Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Szukaj
Close this search box.

Festiwal Piosenki Rosyjskiej 2010

Miejsce: amfiteatr, ul. Festiwalowa 3

28 sierpnia, sobota 
godz. 19.00
ZEMSTA NIETOPERZA operetka w trzech aktach

muzyka: Johann Strauss
libretto: Karl Haffner, Richard Genée
reżyseria: Daniel Kustosik
soliści, chór, balet, orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu


Johan Strauss napisał muzykę do libretta Karla Haffnera i Richarda Genée, w rekordowym tempie sześciu tygodni. Libretto „Zemsty” okraszone jest pikantnymi sytuacjami i dialogami, co było przyczynkiem do tak zawrotnego tempa pracy kompozytora. Otóż, niejaki Gabriel von Eisenstein wracając pewnej upojnej nocy w kostiumie motylka, zostawił w parku, pod drzewem, pijanego przyjaciela Falkego, w stroju nietoperza. Ten obudziwszy się, musiał w przebraniu przeparadować przez całe miasto, obmyślając plan zemsty na Gabrielu….. Muzyka Straussa przepojona jest rytmem tanecznym. Instrumentacja jasna, dowcipna, pomysłowa. „Zemsta Nietoperza” trafia w gusta nawet najwybredniejszych odbiorców.
Przyjdź i przekonaj się sam.


Bilety w cenie 20 zł do nabycia: WWW.ABILET.PL, ABIPLUS, AT Skowronek, bileteria MUZ-ART, Bumtarara, ODKRYWCA Biuro Podróży, MEGA TOURS Biuro Podróży, ZOK.

 

SŁAWEK BIENIEK  
Wokalista, zainspirowany muzyką pop, rock, ska i folk, będący pod wpływem twórczości Artystów młodego pokolenia takich jak James Morrison, Jason Mraz, Daniel Powter, Leon Jackson czy James Blunt. Punktem zwrotnym w jego karierze okazało się spotkanie z producentami i kompozytorami (Tomek KONFI Konfederak i Adam Drywa – studio „Rainbow” w Gdyni), którzy zaproponowali mu współpracę. Wkrótce do ekipy dołączyła Vanesa Zelmek – autorka tekstów czeskiego pochodzenia. W efekcie powstał album , na który składają się utwory przepełnione emocjami i namiętnością, w których gitara akustyczna, instrumenty orkiestrowe nawiązującymi do złotych lat Franka Sinatry i Tony Bennetta oraz rytmiczne groovy (połączenie akustyczno-elektronicznych beatów), tworzą niepowtarzalny klimat. Premiera płyty: marzec/kwiecień 2010.

 

CHŁOPACY 
Zespół Chłopacy powstał w styczniu 2008 roku w Krakowie. Założycielem i wokalistą jest Mateusz Mijal. Pochodzący z Jasła, a obecnie mieszkający w Krakowie Obecny skład tworzą: Mateusz Mijal – lider, wokalista, Wojciech „Guma” Gulis – gitara basowa, Piotr Franczak – gitara elektryczna/akustyczna, Piotr Czerwiński – gitara elektryczna, Adam Drzewiecki – klawisze, loopy, programing, Maciej „Ben Ben” Pichliński – perkusja.

 

ANNA DERESZOWSKA
Polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna młodego pokolenia. Rozwój jej kariery nastąpił dosłownie w ciągu ostatnich kilku lat, najpierw dzięki zaskarbieniu sobie sympatii widzów małego ekranu jako starszy posterunkowy Kalina Fatalska w „Złotopolskich” oraz jako Wiktoria Adasiewicz w „Tangu z aniołem”, później – jako jedna z gwiazd kasowych komedii: „Testosteron” i „Lejdis”. Zanim rozpoczęła studia na warszawskiej Akademii Teatralnej, ukończyła Prywatne Studium Muzyczne w Mikołowie. Daje się poznać również jako aktorka śpiewająca – w 2000 roku zdobyła drugą nagrodę na XXIX Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, dwa lata później wzięła udział w XIX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubiniu, gdzie zdobyła drugą nagrodę; ponadto została też wyróżniona w konkursie na najlepszą interpretację piosenki Agnieszki Osieckiej.

 

MAGDA FEMME
Pod nieco tajemniczym pseudonimem Magda Femme, kryje się Magda Pokora, była wokalistka grupy Ich Troje. W 2000 roku, po nagraniu wspólnie trzech albumów, wokalistka opuściła grupę i rozpoczęła karierę solową. Debiut – płyta „Empiryzm”, wydana w 2000 roku, przeszła bez większego echa. Muzyka zaprezentowana przez Magdę dość daleko odbiegała od tego, co proponowała jej poprzednia grupa. Album zawierał głównie popowe, melodyjne utwory, a promował go singiel „Verticalo”, do którego słowa napisał Lech Janerka. Drugi krążek Magdy, zatytułowany „5000 myśli”, ukazał się w listopadzie 2001 roku. Do współpracy przy płycie wokalistka zaangażowała wielu fachowców. Autorami i producentami muzyki są miedzy innymi Chris Aiken, Dean Maher, Jamie Sitar. Natomiast Magda jest autorką wszystkich tekstów piosenek z tej płyty. W kwietniu 2004 roku ukazał się najnowszy album Magdy, zatytułowany „Ekstremalnie”. Jak mówi sama artystka, utwory, które znajdą się na krążku będą miały bardzo osobisty charakter, w warstwie muzycznej znajdziemy natomiast rockowe brzmienia połączone z fascynacjami z obszaru muzyki elektronicznej. Na pierwszym singlu promującym płytę znalazła się piosenka „Daleko stąd”.

 

MARII
Po ukończeniu średniej szkoły muzycznej wyjechała do USA studiować Jazz. Tam przez kilka lat śpiewała z zespołami jazzowymi i big band-mi. Wróciła do Polski na zaproszenie duetu Józefowicz-Stokłosa, od trzech lat można ja oglądać na deskach teatru Buffo. FPR nie jest jej pierwsza przygoda z piosenka rosyjską, duet ten zaprosili ja do współpracy przy realizacji do dziś granego w Rosji musicalu PROROK.

 

OCEAN 
Ocean – polski zespół rockowy, który powstał w 2001 roku we Wrocławiu. Muzyka zespołu jest pełna kontrastujących ze sobą klimatów muzycznych od prostych rockowych riffów, przez quasi-jazzowe tematy gitarowe aż po ścianę gitarowego zgiełku, jednak zawsze bardzo rokendrolowa, „kopiąca” i przesiąknięta koncertowym drive’m. Zespół ma na koncie 4 doskonale przyjęte płyty i setki koncertów w całej Polsce. W październiku 2009 zespół wydał ostatnią, czwartą płytę pt „Cztery”. Przy nagraniu tego albumu zespół wspomagał jeden z najlepszych realizatorów w Polsce Leszek Kamiński. Pierwszy singiel „Czas by krzyczeć”, stał się jednym
z największych rockowych hitów minionego roku, a co za tym idzie na kilka miesięcy zagościł na playlistach rodzimych rozgłośni radiowych oraz dotarł na sam szczyt list przebojów zarówno rockowych stacji, takich jak lista NRD Eski Rock, jak również rozgłośni zdecydowanie bardziej mainstreamowych, jak na przykład lista hitów Radia WaWa. Płyta „Cztery” została świetnie odebrana zarówno przez fanów, jak i branżę muzyczną oraz otrzymała nominację do nagrody Fryderyka w jednej z najbardziej prestiżowych kategorii – „Płyta Roku Rock”.
Skład zespołu: Maciej Wasio – wokal, Michał Grymuza – gitara, Piotr „Quentin” Wojtanowski – gitara basowa, Bolek Wilczek – perkusja

 

SAMI 
Zespół SAMI to grupa przyjaciół grających wspólnie od lat. Debiutancki singiel z piosenką “Lato 2000″, który w lipcu 2000 pojawił się na playlistach rozgłośni radiowych w całej Polsce w pierwszym tygodniu grania znalazł się od razu na pierwszym miejscu listy “AirPlayChart”, tworzonej na podstawie playlist 120 stacji radiowych w Polsce. Taka sytuacja zdarzyła się po raz drugi w historii tej listy, debiut i od razu pierwsze miejsce. W kwietniu 2001 roku zespół zakwalifikował się do Konkursu Premier na Festiwalu Opolskim. Premierowe nagranie “Żółte żaglówki” zostało bardzo dobrze przyjęte przez stacje radiowe, utrzymując się na najlepszych pozycjach list przebojów. Wyjazd do Opola okazał się podwójnym sukcesem gdyż zespół został uhonorowany Super Jedynką za “Debiut Roku”. Na przełomie stycznia/lutego 2002 zespół nagrał drugą płytę “Dla reszty świata”. Piosenka “Oto jestem”, zakwalifikowała zespół po raz drugi z rzędu do konkursu Premier na Festiwalu Opolskim.” Od tej pory SAMI występowali w całej Polsce z ciekawymi aranżacjami koncertowymi swoich utworów oraz w wielu produkcjach telewizyjnych. Byli laureatami kilku znaczących festiwali, jak choćby Vena Festiwal w Łodzi. Pod krótkiej (medialnej) przerwie zespół powitał swoich fanów utworem ZNACZEK. Na festiwalu SopotHitFestiwal 2008 organizowanym przez TVP 2 i Radio ESKA , piosenka zajęła 5 miejsce.

 

IWONA WĘGROWSKA
Wokalistka, która dysponuje czterooktawowym głosem. Uznanie publiczności zdobyła w roku 2008 dzięki wspólnej piosence z zespołem Feel – „Pokonaj siebie”. Wcześniej, do roku 2007, kiedy rozpoczęła karierę solową, związana była z zespołem Abra. Na koncie ma także trzykrotny strat w eliminacjach do konkursu Eurowizji. Wzięła także udział w reality-show „Bar”. W listopadzie 2008 roku ukazała się pierwsza solowa płyta wokalistki, zatytułowana „Iwona Węgrowska”. Na krążku dominują romantyczne ballady, ale nie zabrakło też kilku energicznych utworów. Wśród kompozytorów i producentów materiału, poza Iwoną, znaleźli się również Viktor Rakonczai, Jean Chris Gelee, Gary Clarke, Martin Brammer i Patrycja Kosiarkiewicz. Album pilotował singiel z piosenką „4 lata”. W maju 2009 roku do sklepów trafiła płyta Piotra Rubika – „RubikOne”, na której artystka zaśpiewała dwie kompozycje – „Magiczna moc” i „Nie wiń mnie”.

 

WET FINGERS
Wet Fingers to dwóch uznanych polskich producentów i DJ-ów: DJ Adamus oraz Mafia Mike. Projekt powstał w celu rewitalizacji polskiej muzyki, w związku z czym Wet Fingers sięgają do polskich przebojów z lat 80. XX wieku. DJ Adamus znany jest już od kilku lat na rodzimej scenie klubowej. Współpracował z czołówką polskich artystów (między innymi Futro i Myslovitz) oraz występował ze światowymi sławami, takimi jak: Carl Cox czy Timo Maas. Mafia Mike ma na koncie wspólne projekty z Noviką i Mr. Hide oraz występy z takimi artystami jak Steve Angelo (najbardziej ceniony producent french house) i Olav Basoski. Pierwszy utwór Wet Fingers, „Nu Limit”, oparty został na samplu piosenki „Bez ograniczeń” zespołu Kombi. Jednocześnie „Nu Limit” było winylowym debiutem wytwórni Topless Records, założonej przez DJ-a Adamusa i DJ-kę Madame Tinto. Kolejnym klubowym przebojem Wet Fingers był singiel „Hi-Fi Superstar”, oparty na samplach piosenki „Hi-Fi” grupy Banda i Wanda.

 

KASIA WILK
Kasia Wilk to wokalistka związana z zespołami: Kto to, Dreamland, Groovestreet, znana też z występów z Mezo („Sacrum”, „Mamy siebie”, „Wstawaj”). W latach 1997-2000 występowała z żeńskim sekstetem, koncertując na całym świecie i śpiewając gospel. Późniejsze dokonania Kasi to udział w różnych projektach muzycznych: od funky, reggae i soul po muzykę lat 20. Jest laureatką kilku nagród, m.in. Grand Prix „Stare po nowemu” w 2001 i 2003, oraz na Ogólnopolskim Festiwalu im. Anny Jantar w 2004. Rok później wzięła gościnny udział w nagraniu płyty z Grupą Trzymającą Władzę.

 

AGNIESZKA WŁODARCZYK
Znana jest przede wszystkim jako aktorka, jednak karierę w show biznesie zaczynała jako 14-latka od udziału w musicalu „Metro” Janusza Józefowicza.Na dużym ekranie Agnieszka zadebiutowała w filmie „Sara” (1997) Macieja Ślesickiego, gdzie wystąpiła między innymi u boku Bogusława Lindy. W roku 2007, zdobywając uznanie jury i telewidzów, aktorka wygrała telewizyjny konkurs wokalny „Jak oni śpiewają”. Efektem tego sukcesu jest debiutancki album Agnieszki, który ukazał się 30 listopada 2007 roku. W powstaniu płyty Agnieszkę wspomogli między innymi Robert Janson (Varius Manx) i producent Leszek Kamiński, a także Tabb (kompozytor przebojów „Ważne” i „Sacrum” Meza). Na pierwszym singlu pilotującym to wydawnictwo znalazła się piosenka „Zawsze byłam”. W 2009 roku wydała singiel „Czas pokaże”.

 

VIDEO
Zespół VIDEO istnieje ponad dwa lata, w ciągu których brawurowo zawojował polski rynek i każdym swoim singlem podbił radiowe listy przebojów. Grupa ma na swoim koncie debiutancki album „Video Gra”. Grają w składzie – Zee Zee Woo, Jamaica, Daniel Love, Funky Koval, Budyń, Eduardo. Zadebiutowali w marcu 2008 roku albumem „Video Gra”, z którego pochodzą przeboje: „Bella”, „Oglądaj tv”, przebój lata 2008 – „Idę na plażę”, duet z Anną Wyszkoni „Soft” oraz „Będzie piekło”, znany z płyty pod nieco bardziej kontrowersyjnym tytułem… W 2008 roku grupa wystąpiła na dwóch festiwalach: Top Trendy (z piosenką „Idę na plażę”), gdzie zdobyła Nagrodę Dziennikarzy oraz na Sopot Festival z piosenką „Soft” i gościnnym udziałem Anny Wyszkoni. Na początku listopada ukazał się nowy singiel zespołu pod tytułem „Fantastyczny lot”. To najnowsza propozycja grupy. Słowa napisał, w przerwie między przewijaniem córeczki, a zapuszczaniem włosów, Wojtek Łuszczykiewicz, melodię natomiast skomponował gitarzysta Marek Kisieliński. Utwór zapowiada nową płytę formacji, która ukaże się na początku 2010 roku i będzie nosić przewrotny tytuł „Nie obchodzi nas rock”.

Anna Dereszowska
Złoty Samowar

Agnieszka Włodarczyk
Srebrny Samowar

Marii
Brązowy Samowar

 

Anna Dereszowska
Złoty Samowar

Agnieszka Włodarczyk
Srebrny Samowar

Marii
Brązowy Samowar

ZEMSTA NIETOPERZA - Operetka w trzech aktach

Miejsce: amfiteatr, ul. Festiwalowa 3

28 sierpnia, sobota 
godz. 19.00
ZEMSTA NIETOPERZA operetka w trzech aktach

muzyka: Johann Strauss
libretto: Karl Haffner, Richard Genée
reżyseria: Daniel Kustosik
soliści, chór, balet, orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu
Johan Strauss napisał muzykę do libretta Karla Haffnera i Richarda Genée, w rekordowym tempie sześciu tygodni. Libretto „Zemsty” okraszone jest pikantnymi sytuacjami i dialogami, co było przyczynkiem do tak zawrotnego tempa pracy kompozytora. Otóż, niejaki Gabriel von Eisenstein wracając pewnej upojnej nocy w kostiumie motylka, zostawił w parku, pod drzewem, pijanego przyjaciela Falkego, w stroju nietoperza. Ten obudziwszy się, musiał w przebraniu przeparadować przez całe miasto, obmyślając plan zemsty na Gabrielu….. Muzyka Straussa przepojona jest rytmem tanecznym. Instrumentacja jasna, dowcipna, pomysłowa. „Zemsta Nietoperza” trafia w gusta nawet najwybredniejszych odbiorców.
Przyjdź i przekonaj się sam.
Bilety w cenie 20 zł do nabycia: WWW.ABILET.PL, ABIPLUS, AT Skowronek, bileteria MUZ-ART, Bumtarara, ODKRYWCA Biuro Podróży, MEGA TOURS Biuro Podróży, ZOK.

Uczestnicy

SŁAWEK BIENIEK  
Wokalista, zainspirowany muzyką pop, rock, ska i folk, będący pod wpływem twórczości Artystów młodego pokolenia takich jak James Morrison, Jason Mraz, Daniel Powter, Leon Jackson czy James Blunt. Punktem zwrotnym w jego karierze okazało się spotkanie z producentami i kompozytorami (Tomek KONFI Konfederak i Adam Drywa – studio „Rainbow” w Gdyni), którzy zaproponowali mu współpracę. Wkrótce do ekipy dołączyła Vanesa Zelmek – autorka tekstów czeskiego pochodzenia. W efekcie powstał album , na który składają się utwory przepełnione emocjami i namiętnością, w których gitara akustyczna, instrumenty orkiestrowe nawiązującymi do złotych lat Franka Sinatry i Tony Bennetta oraz rytmiczne groovy (połączenie akustyczno-elektronicznych beatów), tworzą niepowtarzalny klimat. Premiera płyty: marzec/kwiecień 2010.

 

CHŁOPACY 
Zespół Chłopacy powstał w styczniu 2008 roku w Krakowie. Założycielem i wokalistą jest Mateusz Mijal. Pochodzący z Jasła, a obecnie mieszkający w Krakowie Obecny skład tworzą: Mateusz Mijal – lider, wokalista, Wojciech „Guma” Gulis – gitara basowa, Piotr Franczak – gitara elektryczna/akustyczna, Piotr Czerwiński – gitara elektryczna, Adam Drzewiecki – klawisze, loopy, programing, Maciej „Ben Ben” Pichliński – perkusja.

ANNA DERESZOWSKA
Polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna młodego pokolenia. Rozwój jej kariery nastąpił dosłownie w ciągu ostatnich kilku lat, najpierw dzięki zaskarbieniu sobie sympatii widzów małego ekranu jako starszy posterunkowy Kalina Fatalska w „Złotopolskich” oraz jako Wiktoria Adasiewicz w „Tangu z aniołem”, później – jako jedna z gwiazd kasowych komedii: „Testosteron” i „Lejdis”. Zanim rozpoczęła studia na warszawskiej Akademii Teatralnej, ukończyła Prywatne Studium Muzyczne w Mikołowie. Daje się poznać również jako aktorka śpiewająca – w 2000 roku zdobyła drugą nagrodę na XXIX Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, dwa lata później wzięła udział w XIX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubiniu, gdzie zdobyła drugą nagrodę; ponadto została też wyróżniona w konkursie na najlepszą interpretację piosenki Agnieszki Osieckiej.

 

MAGDA FEMME
Pod nieco tajemniczym pseudonimem Magda Femme, kryje się Magda Pokora, była wokalistka grupy Ich Troje. W 2000 roku, po nagraniu wspólnie trzech albumów, wokalistka opuściła grupę i rozpoczęła karierę solową. Debiut – płyta „Empiryzm”, wydana w 2000 roku, przeszła bez większego echa. Muzyka zaprezentowana przez Magdę dość daleko odbiegała od tego, co proponowała jej poprzednia grupa. Album zawierał głównie popowe, melodyjne utwory, a promował go singiel „Verticalo”, do którego słowa napisał Lech Janerka. Drugi krążek Magdy, zatytułowany „5000 myśli”, ukazał się w listopadzie 2001 roku. Do współpracy przy płycie wokalistka zaangażowała wielu fachowców. Autorami i producentami muzyki są miedzy innymi Chris Aiken, Dean Maher, Jamie Sitar. Natomiast Magda jest autorką wszystkich tekstów piosenek z tej płyty. W kwietniu 2004 roku ukazał się najnowszy album Magdy, zatytułowany „Ekstremalnie”. Jak mówi sama artystka, utwory, które znajdą się na krążku będą miały bardzo osobisty charakter, w warstwie muzycznej znajdziemy natomiast rockowe brzmienia połączone z fascynacjami z obszaru muzyki elektronicznej. Na pierwszym singlu promującym płytę znalazła się piosenka „Daleko stąd”.

 

MARII
Po ukończeniu średniej szkoły muzycznej wyjechała do USA studiować Jazz. Tam przez kilka lat śpiewała z zespołami jazzowymi i big band-mi. Wróciła do Polski na zaproszenie duetu Józefowicz-Stokłosa, od trzech lat można ja oglądać na deskach teatru Buffo. FPR nie jest jej pierwsza przygoda z piosenka rosyjską, duet ten zaprosili ja do współpracy przy realizacji do dziś granego w Rosji musicalu PROROK.

 

OCEAN 
Ocean – polski zespół rockowy, który powstał w 2001 roku we Wrocławiu. Muzyka zespołu jest pełna kontrastujących ze sobą klimatów muzycznych od prostych rockowych riffów, przez quasi-jazzowe tematy gitarowe aż po ścianę gitarowego zgiełku, jednak zawsze bardzo rokendrolowa, „kopiąca” i przesiąknięta koncertowym drive’m. Zespół ma na koncie 4 doskonale przyjęte płyty i setki koncertów w całej Polsce. W październiku 2009 zespół wydał ostatnią, czwartą płytę pt „Cztery”. Przy nagraniu tego albumu zespół wspomagał jeden z najlepszych realizatorów w Polsce Leszek Kamiński. Pierwszy singiel „Czas by krzyczeć”, stał się jednym
z największych rockowych hitów minionego roku, a co za tym idzie na kilka miesięcy zagościł na playlistach rodzimych rozgłośni radiowych oraz dotarł na sam szczyt list przebojów zarówno rockowych stacji, takich jak lista NRD Eski Rock, jak również rozgłośni zdecydowanie bardziej mainstreamowych, jak na przykład lista hitów Radia WaWa. Płyta „Cztery” została świetnie odebrana zarówno przez fanów, jak i branżę muzyczną oraz otrzymała nominację do nagrody Fryderyka w jednej z najbardziej prestiżowych kategorii – „Płyta Roku Rock”.
Skład zespołu: Maciej Wasio – wokal, Michał Grymuza – gitara, Piotr „Quentin” Wojtanowski – gitara basowa, Bolek Wilczek – perkusja

 

SAMI 
Zespół SAMI to grupa przyjaciół grających wspólnie od lat. Debiutancki singiel z piosenką “Lato 2000″, który w lipcu 2000 pojawił się na playlistach rozgłośni radiowych w całej Polsce w pierwszym tygodniu grania znalazł się od razu na pierwszym miejscu listy “AirPlayChart”, tworzonej na podstawie playlist 120 stacji radiowych w Polsce. Taka sytuacja zdarzyła się po raz drugi w historii tej listy, debiut i od razu pierwsze miejsce. W kwietniu 2001 roku zespół zakwalifikował się do Konkursu Premier na Festiwalu Opolskim. Premierowe nagranie “Żółte żaglówki” zostało bardzo dobrze przyjęte przez stacje radiowe, utrzymując się na najlepszych pozycjach list przebojów. Wyjazd do Opola okazał się podwójnym sukcesem gdyż zespół został uhonorowany Super Jedynką za “Debiut Roku”. Na przełomie stycznia/lutego 2002 zespół nagrał drugą płytę “Dla reszty świata”. Piosenka “Oto jestem”, zakwalifikowała zespół po raz drugi z rzędu do konkursu Premier na Festiwalu Opolskim.” Od tej pory SAMI występowali w całej Polsce z ciekawymi aranżacjami koncertowymi swoich utworów oraz w wielu produkcjach telewizyjnych. Byli laureatami kilku znaczących festiwali, jak choćby Vena Festiwal w Łodzi. Pod krótkiej (medialnej) przerwie zespół powitał swoich fanów utworem ZNACZEK. Na festiwalu SopotHitFestiwal 2008 organizowanym przez TVP 2 i Radio ESKA , piosenka zajęła 5 miejsce.

 

IWONA WĘGROWSKA
Wokalistka, która dysponuje czterooktawowym głosem. Uznanie publiczności zdobyła w roku 2008 dzięki wspólnej piosence z zespołem Feel – „Pokonaj siebie”. Wcześniej, do roku 2007, kiedy rozpoczęła karierę solową, związana była z zespołem Abra. Na koncie ma także trzykrotny strat w eliminacjach do konkursu Eurowizji. Wzięła także udział w reality-show „Bar”. W listopadzie 2008 roku ukazała się pierwsza solowa płyta wokalistki, zatytułowana „Iwona Węgrowska”. Na krążku dominują romantyczne ballady, ale nie zabrakło też kilku energicznych utworów. Wśród kompozytorów i producentów materiału, poza Iwoną, znaleźli się również Viktor Rakonczai, Jean Chris Gelee, Gary Clarke, Martin Brammer i Patrycja Kosiarkiewicz. Album pilotował singiel z piosenką „4 lata”. W maju 2009 roku do sklepów trafiła płyta Piotra Rubika – „RubikOne”, na której artystka zaśpiewała dwie kompozycje – „Magiczna moc” i „Nie wiń mnie”.

 

WET FINGERS
Wet Fingers to dwóch uznanych polskich producentów i DJ-ów: DJ Adamus oraz Mafia Mike. Projekt powstał w celu rewitalizacji polskiej muzyki, w związku z czym Wet Fingers sięgają do polskich przebojów z lat 80. XX wieku. DJ Adamus znany jest już od kilku lat na rodzimej scenie klubowej. Współpracował z czołówką polskich artystów (między innymi Futro i Myslovitz) oraz występował ze światowymi sławami, takimi jak: Carl Cox czy Timo Maas. Mafia Mike ma na koncie wspólne projekty z Noviką i Mr. Hide oraz występy z takimi artystami jak Steve Angelo (najbardziej ceniony producent french house) i Olav Basoski. Pierwszy utwór Wet Fingers, „Nu Limit”, oparty został na samplu piosenki „Bez ograniczeń” zespołu Kombi. Jednocześnie „Nu Limit” było winylowym debiutem wytwórni Topless Records, założonej przez DJ-a Adamusa i DJ-kę Madame Tinto. Kolejnym klubowym przebojem Wet Fingers był singiel „Hi-Fi Superstar”, oparty na samplach piosenki „Hi-Fi” grupy Banda i Wanda.

 

KASIA WILK
Kasia Wilk to wokalistka związana z zespołami: Kto to, Dreamland, Groovestreet, znana też z występów z Mezo („Sacrum”, „Mamy siebie”, „Wstawaj”). W latach 1997-2000 występowała z żeńskim sekstetem, koncertując na całym świecie i śpiewając gospel. Późniejsze dokonania Kasi to udział w różnych projektach muzycznych: od funky, reggae i soul po muzykę lat 20. Jest laureatką kilku nagród, m.in. Grand Prix „Stare po nowemu” w 2001 i 2003, oraz na Ogólnopolskim Festiwalu im. Anny Jantar w 2004. Rok później wzięła gościnny udział w nagraniu płyty z Grupą Trzymającą Władzę.

 

AGNIESZKA WŁODARCZYK
Znana jest przede wszystkim jako aktorka, jednak karierę w show biznesie zaczynała jako 14-latka od udziału w musicalu „Metro” Janusza Józefowicza.Na dużym ekranie Agnieszka zadebiutowała w filmie „Sara” (1997) Macieja Ślesickiego, gdzie wystąpiła między innymi u boku Bogusława Lindy. W roku 2007, zdobywając uznanie jury i telewidzów, aktorka wygrała telewizyjny konkurs wokalny „Jak oni śpiewają”. Efektem tego sukcesu jest debiutancki album Agnieszki, który ukazał się 30 listopada 2007 roku. W powstaniu płyty Agnieszkę wspomogli między innymi Robert Janson (Varius Manx) i producent Leszek Kamiński, a także Tabb (kompozytor przebojów „Ważne” i „Sacrum” Meza). Na pierwszym singlu pilotującym to wydawnictwo znalazła się piosenka „Zawsze byłam”. W 2009 roku wydała singiel „Czas pokaże”.

 

VIDEO
Zespół VIDEO istnieje ponad dwa lata, w ciągu których brawurowo zawojował polski rynek i każdym swoim singlem podbił radiowe listy przebojów. Grupa ma na swoim koncie debiutancki album „Video Gra”. Grają w składzie – Zee Zee Woo, Jamaica, Daniel Love, Funky Koval, Budyń, Eduardo. Zadebiutowali w marcu 2008 roku albumem „Video Gra”, z którego pochodzą przeboje: „Bella”, „Oglądaj tv”, przebój lata 2008 – „Idę na plażę”, duet z Anną Wyszkoni „Soft” oraz „Będzie piekło”, znany z płyty pod nieco bardziej kontrowersyjnym tytułem… W 2008 roku grupa wystąpiła na dwóch festiwalach: Top Trendy (z piosenką „Idę na plażę”), gdzie zdobyła Nagrodę Dziennikarzy oraz na Sopot Festival z piosenką „Soft” i gościnnym udziałem Anny Wyszkoni. Na początku listopada ukazał się nowy singiel zespołu pod tytułem „Fantastyczny lot”. To najnowsza propozycja grupy. Słowa napisał, w przerwie między przewijaniem córeczki, a zapuszczaniem włosów, Wojtek Łuszczykiewicz, melodię natomiast skomponował gitarzysta Marek Kisieliński. Utwór zapowiada nową płytę formacji, która ukaże się na początku 2010 roku i będzie nosić przewrotny tytuł „Nie obchodzi nas rock”.

Laureaci

Anna Dereszowska
Złoty Samowar

Agnieszka Włodarczyk
Srebrny Samowar

Marii
Brązowy Samowar

 

Anna Dereszowska
Złoty Samowar

Agnieszka Włodarczyk
Srebrny Samowar

Marii
Brązowy Samowar

Galeria zdjęć

Skip to content