Maciej Wróblewski po sukcesie na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w 1971, gdzie zaśpiewał w oryginale pieśń Cyganów mołdawskich „Pasza Muro” oraz „Grają organy” nieznanego jeszcze wówczas 20-letniego rosyjskiego kompozytora Dawida Tuchmanowa rozpoczął aktywność koncertową w kraju i za granicą. Występował w wielu popularnych wówczas programach muzycznych w telewizji. Śpiewał w 24 krajach – w Europie oraz Azji, dwukrotnie koncertował na Kubie. W latach 70. brylował na estradzie z Partitą, Aurą i Alicją Majewską. Uczestniczył w licznych festiwalach jako gość z Polski: Gottwaldow (Czechy), Burgas (Bułgaria), Ostenda (Belgia), Rostock (Niemcy), Braszaw (Rumunia), w Opolu i Kołobrzegu.
Od 32 lat jest zielonogórzaninem z wyboru. Wciąż aktywny artystycznie. Pozostaje wierny sobie. Sam komponuje, zdarza mu się także popełnić tekst. Piszą dla niego: Marek Gaszyński, Wiesława Szejkowska, Marcin Wolski, Wojciech Młynarski. Uległ namowom przyjaciół i w 2003 roku wydał płytę : „O pieśni mnie prosisz”. W marcu 2008 roku ukazała się następna płyta „Schody do nieba” z 19 piosenkami, z których 14 jego kompozycji. W śpiewanie wkłada całe swoje serce i najlepsze emocje, co znakomicie przekłada się na słuchających. Sprawia, że czas się zatrzymuje. Wciąż śpiewa romanse rosyjskie, bo kocha te pieśni, a domaga się ich publiczność. Planuje nagranie płyty „rosyjskiej”. Sam akompaniuje sobie, grając na obmyślonej przez siebie i własnoręcznie wykonanej 18-strunowej gitarze-lutnii. Lutnictwo stało się drugim po śpiewie najważniejszym zajęciem w jego życiu. Hobbistycznie uprawia malarstwo, jego obrazy olejne przedstawiają najczęściej pejzaże i zwierzęta.
Podczas recitalu, który odbędzie się 27 września o godz. 19.00 w Hydrozagadce, usłyszymy utwory z jego najnowszej płyty „Do nieba schody”.
Wejściówką na recital będzie zakupiona płyta Macieja Wróblewskiego „Do nieba schody” cena promocyjna 25 zł., do nabycia w (SPRZEDAŻ OD 12 WRZEŚNIA):
– Agencji Turystycznej „Skowronek”, ul. Pod Filarami,
– Galeria U Jadźki, ul. Żeromskiego,
– Sekretariat Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, al. Wojska Polskiego,
– Zielonogórski Ośrodek Kultury, ul. Festiwalowa 3