Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Szukaj
Close this search box.

Baśniowe Zatonie rozświetli się dla seniorów 

Piękne iluminacje w Parku Książęcym okazały się hitem. W tę sobotę (9 grudnia) prezydent Janusz Kubicki zaprasza do Zatonia seniorów, by mogli zobaczyć świecące figury. Czekamy na Was w godz. 16.00-18.00 z gorącą herbatą i grzanym winem.

Różne instytucje i organizacje przez tydzień robiły zapisy chętnych na wizytę w parku. Zapisało się blisko 700 osób. Na pewno dołączą do nich ci, którzy dotrą do Zatonia indywidualnie. Przed wejściem głównym do pałacu o godz. 16.00 gości przywita prezydent Kubicki. W oranżerii obok będzie serwowany grzaniec i pierniki, a w informacji turystycznej gorąca herbata. Przed lub po – zwiedzaniu parku.

Gości dowozić będą autobusy MZK oznakowane tablicą „Bajkowe Zatonie”. Seniorzy jadą za darmo. Trzy autobusy zabiorą zorganizowane grupy z sołectw. Kolejne trzy dowiozą słuchaczy Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, odjadą o godz. 15.00 z przystanku Elżbietanki. Natomiast przez miasto, trasą linii nr 30 jeździć będą do Zatonia cztery autobusy przegubowe. Odjazdy z dworca PKP o godz.: 15.00, 15.10, 15.20, 15.30 i następnie co 30 minut do godziny 19.30. Powroty z Zatonia od 16.00 do 20.00 co 30 minut. Autobus MZK z dworca PKP do Zatonia jedzie ok. 30 minut. Seniorom pomagać będą wolontariusze.

Źródło: UM Zielona Góra
Fot. Bartosz Mirosławski UM 

Sprawdź również

Skip to content