Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Szukaj
Close this search box.

8. tydzień Lata Muz Wszelakich 2014

Lato Muz Wszelakich zaprasza Państwa po raz jedenasty! Jak co roku na zielonogórzan czeka szereg różnych imprez. W tegorocznym programie znajdziecie między innymi znane już cykle jak : Bluesowe noce, Bajki Bajdy Banialuki, Znanych na wesoło, Wieczory u Luteranów itp. . Jednak ten rok będzie należał również do nowości m.in 11 uśmiechów na 30-lecie Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, koncerty z cyklu MuzZOK czy Wakacje z ZUMBA® fintess. W zielonogórskim amfiteatrze odbędzie się już po raz kolejny Zielonogórska Noc Kabaretowa czyli Kabaretobranie 2014 oraz zaprosimy Państwa na przepiękne wydarzenie czyli operę Nabucco Verdiego. Z pewnością tego Lata nie będziecie się nudzić!
Więcej informacji o tegorocznej edycji Lata
>TUTAJ<

Informator Kulturalny z programem Lata Muz Wszelakich 2014:

8. tydzień Lata Muz Wszelakich

20 sierpnia, środa  

11.00 – 13.00        nie nudzę się latem
Sławni ludzie związani z Zieloną Górą. Jak dawniej egzekwowano prawo w mieście?
spacer z przewodnikiem Cezarym Jakubaszek po Zielonej Górze – udział bezpłatny
Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych (miejsce zbiórki pl. Bohaterów – przy pomniku)

21 sierpnia, czwartek

19.00        muzZOK
Koncert Mateusza Krautwursta
Wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny. Absolwent wokalistyki kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. W 2006 roku odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii jako wokalista najpopularniejszego w Europie chóru gospel The London Community Gospel Choir (jak pierwszy Polak w historii i jeden z nielicznych białych wokalistów). Kulminacją trasy był koncert w londyńskim Alexandra Palace na UK Hall Of Fame z Georgem Martinem, tuż po pojawieniu się na scenie gwiazd światowego formatu (James Brown, Pattie Labelle, Joss Stone, Beyonce i Prince). W tym okresie został twarzą okładki polskigo tygodnika Goniec Polski, wydawanego w Wielkiej Brytanii. Udzielił też wywiadu dla gazety Polish Express. Aktualnie prowadzi własną firmę, poprzez którą organizuje koncerty, pracuje nad produkcjami muzycznymi, a także tworzy impresariat dla swoich poczynań artystycznych oraz zespołu The Positive. Pracuje z wieloma znakomitymi artystami. W lutym 2011 roku ukazała się również jego debiutancka pozycja literacka – powieść postmodernistyczna „Pojednanie. Składanie do całości” oraz debiutancka płyta The Positive.

Zielonogórski Ośrodek Kultury (scena przy ratuszu w razie niepogody Piwnica Artystyczna KAWON)

22 sierpnia, piątek

11.00        bajki, bajdy, banialuki
Jaś i Małgosia, Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha
Przedstawienie opowiada o przygodach niesfornych dzieci drwala, czyli psotnej, łakomej i leniwej Małgosi oraz bojaźliwego Jasia, którzy wyruszają do lasu z obiadem dla taty. Zagubieni w leśnej gęstwinie docierają do chatki Baby Jagi – złej czarownicy, która podstępem zwabiła ich do siebie. Na jej usługach jest sfrustrowany Kot, mający nadzieję na odzyskanie straconego ogona. Spotyka na swej drodze samotnego Psa – marzącego o tym, by ktoś go pokochał – który pociesza go i uświadamia mu, że liczy się tylko piękno wewnętrzne. Kot i Pies zaprzyjaźniają się i postanawiają ukarać Babę Jagę, używając do tego magicznego zaklęcia, dzięki któremu zostaną uwolnieni Jaś i Małgosia. To przede wszystkim spektakl o przyjaźni, o jej narodzinach i pielęgnowaniu, ale także o samotności i poszukiwaniu miłości. Porusza problem posłuszeństwa wobec mądrzejszych od siebie oraz łakomstwa, które nie zawsze popłaca.

Zielonogórski Ośrodek Kultury (amfiteatr im. Anny German)

18.00 – 19.30        wakacje z zumba®fitness
Zdrowie, uroda, piękno
Zumba na świeżym powietrzu, konsultacje dietetyczne, zabiegi spa i kosmetyczne, wszelkiego rodzaju masaże i wiele innych atrakcji

Centrum Tańca i Fitness i Fundacja Lyada (fontanny przy al. Niepodległości)

23 sierpnia, sobota

19.00        wieczory humoru, improwizacji i kabaretu
Po kolacji, na żarty
najlepsza improwizacja sceniczna w najlepszym wydaniu

Inicjatywa Sceniczna Fruuu (Kino Newa)                 BILETY 5 zł

24 sierpnia, niedziela 

19.00        wieczory u luteranów
Koncert kameralny
Trio Sefardix to klimatyczna fuzja muzyki żydowskiej, jazzu, metafizycznych wokaliz rodem z Azji i instrumentalnej wirtuozeri pełnej kulturowych odniesień. Artyści wykraczają poza stereotypowe traktowanie instrumentów poszerzając paletę brzmieniową wykonywanej muzyki.
Jorgos Skolias wychowywał się w wielonarodowym i bardzo kulturowo zróżnicowanym środowisku. Jego rodzice byli greckimi uchodźcami politycznymi. Uczestniczył w imprezach mniejszości greckiej, zajmując się nie tylko muzyką etniczną, ale śpiewając też rocka i bluesa. Wspomina młodość w Zgorzelcu jako niesłychanie inspirującą.
Jest muzykiem poszukującym nie tylko indywidualnej formuły na zastosowanie głosu ludzkiego w muzyce, ale również inspiracji w bluesie, jazzie, rocku oraz w muzyce etnicznej, od Grecji poprzez Afrykę do Indii. Artysta studiuje starodawne techniki wokalne w rezultacie czego opanował technikę śpiewania harmonicznego (równoległe prowadzenie trzech głosów), nazywanego również gardłowym. Śpiew gardłowy to sztuka tworzenia harmonicznych dźwięków razem z tonem bazowym, dając złudzenie wydawania kilku dźwięków jednocześnie. Uprawiana w wielu zakątkach świata, jednak znana głównie z Tuwy, kraju leżącego na południu Syberii, tuż ponad Mongolią.
Bracia – Marcin Oleś kontrabasista i Bartłomiej Brat Oleś perkusista – od ponad dzięsieciu lat tworzą autorską muzykę, której głównym punktem odniesienia jest jazz. Są twórcami autorskich projektów oraz towarzyszą wielu sławnym jazzmanom z całego świata tworząc rytmiczny dream team, jak napisał o nich niemiecki magazyn JazzZeitung. Na liście ich współpracowników pojawiają się nazwiska Kenny’ego Wernera, Davida Murraya, Roba Browna, Chrisa Speeda, Erika Friedlandera, Theo Jorgensmanna, Rudiego Mahalla, Williama Parkera, Andrzeja Przybielskiego i wielu innych. Odnajdują wciąż nowe sposoby na przełamanie stereotypów, udowadniając, że kontrabas i perkusja wystarczą by stworzyć muzykę kompletną, pełną energii i niespotykanych brzmień. Kontynuują dotychczasowe poszukiwania twórcze, aby poszerzyć język jazzu o sonorystykę i koncepcje muzyki współczesnej.
wykonawcy: Sefardix: Marcin Oleś (kontrabas), Bartłomiej Brat Oleś (perkusja), Jorgos Skolias (wokal)

Towarzystwo Śpiewacze Cantores (Kościół Ewangelicki)         BILETY 5 i 10 zł

20.00        bluesowe noce

Koncert zespołu The Dirty Aces
Tom Hull (bas), Filip Kozłowski (gitara), Giles Robson (harmonijka, śpiew), Simon Small (perkusja)

Sprawdź również

Skip to content