Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Szukaj
Close this search box.

2. tydzień Lata Muz Wszelakich 2014

Lato Muz Wszelakich zaprasza Państwa po raz jedenasty! Jak co roku na zielonogórzan czeka szereg różnych imprez. W tegorocznym programie znajdziecie między innymi znane już cykle jak : Bluesowe noce, Bajki Bajdy Banialuki, Znanych na wesoło, Wieczory u Luteranów itp. . Jednak ten rok będzie należał również do nowości m.in 11 uśmiechów na 30-lecie Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, koncerty z cyklu MuzZOK czy Wakacje z ZUMBA® fintess. W zielonogórskim amfiteatrze odbędzie się już po raz kolejny Zielonogórska Noc Kabaretowa czyli Kabaretobranie 2014 oraz zaprosimy Państwa na przepiękne wydarzenie czyli operę Nabucco Verdiego. Z pewnością tego Lata nie będziecie się nudzić!

Więcej informacji o tegorocznej edycji Lata
>TUTAJ<

Informator Kulturalny z programem Lata Muz Wszelakich 2014:

2. tydzień Lata Muz Wszelakich

9 lipcaŚroda

17.30 – 19 .30     nie nudzę się latem Zielonogórskie turystyczne ABC
spacer z przewodnikiem Jarosławem  Wnorowskim po Zielonej Górze – udział bezpłatny
Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych (miejsce zbiórki plac Bohaterów przy pomniku)

10 lipca, czwartek

20.00    znani na wesoło Nie liczę godzin i lat i inne największe przeboje koncert Andrzeja Rybińskiego

Andrzej Rybiński urodził się 30 października 1949 roku w Łodzi. Wybitny polski piosenkarz i muzyk, a także aranżer i kompozytor. Większość piosenek artysty jest Jego własną kompozycją, a najbardziej lubi je wykonywać na gitarze. Edukację muzyczną pobrał w Średniej Szkole Muzycznej w Łodzi. Rok 1970 zaowocował własną grupą wokalną o nazwie Bumerang, która uczestniczyła w tworzeniu śpiewogry ?Na szkle malowane? oraz uczestnictwem w zespole DWA PLUS JEDEN, utworzonym wspólnie Januszem Krukiem i Elżbietą Dmoch. Jednak nie trwało to długo, bo już w kolejnym roku 1971 artysta założył wraz ze swoim bratem Jerzym Rybińskim i Elizą Grochowiecką zespół ANDRZEJ I ELIZA. W zespole tym wytrwali jubileuszowe 10 lat, a od roku 1983 Andrzej Rybiński jest solistą i tego roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobył główną nagrodę za premierową piosenkę ?Nie liczę godzin i lat?. Później powstały piosenki, jak:?Pocieszanka? oraz ?Za każdą cenę?, które do dzisiaj cieszą się ogromnym powodzeniem. Andrzej Rybiński koncertował w Polsce oraz za granicą, niemal we wszystkich zakątkach świata. Skomponował kilka piosenek dla dam polskiej sceny, m. in. Edyty Geppert, Zdzisławy Sośnickiej oraz Alicji Majewskiej. Popularność zdobyła również piosenka ?Kiedy lato wraca? zaśpiewana w 2002 roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, która zachwyciła również słuchaczy stacji radiowej dla Polaków w Chicago. w 2011 roku została wydana kolejna płyta Artysty „całym sercem” zaś promujący płytę singiel „Czasami” jest często granym utworem w polskich stacjach muzycznych.

Zielonogórski Ośrodek Kultury (podwórkoGalerii u Jadźki w razie niepogody Piwnica Artystyczna KAWON)

11 lipca, piątek

11:00     bajki, bajdy, banialuki Bajkowy kramik, Studio Teatralne Guliwer z Zielonej Góry

Jest to zabawna adaptacja dwóch znanych bajek dla dzieci – Szklana Góra i Czerwony Kapturek, połączo na kabaretową formą. Pan Rączka i Pan Nóżka, dwóch rywalizujących ze sobą, wędrownych Aktorów-Kuglarzy, stara się za wszelka cenę pokazać swój spektakl zgromadzonym widzom. Niestety, natrafiają na różne przeszkody, które burzą im ustalony wcześniej plan. Do tego dochodzą prywatne animozje, które dodatkowo przeszkadzają im w realizacji spektaklu. Wtedy zaczynają improwizować. Rodzi się nowy spektakl…ale i to przychodzi im z trudem.

Zielonogórski Ośrodek Kultury (amfiteatr im. Anny German)

18.00 – 19.30     wakacje z Zumba® fitness Zdrowie, uroda, piękno

Zumba na świeżym powietrzu, konsultacje dietetyczne, zabiegi spa i kosmetyczne, wszelkiego rodzaju masaże i wiele innych atrakcji

Centrum Tańca i Fitness i Fundacja Lyada (przy pomniku Bachusa)

20.00     bluesowe noce Koncert zespołu Zydeco Flow

Zydeco Flow -obecnie jedyny zespół w kraju łączący współczesne brzmienie blues/rock z tradycyjnym zydeco czyli, akustycznym, folkowym bluesem wywodzącym się z południa Stanów Zjednoczonych. Ta muzyczna mieszanka znajduje odzwierciedlenie zarówno w instrumentarium jak i kompozycjach. Tradycję reprezentują w ZF: niski, charakterystyczny głos lidera, akordeon, czyli kluczowy instrument dla stylu zydeco, gitara akustyczna, chórki i harmonijka ustana. To właśnie te brzmienia odpowiadają za folkowo-bluesowy charakter zespołu. Mocy dodają: współcześnie brzmiąca sekcja rytmiczna (bass i perkusja), rockowe gitary elektryczne oraz potężne organy Hammonda i pianina elektryczne. Kompozycje ZF, za które odpowiedzialny jest lider – Adrian Zasada to również mieszanka łącząca tradycje blues-folkowej rytmiki i melodii ze współczesnymi harmoniami, które całości muzycznej dodają niespotykanego kolorytu. Każdy z członków ZF na co dzień słucha różnej muzyki to też w ich utworach oprócz ” korzeni” znaleźć możemy takie gatunki jak rock, pop, country, a nawet jazz. Warstwa liryczna ZF za którą odpowiedzialni są Leszek Czenkusz, Tomasz Hupa i Ewa Bińczyk to przede wszystkim afirmacja życia muzyka estradowego ze wszystkimi jego odcieniami. Wesołe historie o porannych powrotach do domu z gitarą w ręku przeplatają się z gorzkim „zalewaniem” problemów miłosnych, czy refleksjami na temat muzycznej samotności. Tematyka zabawy (mimo konsekwencji) wybija się jednak na pierwszy plan. Jeśli do tego wszystkiego dodamy olbrzymi, słowiański temperament sceniczny i charyzmę wszystkich członków zespołu otrzymamy istny „dynamit muzyczny” – FLOW. Każdy koncert to dla członków ZF przygoda i traktują to bardzo dosłownie – do miasta w którym grają, wjeżdżają niczym ” Siedmiu Wspaniałych” z legendarnego westernu i zawsze robią porządek 🙂 Ich występy wyróżniają się wielką energią, perfekcjonizmem muzycznym, popisowymi solówkami (czasem granymi na kolanach), tańcem, ogólną atmosferą zabawy i wielka charyzmą sceniczną. Dzięki tym czynnikom ZF na długo zapada w pamięci każdego,kto widział ich w akcji na żywo.Tomasz Gust (instrumenty klawiszowe,akordeon),Tomasz Hupa (gitara basowa), Bartosz Iwicki (harmonijka ustna,śpiew),WojciechRadke (gitary), Tomasz Stanny (perkusja), Adrian Zasada(śpiew, gitara akustyczna)

Klub Piekarnia Cichej Kobiety
BILETY 15 zł

20.00     11 uśmiechów na 30-lecie Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego

Katarzyna Piasecka

Stand-uperka i konferansjerka. Od ponad dziesięciu lat obecna na polskiej scenie kabaretowej. Wcześn
iej występowała w kabarecie Słuchajcie. Obecnie zajmuje się już tylko
stand-upem.

Kabaret Jurki

„Mimo lekkości scenicznej bardzo poważnie traktują odbiorców, dbając nie tylko o treść ale i formę s
pektaklu. Oglądający program czują, że to co widzą zostało zrobione specjalnie dla nich.
JURKI reprezentują wysoki poziom żartów i umiejętności aktorskich. Każdy z artystów, a jest ich troj
e, to duża indywidualność. Razem udaje im się stworzyć zgrany zespół i dobry program. W
1996r na PACE zachwycili jurorów i krakowską publiczność stworzeniem tzw. nurtu sierocego, przedstaw
iającego grupę ludzi onieśmielonych, zagubionych na scenie, zaskoczonych reakcją
publiczności, czego efektem było kłanianie się w środku skeczu. Zdobyli wówczas I Nagrodę. Ich kolej
ne programy mają już inną formę, ale tak samo świetne pomysły.”

Zielonogórski Ośrodek Kultury (podwórko Galerii u Jadźki w razie niepogody Piwnica Artystyczna KAWON)

13 lipca, niedziela

17.00     orkiestrada Lubuska Orkiestra Rozrywkowa

Lubuska Orkiestra Rozrywkowa powstała w 2012 roku w Zielonej Górze. Jej członkami są muzycy z orkiestr dętych z terenu województwa Lubuskiego, zachodniej Wielkopolski i Dolnego Śląska

Portal Orkiestry Dęte(Zielonogórska Palmiarnia)

Sprawdź również

Skip to content