głównie na twórczości Magdy Czapińskiej. 

 

XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus w Zielonej Górze

Termin: 23-24 sierpnia 2022, Zielona Góra

Wstęp bezpłatny

Wstęp bezpłatny

 

 

BuskerBus 2022: Cyrkowa podróż dookoła świata

Lista rzeczy, które muszą spakować do walizek artyści XXVI Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej BuskerBus, jest długa. Diabolo, gitary, konstrukcja do akrobatyki powietrznej, rolla bolla, maczety, hula hopy, łuk, karty i dużo piłeczek — to tylko niektóre z nich. W cyrkową podróż dookoła świata zabiorą nas na zielonogórskim deptaku 23 – 24 sierpnia 2022.

BuskerBus to coroczny interdyscyplinarny festiwal uliczny, który wyróżnia międzynarodowy program i otwartość na dziedziny sztuki. Publiczność może zobaczyć performerów, którzy przygotowując swoje autorskie spektakle, śmiało czerpią zarówno z dobrze znanych, jak i tych mniej oczywistych gatunków i technik cyrkowych, muzycznych, teatralnych i tanecznych.

Tegoroczna edycja będzie podróżą w nieznane nawet dla stałych uczestników Festiwalu BuskerBus. Dyrektor artystyczny Małgorzata Węglarz zaprosiła artystów ze Stanów Zjednoczonych, Urugwaju, Chile, Argentyny, Litwy, Hiszpanii, Wenezueli, Włoch i innych krajów. Większość z nich wystąpi w Polsce po raz pierwszy.

Różni ich kraj pochodzenia, doświadczenie i dziedziny, w których się specjalizują. W programie są spektakle absolwentów szkół cyrkowych w Rosario, Sztokholmie, w Turynie, jak i samouków, którzy całe życie poświęcili tworzeniu jak najlepszych pokazów. Nie zabraknie podnoszeń akrobatycznych, żonglerki, iluzji, autorskich piosenek, i wielu innych propozycji, które docenią widzowie w każdym wieku.

Nowy Cyrk skupia się na kreatywności performerów, umiejętnościach technicznych oraz wykorzystywania rekwizytów i trików do opowiadania historii, a przede wszystkim, na ich prezentacji. Najtrudniejsze sztuczki nie wystarczą bowiem, by zdobyć uznanie publiczności. Na scenie ulicznej równie ważne są charyzma i umiejętność budowania więzi z widzami.

Buskerzy nie trzymają się ściśle scenariusza. Improwizacje, wykorzystywanie nowych miejsc jako inspiracji oraz angażowanie widzów to ich codzienność. Pokaz tego samego artysty może być więc za każdym razem innym przeżyciem.

BuskerBus to jednak nie tylko okazja na obejrzenie wykonawców z całego świata, ale także na rozmowy do rana, wymianę umiejętności i doświadczeń, a nawet wspólne występy w klubie festiwalowym Piekarnia Cichej Kobiety podczas otwartej sceny.

Wszystkie wydarzenia odbywają się bez udziału zwierząt.

 

Program

Opisy spektakli dostępne są na stronie www.buskerbus.com oraz www.facebook.com/buskerbusfestival. W głównym programie znalazły się tylko propozycje, które nie były jeszcze prezentowane na Festiwalu BuskerBus. 

 

A Dúo Andaban | Argentyna | „Bien Agarraditos” | Akrobatyka
Darwin Juggling | Wenezuela | „27 MinuteStreetJuggling” | Żonglerka
Duo Ludilò | Włochy | „Resta” | Akrobatyka powietrzna
El Gran Disparate | Urugwaj | „El Gran Disparate” | Klaunada, iluzja
Gato Blanco Gato Negro | Argentyna | „Atempo” | Klaunada, cyrk
Juggling Dom | Australia | „Piramida” | Żonglerka
Justin 3 | Litwa | „Justin 3: Muzyczna podróż”Juggling
Latin Duo | Argentyna | „Koncert, który nie jest koncertem” | Klaunada, cyrk
Linda Wander Vellar | Włochy | „White Hole”, „HOOPnosis” | Hula hop
Loud Mime | Stany Zjednoczone | „Loud Mime Show” | Rola bola, żonglerka
Manshula circo | Argentyna | „Parranda” | Akrobatyka, hula hop
Muti Santarosa | Chile | „Muti Santarosa – Experience” | Klaunada, iluzja
Terra de Areia | Polska | „En mi camino” | Muzyka
The Twins’ Trip | Argentyna | „Tacy sami, ale inni” | Klaunada, cyrk

Wstęp

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale jeśli podoba Ci się pokaz, zgodnie z tradycją teatrów ulicznych, wrzuć performerom coś do kapelusza. Polecamy zabranie karimaty, aby wygodnie oglądać pokazy i, w zależności od pogody, kremu z filtrem lub płaszcza przeciwdeszczowego.

Organizator

Festiwal BuskerBus w Zielonej Górze organizowany jest w ramach cyklu wydarzeń Lato Muz Wszelakich Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.
Dyrektor artystyczny: Małgorzata Węglarz www.busker.pl
Klub festiwalowy: Piekarnia Cichej Kobiety
Kontakt dla mediów: Małgorzata Węglarz margarita@buskerbus.com

BuskerBus 2022:

20-21 sierpnia 2022 Wrocław
23-24 sierpnia 2022  Zielona Góra
28-29 sierpnia 2022  Krotoszyn 

Strona: www.buskerbus.com
Facebook: https://www.facebook.com/buskerbusfestival/
Instagram: https://www.instagram.com/buskerbusfestival/
Wydarzenie:  https://www.facebook.com/events/2077760779087446 

_____________

Подія: XXVI Міжнародний фестиваль вуличного мистецтва BuskerBus
Термін: 23-24 серпня 2022 Зелена Гура
Вхід безкоштовний
BuskerBus 2022: циркова подорож навколо світу

 

Список речей, які митці 26-го Міжнародного фестивалю вуличного мистецтва BuskerBus мають упакувати у свої валізи, довгий. Діаболо, гітари, конструкції для повітряної акробатики, рол-болла, мачете, хулахуп, лук, карти та багато м’ячів – це лише деякі з них. Вони проведуть нас у циркову подорож навколо світу на набережній у Зеленій Гурі 23-24 серпня 2022 року.

BuskerBus – це щорічний міждисциплінарний вуличний фестиваль, який відрізняється міжнародною програмою та відкритістю до мистецтва. Глядачі можуть побачити виконавців, які, готуючи свої оригінальні виступи, сміливо використовують як відомі, так і менш очевидні циркові, музичні, театральні та танцювальні жанри та прийоми.

Цьогорічна вистава стане мандрівкою в невідоме навіть для постійних учасників BuskerBus Festival. Художній керівник Мавгожата Венглар запросила художників із США, Уругваю, Чилі, Аргентини, Литви, Іспанії, Італії та інших країн. Більшість із них вперше виступлять у Польщі.

Вони відрізняються за країною походження, досвідом та сферами, в яких вони спеціалізуються. У програмі виступи випускників циркових шкіл Росаріо, Стокгольма та Турина, а також студентів-самоучок, які все життя присвятили створенню найкращих шоу. Будуть акробатичні підйоми, жонглювання, ілюзії, авторські пісні та багато інших пропозицій, які оцінять глядачі різного віку.

«Новий цирк» зосереджується на креативності виконавців, технічних навичках, використанні реквізиту та трюків для розповіді і, перш за все, на їх презентації. Найскладніших прийомів недостатньо, щоб завоювати визнання публіки. На вуличній сцені однаково важливі харизма і вміння спілкуватися з аудиторією.

Вуличні танцюристи суворо не дотримуються сценарію. Імпровізація, використання нових місць як натхнення та залучення глядачів – це їх повсякденне життя. Вистава одного й того ж виконавця може бути щоразу різною.

BuskerBus – це не лише можливість спостерігати за виконавцями з усього світу, а й поспілкуватися до ранку, обмінятися навичками та досвідом і навіть разом виступити у фестивальних клубах під час відкритої сцени.

Усі заходи проходять без тварин.

Програма
Описи вистав доступні на сайті www.buskerbus.com. У головну вуличну програму увійшли тільки пропозиції, які раніше не були представлені на Фестивалі BuskerBus. 

Вступ
Усі заходи безкоштовні, але якщо Вам подобається шоу, за традиціями вуличних театрів, покладіть щось у капелюх виконавців. Рекомендуємо взяти спальний килимок для комфортного перегляду шоу і, залежно від погоди, протисонцевий крем або дощовик.

Організатори
художній директор Малгожата Венгляж та Зеленогурський центр культури, фестивальний клуб: «Piekarnia Cichej Kobiety»

 

BuskerBus 2022:

20-21 серпня 2022 Вроцлав 
23-24 серпня 2022  Зелена Гура
28-29 серпня 2022  Кротошин 

Контакт для ЗМІ: Małgorzata Węglarz margarita@buskerbus.com (контакт англійською та польською мовами)

Relaks na sportowo

Rodzinne Pikniki Muzyczne w Dolinie Gęśnika

lipiec – sierpień

 

 

NIEDZIELA

godz. 10.00 – relaks na sportowo,

godz. 12.00 – DJ i animacje

 

3.07 – Relaks na sportowo – Spine Move Pilates / animacje – Klaun Wesołek i Animatorzy / DJ Bamse

10.07 – Relaks na sportowo – Spine Move Pilates / animacje – Studnia Życzeń / DJ Tula

17.07 – Relaks na sportowo – Spine Move Pilates / animacje – Kraina Eksperymentów / DJ Hannah

24.07 – Relaks na sportowo / animacje – Bardzo Fajny Klaun / DJ Gleba

31.07 – Relaks na sportowo z Elżbietą Tatarczuk / animacje – Kraina Eksperymentów / DJ Hannah

7.08 – Relaks na sportowo z Elżbietą Tatarczuk / animacje – Bardzo Fajny Klaun / DJ Gleba

14.08 – Relaks na sportowo z Elżbietą Tatarczuk / animacje – Studnia Życzeń / DJ Tula

21.08 – Relaks na sportowo z Elżbietą Tatarczuk / animacje – Klaun Wesołek i Animatorzy / DJ Bamse

 

 

  

 

 

 

Aktualne informacje i relacje z LATA 2022 na facebook’owym profilu >TUTAJ<

 

REALIZATORZY LATA MUZ WSZELAKICH 2022:

  • Cafe Noir
  • Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze
  • Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus
  • Filharmonia Zielonogórska
  • Fundacja Kolektyw Dźwięku
  • Fundacja Ogrody Kultury im. księżnej Dino
  • Klub Piekarnia Cichej Kobiety
  • Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Przewodnik Lubuski”
  • Muzeum Etnograficzne w Ochli-Zielonej Górze, Ogród Botaniczny i Mini ZOO
  • Stowarzyszenie Orkiestra Dęta „Zastal”
  • Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida
  • Zielonogórski Ośrodek Kultury
  • Zielonogórski Ośrodek Kultury – filia w Starym Kisielinie
  • Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze „Cantores”
  • Związek Nauczycielstwa Polskiego Okręgu Lubuskiego

 

 

DANE ADRESOWE REALIZATORÓW IMPREZ:

Biuro Wystaw Artystycznych
al. Niepodległości 19, 65-048 Zielona Góra
tel./fax 68 325 37 26
www.bwazg.pl

Cafe Noir
al. Niepodległości 22, 65-048 Zielona Góra
tel. 665 783 458

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze
ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14,
65-021 Zielona Góra
tel. 660 481 635
www.centrumnaukikeplera.pl
www.centrumprzyrodnicze.pl

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus
ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10,
65-454 Zielona Góra
tel. 693 891 680
www.centrumnaukikeplera.pl
www.planetariumwenus.pl

Fundacja Kolektyw Dźwięku
www.corno.pl

Fundacja Ogrody Kultury im. księżnej Dino
ul. Zatonie-Parkowa 2
66-004 Zielona Góra
www.ogrodykultury.pl

Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda
pl. Powstańców Wlkp. 10, 65-075 Zielona Góra
tel. 68 325 65 14
www.filharmoniazg.pl

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej
www.zg.ksm.org.pl

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie
Drzonów 54, 66-008 Świdnica
tel. 68 321 18 56, tel./fax. 68 321 18 29
www.muzeum.drzonow.eu

Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Zielonej Górze z/s w Świdnicy
ul. Długa 27, 66-008 Świdnica k. Zielonej Góry
tel. 68 327 31 13, tel./fax: 68 321 54 78
www.muzeum-swidnica.org

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli
ul. Ochla-Muzealna 5, 66-006 Zielona Góra
tel. 68 321 15 91 (centrala), tel. 68 321 11 93 (dział oświatowy),
tel./fax 68 321 14 73
www.muzeumochla.pl

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej
al. Wojska Polskiego 9, 65-077 Zielona Góra
tel./fax. 68 453 26 45
www.pbw.zgora.pl

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii – Oddział w Zielonej Górze
ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10, 65-454 Zielona Góra
www.zielonagora.ptma.pl

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida
al. Wojska Polskiego 9, 65-077 Zielona Góra
tel. 68 453 26 35, fax 68 453 26 03
www.wimbp.zgora.pl

Zielonogórski Ośrodek Kultury
ul. Festiwalowa 3, 65-520 Zielona Góra
tel. 68 451 10 11, fax 68 451 10 03
www.zok.com.pl

Zielonogórski Ośrodek Kultury – Filia w Starym Kisielinie
ul. Stary Kisielin-Pionierów Lubuskich 53, 66-002 Zielona Góra
tel. 880 227 787
Facebook: Zielonogórski Ośrodek Kultury
– filia w Starym Kisielinie

Opis

Lato w mieście potrafi być piękne. I wiedzą to wszyscy Ci, którzy choć raz uczestniczyli w wydarzeniach bogatego cyklu Lata Muz Wszelakich. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, działania Lata Muz Wszelakich skierowane są do każdej grupy wiekowej. Większość z nich odbywa się na otwartych przestrzeniach, i wstęp na nie jest bezpłatny.

Podobnie jak w ubiegłym roku, postanowiliśmy postawić na przestrzenie zielone, których w naszym mieście jest bardzo dużo. Spotkamy się zatem nie tylko w centrum ale również w Dolinie Gęśnika, Parku w Zatoniu czy przy Pałacu w Starym Kisielinie.

 

Zielonogórski Ośrodek Kultury przygotował swoje cykle wydarzeń, a są to:

W ZIELONE(j) GRAMY – czwartki, godz. 19.00 – koncerty i recitale aktorów młodszego i starszego pokolenia, znanych z ekranów programów, filmów i seriali telewizyjnych, m.in. Rafał Szatan, Artur Barciś, Monika Dryl czy Maria Niklińska. Koncerty odbywać się będą na placu przy Filharmonii Zielonogórskiej, a w przypadku prognozowanego deszczu, przenoszone będą do Planetarium Wenus.

BAJKI BAJDY BANIALUKI… – piątki, godz. 11.00 – spektakle teatralne dla dzieci w Ogrodzie Botanicznym, realizowane zarówno przez teatry z Zielonej Góry jak i przyjezdne (Kraków, Wrocław, Łódź). Jest to najstarszy i cieszący się największym powodzeniem cykl Lata. W przypadku niepogody spektakle odbywać się będą w Planetarium Wenus, o czym informować będziemy dzień przed.

OKNO NA MUZYKĘ – soboty, godz. 21.00 (lipiec), 21.00 (sierpień) – koncerty muzyki kameralnej (i nie tylko) realizowane w parku przy ruinach Pałacu w Zatoniu, w wykonaniu muzyków z Zielonej Góry i zaproszonych gości. Cykl pierwszy raz realizowany był rok temu, a zainteresowanie nim przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Zachęcamy by na koncerty zabierać ze sobą koce piknikowe i leżaki.

FAMILIJNE KINO LETNIE – sobota, godz. 21.30 (lipiec), 21.00 (sierpień) – projekcje filmowe realizowane w parku przy Pałacu w Starym Kisielinie – Filii ZOK, w tym roku, oparte o kino Familijne, które w ubiegłym roku cieszyło się ogromnym zainteresowanie. Wspólne, nocne oglądanie filmów w parku to przede wszystkim wielka atrakcja dla młodych widzów. Zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi w wieku szkolnym.

RODZINNE PIKNIKI MUZYCZNE W DOLINIE GĘŚNIKA – niedziela, godz. 10.00 – rodzinne spotkania w Dolinie Gęśnika, to RELAKS NA SPORTOWO, czyli ćwiczenia na matach, prowadzone przez instruktorów z Zielonej Góry. O godz. 12.00 rozpoczynają się dwugodzinne animacje dla dzieci z muzyką graną na żywo przez DJ w tle. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy znanych przez dzieci oraz uwielbianych animatorów z Zielonej Góry. Będą eksperymenty, wielkie bańki, zabawy ruchowe oraz plastyczne.

 

Ponownie będziemy również w ramach Lata gościć artystów ulicznych z całego świata. Kolejny BUSKER BUS na zielonogórskim deptaku odbywać się będzie 23 i 24 sierpnia.

Oprócz wydarzeń realizowanych przez ZOK, jak co roku do współpracy zaprosiliśmy również szereg innych instytucji, stowarzyszeń oraz fundacji, które realizują swoje działania w ramach Lata. Nie zabraknie zatem, m.in. WIECZORÓW U LUTERANÓWBLUESOWYCH NOCY, spotkań Z KSIĄŻKĄ NA LEŻAKU, czy spacerów NIE NUDZĘ SIĘ LATEM.

 

Dokładny program Lata Muz Wszelakich znajduje się >TUTAJ<. Dostępny jest również w formie papierowej na naszych wydarzeniach, w punktach Informacji Turystycznej oraz w naszych filiach.

Program

 

UWAGA:

  • W przypadku odwołania lub przeniesienia imprezy organizowanej przez Zielonogórski Ośrodek Kultury w inne miejsce (np. ze względu na pogodę) informacje będą umieszczane >TUTAJ<  Wszelkie bieżące informacje można również znaleźć na facebooku Lato Muz Wszelakich >TUTAJ<  Zachęcamy do sprawdzania ewentualnych zmian przed imprezą!
  • W przypadku imprez organizowanych przez innych realizatorów Lata, informacje znaleźć można na stronach internetowych organizatorów wydarzeń. Adresy stron organizatorów >TUTAJ< w zakładce „Realizatorzy”.


UWAGA:  
Podczas realizacji imprez LMW  będą obowiązywały aktualnie ogłoszone obostrzenia

 

 

MIEJSCA REALIZACJI LMW:

  • Amfiteatr przed Filharmonią Zielonogórską
  • Cafe Noir, ul. Niepodległości 22
  • Centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodnicze, ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego 14
  • Centrum Nauki Keplera-Planetarium Wenus, ul. Generała Władysława Sikorskiego 10
  • Deptak
  • Dolina Gęśnika, ul. Źródlana
  • Klub Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 17
  • Kościół Ewangelicki, ul. Kazimierza Wielkiego 11
  • Muzeum Etnograficzne w Ochli-Zielonej Górze, ul. Ochla-Muzealna 5
  • Ogród Botaniczny i Mini ZOO, ul. Botaniczna 50A
  • Pałac w Starym Kisielinie, ul. Stary Kisielin-Pionierów Lubuskich 53
  • Park Książęcy z Zatoniu, ul. Zatonie-Zielonogórska 48A
  • Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, ul. Wojska Polskiego 9
  • Wzgórza Winne przy Palmiarni

Cykle imprez z opisami

Poniżej szczegóły cykli imprez organizowanych przez Zielonogórski Ośrodek Kultury. Oprócz wydarzeń realizowanych przez ZOK, jak co roku do współpracy zaprosiliśmy również szereg innych instytucji, stowarzyszeń oraz fundacji, które realizują swoje działania w ramach Lata. Nie zabraknie zatem, m.in. WIECZORÓW U LUTERANÓW, BLUESOWYCH NOCY, spotkań Z KSIĄŻKĄ NA LEŻAKU, czy spacerów NIE NUDZĘ SIĘ LATEM. Dokładny program Lata Muz Wszelakich znajduje się w zakładce „Program”. Dostępny jest również w formie papierowej na naszych wydarzeniach, w punktach Informacji Turystycznej oraz w naszych filiach.

 

UWAGA:  Wstęp wolny na większość imprez w ramach Lata Muz Wszelakich (z wyjątkiem oznaczonych w programie imprez biletowanych)

 

Wybierz interesujący cię cykl imprez z zakładek poniżej

W ZIELONE(j) GRAMY

lipiec – sierpień

Koncerty na Placu przy Filharmonii Zielonogórskiej, czwartki, godz. 19.00

W ZIELONE(j) GRAMY – czwartki, godz. 19.00 – koncerty i recitale aktorów młodszego i starszego pokolenia, znanych z ekranów programów, filmów i seriali telewizyjnych, m.in. Rafał Szatan, Artur Barciś, Monika Dryl czy Maria Niklińska. Koncerty odbywać się będą na placu przy Filharmonii Zielonogórskiej, a w przypadku prognozowanego deszczu, przenoszone będą do Planetarium Wenus.

 

 

7.07 – Maria  Niklińska – Recital Marlen
UWAGA: 
Ze względu na deszczową pogodę oraz bardzo niekorzystne prognozy na wieczór, recital „Marlen” Marii Niklińskiej zostaje przeniesiony z amfiteatru przed Filharmonią Zielonogórską do sali Muzeum Lubuskiego

Maria Niklińska – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, piosenkarka  .W 2006 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Studiowała też w Circle in the Square Theatre School w Nowym Jorku. Debiut aktorski to rola w  serialu – „Tajemnicy Sagali.” Występowała w wielu popularnych serialach telewizyjnych: „Klan” (jako Agata Wilczyńska), „Pierwsza miłość” (jako Jagoda Borawska),” Na dobre i na złe” czy „Kryminalni.” Jej debiutem filmowym była rola Żywii w „Starej baśni„ w reżyserii Jerzego Hoffmana. Zagrała również Tosię w filmie „ Ja wam pokażę!”.

W  2015 roku  wydała debiutancki album studyjny pt. Maria. W 2019 wydała singiel „Ten pierwszy”, który napisała do filmu Macieja Wójcika pt.”Łukasiewicz – nafciarz  romantyk.”  W listopadzie 2019 roku zaprezentowała teledysk do singla „Make It”, który wydała pod pseudonimem Marlen.

Podczas recitalu w Zielonej Górze aktorka  zaprezentuje własne piosenki oraz znane i lubiane przeboje. Artystce na scenie towarzyszy znakomity muzyk, aranżer  i kompozytor  – Piotr Kępa.

 

 

 

14.07 – Rafał Szatan

Aktor, Wokalista, pianista – absolwent Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach, na kierunku wokalistyka jazzowa. W latach 2011-2015 współpracował z zespołem RH Plus, gdzie jako wokalista wydał płytę „Po prostu 3”. Rafał był także uczestnikiem I edycji programu „The Voice of Poland”, oraz ćwierćfinalistą X Factor wraz z zespołem Soul City. Obecnie pracuje nad solowym materiałem, wydałsingiel „Życie zmieniasz w sen” zapowiadający album. W 2018 roku Rafał dołączył do obsady serialu „M jak miłość” kreując rolę Eryka. Na telewizyjnym ekranie można go było również zobaczyć na emitowanym w TVP2 sylwestrze Marzeń w Zakopanem, jako prowadzącego oraz wykonawcę na Festiwalu Opolskim oraz w wielu innych

koncertach telewizyjnych. W 2018 r. był finalistą programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” emitowanego w telewizji Polsat, a w 2019 uczestnikiem 10 edycji „Tańca z Gwiazdami” również dla telewizji Polsat. Jako aktor musicalowy współpracuje z wieloma Teatrami Muzycznymi, m.in Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie wciela się w główną męską postać

Edwarda Lewisa w musicalu „Pretty Woman”, z Teatrem Syrena- gra w Musicalu „Rock of Ages” główną postać Drew, Teatr Variete w Krakowie: „Legalna Blondynka” – naprzemiennie dwie główne męskie postaci Warner i Emmet, Teatr Muzyczny w Gdyni: Musical „Notre Dame De Paris” – rola Phoebusa, Teatr Muzyczny w Chorzowie: „Przebudzenie Wiosny” – Hanchen Rilow, „Producenci”, Teatr Muzyczny w Gliwicach: „High School Musical” – główna postać Troy Bolton, „Musical „Hair” – główna postać Cloude Bukowski.

Podczas koncertu w Zielonej Górze artysta zaprezentuje znane i lubiane przeboje oraz utwory ze swojego repertuaru.

 

 

 

21.07 – Jerzy Grzechnik – W przebojowym koncercie …

Jerzy Grzechnik – wokalista, aktor musicalowy. Stypendysta Akademii Wokalno-Aktorskiej Aero Folkehojskole w Danii. Laureat debiutów Opolskich 2008, uczestnik programów telewizyjnych (m.in. the Voice of Poland, Twoja Twarz Brzmi Znajomo, Jaka to Melodia, Przebojowa Noc i Złota Sobota), gra w kilkunastu produkcjach warszawskiego teatru Studio Buffo (m.in. główną rolę Jana w legendarnym musicalu Metro, w Romeo i Julii, Piotrusiu Panie, Policie oraz Wieczorach tematycznych i spektaklach muzycznych). Zagrał również Ernsta Lubitscha, główną męską rolę, w niemieckojęzycznej adaptacji musicalu Polita w Stuttgarcie. Autor tekstów i melodii. Producent kilkunastu teledysków. W 2017 roku wydał autorską płytę „Przeze mnie, o mnie” oraz skomponował i zaśpiewał wielogłosową ścieżkę muzyczną do radiowej adaptacji „Widm w Mieście Breslau” Marka Krajewskiego w reżyserii Mariusza Malca. Zagrał również we wspomnianej sztuce. Wziął także udział w dwóch widowiskach muzyczno-teatralno-telewizyjnych „Niezłomni” oraz „Wolność we Krwi”, grając w nich główne role. Pojawił się także w kilku odcinkach serialu „Na dobre i na złe” oraz nagrał jedną z żydowskich pieśni Rocco de Shabos do filmu dokumentalnego „Niepamiętnik”. Zagrał także w trzech widowiskach ekologiczno-akrobatyczno-musicalowych w ramach produkcji BOHEMA HOUSE: „W Plastikowym Cyrku Doktora Dolittle” (główna rola), w „Calineczka – magia tkwi w naturze” oraz w „Blamażu Klimatycznym” (na motywach „Opowieści Wigilijnej” Dickensa). Jerzy Grzechnik prowadzi również warsztaty artystyczne, organizuje wieczory muzyczne oraz występuje gościnnie w rozmaitych projektach muzycznych oraz koncertach – również telewizyjnych (ostatnio chociażby w „(Nie)zakazanych Piosenkach” z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego, czy w Koncercie Poetyckim Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 2021).

 

 

 

28.07 – Magdalena Kumorek – „LOVE STORY czyli STORY TO LOVE”

Koncertowy one – woman show na głos, fortepian i kipiącą wyobraźnię artystki z polskimi przebojami.

Mówi się, że piosenki mogą być o miłości, albo o niczym. A co jeśli wszystkie są o miłości i się ze sobą łączą? A gdyby tak prowadzić rozmowy i opowiadać historie o życiowych perypetiach właśnie piosenkami? 

Ponad 80 przebojów w 75 minut!

Polskie przeboje od Hanki Ordonówny przez Młynarskiego i Osiecką, Bajm, Varius Manx, Natalię Kukulską, po Püdelsów, Maanam, O.N.A. czy Natalię Przybysz.

Zabawny, romantyczny, pełen szalonych zwrotów akcji program, który publiczność pokochała od pierwszego testowego występu 🙂

 

 

 

4.08 – ABS czyli Artur Barciś Show

Pełne humoru i wdzięku spotkanie ze znakomitym  aktorem.

Artur Barciś w lekki i zabawny sposób odsłoni realia aktorskiego życia. W anegdotach o kulisach pracy na scenie teatralnej i planie filmowym opowie o tremie, dykcji, różnego rodzaju „sypkach”, czyli aktorskich wpadkach. Dowiemy się, jakie dowcipy aktorzy robią sobie na scenie. Wszystko opatrzone, w mistrzowski sposób wykonywanymi piosenkami.

Wystąpią:
Artur Barciś
Marek Zalewski – fortepian
Mariusz Ambrożuk – akordeon

Artur Barciś –  aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Grał w wielu warszawskich teatrach  – Teatru na Targówku (1979–1981)  Teatru Narodowego (1982–1984). Od 1984 jest aktorem Teatru Ateneum w Warszawie. Popularność zyskał dzięki występom w programie telewizyjnym „Okienko Pankracego przeznaczonym dla młodych widzów. Zagrał w wielu filmach fabularnych i popularnych serialach telewizyjnych min. – „Miodowe lata” ,„Ranczo” .

 

 

 

11.08 – Koncert Marka Kaliszuka

 Jedni znają go bardziej jako aktora, inni jako wokalistę. On sam twierdzi, że „jedno drugiego nie wyklucza, a wręcz przeciwnie” i od lat konsekwentnie łączy swoje największe pasje: muzykę i aktorstwo. Można go spotkać na deskach teatru, przed kamerą i na estradzie, ale odkąd pracuje nad swoim debiutanckim albumem zdecydowanie więcej czasu poświęca muzyce. W 2022 roku ukaże się jego debiutancka płyta. Dotąd zaprezentował kilka singli zapowiadających album: NAPRZECIW, BEZ CIEBIE NIE MA MNIEAUA czy KaWe. Wszystkie piosenki utrzymane są w stylistyce nowoczesnego popu z elementami klubowej elektroniki, a za teksty i częściowo muzykę odpowiedzialny jest sam Marek.

Koncert Marka Kaliszuka jest wyjątkowym połączeniem kilku gatunków i stylów, na które składają się jego autorskie piosenki, a także muzyczne inspiracje artysty. Światowe i polskie przeboje z repertuaru m.in. Franka Sinatry, Justina Tomberlake’a, Andrzeja Zauchy, Marka Grechuty, czy Georga Michaela zabrzmią w zupełnie nowych i zaskakujących aranżacjach! Na słuchaczy czeka wiele pięknych dźwięków, różnych nastrojów, emocji i zaskoczeń takich jak np. głos Hanki Ordonówny…

 

 

Marek Kaliszuk przez wiele lat (do 2015r.) był solistą Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie zagrał szereg głównych ról m.in. w musicalu GREASE, SKRZYPEK NA DACHU, PIĘKNA I BESTIA, FOOTLOOSE, JESUS CHRIST SUPERSTAR. W listopadzie 2014 roku podbił serca widzów oraz jurorów wygrywając 2 edycję programu TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO! Wówczas nazwano go wokalno-aktorskim kameleonem. Szeroką rozpoznawalność i sympatię już wcześniej przyniosły Markowi role serialowe m.in. w „M jak Miłość”, w „Pierwszej miłości”, „2XL”, „To nie koniec świata”, „Na dobre i na złe” oraz udział w 7 edycji show „Taniec z Gwiazdami”. Artysta jest również dobrze znany widzom programu „Jaka to Melodia?”.

Był gościem wielu telewizyjnych koncertów oraz popularnych programów rozrywkowych jak choćby „Mamy Cię”, „Big Music Quiz”, „Ale Jazda”, „Joke Show”. Intensywnie trenuje na siłowni, dba o swoją kondycję i motywuje do aktywnego, zdrowego stylu życia. W 2020 roku był jedną z gwiazd trzeciej edycji show „Ninja Warrior”, który wymaga ogromnej sprawności i odwagi.

Na swoim koncie ma występy na wielu teatralnych i muzycznych scenach. Dwukrotnie wystąpił podczas Festiwalu w Opolu w koncercie piosenki literackiej i kabaretowej (2018 i 2019). Współpracował m.in. z Robertem Jansonem i Leszkiem Możdżerem. Na co dzień można go oglądać na warszawskich scenach Teatru Capitol („Dajcie mi Tenora”, „O co biega?”, „Skok w bok”), Basenu Artystycznego WOK („Maria de Bueanos Aires”, „Tango z Placido Domingo Jr.”) w spektaklu „Goło i Wesoło” oraz w „Wieczorze Panieńskim Plus”. Koncertuje również ze swoim muzycznym projektem będącym wyjątkowym połączeniem kilku gatunków i stylów, na które składają się jego autorskie piosenki, a także muzyczne inspiracje artysty.

Ukończył Państwowe Policealne Studium Wokalno – Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz Wydział Wokalno – Aktorski Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

 

 

18.08 –„Romantycznie ,nostalgicznie, nastrojowo” – recital Haliny Rowickiej  i Juliana  Mere / DEPTAK PRZY RATUSZU

Halina Rowicka – aktorka filmowa teatralna i telewizyjna. Niezapomniana odtwórczyni roli Ewy Talar w serialu telewizyjnym „Dom„.

Absolwentka warszawskiej Państwowej  Wyższej  Szkoły Teatralnej, wystąpiła  w spektaklu dyplomowym Wojciecha Młynarskiego  pt. „Bo takie mamy życie… „ reżyserowanym przez Kazimierza Rudzkiego. Jej debiutem scenicznym była rola Ismeny spektaklu „Antygona„ w reżyserii Adama Hanuszkiewicza na scenie Teatru Narodowego, z którym była związana w latach 1973–1985. Występowała w wielu  teatrach warszawskich: Nowym, Ochoty, Komedia. Po raz pierwszy trafiła na kinowy ekran jako podporucznik Emilia Horak w dramacie wojennym Andrzeja Konica pt.” W te dni przedwiosenne”.

Julian Mere – Aktor, wokalista, autor piosenek i pedagog. związany z Teatrem Rampa w Warszawie  od 2007 roku. Artystycznie ukształtował go Kraków z którego pochodzi. Podczas studiów w PWST był uczniem Jerzego Treli, Jerzego Stuhra i Krzysztofa Globisza. Do pracy w Warszawie zaprosił go Adam Hanuszkiewicz. Napisał wiele piosenek i nagrał  5 płyt. Ostatnia „Moi Mistrzowie, piosenki czeladnika” zawiera utwory o Mistrzach teatru i filmu: Hanuszkiewiczu, Pieczce, Dziewońskim, Nowickim, Seniuk i innych.

Żródło – Teatr Rampa

Podczas recitalu w Zielonej Górze artyści zaprezentują piękne liryczne piosenki, ballady, wiersze, liryki i przeboje, które wszyscy  znamy i kochamy.

 

BAJKI, BAJDY , BANIALUKI…

lipiec – sierpień

Ogród Botaniczny / Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus

BAJKI BAJDY BANIALUKI… – piątki, godz. 11.00 – spektakle teatralne dla dzieci w Ogrodzie Botanicznym, realizowane zarówno przez teatry z Zielonej Góry jak i przyjezdne (Kraków, Wrocław, Łódź). Jest to najstarszy i cieszący się największym powodzeniem cykl Lata. W przypadku niepogody spektakle odbywać się będą w Planetarium Wenus, o czym informować będziemy dzień przed.

 

 

1.07, GODZ.11.00 – STRACHY NA LACHY

TEATR ROZRYWKI TRÓJKĄT, ZIELONA GÓRA

Historia oparta na tradycyjnych legendach polskich pełnych dziwów i stworów, zbójów i białych dam. W zabawny sposób porusza tematykę lęku i pomaga oswoić się ze strachem pokazując, że  strach ma wielkie oczy, a odwaga w nas drzemie i trzeba ją tylko zbudzić. Kolorowe kostiumy, formy lalkowe duże i małe, żywiołowa gra aktorów oraz kontakt z widzem aktywnie wciąganym w akcję sztuki to gwarancja dobrej zabawy i przy okazji powiedzenie młodym widzom, jak radzić sobie z lękami.

 

 

8.07, GODZ.11.00 – O JEŻYKU, KTÓRY NIE BAŁ SIĘ MARZYĆ
UWAGA: 
Ze względu na deszczową pogodę oraz bardzo niekorzystne prognozy spektakl zostaje przeniesiony z Ogrodu Botanicznego do Planetarium WENUS

TEATR LALKA W TRASIE, ZIELONA GÓRA

Opowieść o pewnym małym jeżu Tadziu, który bardzo chciał zostać… poetą. Nie wierzycie? Przecież  każdy może marzyć! Okazuje się, że jego bliscy widzieliby jeżyka w całkiem innej roli. Tadziu, ma poczucie, że nikt go nie słucha i nie pyta o jego potrzeby. Postanawia więc wyruszyć samemu z domu. Okazuje się, że w trakcie wędrówki spotka na swojej drodze wielu mieszkańców lasu. A z tych spotkań wyniesie bardzo cenną lekcję. Jaką? Dowiecie się, oglądając spektakl.

 

 

15.07, GODZ.11.00 – CALINECZKA                                                                                          

TEATR MER, ŁODŹ

Calineczka, to maleńka dziewczynka o ogromnym sercu. W świecie pełnym niespodzianek spotyka ja wiele ciekawych, ale też niebezpiecznych przygód. Zobacz jaki los szykują dla niej Ropucha, Mysz i Kret. Czy takie maleństwo poradzi sobie z przeszkodami? Czy spotka ją coś miłego? A może pozna kogoś wyjątkowego? Zapraszamy do kolorowego świata bajkowych bohaterów.
           

 

22.07, GODZ.11.00 – SŁOWIK
TEATR CZTERY KĄTY, ZIELONA GÓRA

 

 

29.07, GODZ.11.00 – AWANTURA O SZCZURA         

TEATR CZTERY KĄTY, ZIELONA GÓRA

W pewnym miasteczku na targu spotykają się dwie kramarki. Nie pałają do siebie sympatią. Wręcz przeciwnie, kłócą się z byle powodu. Czy ktoś je pogodzi? Tę misję autorki sztuki powierzyły dwóm szczurom. Czy misja się powiedzie? 

Przekonajcie się sami!

 

 

5.08, GODZ.11.00 – PORWANIE GĄSKI SABINKI

STUDIO TEATRALNE GULIWER, ZIELONA GÓRA

Kryminał dla najmłodszych.

Gamoniowaty pastuszek Jasio zasypia na łące, powierzając opiekę nad swoją jedyną Gąską Sabinką dzieciom. Cwany Lisek Chytrusek wykorzystuje uwagę pilnujących i porywa Gąskę. Zrozpaczony Jasio próbuje ją odnaleźć…

Spektakl w dwóch planach – żywym i lalkowym. Świetna, wartka fabuła, interaktywna akcja, widowiskowe duże lalki, kolorowa scenografia, piosenki i zaskakujące zakończenie.

 

 

12.08, GODZ.11.00 – KTO TAM?                                            

TEATR USZYTY, KRAKÓW

Mały, niebieski Zajączek – główny bohater przedstawienia, wprowadza najmłodszego widza w magiczny świat teatru lalek i niezwykłych dźwięków. Stworzony na oczach dzieci Zajączek nie chce być sam, pragnie poznać inne zwierzęta, by się z nimi zaprzyjaźnić. Ale czy mu się to uda?

Obejrzyjcie spektakl.

 

 

 

19.08, GODZ.11.00 – „Ristorante”

TEATR NA WALIZKACH, WROCŁAW

 

KINO LETNIE W PARKU PRZY PAŁACU W STARYM KISIELINIE

soboty, lipiec – godz. 21.30, sierpień – godz. 21.00

FAMILIJNE KINO LETNIE – sobota, godz. 21.30 (lipiec), godz. 21.00 (sierpień) – projekcje filmowe realizowane w parku przy Pałacu w Starym Kisielinie – Filii ZOK, w tym roku, oparte o kino Familijne, które w ubiegłym roku cieszyło się ogromnym zainteresowanie. Wspólne, nocne oglądanie filmów w parku to przede wszystkim wielka atrakcja dla młodych widzów. Zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi w wieku szkolnym.

 

 

2.07 – MAŁA WIELKA STOPA 2, reż. Jeremy Degruson / Ben Stassen

Pamiętacie Adama, który odkrył, że jego zaginiony ojciec jest potomkiem legendarnego Yeti? Okazało się, że Adam też odziedziczył po nim niesamowite zdolności, które teraz bardzo mu się przydadzą. Jego tata, który dzięki wielkiej popularności pomaga chronić przyrodę, wyrusza na ratunek mieszkańcom dalekiego rezerwatu. Tutejsze zwierzęta zagrożone są wyginięciem, bo bezduszne szefostwo wielkiej firmy paliwowej zamierza w samym środku puszczy zbudować wielką fabrykę. Od wyjazdu ojciec nie daje znaku życia, więc Adam zbiera swoją rodzinę i kosmatych przyjaciół z niedźwiedziem Burym i szopem Huncwotem na czele, by wyruszyć z misją ratunkową. To co odkryją w dalekiej puszczy, zjeży im włos na głowie i futro na grzbiecie. Będą musieli użyć wszystkich swych ludzkich i zwierzęcych talentów, by pokonać intruzów, odnaleźć zaginionego ojca i ocalić rezerwat.

 

9.07 – TAJEMNICZY OGRÓD, reż. Marc Munden

Gdy dziesięcioletnia osierocona Mary przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, by zamieszkać ze swym unikającym ludzi wujem i jego bardzo zasadniczą gospodynią, nie może nawet podejrzewać, że właśnie zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda jej życia. Mimo surowych zakazów, Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce trafić na fantastyczny i ogromny ogród. To tu, wraz z miejscowymi chłopcami Dickonem i Colinem oraz bezpańskim, uroczym psiskiem, dziewczynka odkryje moc wyobraźni, przyjaźni i odwagi.

 

16.07 – BYŁ SOBIE PIES 2, reż. Gail Mancuso

Wszystkie psy doskonale wiedzą, że życie ma sens tylko u boku ukochanego pana lub pani. Ale czasem trzeba się nieźle nabiegać, żeby za nimi nadążyć. Bailey dostaje od swojego ukochanego Ethana nowy cel: ma opiekować się jego wnuczką – CJ. Dopóki dziewczynka jest mała, zadanie jest dość proste, choć czasem trzeba ochronić ją własnym ciałem przed rozbrykanym koniem. Z biegiem czasu CJ dorasta i wyzwania dla Baileya też stają się coraz większe, tym bardziej, że dziewczynka wyjeżdża z matką do wielkiego miasta i traci kontakt z dziadkami. Na szczęście Bailey przeżył już wiele żyć i sporo się o ludziach nauczył. Tym razem będzie musiał pomóc swojej ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość, zrealizować marzenia i przede wszystkim pogodzić skłóconą rodzinę. Czasem będzie musiał odejść, by zaraz znów powrócić w nowym wcieleniu, raz nawet jako suczka. Bo jedno wie na pewno: życie jest na tyle pomerdane, że zawsze warto trzymać się razem.

 

23.07 – PADDINGTON, reż. Paul King

Któż nie zaopiekowałby się małym sympatycznym misiem siedzącym samotnie na wielkim dworcu kolejowym? Państwo Brown z dziećmi bez wahania przygarnęli uroczego niedźwiadka w czerwonym kapeluszu i…. odtąd już nic nie było jak dawniej. Do Londynu Miś Paddington przybył w tajemniczy sposób aż z Peru, ale ta podróż to dopiero początek przygód niezwykłego zwierzaka. Spokojne życie Jonathana Browna i jego siostry będzie teraz pełne nie tylko prześmiesznych sytuacji, ale i niesamowitych, magicznych zdarzeń.

 

 

30.07 – CHŁOPIEC Z BURZY, reż. Shawn Seet

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone ma­lutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać? Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley (Geoffrey Rush) powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań rozumie, że to nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest czymś najcenniejszym, co może przekazać Madeline.

 

6.08 – CHŁOPIEC I WILK, reż. Adrià Garcia

Hugo wyjeżdża na wakacje do babci – Sary (Carmen Maura). Starsza pani mieszka samotnie w domu nad brzegiem morza, a jej największym marzeniem jest zorganizowanie hucznego przyjęcia, na które stawi się cała rodzina. Kiedy na miejsce zaczynają przybywać kolejni goście, Sara opowiada im niezwykłą historię. Według niej – w dzień swoich 80-tych urodzin – zostanie porwana przez… wilka. Ma to być część umowy, którą ona i zwierzę zawarli wiele lat temu. Dla dorosłych cała opowieść to oczywiście tylko legenda wymyślona przez staruszkę. Jednak dzieci wierzą w każde słowo Sary i są gotowe do rozpoczęcia wielkiej i tajemniczej przygody. Wszystko po to, by powstrzymać wilka i ocalić ukochaną babcię.

 

13.08 – ASTERIX I OBELIX: OSIEDLE BOGÓW, reż. Louis Clichy

Rok 50-ty przed naszą erą: cała Galia jest okupowana przez Rzymian… Cała? Nie! Jedna osada, zamieszkana przez niepokornych Galów nadal stawia opór najeźdźcy. Zirytowany tym Juliusz Cezar, postanawia zmienić taktykę: skoro jego armia nie jest w stanie podbić siłą galijskich barbarzyńców, to może uwiedzie ich rzymska cywilizacja. Władca każe wybudować obok osady Galów wspaniałą wioskę, przeznaczoną dla rzymskich właścicieli. To „Osiedle Bogów”. Czy nasi galijscy przyjaciele oprą się pokusie zarobku i rzymskiego komfortu? Czy ich osada stanie się zwykłą atrakcją turystyczną? Asteriks i Obeliks robią wszystko, by pokrzyżować Juliuszowi Cezarowi plany.

 

 

20.08 – CHŁOPIEC Z CHMUR, reż. Nicolas Vanier

Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem (nagrodzony Cezarem, znany z hitów „Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra”, „Nowych przygód Aladyna” oraz „Niczego nie żałuję – Edith Piaf” Jean-Paul Rouve), wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.

 

2.07.2022

DANIEL GRUPA

Nazywam się Daniel Grupa. Urodziłem się w 1975 roku w Sulechowie.  Studiowałem kompozycję na Akademii Muzycznej w Poznaniu i muzykologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obu tych kierunków nie ukończyłem. W wieku siedemnastu lat rozpocząłem pracę w Teatrze Dramatycznym w Kaliszu. Miały tam miejsce premiery moich pierwszych utworów – Concertino na fortepian i orkiestrę smyczkową, i kwartet smyczkowy. Równolegle odkryłem świat gór i wspinaczki. Pierwsze kursy wspinaczkowe robiłem na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i wspinałem się w Tatrach. Jednak po kilku latach wspinania w wyniku wypadku złamałem obie ręce i na wiele lat zrezygnowałem z gór. Rozpocząłem wtedy współpracę z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, pisałem muzykę do filmu i teatru. ( „Zagubienie w Celuloidzie” reż. W. Sikora, „Dzień w którym umrę” reż G. Lipiec, „Grun de Berg. Wyzwanie” reż Marcin Olechnowski,) Aranżowałem i robiłem instrumentacje na orkiestry symfoniczne, stałem również za pulpitem dyrygenckim. W 2010 roku wróciłem w góry. Wspinałem się zimą w Tatrach, w czeskich lodospadach, w Śnieżnych Kotłach. Próbowałem wejść zimą na Mount Blanc, ale wycofałem się z powodu zagrożenia lawinowego. Wszedłem na Kazbek i Tetnuldi na Kaukazie, na Grossglocknera w Taurach Wysokich. Obecnie przygotowuję się do wyprawy na Szczyt Korzeniewskiej (7105 m n.p.m.) w górach Pamiru. Od dziesięciu lat jestem szefem artystycznym Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina w Sulechowie, a w 2015 zostałem prezesem Klubu Wysokogórskiego w Zielonej Górze. W roku 2012 rozpocząłem współpracę z Anią Wyszkoni i jako pianista współpracuję z Nią do dnia dzisiejszego.

 

 

 

9.07.2022

DOOKOŁA ŚWIATA Z AKORDEONEM
Dawid Rydz – akordeon
Josė Valente – akordeon

Koncert Duetu akordeonowego, to muzyczna podróż w czasie. Zaczynając od Baroku (m.in. muzyka Jana Sebastiana Bacha), poprzez kolejne epoki –   usłyszymy wspaniałe dzieła orkiestrowe w aranżacji na dwa akordeony kompozytorów takich jak Modest Musorgski. Igor Strawinski oraz Paul Dukas.

 

 

 

16.07.2022

FOLKFOR – MUZYCZNA PODRÓŻ
Paulina Tobis – skrzypce, instrumenty perkusyjne
Grzegorz Tobis – klarnet, cajon, słowo
Mateusz Rzytka – kontrabas

FolkfoR tworzy muzykę opartą na tradycyjnych melodiach, wykonując je w nowych, autorskich opracowaniach. Zespół tworzą zawodowi muzycy – członkowie orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. W twórczości zespołu ważne miejsce zajmuje muzyka polska, bałkańska, a także klezmerska. FolkfoR jest laureatem V Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas koncertu zabrzmią melodie polskie, bułgarskie, klezmerskie, rumuńskie, łemkowskie, tureckie oraz kompozycje własne.

 

 

23.07.2022

ŻYDOWSKI SZMONCES
Jakub Kotowski – skrzypce
Janusz Lewandowski – kontrabas
Bartłomiej Stankowiak – fortepian

W koncercie zabrzmią utwory utrzymane w klezmerskim nastroju, okraszone żydowskim humorem. Całość moderować będzie Jakub Kotowski

 

 

 

30.07.2022

DIXIELANDOWO I SPACEROWO
DUBAI DIXIE BAND

Andrzej Tumiński – trąbka
Karol Kot – puzon
Janusz Lewandowski – banjo
Adam Gołemberski – helikon
Edward Piniuta –  instrumenty perkusyjne

W koncercie zabrzmią popularne utwory dixieland.

 

 

 

6.08.2022

SMYCZKOWA SERENADA

Thalloris Quartet
Kamila Susłowicz – skrzypce I
Beata Gołemberska – skrzypce II
Ewa Schuhmacher – altówka
*** – wiolonczea

 

 

 

13.08.2022

SOPRANO E LA BELLA TROMBA

Klaudia Trzasko – sopran
Paweł Hulisz – trąbka
Filip Cieszyński – akompaniament

 

 

20.08.2022

NOCE BEZ GWIAZD

Iza Połońska – wokal
Witold Cisło – gitara

Projekt koncertowy, który Iza Połońska współtworzy z Witoldem Cisło, kompozytorem i multiinstrumentalistą, to pełen subtelności i delikatności program złożony z najlepszych polskich piosenek ostatnich lat, skupiając się głównie na twórczości Magdy Czapińskiej. 

 

XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus w Zielonej Górze

Termin: 23-24 sierpnia 2022, Zielona Góra

Wstęp bezpłatny

Wstęp bezpłatny

 

 

BuskerBus 2022: Cyrkowa podróż dookoła świata

Lista rzeczy, które muszą spakować do walizek artyści XXVI Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej BuskerBus, jest długa. Diabolo, gitary, konstrukcja do akrobatyki powietrznej, rolla bolla, maczety, hula hopy, łuk, karty i dużo piłeczek — to tylko niektóre z nich. W cyrkową podróż dookoła świata zabiorą nas na zielonogórskim deptaku 23 – 24 sierpnia 2022.

BuskerBus to coroczny interdyscyplinarny festiwal uliczny, który wyróżnia międzynarodowy program i otwartość na dziedziny sztuki. Publiczność może zobaczyć performerów, którzy przygotowując swoje autorskie spektakle, śmiało czerpią zarówno z dobrze znanych, jak i tych mniej oczywistych gatunków i technik cyrkowych, muzycznych, teatralnych i tanecznych.

Tegoroczna edycja będzie podróżą w nieznane nawet dla stałych uczestników Festiwalu BuskerBus. Dyrektor artystyczny Małgorzata Węglarz zaprosiła artystów ze Stanów Zjednoczonych, Urugwaju, Chile, Argentyny, Litwy, Hiszpanii, Wenezueli, Włoch i innych krajów. Większość z nich wystąpi w Polsce po raz pierwszy.

Różni ich kraj pochodzenia, doświadczenie i dziedziny, w których się specjalizują. W programie są spektakle absolwentów szkół cyrkowych w Rosario, Sztokholmie, w Turynie, jak i samouków, którzy całe życie poświęcili tworzeniu jak najlepszych pokazów. Nie zabraknie podnoszeń akrobatycznych, żonglerki, iluzji, autorskich piosenek, i wielu innych propozycji, które docenią widzowie w każdym wieku.

Nowy Cyrk skupia się na kreatywności performerów, umiejętnościach technicznych oraz wykorzystywania rekwizytów i trików do opowiadania historii, a przede wszystkim, na ich prezentacji. Najtrudniejsze sztuczki nie wystarczą bowiem, by zdobyć uznanie publiczności. Na scenie ulicznej równie ważne są charyzma i umiejętność budowania więzi z widzami.

Buskerzy nie trzymają się ściśle scenariusza. Improwizacje, wykorzystywanie nowych miejsc jako inspiracji oraz angażowanie widzów to ich codzienność. Pokaz tego samego artysty może być więc za każdym razem innym przeżyciem.

BuskerBus to jednak nie tylko okazja na obejrzenie wykonawców z całego świata, ale także na rozmowy do rana, wymianę umiejętności i doświadczeń, a nawet wspólne występy w klubie festiwalowym Piekarnia Cichej Kobiety podczas otwartej sceny.

Wszystkie wydarzenia odbywają się bez udziału zwierząt.

 

Program

Opisy spektakli dostępne są na stronie www.buskerbus.com oraz www.facebook.com/buskerbusfestival. W głównym programie znalazły się tylko propozycje, które nie były jeszcze prezentowane na Festiwalu BuskerBus. 

 

A Dúo Andaban | Argentyna | „Bien Agarraditos” | Akrobatyka
Darwin Juggling | Wenezuela | „27 MinuteStreetJuggling” | Żonglerka
Duo Ludilò | Włochy | „Resta” | Akrobatyka powietrzna
El Gran Disparate | Urugwaj | „El Gran Disparate” | Klaunada, iluzja
Gato Blanco Gato Negro | Argentyna | „Atempo” | Klaunada, cyrk
Juggling Dom | Australia | „Piramida” | Żonglerka
Justin 3 | Litwa | „Justin 3: Muzyczna podróż”Juggling
Latin Duo | Argentyna | „Koncert, który nie jest koncertem” | Klaunada, cyrk
Linda Wander Vellar | Włochy | „White Hole”, „HOOPnosis” | Hula hop
Loud Mime | Stany Zjednoczone | „Loud Mime Show” | Rola bola, żonglerka
Manshula circo | Argentyna | „Parranda” | Akrobatyka, hula hop
Muti Santarosa | Chile | „Muti Santarosa – Experience” | Klaunada, iluzja
Terra de Areia | Polska | „En mi camino” | Muzyka
The Twins’ Trip | Argentyna | „Tacy sami, ale inni” | Klaunada, cyrk

Wstęp

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale jeśli podoba Ci się pokaz, zgodnie z tradycją teatrów ulicznych, wrzuć performerom coś do kapelusza. Polecamy zabranie karimaty, aby wygodnie oglądać pokazy i, w zależności od pogody, kremu z filtrem lub płaszcza przeciwdeszczowego.

Organizator

Festiwal BuskerBus w Zielonej Górze organizowany jest w ramach cyklu wydarzeń Lato Muz Wszelakich Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.
Dyrektor artystyczny: Małgorzata Węglarz www.busker.pl
Klub festiwalowy: Piekarnia Cichej Kobiety
Kontakt dla mediów: Małgorzata Węglarz margarita@buskerbus.com

BuskerBus 2022:

20-21 sierpnia 2022 Wrocław
23-24 sierpnia 2022  Zielona Góra
28-29 sierpnia 2022  Krotoszyn 

Strona: www.buskerbus.com
Facebook: https://www.facebook.com/buskerbusfestival/
Instagram: https://www.instagram.com/buskerbusfestival/
Wydarzenie:  https://www.facebook.com/events/2077760779087446 

_____________

Подія: XXVI Міжнародний фестиваль вуличного мистецтва BuskerBus
Термін: 23-24 серпня 2022 Зелена Гура
Вхід безкоштовний
BuskerBus 2022: циркова подорож навколо світу

 

Список речей, які митці 26-го Міжнародного фестивалю вуличного мистецтва BuskerBus мають упакувати у свої валізи, довгий. Діаболо, гітари, конструкції для повітряної акробатики, рол-болла, мачете, хулахуп, лук, карти та багато м’ячів – це лише деякі з них. Вони проведуть нас у циркову подорож навколо світу на набережній у Зеленій Гурі 23-24 серпня 2022 року.

BuskerBus – це щорічний міждисциплінарний вуличний фестиваль, який відрізняється міжнародною програмою та відкритістю до мистецтва. Глядачі можуть побачити виконавців, які, готуючи свої оригінальні виступи, сміливо використовують як відомі, так і менш очевидні циркові, музичні, театральні та танцювальні жанри та прийоми.

Цьогорічна вистава стане мандрівкою в невідоме навіть для постійних учасників BuskerBus Festival. Художній керівник Мавгожата Венглар запросила художників із США, Уругваю, Чилі, Аргентини, Литви, Іспанії, Італії та інших країн. Більшість із них вперше виступлять у Польщі.

Вони відрізняються за країною походження, досвідом та сферами, в яких вони спеціалізуються. У програмі виступи випускників циркових шкіл Росаріо, Стокгольма та Турина, а також студентів-самоучок, які все життя присвятили створенню найкращих шоу. Будуть акробатичні підйоми, жонглювання, ілюзії, авторські пісні та багато інших пропозицій, які оцінять глядачі різного віку.

«Новий цирк» зосереджується на креативності виконавців, технічних навичках, використанні реквізиту та трюків для розповіді і, перш за все, на їх презентації. Найскладніших прийомів недостатньо, щоб завоювати визнання публіки. На вуличній сцені однаково важливі харизма і вміння спілкуватися з аудиторією.

Вуличні танцюристи суворо не дотримуються сценарію. Імпровізація, використання нових місць як натхнення та залучення глядачів – це їх повсякденне життя. Вистава одного й того ж виконавця може бути щоразу різною.

BuskerBus – це не лише можливість спостерігати за виконавцями з усього світу, а й поспілкуватися до ранку, обмінятися навичками та досвідом і навіть разом виступити у фестивальних клубах під час відкритої сцени.

Усі заходи проходять без тварин.

Програма
Описи вистав доступні на сайті www.buskerbus.com. У головну вуличну програму увійшли тільки пропозиції, які раніше не були представлені на Фестивалі BuskerBus. 

Вступ
Усі заходи безкоштовні, але якщо Вам подобається шоу, за традиціями вуличних театрів, покладіть щось у капелюх виконавців. Рекомендуємо взяти спальний килимок для комфортного перегляду шоу і, залежно від погоди, протисонцевий крем або дощовик.

Організатори
художній директор Малгожата Венгляж та Зеленогурський центр культури, фестивальний клуб: «Piekarnia Cichej Kobiety»

 

BuskerBus 2022:

20-21 серпня 2022 Вроцлав 
23-24 серпня 2022  Зелена Гура
28-29 серпня 2022  Кротошин 

Контакт для ЗМІ: Małgorzata Węglarz margarita@buskerbus.com (контакт англійською та польською мовами)

Relaks na sportowo

Rodzinne Pikniki Muzyczne w Dolinie Gęśnika

lipiec – sierpień

 

 

NIEDZIELA

godz. 10.00 – relaks na sportowo,

godz. 12.00 – DJ i animacje

 

3.07 – Relaks na sportowo – Spine Move Pilates / animacje – Klaun Wesołek i Animatorzy / DJ Bamse

10.07 – Relaks na sportowo – Spine Move Pilates / animacje – Studnia Życzeń / DJ Tula

17.07 – Relaks na sportowo – Spine Move Pilates / animacje – Kraina Eksperymentów / DJ Hannah

24.07 – Relaks na sportowo / animacje – Bardzo Fajny Klaun / DJ Gleba

31.07 – Relaks na sportowo z Elżbietą Tatarczuk / animacje – Kraina Eksperymentów / DJ Hannah

7.08 – Relaks na sportowo z Elżbietą Tatarczuk / animacje – Bardzo Fajny Klaun / DJ Gleba

14.08 – Relaks na sportowo z Elżbietą Tatarczuk / animacje – Studnia Życzeń / DJ Tula

21.08 – Relaks na sportowo z Elżbietą Tatarczuk / animacje – Klaun Wesołek i Animatorzy / DJ Bamse

 

 

  

 

 

 

Lato na Facebook'u

Aktualne informacje i relacje z LATA 2022 na facebook’owym profilu >TUTAJ<

Realizatorzy

REALIZATORZY LATA MUZ WSZELAKICH 2022:

  • Cafe Noir
  • Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze
  • Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus
  • Filharmonia Zielonogórska
  • Fundacja Kolektyw Dźwięku
  • Fundacja Ogrody Kultury im. księżnej Dino
  • Klub Piekarnia Cichej Kobiety
  • Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Przewodnik Lubuski”
  • Muzeum Etnograficzne w Ochli-Zielonej Górze, Ogród Botaniczny i Mini ZOO
  • Stowarzyszenie Orkiestra Dęta „Zastal”
  • Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida
  • Zielonogórski Ośrodek Kultury
  • Zielonogórski Ośrodek Kultury – filia w Starym Kisielinie
  • Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze „Cantores”
  • Związek Nauczycielstwa Polskiego Okręgu Lubuskiego

 

 

DANE ADRESOWE REALIZATORÓW IMPREZ:

Biuro Wystaw Artystycznych
al. Niepodległości 19, 65-048 Zielona Góra
tel./fax 68 325 37 26
www.bwazg.pl

Cafe Noir
al. Niepodległości 22, 65-048 Zielona Góra
tel. 665 783 458

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze
ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14,
65-021 Zielona Góra
tel. 660 481 635
www.centrumnaukikeplera.pl
www.centrumprzyrodnicze.pl

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus
ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10,
65-454 Zielona Góra
tel. 693 891 680
www.centrumnaukikeplera.pl
www.planetariumwenus.pl

Fundacja Kolektyw Dźwięku
www.corno.pl

Fundacja Ogrody Kultury im. księżnej Dino
ul. Zatonie-Parkowa 2
66-004 Zielona Góra
www.ogrodykultury.pl

Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda
pl. Powstańców Wlkp. 10, 65-075 Zielona Góra
tel. 68 325 65 14
www.filharmoniazg.pl

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej
www.zg.ksm.org.pl

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie
Drzonów 54, 66-008 Świdnica
tel. 68 321 18 56, tel./fax. 68 321 18 29
www.muzeum.drzonow.eu

Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Zielonej Górze z/s w Świdnicy
ul. Długa 27, 66-008 Świdnica k. Zielonej Góry
tel. 68 327 31 13, tel./fax: 68 321 54 78
www.muzeum-swidnica.org

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli
ul. Ochla-Muzealna 5, 66-006 Zielona Góra
tel. 68 321 15 91 (centrala), tel. 68 321 11 93 (dział oświatowy),
tel./fax 68 321 14 73
www.muzeumochla.pl

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej
al. Wojska Polskiego 9, 65-077 Zielona Góra
tel./fax. 68 453 26 45
www.pbw.zgora.pl

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii – Oddział w Zielonej Górze
ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10, 65-454 Zielona Góra
www.zielonagora.ptma.pl

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida
al. Wojska Polskiego 9, 65-077 Zielona Góra
tel. 68 453 26 35, fax 68 453 26 03
www.wimbp.zgora.pl

Zielonogórski Ośrodek Kultury
ul. Festiwalowa 3, 65-520 Zielona Góra
tel. 68 451 10 11, fax 68 451 10 03
www.zok.com.pl

Zielonogórski Ośrodek Kultury – Filia w Starym Kisielinie
ul. Stary Kisielin-Pionierów Lubuskich 53, 66-002 Zielona Góra
tel. 880 227 787
Facebook: Zielonogórski Ośrodek Kultury
– filia w Starym Kisielinie

Galeria zdjęć

Skip to content