Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Szukaj
Close this search box.

Anna German w Neapolu i San Remo – wieczór włoski

UWAGA:
Zgodnie z komunikatem Prezydenta Miasta Zielona Góra o zamknięciu wybranych miejskich instytucji w terminie od 12.03.2020 r. do 25.03.2020, impreza zostaje odwołana/przeniesiona. Nowy termin podamy wkrótce.

 

Zapraszamy na spotkanie i koncert w cyklu Klubu Miłośników Anny German.
W programie: Pieśni neapolitańskie i nie tylko
Wykonawczyni: Inna Kamarian 

Anna German w 1966 podpisała trzyletni kontrakt z włoska firmą fonograficzną CDI. W 1967 jako pierwsza i jedyna w historii polska artystka zaśpiewała na XVII Festiwalu w San Remo, a także jako pierwsza cudzoziemka na XV Festiwalu Piosenki Neapolitańskiej. W 1967 wracając z koncertu we Włoszech, uległa wypadkowi samochodowemu na Autostradzie Słońca. Powracała do zdrowia przez trzy lata. Podczas rekonwalescencji napisała książkę biograficzną Wróć do Sorrento?, w której wspominała swoją karierę oraz pracę artystyczną we Włoszech. Anna German w swoim bogatym repertuarze posiadała 35 piosenek w języku włoskim.

 

 

Inna Kamarian urodziła się  w Taszkiencie stolicy Uzbekistanu. Tam ukończyła Państwowe Konserwatorium Muzyczne. Dysponuje sopranem liryczno-koloraturowym. Prowadzi aktywną działalność artystyczną. Uczestniczyła w Międzynarodowym festiwalu współczesnej muzyki „Ilhom-XX (Uzbekistan). Jest laureatem Republikańskiego konkursu wokalistów (Uzbekistan).Brała udział w Międzynarodowym festiwalu  ”NON SOLA SCRIPTA”  13.07.2014r. Uczestniczyła w koncertach poświęconych ważnym wydarzeniom kulturalnym i religijnym oraz w koncertach ku  czci Anny German w Uzbekistanie i Polsce. Dawała koncerty w wielu świątyniach i na estradach Polski, Niemiec, Włoch i Rosji.

 

 

 

Przemysław Szczotko ukończył Uniwersytet Zielonogórski na wydziale muzycznym. Brał do tej pory udział w wielu projektach muzycznych, dzięki którym zdobył doświadczenie sceniczne. Komponuje, pisze teksty. Obecnie jest ściśle zaangażowany w projekt muzyczny z zespołem New Message, którego jest współtwórcą.  Z zespołem wystąpił w wielu koncertach, a także w Dzień Dobry TVN, „Pytanie Na Śniadanie”, Hallo Polonia, tvp3 Katowice. Obecnie pracuje nad solowym albumem, który ukaże się wiosną tego roku.

 

 

 

 

Anna German w Neapolu i San Remo – wieczór włoski
23 marca, godzina 18.00
Hydro(za)gadka
ul. Festiwalowa 3

Bilet 10 zł do nabycia w kasie ZOK, ul. Festiwalowa 3 (od 19.03, godz. 8.00 – 16.00) i na godzinę przed koncertem (Hydro(za)gadka).

Sprawdź również

Skip to content