Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Szukaj
Close this search box.

Parkowa MAJÓWKA z głową w chmurach, czyli z wiatrem i pod wiatr

Lot rakietą, balonem, areoplanem lub na latającym dywanie – wszystkiego możemy doświadczyć, nie tylko w strefie marzeń. Podczas majowego weekendu, w pięknych okolicznościach przyrody, wspólnie będziemy tworzyć wszystko co „oderwie” nas od ziemi… i nie tylko.
Serdecznie zapraszamy na dwa dni majówkowej zabawy z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury – wszystkimi jego filiami oraz Parkiem Książęcym w Zatoniu i Fundacją „Ogrody Kultury”.

30 kwietnia (godz. 12.00 – 18.00) gospodarzem wydarzenia będzie Pałac w Starym Kisielinie – filia Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.
Już od godziny 12.00 rozpoczną się zabawy z Klaunem Wesołkiem oraz jego animatorami. Nie zabraknie akcentów związanych z historią Pałacu. Oprócz możliwości zrobienia sobie zdjęcia w roli Hrabiego von Stosch z rodziną i kotem, będzie można zwiedzić Pałac oraz obejrzeć wyjątkowe przedstawienie „Herbatka u Hrabiostwa von Stosch” – godz.16.00.

1 maja (godz. 12.00 – 18.00) spotkamy się w Parku Książęcym Zatonie, gdzie odbędzie się piknik w starym stylu: kapelusze, wiklinowe koszyki, leżaki, gra w bule, toczenie fajerek, wyścigi kapsli wokół fontanny i inne atrakcje. O godz. 17.00 wernisaż malarstwa Dariusza Kamysa.

Obu wydarzeniem towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji przygotowanych przez Załogę ZOK, Pałac w Kisielinie, Centrum Przyrodnicze oraz Planetarium Wenus.
Centrum Przyrodnicze zaplanowało podróż w „przestworza”. Stanowiska warsztatowe pozwolą na stworzenie latających rybek, śmigiełek, jaskółek, motyli oraz zabawnego zająca z gumowej rękawiczki.
ZOK odpowiedzialny będzie za drewniane samoloty, papierowe balony, kolorowe wiatraczki i latawce, ale również wspólne wyplecenie… latającego dywanu. Nie zabraknie przy tym animacji.
Planetarium Wenus zapewni nam zabawy jeszcze „wyższych lotów”, albowiem sprawdzimy co i gdzie lata w naszym kosmosie. Dzięki modelowi wielkiej Ziemi sprawdzimy gdzie i jak rozmieszczone są satelity. Poobserwujemy też na żywo samolotowe mapy nieba i porozmawiamy o podniebnych autostradach.

Pomyślnych wiatrów i do zobaczenia w plenerze!

 

 

 

Sprawdź również

Skip to content