Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Szukaj
Close this search box.

LATO MUZ WSZELAKICH 2019 – tydzień 6

„Lato Muz Wszelakich” to największy, najdłuższy i skupiający ogromną ilość widzów cykl imprez w naszym mieście. Kilkadziesiąt wydarzeń i wykonawców, koncerty, recitale, spotkania z artystami. Lato Muz Wszelakich nagrodzone w Warszawie Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na najlepszą imprezę turystyczną roku 2005, w 2006 roku wyróżniony w Konkursie Miast Polskich jako Miasto dla Turystów, a w 2013 roku nagrodzony Lubuską Perłą Turystyczną. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem. Do zobaczenia, jak co roku, w przeróżnych miejscach naszego miasta.

Więcej o Lecie  >TUTAJ<

 

Tydzień 4 – program

 

6 sierpnia, godz. 19.00

lato z kulturą żydowską
Koncert piosenek żydowskich w wykonaniu Aleksandry Idkowskiej

Scena przed Filharmonią Zielonogórską
wstęp wolny

 

Aleksandra Idkowska jest uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Poznaniu w klasie fortepianu u Pani Magdaleny Wiśniewskiej. Jej największą pasją jest śpiew od 5 lat pobiera lekcje wokalu u Pani Alicji Kuchowicz doświadczonej zawodowo śpiewaczki i nauczycielki śpiewu solowego. Ola jest laureatką wielu festiwali o randze Ogólnopolskiej i Międzynarodowej. Między innymi: Grand Prix XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Dozwolone do lat 19 „w Stargardzie Szczecińskim w 2018 r., Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Piosenka na Dobre i na złe”w Szczecinie w 2016 r. I miejsce na 3 Konkursie Piosenki Żydowskiej”Piosenka może czas pokonać”w Poznaniu w 2016 r., I miejsce na Festiwalu Piosenki Żydowskiej i Izraelskiej Shalom w Kaliszu w 2019 r., III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Open Gdynia w 2017 r. Dwukrotna zwyciężczyni I miejsca na radiowej liście przebojów Polisz Czart z utworem Summertime w Anglii. Ola pomimo młodego wieku koncertuje z muzyką żydowską występowała już w tak prestiżowych klubach muzycznych m.in. Blue Note w Poznaniu oraz 4Art w Gliwicach,W Zielonej Górze,Międzyrzeczu w Śremie i innych.

 

 

7 sierpnia, godz. 11.00 – 13.00

nie nudzę się latem
Przemysłowa Zielona Góra – wspomnienie przeszłości

Spacer z przewodnikiem Ryszardem Bącalem

Miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45
Wstęp wolny

 

 

 

8 sierpnia, godz. 20.00

znani na wesoło i nieco poważniej
Marzena Kipiel Sztuka „Życie nie jest kiepskie”

Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

 

Marzena Kipiel – Sztuka – aktorka ,urodzona w Legnicy. Jest absolwentką Technikum Budowlanego w Legnicy. Magister zarządzania zasobami ludzkimi. W latach 1987 -1989 związana z Teatrem im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. W latach 1989–2000 występowała na deskach Teatru Dramatycznego im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. W 1991 zdała aktorki egzamin eksternistyczny. Wiosną 2007 wzięła udział w pierwszej edycji programu pt. „Jak oni śpiewają” , emitowanego w Telewizji Polsat. W roku 2014 otrzymała „Kryształowy Granat” dla najkomiczniejszej aktorki sezonu 2013/2014 na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu. Od 1999 roku wciela się w rolę Halinki Kiepskiej w serialu pt. „Świat według Kiepskich” emitowanym na antenie Telewizji Polsat. Podczas spotkania z publicznością w Zielonej Górze artystka zaprezentuje zabawne monologi ,anegdoty, opowieści o życiu i pracy w serialu. Zaśpiewa także piosenki specjalnie napisane dla niej. Wieczór pełen niespodzianek, śmiechu, zabawy i wzruszeń.

 

 

9 sierpnia, godz. 11.00

Bajki Bajdy Banialuki
Teatr Lalka w trasie „O jeżyku, który nie bał się marzyć”

Amfiteatr im. Anny German
Wstęp wolny

 

Opowieść o pewnym małym jeżu Tadziu, który bardzo chciał zostać… poetą. Nie wierzycie? Przecież każdy może marzyć! Okazuje się, że jego bliscy widzieliby jeżyka w całkiem innej roli. Tadziu, ma poczucie, że nikt go nie słucha i nie pyta o jego potrzeby. Postanawia więc wyruszyć samemu z domu. Okazuje się, że w trakcie wędrówki spotka na swojej drodze wielu mieszkańców lasu. A z tych spotkań wyniesie bardzo cenną lekcję. Jaką? Dowiecie się, oglądając spektakl. scenariusz Natalia Dyjas, reżyseria Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek, wystepują Anna Olechnowicz-Lachowska i Kamila Winkler.

 

 

 

9, 10, 11 sierpnia, godz. 20.00

a niebo gwiaździste nade mną
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego

Winne Wzgórze przy Palmiarni (Warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo)
Wstęp wolny

 

 

 

10 sierpnia, godz. 20.00

bluesowe noce
Koncert zespołu SZULERZY

Piekarnia Cichej Kobiety
Bilety

 

Zespół założony w 2001 roku w Inowrocławiu przez znanych i doświadczonych muzyków, którzy z biegiem czasu odkryli właściwe proporcje receptury zawierającej wszystko to, co kręci najbardziej: energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą swingu i soulu. Ten koktajl muzyczny nazwali blues’n’roll i wykonują go jako jedyni w Polsce. To muzyka pełna pozytywnych wibracji, które nie pozwalają spokojnie usiedzieć w miejscu. Jej uzupełnieniem są polskie teksty śpiewane przez urokliwą wokalistkę oraz oryginalny wizerunek sceniczny.
Emilia Wikarska – śpiew, Marcin Szulkowski – gitara, Marek Wikarski – gitara basowa, kontrabas, Miłosz Szulkowski – perkusja, Jacek Karpowicz – harmonijka

 

 

 

10 sierpnia, godz. 20.00 – 24.00

Noc spadających Gwiazd

Muzeum Etnograficzne w Ochli
Wstęp wolny

 

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, wspólnie z Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze-Ochli, zorganizuje 3. edycję Nocy Spadających Gwiazd. Obserwacjom towarzyszyć będzie wiele atrakcji i wydarzeń, które zostały podzielone na konkretne strefy.

 

 

STREFA GWIAZD i OBSERWACJI
Wydarzenie odbędzie się na polanie przy skansenie w Ochli, oddalonej kilka kilometrów od centrum miasta. W sprzyjających i komfortowych warunkach uczestnicy będą mieli okazję obserwować maksimum aktywności roju meteorów – Perseidów. Astronomowie obecni na wydarzeniu, będą mieli, do dyspozycji gości, teleskopy, za pomocą których możliwa będzie obserwacja innych obiektów, m.in. Księżyca. Podczas całego wieczoru narracja prowadzona będzie przez animator Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, a wszystkim obserwującym, czas umilać będzie Robert Letkiewicz, grający muzykę elektroniczną, tworzoną na żywo. W tej samej strefie będzie można „wysłać” życzenia do spadających gwiazd (do balonów napompowanych helem przywiązywać będziemy „życzenia – gwiazdki”)

STREFA KSIĘŻYCA
Na „Dziedzińcu Kamiennej Zagrody” rozstawiony zostanie ekran, na którym wyświetlany będzie film „Apollo 13”. Tuż obok, w Stodole z Siecieborzyc (zgodnie z przygotowanym programem) dwa razy odbędzie się Science Show , które poprowadzą przedstawiciele Stowarzyszenia Nauczycieli Fizyki SNAFI.

STREFA FOLKLORU
W strefie organizowanej przez Muzeum Etnograficzne, odbędzie się koncert zespołu „Drewno”, wykonującego utwory muzyczne w technice śpiewu białego. Przygotują oni specjalny repertuar o tematyce gwiazd, kosmosu i nieba. Artystyczne show, świetlno-muzyczny performance, zaprezentuje również Patryk Lichota. Do dyspozycji uczestników wydarzenia będzie wystawa muzealna strojów i tkanin, której towarzyszy spektakl muzyczny – słuchowisko o lubuskich tradycjach i ludziach, którzy się tu osiedlili.
Nie zabraknie oczywiście małego poczęstunku w postaci ziemniaków z parnika i ziółek na parze. Rozpalone zostanie także ognisko.

 

Noc Spadających Gwiazd jest dofinansowana przez Urząd Miasta Zielona Gòra

DOJAZD NA WYDARZENIE
Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem „Rowerem do przodu”, zorganizowany zostanie „Rajd rowerowy na Noc Spadających Gwiazd w Skansenie w Ochli”. Rajd zostanie przygotowany i zrealizowany przez członków stowarzyszenia. Rozpocznie się o godzinie 19.00 na Placu Bohaterów.

 

11 sierpnia, godz. 19.00

Wieczory u Luteranów
Wieczór zielonogórski 

Kościół Ewangelicki
Bilety

wykonanie: Trio Stroikowe „Reed Connection”, Grupa Śpiewu Białego „Drewno”
prowadzenie koncertu: Elżbieta Kusz-Tracz, Jerzy Markiewicz

 

Sprawdź również

Skip to content