Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Szukaj
Close this search box.

Aria ze śmiechem

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na  wieczór andrzejkowy do Hydro(za)gadki, podczas którego magiczne dźwięki i melodie wyczarują soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu: Barabara Gutaj – Monowid (sopran), Tomasz Raczkiewicz (kontratenor) oraz Artus Kwartet. W programie m.in.: Aria ze śmiechem J. Offenbacha, Koty G. Rossiniego, Taniec z szablami A. Chaczaturiana.

Barbara Gutaj – Monowid (sopran) – artystka rozpoczęła edukację muzyczną od gry na skrzypcach, następnie uczyła się w Państwowej Szkole Baletowej w Poznaniu. Ukończyła liceum muzyczne (rytmika) i rozpoczęła studia na wydziale wokalno aktorskim Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Antoniny Kowtunow (dyplom z wyróżnieniem). Po studiach doskonaliła warsztat w Akademii Młodych Śpiewaków w Teatrze Maryjskim w Petersburgu. Laureatka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Ferruccio Tagliavini” w austriackim Deutschlandsbergu, dwukrotna stypendystka „Stiftung für Musik” w Zurychu, Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii Najlepszy Debiut w 2007 roku oraz Medalu Pozytywisty im. Hipolita Cegielskiego. Solistka Teatru Wielkiego w Poznaniu, gościnnie występuje w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie, Teatrze Wielkim w Łodzi.

W 2006 roku zaśpiewała jedną z głównych ról (Marie Marianne) w transmitowanej na żywo przez TVP premierze opery Rogera Watersa Ca ira. Dotychczas współpracowała z wieloma wybitnymi reżyserami – takimi jak Adam Hanuszkiewicz (Małgorzata w Fauście A. Radziwiłła), Mariusz Treliński (Prilepa w Damie Pikowej Czajkowskiego, Amor w Orfeuszu i Eurydyce Glucka),  Grzegorz Jarzyna (Despina w Cosi fan tutte Mozarta),  Marta Meszaros (Liza w Hrabinie Maricy Kalmana), Andrzej Strzelecki (Walentyna w Wesołej wdówce Lehara), Janusz Józefowicz (Marie Marianne w Ca ira Watersa), Emil Wesołowski (Hanna w Strasznym dworze Moniuszki). Współpracuje z Filharmonią Poznańską i Krakowską.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tomasz Raczkiewicz (kontratenor) – jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka. Od 1996 roku solista Teatru Wielkiego w Poznaniu, na deskach którego zadebiutował partią Fiodora w operze Borys Godunow Musorgskiego. W roku 1998 zadebiutował w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w przedstawieniu Raj utracony Pendereckiego. Od marca 2010 roku współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku. W roku 2000 zaśpiewał partię tytułową w polskiej prapremierze opery Echnaton Philipa Glassa w Teatrze Wielkim w Łodzi. Jako solista Teatru Wielkiego w Poznaniu brał udział w licznych tournée zagranicznych, w ramach których uczestniczył m.in. w premierze Salome Straussa w Theatre Munnicipale w Luksemburgu czy w wystawieniu spektaklu Galina Landowskiego w Hanowerze podczas światowej wystawy Expo 2000. Występował na festiwalach operowych m.in. w Carcasonne, Xanten Santander, Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie Zdrój, Festiwalu im. Adama Didura w Sanoku, Poznańskim Festiwalu Mozartowskim. W roku 2001 brał udział w koncercie inaugurującym IX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Operatorskiej Camerimage w Łodzi. W roku 2011 artysta wziął udział w nagraniu płytowym Carmina burana Orffa realizowanym przez Operę Śląską. Ważniejsze partie wykonywane przez Tomasza Raczkiewicza to: Fiodor – Borys Godunow Musorgskiego, partia tytułowa – Echnaton Glassa (polska prapremiera), Paź – Salome Straussa, Orfeusz – Orfeusz i Eurydyka Glucka, Cherubin – Wesele Figara Mozarta, II i III Chłopiec – Czarodziejski flet Mozarta, I Giermek – Parsifal Wagnera, Śmierć – Raj utracony Pendereckiego, Odmieniec – Galina Landowskiego, Tebaldo – Don Carlos Verdiego, Niewolnik Rewolucji – Ça Ira Watersa, Łabędź – Carmina burana Orffa, Oberon –The Fairy Queen Purcella, Laertes – Ophelia Prasquala (światowa prapremiera), solo wokalne w balecie Niebezpieczne związki Maskatsa, Mewa – Dzień Świra Tabęckiego, Vespone – La serva padrona Pergolesiego, Żewakin – Ożenek Gogola, monodram Maski Władzy. Maciejewski – podróże Maciejewskiego.


Artu’S KWARTET tworzą absolwentki i studentki Akademi Muzycznej w Poznaniu: Magdalena Olech – I skrzypce, Natalia Niedźwiecka – II skrzypce, Magdalena Krawczuk – altówka, Stanisława Dziedziniewicz – wiolonczela. Artu’S KWARTET koncertuje w Polsce i za granicą nieprzerwanie od 1995 roku. Repertuar zespołu obejmuje nie tylko dzieła kameralne najwybitniejszych twórców muzyki klasycznej (m. innymi Bacha, Vivaldiego, Mozarta, Czajkowskiego), jak również aranżacje najbardziej znanych przebojów muzyki popularnej i rozrywkowej (muzyka Starego Wiednia, muzyka filmowa i musicalowa, światowe przeboje). Specjalizacja w dziedzinie muzyki popularnej w całym jej spektrum, od opracowań hitów muzyki klasycznej aż do współczesnej muzyki rozrywkowej dała zespołowi możliwości oprawy muzycznej szczególnie ważnych wydarzeń kulturalnych, społecznych.

„Aria ze śmiechem”
Barbara Gutaj i Tomasz Raczkiewicz – soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu
z towarzyszeniem Artu’S KWARTET

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w systemie sprzedaży abilet.pl

 

[zokgalery „25480”]

Sprawdź również

Skip to content