Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Szukaj
Close this search box.

Lato Muz Wszelakich 2019

„Lato Muz Wszelakich” to największy, najdłuższy i skupiający ogromną ilość widzów cykl imprez w naszym mieście. Kilkadziesiąt wydarzeń i wykonawców, koncerty, recitale, spotkania z artystami. Lato Muz Wszelakich nagrodzone w Warszawie Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na najlepszą imprezę turystyczną roku 2005, w 2006 roku wyróżniony w Konkursie Miast Polskich jako Miasto dla Turystów, a w 2013 roku nagrodzony Lubuską Perłą Turystyczną. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem. Do zobaczenia, jak co roku, w przeróżnych miejscach naszego miasta.

UWAGA: Wstęp wolny na większość imprez w ramach Lata Muz Wszelakich (z wyjątkiem oznaczonych w programie imprez biletowanych)

UWAGA: Wstęp wolny na większość imprez w ramach Lata Muz Wszelakich (z wyjątkiem oznaczonych w programie imprez biletowanych)

     

Cykle imprez, czyli dla każdego coś dobrego

 

Wstęp wolny na większość imprez w ramach Lata Muz Wszelakich (z wyjątkiem oznaczonych w programie imprez biletowanych)

4.07, godz. 20.00 – Dziani z zespołem
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

Dziani jest synem gwiazdora cygańskiej piosenki Don Vasyla i jednym z najpopularniejszych wykonawców muzyki romskiej w Polsce. Od lat prowadzi „na żywo” Festiwal Kultury Romów, transmitowany przez TVP2. Muzyka, którą prezentuje to wybuchowa mieszanka cygańskiego folku z dynamicznymi i tanecznymi rytmami latynoamerykańskimi. Na polskim rynku jeszcze nikt takiej muzyki nie wykonywał. Koncerty z jego udziałem, to prawdziwy pokaz niezwykłych umiejętności samego artysty jak i członków jego zespołu. Ciotką Dzianiego jest słynna na całym świecie Randia – wielka gwiazda dawnej „Romy”. Jest kuzynem Michaja Burano, bardziej znanego na świecie jako John Mike Arlow. Te „królewskie” koneksje podkreśla fakt, że rodzina Dzianiego należy do dynastii baro Szero (wielka Głowa), tytułowanego także Szero Rom (Głowa Cyganów) – wielkiego sędziego, zwierzchnika „Polskiej Romy”, zwanego „Królem Cyganów”. W dzieciństwie mieszkał w kilku miastach w Polsce oraz jeździł z rodziną niemal po całej Europie. Rodzina Dzianiego to muzycy.

 

 

11.07, godz. 20.00 – Laura Łącz w recitalu „Między Mną a Tobą”
Scena przed Filharmonią Zielonogórską
Wstęp wolny

Laura Łącz – aktorka, reżyser i pisarka. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie oraz jako drugi fakultet wydział filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od czasu ukończenia Akademii Teatralnej była aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. Zagrała w tym teatrze wiele głównych ról kobiecych w reżyserii wybitnych reżyserów.

Zagrała kilkadziesiąt ról w filmach fabularnych i serialach. Od blisko 20 lat odtwarza postać Gabrieli w serialu Klan.

Recital aktorki to niezwykły poetycko – muzyczny występ. Tytuł zaczerpnięty jest z twórczości Bolesława Leśmiana, a w programie recytowane będą wiersze tego poety, jak również innych, głównie Juliana Tuwima i K.I. Gałczyńskiego. Monodram ma formę montażu poezji z muzyką, będą więc wykonane piosenki o tematyce dopasowanej do treści poetyckiej. W programie także wiele znanych i lubianych piosenek w niezwykłej interpretacji artystki. Dużo liryki ,miłości i wzruszeń .

 

18.07, godz. 20.00 – Włoski Wieczór z Paolo Cozza
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

Paolo Cozza – włoski prawnik, osobowość telewizyjna i dyrektor generalny firmy motoryzacyjnej. Od 1995 roku mieszka w Polsce. Ogromną popularność zyskał występując w latach 2003-2008 i w 2019 roku w telewizyjnym show w programie 2 TVP pt. „Europa da się lubić „ .Autor książki kucharskiej pt.”Włoska kuchnia na polskim stole „ .Jest pasjonatem podróży ,piłki nożnej i dobrej kuchni . Szczęśliwy mąż Iwony i tata trójki dzieci .Podczas włoskiego wieczoru w Zielonej Górze Paolo opowie masę zabawnych anegdot ze swojego polsko – włoskiego życia ,być może zdradzi kilka przepisów na szybki i smaczne dania kuchni włoskiej .Przede wszystkim jednak zaśpiewa znane i lubiane włoskie przeboje. Spotkanie z artystą to doskonała zabawa dla wszystkich idealna na wakacyjny wieczór.

 

 

25.07, godz. 20.00 – Artur Chamski – recital
Scena przed Filharmonią Zielonogórską
Wstęp wolny

Artur Chamski – aktor i piosenkarz. Od 2001 roku związany z warszawskim teatrem Studio Buffo. W 2004 ukończył studia na Wydziale Lalkarskim filii PWST we Wrocławiu. Jeszcze podczas studiów, na drugim roku nawiązał współpracę z teatrem Studio Buffo. Grał m.in. w musicalach Metro i Romeo i Julia. Występował w programach telewizyjnych – „Przebojowa noc” i „ Złota sobota „w reżyserii Janusza Józefowicza. W 2004 roku grał w warszawskim Teatrze na Woli. W 2005 zajął drugie miejsce w plebiscycie na najciekawszego aktora młodego pokolenia zorganizowanego przez stronę iFilm.pl.

Wygrał czwartą edycję programu „ Jak oni śpiewają” , emitowanego na antenie Telewizji Polsat w 2008 roku . Za zwycięstwo otrzymał Brylantowy Mikrofon i kontrakt płytowy. W tym samym roku wydał debiutancki singiel pt. Jak oni śpiewają. W roku 2009 z piosenką „Kilka słów” zajął trzecie miejsce w koncercie Piosenka dla Europy 2009, będącym krajowymi eliminacjami do 54. Konkursu Piosenki Eurowizji . W tym samym roku startował w specjalnej edycji „Jak oni śpiewają” ?, w której zajął trzecie miejsce. W 2014 był uczestnikiem pierwszej edycji programu „ Twoja twarz brzmi znajomo „emitowanego w Telewizji Polsat .

Podczas recitalu aktor zaprezentuje przeboje ze światowych musicali oraz polskie i światowe hity muzyczne.

 

 

1.08, godz. 20.00 – Monika Jarosińska w recitalu „Moje serce należy do muzyki”
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

Utalentowana aktorka teatralna ,filmowa i telewizyjna, wokalistka i autorka tekstów. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Swoją karierę rozpoczęła w 2000 roku, kiedy dostała pierwszą rolę w serialu . Od tego czasu występowała w wielu popularnych serialach, filmach i przedstawieniach teatralnych. W latach 2002 – 2010 grała w serialu „Samo życie”. Od 2017 aktorka występuje w serialu „Dziewczyny ze Lwowa „nadawanym w TVP 1, gdzie wciela się w postać Matyldy – żony gangstera Konstantego .Kocha śpiewać i jak sama mówi „Moje serce należy do muzyki”. Jako piosenkarka pracowała przy wielu projektach muzycznych. Koncertowała w najodleglejszych zakątkach świata min. w Azji. Podczas recitalu artystka zaprezentuje zarówno polskie, jak i światowe przeboje we własnych interpretacjach .

 

8.08, godz. 20.00 – Marzena Kipiel – Sztuka w recitalu ”Życie nie jest kiepskie”
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

Marzena Kipiel – Sztuka – aktorka ,urodzona w Legnicy. Jest absolwentką Technikum Budowlanego w Legnicy. Magister zarządzania zasobami ludzkimi. W latach 1987 -1989 związana z Teatrem im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. W latach 1989–2000 występowała na deskach Teatru Dramatycznego im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. W 1991 zdała aktorki egzamin eksternistyczny. Wiosną 2007 wzięła udział w pierwszej edycji programu pt. „Jak oni śpiewają” , emitowanego w Telewizji Polsat. W roku 2014 otrzymała „Kryształowy Granat” dla najkomiczniejszej aktorki sezonu 2013/2014 na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu. Od 1999 roku wciela się w rolę Halinki Kiepskiej w serialu pt. „Świat według Kiepskich” emitowanym na antenie Telewizji Polsat.

Podczas spotkania z publicznością w Zielonej Górze artystka zaprezentuje zabawne monologi ,anegdoty, opowieści o życiu i pracy w serialu. Zaśpiewa także piosenki specjalnie napisane dla niej. Wieczór pełen niespodzianek, śmiechu, zabawy i wzruszeń.

 

 

22.08, godz. 20.00 – Paweł Burczyk w komedii „4 Tony podłogi”
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

„Jeden domek, jeden mężczyzna, jedna przesyłacza i jedna obietnica…” – komediowy monodram autorstwa Domana Nowakowskiego, którego bohaterem jest Stanisław – czterdziestokilkuletni mężczyzna, w którego postać wciela się Paweł Burczyk. Opowieść o człowieku, który przed laty przyjechał do stolicy z marzeniami i nadziejami na zrobienie kariery. Z jasno sprecyzowanym celem i determinacją głodnego sukcesu Stanisława los ostatecznie wynagradza i niegdyś wymarzone życie urzeczywistnia się. Osiąga stanowisko tak znaczące, że nie mieści mu się na wizytówce, dorabia się majątku klasy średniej i ukochanej żony, która „tak już ma, że jak inne coś mają, to ona też musi…”. Widowisko „4 tony podłogi” to przede wszystkim ponadgodzinne połączenie świetnego humoru i dowcipu w znakomicie napisanych tekstach w postaci sprytnych monologów: – „nagłośnienie przemyśleń wielu mężczyzn i obnażenie technik manipulacyjnych wielu kobiet”, rewelacyjna gra aktorska o nieoczekiwanych, przewrotnych zmianach akcji i ciekawie skonstruowanych podsumowaniach będących refleksjami głównego bohatera na temat „słodkiej” prawdy o „silnej słabej” płci… Efekt? „Jest naprawdę lżej po czterech tonach śmiechu”.

Autor – Doman Nowakowski, Reżyseria – Olimpia Poniźnik- Burczyk
Muzyka – Igor Jaszczuk, Scenografia i kostiumy – Olimpia
Poniźnik- Burczyk

Występuje – Paweł Burczyk –aktor teatralny ,filmowy i telewizyjny. Obecnie gra w Teatrze Kamienica w Warszawie. Absolwent PWST w Warszawie . Zagrał w wielu popularnych serialach telewizyjnych min.- ”Plebania „ ,”Na dobre i na złe”, ”Baron24”.

 

 

29.08, godz. 20.00 – Jacek Bończyk – Subiektywnie
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

Jacek Bończyk – autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych, aktor i piosenkarz. Autor polskiej wersji językowej wielu piosenek w filmach, m.in.: „Shrek”, „Niedźwiedź w wielkim niebieskim domu”, „Mała Syrenka”. Wokalista i gitarzysta formacji rockowych: Bończyk/Krzywański oraz Nowe Sytuacje. Uczestnik festiwali i zdobywca wielu nagród, z których najważniejsze to: Grand Prix na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Grand Prix na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie.
Od 2010 roku – członek Rady Artystycznej Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W latach 2013-2016 – dyrektor artystyczny Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego. Od 2016 roku – wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej. Dyrektor artystyczny Teatru Rozrywki w Chorzowie – od sezonu 2018/19.

W marcu 2017 roku, podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Kapituła Nagrody im. Aleksandra Bardiniego przyznała Jackowi Bończykowi – Dyplom Mistrzowski. Ma na swoim koncie kilka recitali: „Piosenki kilku Francuzów” (2000), „Tango Kameleon” (2002), „Recital na piano i bass” (2009), „Mój Staszewski” (2012), „Resume z wątkiem kosmicznym” (2013), „Czarno-białe ślady” (2014), „Kaczmarski – subiektywnie” (2016) oraz „Mój Młynarski (2017). Nagrał kilka płyt, m.in.:. „Następny” (2001), „Tango Kameleon” (2003), „Depresjoniści” (2005), „Raj” (2008), „Ideologia snu”, „Dzieci Hioba” (2010), „Mój Staszewski” (2012). Pisze teksty dla różnych wykonawców piosenki, m.in. dla Katarzyny Groniec, Michała Bajora i Mirosława Czyżykiewicza.

Od kilku lat spełnia się także w roli scenarzysty i reżysera koncertów oraz twórcy spektakli teatralnych, takich jak m.in.: „Terapia Jonasza” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie; „Obywatel” w Teatrze im. Horzycy w Toruniu; „Kot w butach”, „Walc na trawie”, „Nie dorosłem” w stołecznym Teatrze Syrena; „Singielka” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej; „Zorro” oraz „Cyrano” w Teatrze Muzycznym w Łodzi; „Jacek Kaczmarski. Lekcja historii” w warszawskim Teatrze Ateneum; „Młynarski obowiązkowo” w Teatrze 6 piętro w Warszawie; „Walc kameralny czyli Pan Wasowski mniej znany” w Teatrze Muzycznym w Toruniu; „Młody Frankenstein”, a także „Jak odnieść sukces w biznesie zanadto się nie wysilając” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Jest twórcą cenionych spektakli poetyckich, m.in.: „Wersety panteisty – według Zbigniewa Herberta”, „O aniołach innym razem”, „1944 – Miasto – 2012″, „Total Niemen, czyli o czym trąbo dzwonisz”.

 

5.07, GODZ. 11.00 – PCHŁA SZACHRAJKA – TEATR ŻELAZNY, KATOWICE
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

„Pchła Szachrajka” to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego, dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-Yych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca, przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.

 

 

12.07, GODZ. 11.00 – ATAK CLOWNÓW – TEATR NA WALIZKACH, WROCŁAW
UWAGA: ze względu na warunki atmosferyczne spektakl przeniesiony do Planetarium WENUS
Wstęp wolny

Dawno dawno temu…
A może wcale nie tak dawno pojawiły się dwie ekscentryczne postaci. Ich przybycie wywołało niesamowite poruszenie wśród mieszkańców planety Ziemia. Ci, którzy dotychczas ich spotkali wpadli w dobry humor i dziecięcą radość.
Uwaga, uwaga: clowni atakują, clowni nadciągają!
Zapraszamy na Atak Clownów – wiązkę komediowych scenek fabularnych, skeczy oraz gagów, których głównymi bohaterami są te właśnie ekscentryczne postaci. Pełno tu zaskakujących zwrotów akcji i fabularnych niespodzianek. Możemy tu zobaczyć pokaz żonglerki oraz pokaz jazdy na monocyklu. Spektakl ma szybkie tempo i nie pozwala się nudzić a humor przeplata się z wartościowymi morałami.
Atak Clownów, to spektakl, przy którym świetnie bawią się nie tylko dzieci, ale także ich rodzice.

 

 

19.07, GODZ. 11.00 – PRZYGODY MATOŁKA – STUDIO TEATRALNE GULIWER, ZIELONA GÓRA
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

Któż nie zna przygód niesfornego i troszkę podobno już „nieżyciowego” Koziołka Matołka? Wszyscy znają i chętnie oglądają jeszcze raz. Wracamy zawsze, choćby niechcący, do jego filozofii życiowej i tym samych co nasze, kłopotów. I musimy, tak samo jak Koziołek, w odpowiedniej chwili, szybciutko się z tych kłopotów wydostać. A poszukiwanie mitycznego Pacanowa nie zawsze musi kończyć się sromotną porażką!
Spektakl opowiada o klasycznych przygodach Koziołka – jego wędrówce przez świat w poszukiwaniu kowali podkuwających kozy. Matołek przeżywa różne przygody, spotyka ciekawych ludzi i zwierzęta, płynie przez oceany. Odwiedza Indie,Chiny, Afrykę, Amerykę, schodzi do podziemnego labiryntu, by po wybuchu wulkanu spaść na polską, swojską ziemię.
Spektakl kończy się wesoło, mimo porażki Koziołka – nie podkuł kopytek. Ale najważniejsza jest przygoda i upór w dążeniu do wyznaczonego celu! I słowo dane rodzinie!

 

 

26.07, GODZ. 11.00 – KŁOPOTY KACPERKA GÓRECKIEGO SKRZATA – TEATR GRY I LUDZIE, KATOWICE
Scena przed Filharmonią Zielonogórską
Wstęp wolny

Spektakl opowiada o świecie domowych stworków, chochlików i duszków. Świecie dla zwykłego śmiertelnika niewidzialnym, ale w sposób istotny oddziałującym na rzeczywistość.
Postacią główną jest tu Kacperek – domowy Skrzat, który opiekuje się domostwem i przewodzi barwnej gromadzie eterycznych istot. W wyniku własnej niefrasobliwości traci pewnego dnia swój magiczny talizman i zostaje porwany przez złego Sato – władcę ciemnego lasu pod górą Rzybrzycką. Jednak jeśli ma się przyjaciół, z każdej opresji można wyjść cało. O tym właśnie jest to przedstawienie.

 

 

2.08, GODZ. 11.00 – SZEWC DRATEWKA – TEATR ROZRYWKI TRÓJKĄT, ZIELONA GÓRA
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

To z humorem opowiedziana historia dzielnego szewca, ratującego królewnę od śmierci w paszczy smoka, lecz jednocześnie zaskakująca dodatkowymi niestandardowymi wątkami i wciąganiem widowni w akcję sztuki.

 

 

9.08, GODZ. 11.00 – BAJKA O KRÓLEWNIE – KURNIK KULTURY, ZIELONA GÓRA
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

 

 

 

16.08, GODZ. 11.00 – ZŁOTA RYBKA – TEATR ŻELAZNY, KATOWICE
Polana przed Amfiteatrem im. Anny German
Wstęp wolny

 

Kochające się, niezamożne małżeństwo – Rybak i Baba,mieszkając w nadmorskiej miejscowości prowadzą niskiej klasy smażalnię ryb. Rybakowi niczego do szczęścia nie brak, jednak Baba nieustannie czuje finansowy niedosyt. Złowienie „charakternej” Złotej Rybki spełniającej życzenia tylko pozornie rozwiązuje problem.
Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant.
Historia, którą zna cały świat uczy skromności, umiaru i cieszenia się z życia. Pokazuje, że czasem nie widzimy, że szczęście którego szukamy jest tuż obok.
Współczesna inscenizacja umiejscawia bohaterów w …smażalni ryb w Ustce, Sopocie lub innej Łebie.

 

 

23.08, GODZ. 11.00 – KAPELUSZ PANI WRONY – TEATR LALKI I AKTORA, WAŁBRZYCH
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

Na jednym z tradycyjnych spotkań pod dębem Pani Wrona nie pojawia się, bo skradziono jej kapelusz. Przyjaciele wpadają na pomysł, by poprosić o pomoc Detektywa Barnabę, a ten chętnie rozpoczyna poszukiwania. Uczestniczą w nich wszyscy mieszkańcy lasu – czy to dobrowolnie, czy też wywołani przez Barnabę na przesłuchanie.

 

 

30.08, GODZ. 11.00 – SŁOWIK – TEATR CZTERY KĄTY, ZIELONA GÓRA
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

W ogrodach cesarza Chin mieszka mały, niepozorny ptaszek, który okazuje się największym skarbem cesarstwa. O słowiku piszą poematy i pieśni na całym świcie. O tym, jak wielką moc ma śpiew ptaka, wkrótce przekona się i cesarz. Słowik zamieszka w pałacu, ale nie na długo. Na dworze pojawi się mechaniczny, drogocenny dubler. Czy aby na pewno jest on w stanie zastąpić słowika?
Baśń Andersena jest dla twórców spektaklu pretekstem do pokazania chińskiej kultury. Muzykę, opartą na chińskiej harmonii, stworzyła, współpracująca od wielu lat z Teatrem 4 Kąty, Natasza Smirnova. Również scenografia nawiązuje do chińskiej tradycji, jest pełna barw i elementów orientalnych.

 

Zapraszamy na XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus! Artyści z całego świata opanują zielonogórski deptak w dniach 30-31 sierpnia 2019. Prezentacje uliczne prezentowane będą w godz. 12:00-21:00. Klubem festiwalowym, jak zawsze, będzie Piekarnia Cichej Kobiety, gdzie późnym wieczorem odbywać się będzie BuskerBus Kabaret z udziałem zaproszonych artystów oraz otwarta scena dla wszystkich chętnych.

Wystąpią artyści z całego świata, którzy w swoich autorskich spektaklach odwołują się do tradycji teatrów ulicznych i umiejętnie wykorzystują elementy różnych dyscyplin nowego cyrku, kuglarstwa i tańca. Motywami przewodnimi tegorocznej edycji są siła i precyzja.

 

BuskerBus to święto sztuki ulicznej, która bawi, wzbudza emocje, otwiera widzów na nowe doświadczenia, zmniejsza dystans między publicznością a aktorami, wprowadza kulturę w przestrzeń miejską. Festiwal udowadnia, że teatr może być powszechnie dostępny, a każde miejsce może stać się sceną. Publiczność staje się częścią akcji, a każda brama, pomnik czy ławka – elementem scenografii. Dla zaproszonych artystów sztuka uliczna jest zarówno pasją, jak i pracą, a ulica sceną nie mniej ważną niż ta w tradycyjnych teatrach.

Zgodnie z tradycją występów ulicznych, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Głównym wynagrodzeniem buskerów (artystów ulicznych) są datki, które dostają do kapelusza. Jeśli spodobają się Wam pokazy, zachęcamy do wynagrodzenia artystów pieniędzmi i głośnymi oklaskami. Wasze uśmiechy z pewnością dodadzą im energii!

Na festiwalu nie ma barierek. To artyści wyznaczają swoją scenę (ze względów bezpieczeństwa, szczególnie podczas pokazów cyrkowych, prosimy o stosowanie się do ich zaleceń). Warto zabrać koc lub karimatę, by usiąść w pierwszym rzędzie i wszystko dobrze widzieć. Będzie też okazja do rozmów i zrobienia zdjęć na pamiątkę.

BuskerBus organizowany jest od 1997 r. i jest jednym z najstarszych i największych tego typu wydarzeń w Polsce. Pomysłodawcą festiwalu był Romuald Popłonyk.

 

 

 

Nazwa Kraj Rodzaj
Alegro Andante Argentyna
Klaunada, żonglerka
Brunitus Argentyna
Klaunada, żonglerka (diabolo)
circo matrioshka Polska
Akroatyka, pokaz ognia
Cometa Circus Wlochy/Peru
Akrobatyka, żonglerka, teatr, monocykl
Dancer Lucy Czechy Taniec
Denna Kay Niemcy Muzyka
DRYADIC Polska/UK Muzyka
Ella John Niemcy Muzyka
Hayatonnu… Japonia
Akrobatyka, taniec
Laura Faleiros Brazylia
Akrobatyka, taniec, żonglerka
Mariusz Goli Polska Muzyka
NUBE Argentyna
Taniec, żonglerka
Painé Santamaria Argentyna
Taniec, żonglerska, muzyka
PER SE Argentyna/Włochy, Argentyna
Akrobatyka, klaunada, żoglerka, monocykl
Philip Wielka Brytania Muzyka
Popi Argentyna
Akrobatyka, hula hop
Ruby Jean Rose US/UK Muzya
Teatr JaSię Polska
Klaunada, teatr lalek, monocykl
Umami Dance & theatre Hiszpania, Francja Taniec, teatr
Wydmański-Show Polska Żonglerka

 

+ warsztaty żonglowania – Stanisław Powsinoga

 

Brunitus z Argentyny udowodni, że każdą historię można opowiedzieć za pomocą diabolo. Francusko-hiszpański duet Umami Dance&Theatre Project zaprezentuje własną interpretację opery „Carmen”, wykorzystując elementy breakdance’u i pantomimy. Akrobatykę z tańcem współczesnym w swoim poruszającym spektaklu połączy Hayatonuu… z Japonii, a nowe choreografie tańca brzucha pokaże Tanečnice Lucie/ Dancer Lucy z Czech.

 

Brunitus

 

Umami Dance&Theatre

 

Mocnym akcentem festiwalu będą solowe spektakle doświadczonych artystek cyrkowych z Ameryki Południowej. Laura Faleiros wykona efektowne ewolucje z hula-hoop, Popi, Sofia Speratti – Circus Artist akrobacje wymagające wieloletnich treningów, a Painé Santamaria zaprezentuje zaawansowane układy żonglerskie, swój talent aktorski i muzyczny.

 

Laura Faleiros

 

Popi, Sofia Speratti – Circus Artist

 

Painé Santamaria

 

Widowiskowe spektakle wymagające siły i precyzji przygotowały także trzy duety z Argentyny. NUBE połączy żonglerkę z tańcem i zburzy tradycyjny obraz grupy cyrkowej, Compañía Per Se zachwyci układami akrobatyki partnerskiej, a Alegro Andante Circo rozśmieszy publiczność w każdym wieku.

 

NUBE

 

Compañía Per Se

 

Alegro Andante Circo

 

Nie zabraknie także polskich artystów cyrkowych. Na festiwal powracają z nowymi pokazami pochodzący z Wrocławia żongler Kacper Wydmański – Show oraz Circo matrioshka ze spektaklem „Gypsy Caravan”. Po raz pierwszy wystąpi Teatr JaSię.

 

Teatr JaSię

 

Precyzja wymagana jest nie tylko w pokazach cyrkowych i tańcu, ale również w muzyce. Inspiracją w wyborze programu muzycznego była piosenka „Chłopiec z gitarą”, którą nuciła kiedyś cała Polska. Na ulicy o wiele łatwiej zatrzymać przechodniów wykonując covery popularnych hitów radiowych. Muzyczna część festiwalu upłynie jednak pod znakiem uzdolnionych artystów prezentujących autorską twórczość. Zatrzymajcie się przy nich na dłużej, zamknijcie oczy i dajcie przenieść do ich świata wypełnionego starannie dobranymi dźwiękami gitary, pięknymi wokalami i przemyśleniami na tematy ważne. Zaproszeni muzycy: Ella John (Niemcy), Denna Kay Music (Niemcy), Ruby Jean Rose (Wielka Brytania/Stany Zjednoczone), Dryadic (Polska/Wielka Brytania), Mariusz Goli (Polska). Gospodarzem Kabaretu BuskerBus będzie Philip Fairweather.

 

Ella John

 

Denna Kay Music

 

Ruby Jean Rose

 


Mariusz Goli

 

Więcej szczegółów:

https://www.facebook.com/events/1934096153325357/

5.07 /piątek/, godz. 20.00 – HARD TIMES
Piekarnia Cichej Kobiety
Impreza biletowana

Łukasz Wiśniewski – śpiew harmonijka, ukulele
Piotr Grząślewicz – gitary, bouzouki
Jan Gałach – skrzypce, cajon, mandolina
Grzegorz Bąk – gitara basowa

Hard Times to czterech muzycznych gentlemanów z Krakowa grających trochę folku, trochę bluesa, czasem na smutno o miłości, a czasem na wesoło o urokach życia. Grają piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca. Nikt wcześniej z taką lekkością nie mieszał gospel z flamenco, ani bluesa z krakowską balladą. Płyta „Siedem” to już trzeci album w dotychczasowym dorobku zespołu, tym razem w pełni autorski i śpiewany po polsku.

 

 

5.07 /piątek/, godz. 20.00 – CHUC FRAZIER BAND
Piekarnia Cichej Kobiety
Impreza biletowana

Chuc Frazier – gitara, wokal
Helton Santos -gitara basowa
Wojciech Kubiak –gitara
Piotr Langner- perkusja

Cztery przepełnione muzyczną pasją temperamenty, których wspólnym mianownikiem jest miłość do klasycznego bluesa. Muzyka w ich wykonaniu pozwala przenieść się słuchaczom do miejsc, gdzie rodził się blues. Chuc Frazier – amerykański artysta pochodzący z Houston w Teksasie. Gitarzysta, wokalista, kompozytor, showman, prezentujący swój własny ekspresyjny styl. Na gitarze zaczął grać w wieku 13 lat. Przełomowym momentem w karierze Chuca była współpraca z zespołem legendarnego gitarzysty Sonny’ego Sharrocka. Większość muzyki prezentowanej przez Chucka to jego własne kompozycje, będące połączeniem soulu, bluesa, jazzu, hip-hopu i rocka. Duży wpływ na jego twórczość miał Albert Collins, wspaniały gitarzysta z Teksasu. Nawiązuje również do takich artystów jak Taj Mahal, Howlin Wolf, Prince, Curtis Mayfield i oczywiście Jimi Hendrix. Wszyscy ci muzycy mieli duży wpływ na jego kompozycje.

 

 

19 lub 20.07, godz. 20.00 – SŁAWEK WIERZCHOLSKI I NOCNA ZMIANA BLUESA
Piekarnia Cichej Kobiety
Impreza biletowana

Sławek Wierzcholski- śpiew, harmonijka ustna
Marek Dąbrowski-  gitara akustyczna
Witold Jąkalski – gitara slide
Piotr Dąbrowski – akustyczna gitara basowa, śpiew
Grzegorz Minicz – perkusja

 

 

27.07 /sobota/, godz. 20.00 – HAŃBA – Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa
Piekarnia Cichej Kobiety
Impreza biletowana

Andrzej Zamenhof – banjo, śpiew
Tadeusz Król – akordeon, klarnet
Adam Sobolewski – bęben, grzebień, śpiew
Ignacy Woland – tuba, śpiew

Koncerty zespołu to fikcyjna muzyczna opowieść, której bohaterowie piętnują zło otaczającego ich świata końca lat 30.: nienawiść, nierówności społeczne, militaryzm, szowinizm, antysemityzm. Wspierają ich w tym poeci (zarówno dobrze – Tuwim, Broniewski, jak i mniej – Szenwald, Szlengel, Ginczanka – znani) oraz podwórkowe instrumentarium (bandżo, bęben, akordeon, tuba i klarnet).

W 2018 roku zespół został uhonorowany Paszportem Polityki „za muzyczno-literacko- polityczną rekonstrukcję, która daje efekt zaskakujący: twórczo odświeża formułę folku i punka, a przy tym celnie opisuje dzisiejsze polskie konflikty i zagrożenia”.

 

 

2.08 /piątek/, godz. 20.00 – CYRK DERIGLASOFF
Piekarnia Cichej Kobiety
Impreza biletowana

Olaf Deriglasoff – śpiew, banjo basowe, konferansjerka
Tomek Kasiuk – puzon, flugelhorn, akordeon, zaśpiewy i okrzyki
Grzegorz Pastuszka – helikon, zaśpiewy i okrzyki
Robert Kamalski – saksofon barytonowy, tenorowy, zaśpiewy i okrzyki
Grzegorz Wiencek – gitary, zaśpiewy i okrzyki
Robert Rasz – perkusja, zaśpiewy i okrzyki

Cyrk Deriglasoff to nowy projekt Olafa Deriglasoffa. 1 kwietnia ukazała się ich płyta pt. “Magia y tresura”. Cyrk Deriglasoff to metafora pogmatwanej rzeczywistości, ironiczny komentarz do współczesnego świata pełnego niezrozumiałej pogardy dla inteligencji i mądrości.

W tym Cyrku nie występują klauni, tresowane zwierzęta, akrobaci czy magowie. Spotkacie wędrowną trupę muzyków, która zabawi was niezwykłymi dźwiękami i opowie wiele prawd o życiu, zaskoczy metaforą, sponiewiera kpiarskim językiem, autoironicznie obśmieje rzeczywistość pokazując ją w krzywym zwierciadle.

 

 

10.08 /sobota/, godz. 20.00 – SZULERZY
Piekarnia Cichej Kobiety
Impreza biletowana

Emilia Wikarska – śpiew
Marcin Szulkowski – gitara
Marek Wikarski – gitara basowa, kontrabas
Miłosz Szulkowski – perkusja
Jacek Karpowicz – harmonijka

Zespół założony w 2001 roku w Inowrocławiu przez znanych i doświadczonych muzyków, którzy z biegiem czasu odkryli właściwe proporcje receptury zawierającej wszystko to, co kręci najbardziej: energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą swingu i soulu. Ten koktajl muzyczny nazwali blues’n’roll i wykonują go jako jedyni w Polsce. To muzyka pełna pozytywnych wibracji, które nie pozwalają spokojnie usiedzieć w miejscu. Jej uzupełnieniem są polskie teksty śpiewane przez urokliwą wokalistkę oraz oryginalny wizerunek sceniczny.

 

 

16.08 /piątek/, godz. 20.00 – HAVE  MERCY
Piekarnia Cichej Kobiety
Impreza biletowana

Brian Barnet- śpiew, gitara, kazoo                                          
Henry Heggen- śpiew,  harmonijka, dzban
Chris Turner vocals -śpiew,  harmonijka, dzban
Micha Maass – śpiew, tarka

Niedawno reaktywowana grupa Have Mercy została założona w 1972 roku przez Briana Barnetta, Chrisa Turnera i Boba Westa w ramach londyńskiego ruchu skłotersów. W 1976 roku zagrali trasę koncertową w Niemczech i spontanicznie postanowili tam pozostać. Po dwóch latach udanego koncertowania postanowili jednak zawiesić działalność.
Dzisiaj muzycy mieszkają w Anglii, USA i w Niemczech, i grają ze swoimi zespołami. Postanowili się spotkać na kilka koncertów i po 40 latach ponownie zagrać swoją energiczną muzykę z gatunku jug band. Muzykom towarzyszy Micha Mass, którego w Piekarni Cichej Kobiety słyszeliśmy z zespołem Crazy Hambones.

 

 

23.08 /piątek/, godz. 20.00 – SECOND LINE
Piekarnia Cichej Kobiety
Impreza biletowana

 

Nazwa zespołu ma długą tradycję i pochodzi z amerykańskiej kolebki jazzu i bluesa, z Nowego Orleanu.
“(…) Na pogrzebach w Nowym Orleanie atmosfera smutku trwa dopóty, dopóki trumna nie zostanie spuszczona do grobu, a pastor nie wypowie sakramentalnego: “Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz”. Kiedy zmarły znajdzie się już sześć stóp pod ziemią, orkiestra rozpoczyna jedną z tych starych melodii w rodzaju Didn`t He Ramble i wszystkich uczestników pogrzebu opuszcza przygnębienie.(…) W miarę rozgrzewania się orkiestry wszyscy zaczynają się kołysać, a zwłaszcza ci, którzy przyłączają się do orszaku pogrzebowego po drodze. Tworzą oni tak zwaną “second line” (drugą linię); może należeć do niej każdy przechodzień mający ochotę posłuchać muzyki. Przyciąga ich specyficzna atmosfera, jaka towarzyszy tym pogrzebom i chęć zobaczenia, co będzie się działo. Niektórzy idą tylko parę ulic, inni nie odstępują orkiestry aż do zakończenia całej ceremonii.”
„Moje życie w Nowym Orleanie – Louis Armstrong”

 

 

Zespół funkcjonuje na rynku muzycznym od wielu lat. Jego liderem jest wrocławski muzyk sesyjny, gitarzysta, pedagog muzyczny Marek Waszczyński. Zespół przechodził wiele transformacji stylistycznych od bluesa do rocka i fusion, prezentując kompozycje własne, standardy bluesowe, jazzowe i rockowe. Wielką siłą zespołu jest warsztat grających w nim muzyków, który pozwala na zaskakujące słuchaczy, improwizowane podróże. W 2018r. do zespołu dołączyła mieszkająca we Wrocławiu brytyjska wokalistka Adeama Walkowiak wnosząc do muzyki Second Line wielką energię i bluesowo-soulowy feeling.
Adeama pochodzi z muzycznej rodziny. Jej mieszkający obecnie na Jamajce ojciec był znanym pianistą zespoły Third World, a mama wspomagała wokalnie takie gwiazdy muzyki, jak Chaka Khan, Whitney Houston czy Gary Moore. Talent muzyczny, energia i oryginalna uroda Adeamy zjednują jej liczne grono fanek i fanów. Obok Adeamy i Marka Waszczyńskiego Second Line tworzą:
– Marek Błaszczyk – grający na gitarze basowej muzyk znany m.in. z występów w Walk Away, Ryszardem Rynkowskim, Alex Band.
– Paweł Ostrowski – perkusista, muzyk sesyjny, współpracownik i redaktor czasopism muzycznych, autor podręczników dla perkusistów.
– Tomasz Dura – gitarzysta sesyjny wspomagający na scenie i studio wielu wykonawców poczynając od szantowego Za Horyzontem, kończąc na rockowym ACE Cover Band.

Second Line, to blues, soul, jazz i rock podane w energetyczny i pełen emocji sposób. Muzycy przrzeplatają piosenki w wykonaniu a Adeamy utworami instrumentalnymi autorstwa Marka Waszczyńskiego i standardami z repertuaru Johna Scofielda, Robbena Forda i Joe Satrianiego.
W maju 2019r. Second Line został wybrany prze publiczność i jury najlepszym zespołem festiwalu „Las Woda i Blues” w Radzyniu. Zaowocowało to zaproszeniem zespołu na największe festiwale bluesowe w Polsce, m.in. na „Suwałki Blues Festival”.

Występy Second Line na Suwałki Blues Festival przyciągnęły liczną publiczność, która niezwykle ciepło i żywiołowo przyjęła zespół.
Second Line pracuje nad nagraniem swojej pierwszej płyty.

 

4 sierpnia, niedziela, godz.19.00
Koncert inauguracyjny Wieczór z Janem Sebastianem Bachem
Kościół Ewangelicki, ul. Kazimierza Wielkiego 11
bilety: 20 i 10 zł

wykonanie: Cappella Viridimontana, Sirkka Liisa-Kaakinen-Pilch (skrzypce barakowe), Katarzyna Olszewska (skrzypce barakowe), prowadzenie koncertu: Elżbieta Kusz-Tracz, Jerzy Markiewicz

 

 

11 sierpnia, niedziela, godz.19.00
Koncert kameralny – Wieczór Zielonogórski
Kościół Ewangelicki, ul. Kazimierza Wielkiego 11
bilety: 20 i 10 zł

wykonanie: Trio Stroikowe Reed Connection, Grupa Śpiewu Białego Drewno, prowadzenie koncertu: Elżbieta Kusz-Tracz, Jerzy Markiewicz

 

 

18 sierpnia, niedziela, godz.19.00
Koncert kameralny – Dźwięki z powietrza zrodzone
Kościół Ewangelicki, ul. Kazimierza Wielkiego 11
bilety: 20 i 10 zł

wykonanie: Krzysztof Urbaniak (organy), Kwintet Instrumentów Dętych Poznań Brass
prowadzenie koncertu: Elżbieta Kusz-Tracz, Jerzy Markiewicz

 

 

25 sierpnia, niedziela, godz.19.00
Koncert finałowy – Solo i w duecie
Kościół Ewangelicki, ul. Kazimierza Wielkiego 11
bilety: 20 i 10 zł

wykonanie: Jarosław Nadrzycki (skrzypce), Karol Marianowski (wiolonczela), prowadzenie koncertu: Elżbieta Kusz-Tracz, Jerzy Markiewicz

 

9 lipca, wtorek
godz. 19.00
Sam Cymes – koncert piosenek żydowskich
wykonanie: Beata Marczewska (śpiew), Adam Snopek (fortepian), Arkadiusz Kaliński (saksofon sopranowy)
Lubuska Fundacja Judaica (scena przy Filharmonią Zielonogórską) – wstęp wolny

 

 

 

 

23 lipca, wtorek
godz. 19.00
Kapela Niwińskich – Czas Wesela
w programie: XIX wieczna muzyka żydowska ze zbiorów Oskara Kolberga i z pamięci wiejskich muzykantów
Lubuska Fundacja Judaica (scena przed Filharmonią Zielonogórską) – wstęp wolny

 

 

6 sierpnia, środa
godz. 19.00
Recital Aleksandry Idkowskiej
Lubuska Fundacja Judaica (scena przed Filharmonią Zielonogórską) – wstęp wolny

 

 

Więcej szczegółów na www.corno.pl

 

26.08, poniedziałek

godzina 18:00

Muzeum Ziemi Lubuskiej

MAGDALENA KĘDZIOR – wykład

 

 

Certyfikowany instruktor Techniki Alexandra, techniki skoncentrowanej na poprawnej postawie ciała, uczącej świadomego eliminowania zbędnych napięć ograniczających nasze możliwości ruchu i zachowań. Doskonały wykład o tym jak zdrowo i wygodnie stać, siedzieć i leżeć dla osób pracujących w wymuszonej postawie, dużo podróżujących czy wykonujących ruchy repetytywne.

www.technika-alexandra.pl

WSTĘP WOLNY

 

godzina 20:00

Muzeum Ziemi Lubuskiej

NATALIA DOMAŃSKA – wykład

 

 

„You can do it” – jako amerykańska idée fixe osiągania sukcesu.

Wykład motywacyjny dotyczący kilku prostych zasad, które pomagają w ustalaniu celów, zachowaniu pewności siebie i realizacji marzeń. Natalia Domańska jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Poznaniu, koncertującą pianistką i kameralistką.

WSTĘP WOLNY

 

27.08, wtorek

godzina 19:00

Muzeum Ziemi Lubuskiej

KONCERT ROZRYWKOWY

 

 

Koncert kameralny w wykonaniu doskonale znanych już w Zielonej Górze znakomitych artystów. W programie utwory z późnego romantyzmu i współczesności w autorskim opracowaniu Adama Rapy na trąbkę, tubę i fortepian.

ADAM RAPA – trąbka / ROLAND SZENTPALI – tuba / JACEK OBSTARCZYK – fortepian

WSTĘP WOLNY

 

28.08, środa

godzina 19:00

Muzeum Ziemi Lubuskiej

KONCERT KAMERALNY ARTYSTÓW FESTIWALU

 

 

W programie koncertu znajdą się utwory różnych epok w wykonaniu artystów festiwalu i wykładowców międzynarodowych warsztatów. Artyści zaprezentują utwory solowe i kameralne z towarzyszeniem fortepianu.

 

DENISE TRYON – waltornia / FRANK LLOYD – waltornia / TOMASZ HAJDA – puzon/ TOMER MASCHKOWSKI – puzon basowy / BRANDT ATTEMA – puzon basowy / ALEC FRANK – GEMMILL – waltornia / WIOLETTA FLUDA – fortepian / AKIKO NIKAMI – fortepian / NATALIA DOMAŃSKA – fortepian  

WSTĘP WOLNY

 

29.08, czwartek

godzina 19:00

Filharmonia Zielonogórska, Sala MCM

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ

 

 

Legendarny waltornista JAMES THATCHER, ikona Hollywood Studio, ulubiony muzyk Johna Williamsa, poprowadzi uczestników warsztatów w koncercie muzyki filmowej. W programie koncertu znajdą się najsłynniejsze utwory muzyki filmowej („Gwiezdne Wojny”, „Park Jurajski”, „Dzień Niepodległości”, „Siedmiu Wspaniałych” i inne) wykonywane przez ensemble blaszane (waltorniowe, trąbkowe, puzonowe i tubowe) w wykonaniu uczestników warsztatów i pedagogów.

 

JAMES THATCHER – prowadzenie zespołów waltorniowych i ogólnych / ANDREW STONE-FEWINGS – prowadzenie zespołów trąbkowych / GYÖRGY GYIVICSAN – prowadzenie zespołów puzonowych / uczestnicy międzynarodowych warsztatów oraz artyści festiwalu

Bilety do nabycia w kasie Filharmonii Zielonogórskiej, w stacjonarnych punktach Abilet oraz na www.abilet.pl

KUP BILET

 

30.08, piątek

godzina 19:00

Filharmonia Zielonogórska, Sala MCM

KONCERT SYMFONICZNY

 

 

W koncercie symfonicznym wystąpią gwiazdy festiwalu z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej.

Koncert w ramach III CORNO Brass Music Festival, czyli tygodniowego święta instrumentów blaszanych: waltorni, trąbki, puzonu i tuby. Tego wieczoru usłyszymy dzieła eksponujące te instrumenty – solo, w duecie i kwartecie – z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. 

Koncert rozpocznie się fanfarą, którą Richard Strauss napisał dla Rady Miasta Wiednia w podziękowaniu za przyznane mu stypendium. Festmusik der Stadt Wien wykonają uczestnicy międzynarodowych warsztatów i będzie to jeden z efektów ich pracy podczas Festiwalu. Amerykański kompozytor Erik Morales, w charakterystyczny dla siebie sposób zaprezentuje wszechstronne możliwości trąbek, chętnie wykorzystywanych przecież nie tylko w muzyce klasycznej, ale także w jazzie, muzyce rozrywkowej czy filmowej. Koncert na dwie trąbki z 2013 roku to popis dwóch równorzędnie solowych trąbek z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej, harfy i perkusji. Późnoromantyczne dzieło Richarda Straussa – Koncert waltorniowy Es-dur nr 2, znajduje się w repertuarze koncertowym niemal każdego waltornisty. Obecnie jest to najczęściej wykonywany i nagrywany koncert waltorniowy XX wieku. Po przerwie usłyszymy aż cztery solowe puzony (w tym jeden basowy) z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej. Concertino na 4 puzony holenderskiego kompozytora Jan Koetsiera wykonają znakomici puzoniści czterech różnych narodowości. Na koniec koncertu zabrzmi jeden z najchętniej aranżowanych utworów w historii muzyki – Carmen George’a Bizeta usłyszymy w oryginalnym i autorskim opracowaniu wirtuoza tego instrumentu – Rolanda Szentpali.

 

Richard Strauss – Festmusik der Stadt Wien
Eric Morales – Koncert na dwie trąbki
Richard Strauss – Koncert waltorniowy nr 2 Es-dur, op. 4
***
Jan Koetsier – Concertino na cztery puzony i orkiestrę smyczkową, op. 115A
Roland Szentpali – Carmen Fantasy na tubę i orkiestrę smyczkową

 

SIMON HÖFELE, JAN HARASIMOWICZ – trąbki / SAMUEL SEIDENBERG – waltornia / GYÖRGI GYIVICSAN, TOMASZ HAJDA, EDGAR MANYAK, TOMER MASCHKOWSKI – puzony / ROLAND SZENTPALI – tuba / NORBERT TWÓRCZYŃSKI – dyrygent / Orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej uczestnicy międzynarodowych warsztatów

Bilety do nabycia w kasie Filharmonii Zielonogórskiej, w stacjonarnych punktach Abilet oraz na www.abilet.pl

KUP BILET

 

31.08, sobota

godzina 19:00

Filharmonia Zielonogórska, Sala MCM

KONCERT FINAŁOWY – CORNO BRASS ENSEMBLE

 

 

W programie koncertu finałowego artyści festiwalu stworzą CORNO Brass Ensemble (4 waltornie, 4 trąbki, 4 puzony, tuba, fortepian i perkusja). Zespół w charakterze swoistego big-bandu wykona ambitne, wymagające kompozycje własne i opracowania słynnych utworów klasycznych Adama Rapy. Cytat od kompozytora: „Podobnie jak w zeszłym roku, uderzymy w umysły i zmysły publiczności, rzucimy też wyzwanie członkom zespołu niezwykłym, ale zabawnym repertuarem.”

 

ADAM RAPA, JAN HARASIMOWICZ, ANDREW STONE-FEWINGS, SIMON HÖFELE – trąbki / Hornet Quartet: MICHAŁ SZCZERBA, GABRIEL CZOPKA, ŁUKASZ ŁACNY, PIOTR KOWALSKI – waltornie / GYÖRGY GYIVICSAN, TOMASZ HAJDA, TOMER MASCHKOWSKI – puzony / ROLAND SZENTPALI – tuba / JACEK OBSTARCZYK – fortepian / WOJCIECH FEDKOWICZ – perkusja

 

Bilety do nabycia w kasie Filharmonii Zielonogórskiej, w stacjonarnych punktach Abilet oraz na www.abilet.pl

8 lipca, poniedziałek        

godz. 1800                        

Spotkanie z Henryką Krzywonos i Krzysztofem Strycharskim

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 – wstęp wolny

 

„Moja żona tramwajarkaOpowieść o Henryce Krzywonos-Strycharskiej”
Opowieść męża o żonie, wspólnym życiu, niezwykłej rodzinie i wielkiej polityce. To książka jedyna w swoim rodzaju – żyjący w cieniu znanej żony, nazywany „panem Krzywonosem” Krzysztof Strycharski opowiada o wspólnym życiu, wielkiej polityce, która była w nim stale obecna, o mierzeniu się  z dziedzictwem „Solidarności”, o rodzinnych radościach i smutkach.

W książce pojawia się wiele postaci, które Henryka spotkała na swojej drodze: od Anny Walentynowicz  i Jacka Kuronia, przez Marię Kaczyńską, Jolantę Kwaśniewską i Lecha Wałęsę, po Agatę Młynarską i Zbigniewa Wodeckiego.

 

 

Ona po prostu taka jest: czasami kochana, czasami wkurzająca, ale zawsze prawdziwa i zawsze niezależna.
Krzysztof Strycharski

Henia i Krzysztof to kwintesencja radości życia, dwie połówki tego samego jabłka, miłość wrząca od emocji, napięć i uwielbienia mimo wszystko. To instytucja, adres, pod który trafiają zagubieni. Są zawsze tam, gdzie potrzebna jest pomoc i ratunek. Nie mogłam oderwać się od tej książki!  Znam i podziwiam Henrykę od lat, ale odkryłam ją na nowo. Znalazłam to, czego nie da nam „babskie gadanie” – obraz nieprzeciętnej kobiety widzianej oczami męża. Krzysztof – dziękuję, że się do tego zabrałeś. I za to, że podarowałeś nam nie laurkę, ale prawdziwą fotografię.
Agata Młynarska

 

 

11 lipca, czwartek

godz. 1800                        

Spotkanie z Radosławem Piwowarskim

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 – wstęp wolny

 

Radosław Piwowarski – ceniony polski reżyser i scenarzysta, twórca kultowych filmów: „Yesterday”, „Pociąg do Hollywood”, „Kochankowie mojej mamy” oraz seriali: „Jan serce”, „Złotopolscy” i innych. Pochodzi z rodziny artystycznej, w której panowało przekonanie, że sztuka nie jest po to, żeby na niej zarabiać, tylko żeby jej służyć. W 1971 roku ukończył Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Zadebiutował pod koniec lat 70-tych telewizyjnymi filmami: „Ciuciubabka” i „Córka czy syn” pokazywanymi w cyklu: „Sytuacje rodzinne”. Był reżyserem pierwszej polskiej telenoweli „Aby do świtu”. W latach 1972-81 członek Zespołu X kierowanego przez Andrzeja Wajdę. W 1998 roku został dyrektorem programowym I Programu Telewizji Polskiej. Laureat międzynarodowych festiwali filmowych. Za swój największy sukces uważa odkrycie i wykreowanie plejady gwiazd polskiego kina. Książka Sceny rozbierane są jego debiutem książkowym.

 

 

O książce:
Jak rodzą się gwiazdy i kończą wielkie kariery? Co dzieje się na planie, w garderobie, hotelu? Historie towarzyszące powstawaniu filmu bywają równie fascynujące co sam film.

Radosław Piwowarski, jeden z najlepszych polskich reżyserów, zna wiele takich przypadków. Wszystkie historie opowiedziane w tej książce są inspirowane prawdziwymi zdarzeniami. O genialnym reżyserze, który omal nie zginął, kręcąc film w języku, którego nie znał; o upartym scenarzyście czyhającym na decydenta nawet w toalecie; o cnotliwej debiutantce, która bardzo chciała powtarzać sceny jak najbardziej rozebrane; o bardzo znanym aktorze, który miał osobistego anioła stróża chroniącego go przed alkoholem. Życie często przerasta kino.

 

 

25 lipca, czwartek

godz. 1700

Spotkanie z Karoliną Korwin-Piotrowską

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 – wstęp wolny

 

Karolina Korwin-Piotrowska – dziennikarka, felietonistka, pisarka, autorka książek „Bomba, czyli alfabet polskiego szołbiznesu”, „Ćwiartka raz”, „Krótka książka o miłości” oraz „Sława” (2017). Przez 11 lat z sukcesem prowadziła w TVN Style program „Magiel towarzyski”. Jest autorką wielu felietonów do tygodnika „Wprost”, miesięcznika „Art&Business” i dwutygodnika „Grazia”. Była komentatorem TVN24 BiS. Od 2017 roku przygotowywała też autorski talk-show w TVN Fabuła pt. „DKF”, w którym gościła przedstawicieli świata filmowego i rozmawiała z nimi na temat kina i telewizji, oraz w TVN Style program „#Sława”. Od stycznia 2018 roku wraz z Michałem Figurskim prowadzi „Najgorsze państwo świata”, audycję poranną w Antyradiu. Z wykształcenia historyk sztuki, z zamiłowania promotorka popkultury, badaczka show-biznesu, znawczyni filmu i miłośniczka psów. Pracowała w Radiu Kolor u boku Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny, w Radiu Zet, Radiu PiN, telewizji E!Entertainment, zawsze prowadząc autorskie programy. W latach ‘90. prowadziła kultowe „Filmidło” w TVP1; kierowała promocją medialno-marketingową filmów „Ogniem i mieczem” i „Quo Vadis” na targach filmowych w Cannes; pracowała w biurze prasowym filmu „Pianista” Romana Polańskiego. Była szefową działów i redakcji w magazynach „Pani”, „Uroda”, „Marie Claire”, „Sukces”, „Party” oraz portali Plejada i tvn.pl. Wykładała dziennikarstwo na SWPS. W 2015 roku znalazła się na liście najbardziej wpływowych celebrytów tygodnika „Wprost” oraz zajęła 5 lokatę na liście 10 najbardziej wpływowych i opiniotwórczych polskich dziennikarek według „Gazety Wyborczej”.

 

 

25 sierpnia, niedziela      

godz. 1200                        

Spotkanie z Krzysztofem Zanussim

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 – wstęp wolny

 

Krzysztof Zanussi – jeden z najwybitniejszych reżyserów polskiego kina, producent, scenarzysta. Jego filmy odznaczają się niezwykłą oryginalnością, są zawsze przepełnione refleksją i trafną obserwacją. Reżyser porusza w nich problematykę moralną, psychologiczną, ukazuje życie wewnętrzne bohaterów. Artysta studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1980 r. jest kierownikiem zespołu artystycznego, a następnie dyrektorem Studia Filmowego „Tor”. Jako wielki autorytet w dziedzinie reżyserii filmowej sprawuje liczne związane z tym funkcje. Zajmuje się także działalnością pedagogiczną i reżyserią teatralną. Członek Zarządu Europejskiej Akademii Filmowej, doktor honoris causa wielu renomowanych uczelni, prowadzi wykłady dla studentów na całym świecie. Nagradzany na wielu międzynarodowych festiwalach m.in. w Cannes, Wenecji, Locarno, Moskwie, Chicago, Montrealu, Berlinie, Tokio.

 

„Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem”
To pierwsza książka pokazująca dotąd mało znane życie prywatne Krzysztofa Zanussiego i jego żony Elżbiety. Tę sferę wybitny reżyser przez lata otaczał dyskrecją. Jego legendarna powściągliwość i arystokratyczny dystans sprawiają, że jest osobowością nie dającą się zamknąć w żadnym schemacie. Książka Barbary Gruszki-Zych pozwala jednak dotknąć tajemnicy Zanussiego, którą w dużym stopniu pomaga odkryć jego żona Elżbieta. Tytuł tym bardziej zasługuje na uwagę, że w tym roku reżyser świętuje swoje 80 urodziny…

3 lipca, środa. godz. 11.00 – 13.00
Architektura Zielonej Góry oczami inżyniera – budowlańca
spacer z przewodnikiem Ireneuszem Gorzelanym
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45)

 

10 lipca, środa, godz. 11.00 – 13.00
Słynni z Zielonej Góry i związani z naszym miastem
spacer z przewodnikiem Janem Czachorem
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45)

 

17 lipca, środa, godz. 11.00 – 13.00
Skarby przyrodnicze Zielonej Góry
spacer z przewodnikiem Grażyną Kulczycką
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45)

 

24 lipca, środa, godz. 11.00 – 13.00
Zabytki sakralne Zielonej Góry
spacer z przewodnikiem Janem Frydrykiem
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45)

 

31 lipca, środa, godz. 17.00 – 19.00
Zielona Góra dla najmłodszych – Bachusiki i nie tylko
spacer z przewodnikiem Elżbietą Kaszyńską
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 16.45)

 

7 sierpnia, środa, godz. 11.00 – 13.00
Przemysłowa Zielona Góra – wspomnienie przeszłości
spacer z przewodnikiem Ryszardem Bącalem
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45)

 

14 sierpnia, środa, godz. 17.00 – 19.00
Tego już nie zobaczysz – miasto jakie pamiętam z dziecinnych lat
spacer z przewodnikiem Januszem Kapałą
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 16.45)

 

21 sierpnia, środa, godz. 17.00 – 19.00
Zielonogórskie turystyczne ABC – to trzeba zobaczyć
spacer z przewodnikiem Jolantą Łozińską
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 16.45)

 

28 sierpnia, środa, godz. 19.00 – 21.00
Zielona Góra by Night
spacer z przewodnikiem Jadwigą Binder
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 18.45)

12 lipca, piątek, godz. 20.00
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze
(Winne Wzgórza przy Palmiarni)

 

13 lipca, sobota, godz. 20.00
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze
(Winne Wzgórza przy Palmiarni)

 

14 lipca, niedziela, godz. 20.00
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze
(Winne Wzgórza przy Palmiarni)

16 lipca, wtorek, godz. 21.00
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego. Częściowe zaćmienie Księżyca.
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze
(Winne Wzgórza przy Palmiarni)

 

9 sierpnia, piątek, godz. 20.00
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze
(Winne Wzgórza przy Palmiarni)

 

10 sierpnia, sobota, godz. 20.00
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze
(Winne Wzgórza przy Palmiarni)

 

11 sierpnia, niedziela, godz. 20.00
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze
(Winne Wzgórza przy Palmiarni)

 

Znajdziesz nas na www.facebook.com.pl/LatoMuzWszelakich, a tam na bierząco: zapowiedzi, aktualności, skróty, informacje, zajawki, wywiady, zdjęcia, ciekawostki, selfie, zakulisowe smaczki…? Polub nas, zalajkuj i zaproś Przyjaciół!

 

Opis

„Lato Muz Wszelakich” to największy, najdłuższy i skupiający ogromną ilość widzów cykl imprez w naszym mieście. Kilkadziesiąt wydarzeń i wykonawców, koncerty, recitale, spotkania z artystami. Lato Muz Wszelakich nagrodzone w Warszawie Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na najlepszą imprezę turystyczną roku 2005, w 2006 roku wyróżniony w Konkursie Miast Polskich jako Miasto dla Turystów, a w 2013 roku nagrodzony Lubuską Perłą Turystyczną. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem. Do zobaczenia, jak co roku, w przeróżnych miejscach naszego miasta.

UWAGA: Wstęp wolny na większość imprez w ramach Lata Muz Wszelakich (z wyjątkiem oznaczonych w programie imprez biletowanych)

Program

UWAGA: Wstęp wolny na większość imprez w ramach Lata Muz Wszelakich (z wyjątkiem oznaczonych w programie imprez biletowanych)

     

Cykle imprez z opisami

Cykle imprez, czyli dla każdego coś dobrego

 

Wstęp wolny na większość imprez w ramach Lata Muz Wszelakich (z wyjątkiem oznaczonych w programie imprez biletowanych)

4.07, godz. 20.00 – Dziani z zespołem
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

Dziani jest synem gwiazdora cygańskiej piosenki Don Vasyla i jednym z najpopularniejszych wykonawców muzyki romskiej w Polsce. Od lat prowadzi „na żywo” Festiwal Kultury Romów, transmitowany przez TVP2. Muzyka, którą prezentuje to wybuchowa mieszanka cygańskiego folku z dynamicznymi i tanecznymi rytmami latynoamerykańskimi. Na polskim rynku jeszcze nikt takiej muzyki nie wykonywał. Koncerty z jego udziałem, to prawdziwy pokaz niezwykłych umiejętności samego artysty jak i członków jego zespołu. Ciotką Dzianiego jest słynna na całym świecie Randia – wielka gwiazda dawnej „Romy”. Jest kuzynem Michaja Burano, bardziej znanego na świecie jako John Mike Arlow. Te „królewskie” koneksje podkreśla fakt, że rodzina Dzianiego należy do dynastii baro Szero (wielka Głowa), tytułowanego także Szero Rom (Głowa Cyganów) – wielkiego sędziego, zwierzchnika „Polskiej Romy”, zwanego „Królem Cyganów”. W dzieciństwie mieszkał w kilku miastach w Polsce oraz jeździł z rodziną niemal po całej Europie. Rodzina Dzianiego to muzycy.

 

 

11.07, godz. 20.00 – Laura Łącz w recitalu „Między Mną a Tobą”
Scena przed Filharmonią Zielonogórską
Wstęp wolny

Laura Łącz – aktorka, reżyser i pisarka. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie oraz jako drugi fakultet wydział filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od czasu ukończenia Akademii Teatralnej była aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. Zagrała w tym teatrze wiele głównych ról kobiecych w reżyserii wybitnych reżyserów.

Zagrała kilkadziesiąt ról w filmach fabularnych i serialach. Od blisko 20 lat odtwarza postać Gabrieli w serialu Klan.

Recital aktorki to niezwykły poetycko – muzyczny występ. Tytuł zaczerpnięty jest z twórczości Bolesława Leśmiana, a w programie recytowane będą wiersze tego poety, jak również innych, głównie Juliana Tuwima i K.I. Gałczyńskiego. Monodram ma formę montażu poezji z muzyką, będą więc wykonane piosenki o tematyce dopasowanej do treści poetyckiej. W programie także wiele znanych i lubianych piosenek w niezwykłej interpretacji artystki. Dużo liryki ,miłości i wzruszeń .

 

18.07, godz. 20.00 – Włoski Wieczór z Paolo Cozza
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

Paolo Cozza – włoski prawnik, osobowość telewizyjna i dyrektor generalny firmy motoryzacyjnej. Od 1995 roku mieszka w Polsce. Ogromną popularność zyskał występując w latach 2003-2008 i w 2019 roku w telewizyjnym show w programie 2 TVP pt. „Europa da się lubić „ .Autor książki kucharskiej pt.”Włoska kuchnia na polskim stole „ .Jest pasjonatem podróży ,piłki nożnej i dobrej kuchni . Szczęśliwy mąż Iwony i tata trójki dzieci .Podczas włoskiego wieczoru w Zielonej Górze Paolo opowie masę zabawnych anegdot ze swojego polsko – włoskiego życia ,być może zdradzi kilka przepisów na szybki i smaczne dania kuchni włoskiej .Przede wszystkim jednak zaśpiewa znane i lubiane włoskie przeboje. Spotkanie z artystą to doskonała zabawa dla wszystkich idealna na wakacyjny wieczór.

 

 

25.07, godz. 20.00 – Artur Chamski – recital
Scena przed Filharmonią Zielonogórską
Wstęp wolny

Artur Chamski – aktor i piosenkarz. Od 2001 roku związany z warszawskim teatrem Studio Buffo. W 2004 ukończył studia na Wydziale Lalkarskim filii PWST we Wrocławiu. Jeszcze podczas studiów, na drugim roku nawiązał współpracę z teatrem Studio Buffo. Grał m.in. w musicalach Metro i Romeo i Julia. Występował w programach telewizyjnych – „Przebojowa noc” i „ Złota sobota „w reżyserii Janusza Józefowicza. W 2004 roku grał w warszawskim Teatrze na Woli. W 2005 zajął drugie miejsce w plebiscycie na najciekawszego aktora młodego pokolenia zorganizowanego przez stronę iFilm.pl.

Wygrał czwartą edycję programu „ Jak oni śpiewają” , emitowanego na antenie Telewizji Polsat w 2008 roku . Za zwycięstwo otrzymał Brylantowy Mikrofon i kontrakt płytowy. W tym samym roku wydał debiutancki singiel pt. Jak oni śpiewają. W roku 2009 z piosenką „Kilka słów” zajął trzecie miejsce w koncercie Piosenka dla Europy 2009, będącym krajowymi eliminacjami do 54. Konkursu Piosenki Eurowizji . W tym samym roku startował w specjalnej edycji „Jak oni śpiewają” ?, w której zajął trzecie miejsce. W 2014 był uczestnikiem pierwszej edycji programu „ Twoja twarz brzmi znajomo „emitowanego w Telewizji Polsat .

Podczas recitalu aktor zaprezentuje przeboje ze światowych musicali oraz polskie i światowe hity muzyczne.

 

 

1.08, godz. 20.00 – Monika Jarosińska w recitalu „Moje serce należy do muzyki”
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

Utalentowana aktorka teatralna ,filmowa i telewizyjna, wokalistka i autorka tekstów. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Swoją karierę rozpoczęła w 2000 roku, kiedy dostała pierwszą rolę w serialu . Od tego czasu występowała w wielu popularnych serialach, filmach i przedstawieniach teatralnych. W latach 2002 – 2010 grała w serialu „Samo życie”. Od 2017 aktorka występuje w serialu „Dziewczyny ze Lwowa „nadawanym w TVP 1, gdzie wciela się w postać Matyldy – żony gangstera Konstantego .Kocha śpiewać i jak sama mówi „Moje serce należy do muzyki”. Jako piosenkarka pracowała przy wielu projektach muzycznych. Koncertowała w najodleglejszych zakątkach świata min. w Azji. Podczas recitalu artystka zaprezentuje zarówno polskie, jak i światowe przeboje we własnych interpretacjach .

 

8.08, godz. 20.00 – Marzena Kipiel – Sztuka w recitalu ”Życie nie jest kiepskie”
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

Marzena Kipiel – Sztuka – aktorka ,urodzona w Legnicy. Jest absolwentką Technikum Budowlanego w Legnicy. Magister zarządzania zasobami ludzkimi. W latach 1987 -1989 związana z Teatrem im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. W latach 1989–2000 występowała na deskach Teatru Dramatycznego im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. W 1991 zdała aktorki egzamin eksternistyczny. Wiosną 2007 wzięła udział w pierwszej edycji programu pt. „Jak oni śpiewają” , emitowanego w Telewizji Polsat. W roku 2014 otrzymała „Kryształowy Granat” dla najkomiczniejszej aktorki sezonu 2013/2014 na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu. Od 1999 roku wciela się w rolę Halinki Kiepskiej w serialu pt. „Świat według Kiepskich” emitowanym na antenie Telewizji Polsat.

Podczas spotkania z publicznością w Zielonej Górze artystka zaprezentuje zabawne monologi ,anegdoty, opowieści o życiu i pracy w serialu. Zaśpiewa także piosenki specjalnie napisane dla niej. Wieczór pełen niespodzianek, śmiechu, zabawy i wzruszeń.

 

 

22.08, godz. 20.00 – Paweł Burczyk w komedii „4 Tony podłogi”
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

„Jeden domek, jeden mężczyzna, jedna przesyłacza i jedna obietnica…” – komediowy monodram autorstwa Domana Nowakowskiego, którego bohaterem jest Stanisław – czterdziestokilkuletni mężczyzna, w którego postać wciela się Paweł Burczyk. Opowieść o człowieku, który przed laty przyjechał do stolicy z marzeniami i nadziejami na zrobienie kariery. Z jasno sprecyzowanym celem i determinacją głodnego sukcesu Stanisława los ostatecznie wynagradza i niegdyś wymarzone życie urzeczywistnia się. Osiąga stanowisko tak znaczące, że nie mieści mu się na wizytówce, dorabia się majątku klasy średniej i ukochanej żony, która „tak już ma, że jak inne coś mają, to ona też musi…”. Widowisko „4 tony podłogi” to przede wszystkim ponadgodzinne połączenie świetnego humoru i dowcipu w znakomicie napisanych tekstach w postaci sprytnych monologów: – „nagłośnienie przemyśleń wielu mężczyzn i obnażenie technik manipulacyjnych wielu kobiet”, rewelacyjna gra aktorska o nieoczekiwanych, przewrotnych zmianach akcji i ciekawie skonstruowanych podsumowaniach będących refleksjami głównego bohatera na temat „słodkiej” prawdy o „silnej słabej” płci… Efekt? „Jest naprawdę lżej po czterech tonach śmiechu”.

Autor – Doman Nowakowski, Reżyseria – Olimpia Poniźnik- Burczyk
Muzyka – Igor Jaszczuk, Scenografia i kostiumy – Olimpia
Poniźnik- Burczyk

Występuje – Paweł Burczyk –aktor teatralny ,filmowy i telewizyjny. Obecnie gra w Teatrze Kamienica w Warszawie. Absolwent PWST w Warszawie . Zagrał w wielu popularnych serialach telewizyjnych min.- ”Plebania „ ,”Na dobre i na złe”, ”Baron24”.

 

 

29.08, godz. 20.00 – Jacek Bończyk – Subiektywnie
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

Jacek Bończyk – autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych, aktor i piosenkarz. Autor polskiej wersji językowej wielu piosenek w filmach, m.in.: „Shrek”, „Niedźwiedź w wielkim niebieskim domu”, „Mała Syrenka”. Wokalista i gitarzysta formacji rockowych: Bończyk/Krzywański oraz Nowe Sytuacje. Uczestnik festiwali i zdobywca wielu nagród, z których najważniejsze to: Grand Prix na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Grand Prix na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie.
Od 2010 roku – członek Rady Artystycznej Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W latach 2013-2016 – dyrektor artystyczny Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego. Od 2016 roku – wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej. Dyrektor artystyczny Teatru Rozrywki w Chorzowie – od sezonu 2018/19.

W marcu 2017 roku, podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Kapituła Nagrody im. Aleksandra Bardiniego przyznała Jackowi Bończykowi – Dyplom Mistrzowski. Ma na swoim koncie kilka recitali: „Piosenki kilku Francuzów” (2000), „Tango Kameleon” (2002), „Recital na piano i bass” (2009), „Mój Staszewski” (2012), „Resume z wątkiem kosmicznym” (2013), „Czarno-białe ślady” (2014), „Kaczmarski – subiektywnie” (2016) oraz „Mój Młynarski (2017). Nagrał kilka płyt, m.in.:. „Następny” (2001), „Tango Kameleon” (2003), „Depresjoniści” (2005), „Raj” (2008), „Ideologia snu”, „Dzieci Hioba” (2010), „Mój Staszewski” (2012). Pisze teksty dla różnych wykonawców piosenki, m.in. dla Katarzyny Groniec, Michała Bajora i Mirosława Czyżykiewicza.

Od kilku lat spełnia się także w roli scenarzysty i reżysera koncertów oraz twórcy spektakli teatralnych, takich jak m.in.: „Terapia Jonasza” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie; „Obywatel” w Teatrze im. Horzycy w Toruniu; „Kot w butach”, „Walc na trawie”, „Nie dorosłem” w stołecznym Teatrze Syrena; „Singielka” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej; „Zorro” oraz „Cyrano” w Teatrze Muzycznym w Łodzi; „Jacek Kaczmarski. Lekcja historii” w warszawskim Teatrze Ateneum; „Młynarski obowiązkowo” w Teatrze 6 piętro w Warszawie; „Walc kameralny czyli Pan Wasowski mniej znany” w Teatrze Muzycznym w Toruniu; „Młody Frankenstein”, a także „Jak odnieść sukces w biznesie zanadto się nie wysilając” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Jest twórcą cenionych spektakli poetyckich, m.in.: „Wersety panteisty – według Zbigniewa Herberta”, „O aniołach innym razem”, „1944 – Miasto – 2012″, „Total Niemen, czyli o czym trąbo dzwonisz”.

 

5.07, GODZ. 11.00 – PCHŁA SZACHRAJKA – TEATR ŻELAZNY, KATOWICE
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

„Pchła Szachrajka” to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego, dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-Yych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca, przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.

 

 

12.07, GODZ. 11.00 – ATAK CLOWNÓW – TEATR NA WALIZKACH, WROCŁAW
UWAGA: ze względu na warunki atmosferyczne spektakl przeniesiony do Planetarium WENUS
Wstęp wolny

Dawno dawno temu…
A może wcale nie tak dawno pojawiły się dwie ekscentryczne postaci. Ich przybycie wywołało niesamowite poruszenie wśród mieszkańców planety Ziemia. Ci, którzy dotychczas ich spotkali wpadli w dobry humor i dziecięcą radość.
Uwaga, uwaga: clowni atakują, clowni nadciągają!
Zapraszamy na Atak Clownów – wiązkę komediowych scenek fabularnych, skeczy oraz gagów, których głównymi bohaterami są te właśnie ekscentryczne postaci. Pełno tu zaskakujących zwrotów akcji i fabularnych niespodzianek. Możemy tu zobaczyć pokaz żonglerki oraz pokaz jazdy na monocyklu. Spektakl ma szybkie tempo i nie pozwala się nudzić a humor przeplata się z wartościowymi morałami.
Atak Clownów, to spektakl, przy którym świetnie bawią się nie tylko dzieci, ale także ich rodzice.

 

 

19.07, GODZ. 11.00 – PRZYGODY MATOŁKA – STUDIO TEATRALNE GULIWER, ZIELONA GÓRA
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

Któż nie zna przygód niesfornego i troszkę podobno już „nieżyciowego” Koziołka Matołka? Wszyscy znają i chętnie oglądają jeszcze raz. Wracamy zawsze, choćby niechcący, do jego filozofii życiowej i tym samych co nasze, kłopotów. I musimy, tak samo jak Koziołek, w odpowiedniej chwili, szybciutko się z tych kłopotów wydostać. A poszukiwanie mitycznego Pacanowa nie zawsze musi kończyć się sromotną porażką!
Spektakl opowiada o klasycznych przygodach Koziołka – jego wędrówce przez świat w poszukiwaniu kowali podkuwających kozy. Matołek przeżywa różne przygody, spotyka ciekawych ludzi i zwierzęta, płynie przez oceany. Odwiedza Indie,Chiny, Afrykę, Amerykę, schodzi do podziemnego labiryntu, by po wybuchu wulkanu spaść na polską, swojską ziemię.
Spektakl kończy się wesoło, mimo porażki Koziołka – nie podkuł kopytek. Ale najważniejsza jest przygoda i upór w dążeniu do wyznaczonego celu! I słowo dane rodzinie!

 

 

26.07, GODZ. 11.00 – KŁOPOTY KACPERKA GÓRECKIEGO SKRZATA – TEATR GRY I LUDZIE, KATOWICE
Scena przed Filharmonią Zielonogórską
Wstęp wolny

Spektakl opowiada o świecie domowych stworków, chochlików i duszków. Świecie dla zwykłego śmiertelnika niewidzialnym, ale w sposób istotny oddziałującym na rzeczywistość.
Postacią główną jest tu Kacperek – domowy Skrzat, który opiekuje się domostwem i przewodzi barwnej gromadzie eterycznych istot. W wyniku własnej niefrasobliwości traci pewnego dnia swój magiczny talizman i zostaje porwany przez złego Sato – władcę ciemnego lasu pod górą Rzybrzycką. Jednak jeśli ma się przyjaciół, z każdej opresji można wyjść cało. O tym właśnie jest to przedstawienie.

 

 

2.08, GODZ. 11.00 – SZEWC DRATEWKA – TEATR ROZRYWKI TRÓJKĄT, ZIELONA GÓRA
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

To z humorem opowiedziana historia dzielnego szewca, ratującego królewnę od śmierci w paszczy smoka, lecz jednocześnie zaskakująca dodatkowymi niestandardowymi wątkami i wciąganiem widowni w akcję sztuki.

 

 

9.08, GODZ. 11.00 – BAJKA O KRÓLEWNIE – KURNIK KULTURY, ZIELONA GÓRA
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

 

 

 

16.08, GODZ. 11.00 – ZŁOTA RYBKA – TEATR ŻELAZNY, KATOWICE
Polana przed Amfiteatrem im. Anny German
Wstęp wolny

 

Kochające się, niezamożne małżeństwo – Rybak i Baba,mieszkając w nadmorskiej miejscowości prowadzą niskiej klasy smażalnię ryb. Rybakowi niczego do szczęścia nie brak, jednak Baba nieustannie czuje finansowy niedosyt. Złowienie „charakternej” Złotej Rybki spełniającej życzenia tylko pozornie rozwiązuje problem.
Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant.
Historia, którą zna cały świat uczy skromności, umiaru i cieszenia się z życia. Pokazuje, że czasem nie widzimy, że szczęście którego szukamy jest tuż obok.
Współczesna inscenizacja umiejscawia bohaterów w …smażalni ryb w Ustce, Sopocie lub innej Łebie.

 

 

23.08, GODZ. 11.00 – KAPELUSZ PANI WRONY – TEATR LALKI I AKTORA, WAŁBRZYCH
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

Na jednym z tradycyjnych spotkań pod dębem Pani Wrona nie pojawia się, bo skradziono jej kapelusz. Przyjaciele wpadają na pomysł, by poprosić o pomoc Detektywa Barnabę, a ten chętnie rozpoczyna poszukiwania. Uczestniczą w nich wszyscy mieszkańcy lasu – czy to dobrowolnie, czy też wywołani przez Barnabę na przesłuchanie.

 

 

30.08, GODZ. 11.00 – SŁOWIK – TEATR CZTERY KĄTY, ZIELONA GÓRA
Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

W ogrodach cesarza Chin mieszka mały, niepozorny ptaszek, który okazuje się największym skarbem cesarstwa. O słowiku piszą poematy i pieśni na całym świcie. O tym, jak wielką moc ma śpiew ptaka, wkrótce przekona się i cesarz. Słowik zamieszka w pałacu, ale nie na długo. Na dworze pojawi się mechaniczny, drogocenny dubler. Czy aby na pewno jest on w stanie zastąpić słowika?
Baśń Andersena jest dla twórców spektaklu pretekstem do pokazania chińskiej kultury. Muzykę, opartą na chińskiej harmonii, stworzyła, współpracująca od wielu lat z Teatrem 4 Kąty, Natasza Smirnova. Również scenografia nawiązuje do chińskiej tradycji, jest pełna barw i elementów orientalnych.

 

Zapraszamy na XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus! Artyści z całego świata opanują zielonogórski deptak w dniach 30-31 sierpnia 2019. Prezentacje uliczne prezentowane będą w godz. 12:00-21:00. Klubem festiwalowym, jak zawsze, będzie Piekarnia Cichej Kobiety, gdzie późnym wieczorem odbywać się będzie BuskerBus Kabaret z udziałem zaproszonych artystów oraz otwarta scena dla wszystkich chętnych.

Wystąpią artyści z całego świata, którzy w swoich autorskich spektaklach odwołują się do tradycji teatrów ulicznych i umiejętnie wykorzystują elementy różnych dyscyplin nowego cyrku, kuglarstwa i tańca. Motywami przewodnimi tegorocznej edycji są siła i precyzja.

 

BuskerBus to święto sztuki ulicznej, która bawi, wzbudza emocje, otwiera widzów na nowe doświadczenia, zmniejsza dystans między publicznością a aktorami, wprowadza kulturę w przestrzeń miejską. Festiwal udowadnia, że teatr może być powszechnie dostępny, a każde miejsce może stać się sceną. Publiczność staje się częścią akcji, a każda brama, pomnik czy ławka – elementem scenografii. Dla zaproszonych artystów sztuka uliczna jest zarówno pasją, jak i pracą, a ulica sceną nie mniej ważną niż ta w tradycyjnych teatrach.

Zgodnie z tradycją występów ulicznych, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Głównym wynagrodzeniem buskerów (artystów ulicznych) są datki, które dostają do kapelusza. Jeśli spodobają się Wam pokazy, zachęcamy do wynagrodzenia artystów pieniędzmi i głośnymi oklaskami. Wasze uśmiechy z pewnością dodadzą im energii!

Na festiwalu nie ma barierek. To artyści wyznaczają swoją scenę (ze względów bezpieczeństwa, szczególnie podczas pokazów cyrkowych, prosimy o stosowanie się do ich zaleceń). Warto zabrać koc lub karimatę, by usiąść w pierwszym rzędzie i wszystko dobrze widzieć. Będzie też okazja do rozmów i zrobienia zdjęć na pamiątkę.

BuskerBus organizowany jest od 1997 r. i jest jednym z najstarszych i największych tego typu wydarzeń w Polsce. Pomysłodawcą festiwalu był Romuald Popłonyk.

 

 

 

Nazwa Kraj Rodzaj
Alegro Andante Argentyna
Klaunada, żonglerka
Brunitus Argentyna
Klaunada, żonglerka (diabolo)
circo matrioshka Polska
Akroatyka, pokaz ognia
Cometa Circus Wlochy/Peru
Akrobatyka, żonglerka, teatr, monocykl
Dancer Lucy Czechy Taniec
Denna Kay Niemcy Muzyka
DRYADIC Polska/UK Muzyka
Ella John Niemcy Muzyka
Hayatonnu… Japonia
Akrobatyka, taniec
Laura Faleiros Brazylia
Akrobatyka, taniec, żonglerka
Mariusz Goli Polska Muzyka
NUBE Argentyna
Taniec, żonglerka
Painé Santamaria Argentyna
Taniec, żonglerska, muzyka
PER SE Argentyna/Włochy, Argentyna
Akrobatyka, klaunada, żoglerka, monocykl
Philip Wielka Brytania Muzyka
Popi Argentyna
Akrobatyka, hula hop
Ruby Jean Rose US/UK Muzya
Teatr JaSię Polska
Klaunada, teatr lalek, monocykl
Umami Dance & theatre Hiszpania, Francja Taniec, teatr
Wydmański-Show Polska Żonglerka

 

+ warsztaty żonglowania – Stanisław Powsinoga

 

Brunitus z Argentyny udowodni, że każdą historię można opowiedzieć za pomocą diabolo. Francusko-hiszpański duet Umami Dance&Theatre Project zaprezentuje własną interpretację opery „Carmen”, wykorzystując elementy breakdance’u i pantomimy. Akrobatykę z tańcem współczesnym w swoim poruszającym spektaklu połączy Hayatonuu… z Japonii, a nowe choreografie tańca brzucha pokaże Tanečnice Lucie/ Dancer Lucy z Czech.

 

Brunitus

 

Umami Dance&Theatre

 

Mocnym akcentem festiwalu będą solowe spektakle doświadczonych artystek cyrkowych z Ameryki Południowej. Laura Faleiros wykona efektowne ewolucje z hula-hoop, Popi, Sofia Speratti – Circus Artist akrobacje wymagające wieloletnich treningów, a Painé Santamaria zaprezentuje zaawansowane układy żonglerskie, swój talent aktorski i muzyczny.

 

Laura Faleiros

 

Popi, Sofia Speratti – Circus Artist

 

Painé Santamaria

 

Widowiskowe spektakle wymagające siły i precyzji przygotowały także trzy duety z Argentyny. NUBE połączy żonglerkę z tańcem i zburzy tradycyjny obraz grupy cyrkowej, Compañía Per Se zachwyci układami akrobatyki partnerskiej, a Alegro Andante Circo rozśmieszy publiczność w każdym wieku.

 

NUBE

 

Compañía Per Se

 

Alegro Andante Circo

 

Nie zabraknie także polskich artystów cyrkowych. Na festiwal powracają z nowymi pokazami pochodzący z Wrocławia żongler Kacper Wydmański – Show oraz Circo matrioshka ze spektaklem „Gypsy Caravan”. Po raz pierwszy wystąpi Teatr JaSię.

 

Teatr JaSię

 

Precyzja wymagana jest nie tylko w pokazach cyrkowych i tańcu, ale również w muzyce. Inspiracją w wyborze programu muzycznego była piosenka „Chłopiec z gitarą”, którą nuciła kiedyś cała Polska. Na ulicy o wiele łatwiej zatrzymać przechodniów wykonując covery popularnych hitów radiowych. Muzyczna część festiwalu upłynie jednak pod znakiem uzdolnionych artystów prezentujących autorską twórczość. Zatrzymajcie się przy nich na dłużej, zamknijcie oczy i dajcie przenieść do ich świata wypełnionego starannie dobranymi dźwiękami gitary, pięknymi wokalami i przemyśleniami na tematy ważne. Zaproszeni muzycy: Ella John (Niemcy), Denna Kay Music (Niemcy), Ruby Jean Rose (Wielka Brytania/Stany Zjednoczone), Dryadic (Polska/Wielka Brytania), Mariusz Goli (Polska). Gospodarzem Kabaretu BuskerBus będzie Philip Fairweather.

 

Ella John

 

Denna Kay Music

 

Ruby Jean Rose

 


Mariusz Goli

 

Więcej szczegółów:

https://www.facebook.com/events/1934096153325357/

5.07 /piątek/, godz. 20.00 – HARD TIMES
Piekarnia Cichej Kobiety
Impreza biletowana

Łukasz Wiśniewski – śpiew harmonijka, ukulele
Piotr Grząślewicz – gitary, bouzouki
Jan Gałach – skrzypce, cajon, mandolina
Grzegorz Bąk – gitara basowa

Hard Times to czterech muzycznych gentlemanów z Krakowa grających trochę folku, trochę bluesa, czasem na smutno o miłości, a czasem na wesoło o urokach życia. Grają piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca. Nikt wcześniej z taką lekkością nie mieszał gospel z flamenco, ani bluesa z krakowską balladą. Płyta „Siedem” to już trzeci album w dotychczasowym dorobku zespołu, tym razem w pełni autorski i śpiewany po polsku.

 

 

5.07 /piątek/, godz. 20.00 – CHUC FRAZIER BAND
Piekarnia Cichej Kobiety
Impreza biletowana

Chuc Frazier – gitara, wokal
Helton Santos -gitara basowa
Wojciech Kubiak –gitara
Piotr Langner- perkusja

Cztery przepełnione muzyczną pasją temperamenty, których wspólnym mianownikiem jest miłość do klasycznego bluesa. Muzyka w ich wykonaniu pozwala przenieść się słuchaczom do miejsc, gdzie rodził się blues. Chuc Frazier – amerykański artysta pochodzący z Houston w Teksasie. Gitarzysta, wokalista, kompozytor, showman, prezentujący swój własny ekspresyjny styl. Na gitarze zaczął grać w wieku 13 lat. Przełomowym momentem w karierze Chuca była współpraca z zespołem legendarnego gitarzysty Sonny’ego Sharrocka. Większość muzyki prezentowanej przez Chucka to jego własne kompozycje, będące połączeniem soulu, bluesa, jazzu, hip-hopu i rocka. Duży wpływ na jego twórczość miał Albert Collins, wspaniały gitarzysta z Teksasu. Nawiązuje również do takich artystów jak Taj Mahal, Howlin Wolf, Prince, Curtis Mayfield i oczywiście Jimi Hendrix. Wszyscy ci muzycy mieli duży wpływ na jego kompozycje.

 

 

19 lub 20.07, godz. 20.00 – SŁAWEK WIERZCHOLSKI I NOCNA ZMIANA BLUESA
Piekarnia Cichej Kobiety
Impreza biletowana

Sławek Wierzcholski- śpiew, harmonijka ustna
Marek Dąbrowski-  gitara akustyczna
Witold Jąkalski – gitara slide
Piotr Dąbrowski – akustyczna gitara basowa, śpiew
Grzegorz Minicz – perkusja

 

 

27.07 /sobota/, godz. 20.00 – HAŃBA – Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa
Piekarnia Cichej Kobiety
Impreza biletowana

Andrzej Zamenhof – banjo, śpiew
Tadeusz Król – akordeon, klarnet
Adam Sobolewski – bęben, grzebień, śpiew
Ignacy Woland – tuba, śpiew

Koncerty zespołu to fikcyjna muzyczna opowieść, której bohaterowie piętnują zło otaczającego ich świata końca lat 30.: nienawiść, nierówności społeczne, militaryzm, szowinizm, antysemityzm. Wspierają ich w tym poeci (zarówno dobrze – Tuwim, Broniewski, jak i mniej – Szenwald, Szlengel, Ginczanka – znani) oraz podwórkowe instrumentarium (bandżo, bęben, akordeon, tuba i klarnet).

W 2018 roku zespół został uhonorowany Paszportem Polityki „za muzyczno-literacko- polityczną rekonstrukcję, która daje efekt zaskakujący: twórczo odświeża formułę folku i punka, a przy tym celnie opisuje dzisiejsze polskie konflikty i zagrożenia”.

 

 

2.08 /piątek/, godz. 20.00 – CYRK DERIGLASOFF
Piekarnia Cichej Kobiety
Impreza biletowana

Olaf Deriglasoff – śpiew, banjo basowe, konferansjerka
Tomek Kasiuk – puzon, flugelhorn, akordeon, zaśpiewy i okrzyki
Grzegorz Pastuszka – helikon, zaśpiewy i okrzyki
Robert Kamalski – saksofon barytonowy, tenorowy, zaśpiewy i okrzyki
Grzegorz Wiencek – gitary, zaśpiewy i okrzyki
Robert Rasz – perkusja, zaśpiewy i okrzyki

Cyrk Deriglasoff to nowy projekt Olafa Deriglasoffa. 1 kwietnia ukazała się ich płyta pt. “Magia y tresura”. Cyrk Deriglasoff to metafora pogmatwanej rzeczywistości, ironiczny komentarz do współczesnego świata pełnego niezrozumiałej pogardy dla inteligencji i mądrości.

W tym Cyrku nie występują klauni, tresowane zwierzęta, akrobaci czy magowie. Spotkacie wędrowną trupę muzyków, która zabawi was niezwykłymi dźwiękami i opowie wiele prawd o życiu, zaskoczy metaforą, sponiewiera kpiarskim językiem, autoironicznie obśmieje rzeczywistość pokazując ją w krzywym zwierciadle.

 

 

10.08 /sobota/, godz. 20.00 – SZULERZY
Piekarnia Cichej Kobiety
Impreza biletowana

Emilia Wikarska – śpiew
Marcin Szulkowski – gitara
Marek Wikarski – gitara basowa, kontrabas
Miłosz Szulkowski – perkusja
Jacek Karpowicz – harmonijka

Zespół założony w 2001 roku w Inowrocławiu przez znanych i doświadczonych muzyków, którzy z biegiem czasu odkryli właściwe proporcje receptury zawierającej wszystko to, co kręci najbardziej: energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą swingu i soulu. Ten koktajl muzyczny nazwali blues’n’roll i wykonują go jako jedyni w Polsce. To muzyka pełna pozytywnych wibracji, które nie pozwalają spokojnie usiedzieć w miejscu. Jej uzupełnieniem są polskie teksty śpiewane przez urokliwą wokalistkę oraz oryginalny wizerunek sceniczny.

 

 

16.08 /piątek/, godz. 20.00 – HAVE  MERCY
Piekarnia Cichej Kobiety
Impreza biletowana

Brian Barnet- śpiew, gitara, kazoo                                          
Henry Heggen- śpiew,  harmonijka, dzban
Chris Turner vocals -śpiew,  harmonijka, dzban
Micha Maass – śpiew, tarka

Niedawno reaktywowana grupa Have Mercy została założona w 1972 roku przez Briana Barnetta, Chrisa Turnera i Boba Westa w ramach londyńskiego ruchu skłotersów. W 1976 roku zagrali trasę koncertową w Niemczech i spontanicznie postanowili tam pozostać. Po dwóch latach udanego koncertowania postanowili jednak zawiesić działalność.
Dzisiaj muzycy mieszkają w Anglii, USA i w Niemczech, i grają ze swoimi zespołami. Postanowili się spotkać na kilka koncertów i po 40 latach ponownie zagrać swoją energiczną muzykę z gatunku jug band. Muzykom towarzyszy Micha Mass, którego w Piekarni Cichej Kobiety słyszeliśmy z zespołem Crazy Hambones.

 

 

23.08 /piątek/, godz. 20.00 – SECOND LINE
Piekarnia Cichej Kobiety
Impreza biletowana

 

Nazwa zespołu ma długą tradycję i pochodzi z amerykańskiej kolebki jazzu i bluesa, z Nowego Orleanu.
“(…) Na pogrzebach w Nowym Orleanie atmosfera smutku trwa dopóty, dopóki trumna nie zostanie spuszczona do grobu, a pastor nie wypowie sakramentalnego: “Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz”. Kiedy zmarły znajdzie się już sześć stóp pod ziemią, orkiestra rozpoczyna jedną z tych starych melodii w rodzaju Didn`t He Ramble i wszystkich uczestników pogrzebu opuszcza przygnębienie.(…) W miarę rozgrzewania się orkiestry wszyscy zaczynają się kołysać, a zwłaszcza ci, którzy przyłączają się do orszaku pogrzebowego po drodze. Tworzą oni tak zwaną “second line” (drugą linię); może należeć do niej każdy przechodzień mający ochotę posłuchać muzyki. Przyciąga ich specyficzna atmosfera, jaka towarzyszy tym pogrzebom i chęć zobaczenia, co będzie się działo. Niektórzy idą tylko parę ulic, inni nie odstępują orkiestry aż do zakończenia całej ceremonii.”
„Moje życie w Nowym Orleanie – Louis Armstrong”

 

 

Zespół funkcjonuje na rynku muzycznym od wielu lat. Jego liderem jest wrocławski muzyk sesyjny, gitarzysta, pedagog muzyczny Marek Waszczyński. Zespół przechodził wiele transformacji stylistycznych od bluesa do rocka i fusion, prezentując kompozycje własne, standardy bluesowe, jazzowe i rockowe. Wielką siłą zespołu jest warsztat grających w nim muzyków, który pozwala na zaskakujące słuchaczy, improwizowane podróże. W 2018r. do zespołu dołączyła mieszkająca we Wrocławiu brytyjska wokalistka Adeama Walkowiak wnosząc do muzyki Second Line wielką energię i bluesowo-soulowy feeling.
Adeama pochodzi z muzycznej rodziny. Jej mieszkający obecnie na Jamajce ojciec był znanym pianistą zespoły Third World, a mama wspomagała wokalnie takie gwiazdy muzyki, jak Chaka Khan, Whitney Houston czy Gary Moore. Talent muzyczny, energia i oryginalna uroda Adeamy zjednują jej liczne grono fanek i fanów. Obok Adeamy i Marka Waszczyńskiego Second Line tworzą:
– Marek Błaszczyk – grający na gitarze basowej muzyk znany m.in. z występów w Walk Away, Ryszardem Rynkowskim, Alex Band.
– Paweł Ostrowski – perkusista, muzyk sesyjny, współpracownik i redaktor czasopism muzycznych, autor podręczników dla perkusistów.
– Tomasz Dura – gitarzysta sesyjny wspomagający na scenie i studio wielu wykonawców poczynając od szantowego Za Horyzontem, kończąc na rockowym ACE Cover Band.

Second Line, to blues, soul, jazz i rock podane w energetyczny i pełen emocji sposób. Muzycy przrzeplatają piosenki w wykonaniu a Adeamy utworami instrumentalnymi autorstwa Marka Waszczyńskiego i standardami z repertuaru Johna Scofielda, Robbena Forda i Joe Satrianiego.
W maju 2019r. Second Line został wybrany prze publiczność i jury najlepszym zespołem festiwalu „Las Woda i Blues” w Radzyniu. Zaowocowało to zaproszeniem zespołu na największe festiwale bluesowe w Polsce, m.in. na „Suwałki Blues Festival”.

Występy Second Line na Suwałki Blues Festival przyciągnęły liczną publiczność, która niezwykle ciepło i żywiołowo przyjęła zespół.
Second Line pracuje nad nagraniem swojej pierwszej płyty.

 

4 sierpnia, niedziela, godz.19.00
Koncert inauguracyjny Wieczór z Janem Sebastianem Bachem
Kościół Ewangelicki, ul. Kazimierza Wielkiego 11
bilety: 20 i 10 zł

wykonanie: Cappella Viridimontana, Sirkka Liisa-Kaakinen-Pilch (skrzypce barakowe), Katarzyna Olszewska (skrzypce barakowe), prowadzenie koncertu: Elżbieta Kusz-Tracz, Jerzy Markiewicz

 

 

11 sierpnia, niedziela, godz.19.00
Koncert kameralny – Wieczór Zielonogórski
Kościół Ewangelicki, ul. Kazimierza Wielkiego 11
bilety: 20 i 10 zł

wykonanie: Trio Stroikowe Reed Connection, Grupa Śpiewu Białego Drewno, prowadzenie koncertu: Elżbieta Kusz-Tracz, Jerzy Markiewicz

 

 

18 sierpnia, niedziela, godz.19.00
Koncert kameralny – Dźwięki z powietrza zrodzone
Kościół Ewangelicki, ul. Kazimierza Wielkiego 11
bilety: 20 i 10 zł

wykonanie: Krzysztof Urbaniak (organy), Kwintet Instrumentów Dętych Poznań Brass
prowadzenie koncertu: Elżbieta Kusz-Tracz, Jerzy Markiewicz

 

 

25 sierpnia, niedziela, godz.19.00
Koncert finałowy – Solo i w duecie
Kościół Ewangelicki, ul. Kazimierza Wielkiego 11
bilety: 20 i 10 zł

wykonanie: Jarosław Nadrzycki (skrzypce), Karol Marianowski (wiolonczela), prowadzenie koncertu: Elżbieta Kusz-Tracz, Jerzy Markiewicz

9 lipca, wtorek
godz. 19.00
Sam Cymes – koncert piosenek żydowskich
wykonanie: Beata Marczewska (śpiew), Adam Snopek (fortepian), Arkadiusz Kaliński (saksofon sopranowy)
Lubuska Fundacja Judaica (scena przy Filharmonią Zielonogórską) – wstęp wolny

 

 

 

 

23 lipca, wtorek
godz. 19.00
Kapela Niwińskich – Czas Wesela
w programie: XIX wieczna muzyka żydowska ze zbiorów Oskara Kolberga i z pamięci wiejskich muzykantów
Lubuska Fundacja Judaica (scena przed Filharmonią Zielonogórską) – wstęp wolny

 

 

6 sierpnia, środa
godz. 19.00
Recital Aleksandry Idkowskiej
Lubuska Fundacja Judaica (scena przed Filharmonią Zielonogórską) – wstęp wolny

 

Więcej szczegółów na www.corno.pl

 

26.08, poniedziałek

godzina 18:00

Muzeum Ziemi Lubuskiej

MAGDALENA KĘDZIOR – wykład

 

 

Certyfikowany instruktor Techniki Alexandra, techniki skoncentrowanej na poprawnej postawie ciała, uczącej świadomego eliminowania zbędnych napięć ograniczających nasze możliwości ruchu i zachowań. Doskonały wykład o tym jak zdrowo i wygodnie stać, siedzieć i leżeć dla osób pracujących w wymuszonej postawie, dużo podróżujących czy wykonujących ruchy repetytywne.

www.technika-alexandra.pl

WSTĘP WOLNY

 

godzina 20:00

Muzeum Ziemi Lubuskiej

NATALIA DOMAŃSKA – wykład

 

 

„You can do it” – jako amerykańska idée fixe osiągania sukcesu.

Wykład motywacyjny dotyczący kilku prostych zasad, które pomagają w ustalaniu celów, zachowaniu pewności siebie i realizacji marzeń. Natalia Domańska jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Poznaniu, koncertującą pianistką i kameralistką.

WSTĘP WOLNY

 

27.08, wtorek

godzina 19:00

Muzeum Ziemi Lubuskiej

KONCERT ROZRYWKOWY

 

 

Koncert kameralny w wykonaniu doskonale znanych już w Zielonej Górze znakomitych artystów. W programie utwory z późnego romantyzmu i współczesności w autorskim opracowaniu Adama Rapy na trąbkę, tubę i fortepian.

ADAM RAPA – trąbka / ROLAND SZENTPALI – tuba / JACEK OBSTARCZYK – fortepian

WSTĘP WOLNY

 

28.08, środa

godzina 19:00

Muzeum Ziemi Lubuskiej

KONCERT KAMERALNY ARTYSTÓW FESTIWALU

 

 

W programie koncertu znajdą się utwory różnych epok w wykonaniu artystów festiwalu i wykładowców międzynarodowych warsztatów. Artyści zaprezentują utwory solowe i kameralne z towarzyszeniem fortepianu.

 

DENISE TRYON – waltornia / FRANK LLOYD – waltornia / TOMASZ HAJDA – puzon/ TOMER MASCHKOWSKI – puzon basowy / BRANDT ATTEMA – puzon basowy / ALEC FRANK – GEMMILL – waltornia / WIOLETTA FLUDA – fortepian / AKIKO NIKAMI – fortepian / NATALIA DOMAŃSKA – fortepian  

WSTĘP WOLNY

 

29.08, czwartek

godzina 19:00

Filharmonia Zielonogórska, Sala MCM

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ

 

 

Legendarny waltornista JAMES THATCHER, ikona Hollywood Studio, ulubiony muzyk Johna Williamsa, poprowadzi uczestników warsztatów w koncercie muzyki filmowej. W programie koncertu znajdą się najsłynniejsze utwory muzyki filmowej („Gwiezdne Wojny”, „Park Jurajski”, „Dzień Niepodległości”, „Siedmiu Wspaniałych” i inne) wykonywane przez ensemble blaszane (waltorniowe, trąbkowe, puzonowe i tubowe) w wykonaniu uczestników warsztatów i pedagogów.

 

JAMES THATCHER – prowadzenie zespołów waltorniowych i ogólnych / ANDREW STONE-FEWINGS – prowadzenie zespołów trąbkowych / GYÖRGY GYIVICSAN – prowadzenie zespołów puzonowych / uczestnicy międzynarodowych warsztatów oraz artyści festiwalu

Bilety do nabycia w kasie Filharmonii Zielonogórskiej, w stacjonarnych punktach Abilet oraz na www.abilet.pl

KUP BILET

 

30.08, piątek

godzina 19:00

Filharmonia Zielonogórska, Sala MCM

KONCERT SYMFONICZNY

 

 

W koncercie symfonicznym wystąpią gwiazdy festiwalu z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej.

Koncert w ramach III CORNO Brass Music Festival, czyli tygodniowego święta instrumentów blaszanych: waltorni, trąbki, puzonu i tuby. Tego wieczoru usłyszymy dzieła eksponujące te instrumenty – solo, w duecie i kwartecie – z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. 

Koncert rozpocznie się fanfarą, którą Richard Strauss napisał dla Rady Miasta Wiednia w podziękowaniu za przyznane mu stypendium. Festmusik der Stadt Wien wykonają uczestnicy międzynarodowych warsztatów i będzie to jeden z efektów ich pracy podczas Festiwalu. Amerykański kompozytor Erik Morales, w charakterystyczny dla siebie sposób zaprezentuje wszechstronne możliwości trąbek, chętnie wykorzystywanych przecież nie tylko w muzyce klasycznej, ale także w jazzie, muzyce rozrywkowej czy filmowej. Koncert na dwie trąbki z 2013 roku to popis dwóch równorzędnie solowych trąbek z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej, harfy i perkusji. Późnoromantyczne dzieło Richarda Straussa – Koncert waltorniowy Es-dur nr 2, znajduje się w repertuarze koncertowym niemal każdego waltornisty. Obecnie jest to najczęściej wykonywany i nagrywany koncert waltorniowy XX wieku. Po przerwie usłyszymy aż cztery solowe puzony (w tym jeden basowy) z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej. Concertino na 4 puzony holenderskiego kompozytora Jan Koetsiera wykonają znakomici puzoniści czterech różnych narodowości. Na koniec koncertu zabrzmi jeden z najchętniej aranżowanych utworów w historii muzyki – Carmen George’a Bizeta usłyszymy w oryginalnym i autorskim opracowaniu wirtuoza tego instrumentu – Rolanda Szentpali.

 

Richard Strauss – Festmusik der Stadt Wien
Eric Morales – Koncert na dwie trąbki
Richard Strauss – Koncert waltorniowy nr 2 Es-dur, op. 4
***
Jan Koetsier – Concertino na cztery puzony i orkiestrę smyczkową, op. 115A
Roland Szentpali – Carmen Fantasy na tubę i orkiestrę smyczkową

 

SIMON HÖFELE, JAN HARASIMOWICZ – trąbki / SAMUEL SEIDENBERG – waltornia / GYÖRGI GYIVICSAN, TOMASZ HAJDA, EDGAR MANYAK, TOMER MASCHKOWSKI – puzony / ROLAND SZENTPALI – tuba / NORBERT TWÓRCZYŃSKI – dyrygent / Orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej uczestnicy międzynarodowych warsztatów

Bilety do nabycia w kasie Filharmonii Zielonogórskiej, w stacjonarnych punktach Abilet oraz na www.abilet.pl

KUP BILET

 

31.08, sobota

godzina 19:00

Filharmonia Zielonogórska, Sala MCM

KONCERT FINAŁOWY – CORNO BRASS ENSEMBLE

 

 

W programie koncertu finałowego artyści festiwalu stworzą CORNO Brass Ensemble (4 waltornie, 4 trąbki, 4 puzony, tuba, fortepian i perkusja). Zespół w charakterze swoistego big-bandu wykona ambitne, wymagające kompozycje własne i opracowania słynnych utworów klasycznych Adama Rapy. Cytat od kompozytora: „Podobnie jak w zeszłym roku, uderzymy w umysły i zmysły publiczności, rzucimy też wyzwanie członkom zespołu niezwykłym, ale zabawnym repertuarem.”

 

ADAM RAPA, JAN HARASIMOWICZ, ANDREW STONE-FEWINGS, SIMON HÖFELE – trąbki / Hornet Quartet: MICHAŁ SZCZERBA, GABRIEL CZOPKA, ŁUKASZ ŁACNY, PIOTR KOWALSKI – waltornie / GYÖRGY GYIVICSAN, TOMASZ HAJDA, TOMER MASCHKOWSKI – puzony / ROLAND SZENTPALI – tuba / JACEK OBSTARCZYK – fortepian / WOJCIECH FEDKOWICZ – perkusja

 

Bilety do nabycia w kasie Filharmonii Zielonogórskiej, w stacjonarnych punktach Abilet oraz na www.abilet.pl

8 lipca, poniedziałek        

godz. 1800                        

Spotkanie z Henryką Krzywonos i Krzysztofem Strycharskim

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 – wstęp wolny

 

„Moja żona tramwajarkaOpowieść o Henryce Krzywonos-Strycharskiej”
Opowieść męża o żonie, wspólnym życiu, niezwykłej rodzinie i wielkiej polityce. To książka jedyna w swoim rodzaju – żyjący w cieniu znanej żony, nazywany „panem Krzywonosem” Krzysztof Strycharski opowiada o wspólnym życiu, wielkiej polityce, która była w nim stale obecna, o mierzeniu się  z dziedzictwem „Solidarności”, o rodzinnych radościach i smutkach.

W książce pojawia się wiele postaci, które Henryka spotkała na swojej drodze: od Anny Walentynowicz  i Jacka Kuronia, przez Marię Kaczyńską, Jolantę Kwaśniewską i Lecha Wałęsę, po Agatę Młynarską i Zbigniewa Wodeckiego.

 

 

Ona po prostu taka jest: czasami kochana, czasami wkurzająca, ale zawsze prawdziwa i zawsze niezależna.
Krzysztof Strycharski

Henia i Krzysztof to kwintesencja radości życia, dwie połówki tego samego jabłka, miłość wrząca od emocji, napięć i uwielbienia mimo wszystko. To instytucja, adres, pod który trafiają zagubieni. Są zawsze tam, gdzie potrzebna jest pomoc i ratunek. Nie mogłam oderwać się od tej książki!  Znam i podziwiam Henrykę od lat, ale odkryłam ją na nowo. Znalazłam to, czego nie da nam „babskie gadanie” – obraz nieprzeciętnej kobiety widzianej oczami męża. Krzysztof – dziękuję, że się do tego zabrałeś. I za to, że podarowałeś nam nie laurkę, ale prawdziwą fotografię.
Agata Młynarska

 

 

11 lipca, czwartek

godz. 1800                        

Spotkanie z Radosławem Piwowarskim

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 – wstęp wolny

 

Radosław Piwowarski – ceniony polski reżyser i scenarzysta, twórca kultowych filmów: „Yesterday”, „Pociąg do Hollywood”, „Kochankowie mojej mamy” oraz seriali: „Jan serce”, „Złotopolscy” i innych. Pochodzi z rodziny artystycznej, w której panowało przekonanie, że sztuka nie jest po to, żeby na niej zarabiać, tylko żeby jej służyć. W 1971 roku ukończył Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Zadebiutował pod koniec lat 70-tych telewizyjnymi filmami: „Ciuciubabka” i „Córka czy syn” pokazywanymi w cyklu: „Sytuacje rodzinne”. Był reżyserem pierwszej polskiej telenoweli „Aby do świtu”. W latach 1972-81 członek Zespołu X kierowanego przez Andrzeja Wajdę. W 1998 roku został dyrektorem programowym I Programu Telewizji Polskiej. Laureat międzynarodowych festiwali filmowych. Za swój największy sukces uważa odkrycie i wykreowanie plejady gwiazd polskiego kina. Książka Sceny rozbierane są jego debiutem książkowym.

 

 

O książce:
Jak rodzą się gwiazdy i kończą wielkie kariery? Co dzieje się na planie, w garderobie, hotelu? Historie towarzyszące powstawaniu filmu bywają równie fascynujące co sam film.

Radosław Piwowarski, jeden z najlepszych polskich reżyserów, zna wiele takich przypadków. Wszystkie historie opowiedziane w tej książce są inspirowane prawdziwymi zdarzeniami. O genialnym reżyserze, który omal nie zginął, kręcąc film w języku, którego nie znał; o upartym scenarzyście czyhającym na decydenta nawet w toalecie; o cnotliwej debiutantce, która bardzo chciała powtarzać sceny jak najbardziej rozebrane; o bardzo znanym aktorze, który miał osobistego anioła stróża chroniącego go przed alkoholem. Życie często przerasta kino.

 

 

25 lipca, czwartek

godz. 1700

Spotkanie z Karoliną Korwin-Piotrowską

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 – wstęp wolny

 

Karolina Korwin-Piotrowska – dziennikarka, felietonistka, pisarka, autorka książek „Bomba, czyli alfabet polskiego szołbiznesu”, „Ćwiartka raz”, „Krótka książka o miłości” oraz „Sława” (2017). Przez 11 lat z sukcesem prowadziła w TVN Style program „Magiel towarzyski”. Jest autorką wielu felietonów do tygodnika „Wprost”, miesięcznika „Art&Business” i dwutygodnika „Grazia”. Była komentatorem TVN24 BiS. Od 2017 roku przygotowywała też autorski talk-show w TVN Fabuła pt. „DKF”, w którym gościła przedstawicieli świata filmowego i rozmawiała z nimi na temat kina i telewizji, oraz w TVN Style program „#Sława”. Od stycznia 2018 roku wraz z Michałem Figurskim prowadzi „Najgorsze państwo świata”, audycję poranną w Antyradiu. Z wykształcenia historyk sztuki, z zamiłowania promotorka popkultury, badaczka show-biznesu, znawczyni filmu i miłośniczka psów. Pracowała w Radiu Kolor u boku Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny, w Radiu Zet, Radiu PiN, telewizji E!Entertainment, zawsze prowadząc autorskie programy. W latach ‘90. prowadziła kultowe „Filmidło” w TVP1; kierowała promocją medialno-marketingową filmów „Ogniem i mieczem” i „Quo Vadis” na targach filmowych w Cannes; pracowała w biurze prasowym filmu „Pianista” Romana Polańskiego. Była szefową działów i redakcji w magazynach „Pani”, „Uroda”, „Marie Claire”, „Sukces”, „Party” oraz portali Plejada i tvn.pl. Wykładała dziennikarstwo na SWPS. W 2015 roku znalazła się na liście najbardziej wpływowych celebrytów tygodnika „Wprost” oraz zajęła 5 lokatę na liście 10 najbardziej wpływowych i opiniotwórczych polskich dziennikarek według „Gazety Wyborczej”.

 

 

25 sierpnia, niedziela      

godz. 1200                        

Spotkanie z Krzysztofem Zanussim

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 – wstęp wolny

 

Krzysztof Zanussi – jeden z najwybitniejszych reżyserów polskiego kina, producent, scenarzysta. Jego filmy odznaczają się niezwykłą oryginalnością, są zawsze przepełnione refleksją i trafną obserwacją. Reżyser porusza w nich problematykę moralną, psychologiczną, ukazuje życie wewnętrzne bohaterów. Artysta studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1980 r. jest kierownikiem zespołu artystycznego, a następnie dyrektorem Studia Filmowego „Tor”. Jako wielki autorytet w dziedzinie reżyserii filmowej sprawuje liczne związane z tym funkcje. Zajmuje się także działalnością pedagogiczną i reżyserią teatralną. Członek Zarządu Europejskiej Akademii Filmowej, doktor honoris causa wielu renomowanych uczelni, prowadzi wykłady dla studentów na całym świecie. Nagradzany na wielu międzynarodowych festiwalach m.in. w Cannes, Wenecji, Locarno, Moskwie, Chicago, Montrealu, Berlinie, Tokio.

 

„Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem”
To pierwsza książka pokazująca dotąd mało znane życie prywatne Krzysztofa Zanussiego i jego żony Elżbiety. Tę sferę wybitny reżyser przez lata otaczał dyskrecją. Jego legendarna powściągliwość i arystokratyczny dystans sprawiają, że jest osobowością nie dającą się zamknąć w żadnym schemacie. Książka Barbary Gruszki-Zych pozwala jednak dotknąć tajemnicy Zanussiego, którą w dużym stopniu pomaga odkryć jego żona Elżbieta. Tytuł tym bardziej zasługuje na uwagę, że w tym roku reżyser świętuje swoje 80 urodziny…

3 lipca, środa. godz. 11.00 – 13.00
Architektura Zielonej Góry oczami inżyniera – budowlańca
spacer z przewodnikiem Ireneuszem Gorzelanym
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45)

 

10 lipca, środa, godz. 11.00 – 13.00
Słynni z Zielonej Góry i związani z naszym miastem
spacer z przewodnikiem Janem Czachorem
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45)

 

17 lipca, środa, godz. 11.00 – 13.00
Skarby przyrodnicze Zielonej Góry
spacer z przewodnikiem Grażyną Kulczycką
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45)

 

24 lipca, środa, godz. 11.00 – 13.00
Zabytki sakralne Zielonej Góry
spacer z przewodnikiem Janem Frydrykiem
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45)

 

31 lipca, środa, godz. 17.00 – 19.00
Zielona Góra dla najmłodszych – Bachusiki i nie tylko
spacer z przewodnikiem Elżbietą Kaszyńską
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 16.45)

 

7 sierpnia, środa, godz. 11.00 – 13.00
Przemysłowa Zielona Góra – wspomnienie przeszłości
spacer z przewodnikiem Ryszardem Bącalem
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45)

 

14 sierpnia, środa, godz. 17.00 – 19.00
Tego już nie zobaczysz – miasto jakie pamiętam z dziecinnych lat
spacer z przewodnikiem Januszem Kapałą
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 16.45)

 

21 sierpnia, środa, godz. 17.00 – 19.00
Zielonogórskie turystyczne ABC – to trzeba zobaczyć
spacer z przewodnikiem Jolantą Łozińską
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 16.45)

 

28 sierpnia, środa, godz. 19.00 – 21.00
Zielona Góra by Night
spacer z przewodnikiem Jadwigą Binder
(miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 18.45)

2 lipca, piątek, godz. 20.00
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze
(Winne Wzgórza przy Palmiarni)

 

13 lipca, sobota, godz. 20.00
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze
(Winne Wzgórza przy Palmiarni)

 

14 lipca, niedziela, godz. 20.00
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze
(Winne Wzgórza przy Palmiarni)

16 lipca, wtorek, godz. 21.00
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego. Częściowe zaćmienie Księżyca.
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze
(Winne Wzgórza przy Palmiarni)

 

9 sierpnia, piątek, godz. 20.00
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze
(Winne Wzgórza przy Palmiarni)

 

10 sierpnia, sobota, godz. 20.00
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze
(Winne Wzgórza przy Palmiarni)

 

11 sierpnia, niedziela, godz. 20.00
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze
(Winne Wzgórza przy Palmiarni)

Lato na Facebook'u

Znajdziesz nas na www.facebook.com.pl/LatoMuzWszelakich, a tam na bierząco: zapowiedzi, aktualności, skróty, informacje, zajawki, wywiady, zdjęcia, ciekawostki, selfie, zakulisowe smaczki…? Polub nas, zalajkuj i zaproś Przyjaciół!

 

Galerie zdjęć

Skip to content