Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Szukaj
Close this search box.

Startują Jesienne Spotkania Kulturalne AUTUNALIA 2014

Tegoroczne Jesienne Spotkania Kulturalne AUTUNALIA rozpoczynamy konkursem szkolnym o nagrodę Złotego Pegaza. Bedziemy gościć w Zespole Szkół Ekonomicznych, VII Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Elektronicznych i Samochodowych oraz I Liceum Ogólnokształcącym. Szkoły będą prezentować się w godzinach lekcyjnych, a przy okazji ich wystepów zostaną zorganizowane przez ZOK koncerty dla uczniów. W tym roku szkoły będa gościc projekt „Tribute to Amy Winehouse”. Odbędzie się także finał Turnieju Jednego Wiersza z koncertem Tomka Wachnowskiego oraz rozstrzygnięcie Konkursu fotograficznego „Ulica” wraz z wystawą pokonkursową.

Konkurs o nagrodę Złotego Pegaza
17 listopada (poniedziałek)
Zespół Szkół Ekonomicznych
Godz. 9.00 – 11.00 Konkurs dla uczniów klas trzecich i czwartych Jednego dopisanego wiersza 
Godz. 11.00 – 12.00 Dzień dawcy szpiku kostnego 
Godz. 12.30 –  14.05 Otrzęsiny dla klas pierwszych 
18 listopada  (wtorek)
VII Liceum Ogólnokształcące
godz. 10.40 – Talenty VII LO (aula)
Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych
godz. 12.00 – Przegląd Dorobku Uczniów (świetlica szkolna)
I Liceum Ogólnokształcące
godz, 9.40 i 10.40 – Koncert Tribute to Amy Winehouse (sala gimnastyczna)
godz. 11.30 – przegląd talentów
19 listopada (środa)
VII Liceum Ogólnokształcące
godz. 9.40 – wystawa  (biblioteka/czytelnia)
20 listopada (czwartek)
VII Liceum Ogólnokształcące
godz. 11.30 i 12.45 – Koncert Tribute to Amy Winehouse (aula)
Zespół Szkół Ekonomicznych
godz. 12.00 – spektakl profilaktyczny o uzależnieniach w wykonaniu uczniów  (Lubuski Teatr)
Projekt Tribute to Amy Winehouse, to przedsięwzięcie o charakterze artystycznym. Zespół powstał w listopadzie 2013 roku w Zielonej Górze z inicjatywy muzyków, a przede wszystkim przyjaciół z Zielonej Góry- Agaty Gołemberskiej, wokalistki, autorki tekstów, artystki o wyjątkowym kunszcie wokalnym oraz Rafała Jędrucha- saksofonisty, pełniącego rolę kierownika artystycznego w w/w projekcie.Tribute to Amy Winehouse to projekt poświęcony Artystce, która na stałe wpisała się w karty historii muzyki i nam, ludziom kochającym jej twórczość, zależy na tym, żeby ona i jej muzyka wciąż były żywe i w dalszym ciągu docierały do serc ludzi, którzy ją uwielbiali. Występując pod hasłem: Tribute to Amy Winehouse, mamy na celu oddanie hołdu wielkiej artystce i człowiekowi, którą była przedwcześnie zmarła Amy Winehouse.
Na repertuar zespołu składają się kompozycje z różnych okresów twórczości artystki. Znajdują się wśród nich takie sztandarowe hity jak Rehab, Back to Black, Valerie i wiele innych. Elementem łączącym ,tożsamym z twórczością Amy Winehouse jest stylistyka wykonania oraz oryginalna obsada instrumentalna (rozbudowana sekcja dęta, poszerzona sekcja rytmiczna, wokaliści w chórku towarzyszącym, a przede wszystkim charyzmatyczna, niezwykle oryginalna i wyjątkowa wokalistka). Naszym celem nie jest kopiowanie zespołu Amy Winehouse i jej samej, a ukazanie jej twórczości w indywidualny sposób, zachowując swoją tożsamość.
[row]
[column lg=”12″ md=”12″ sm=”12″ xs=”12″ ]
[zokgalery „18770”][zokgalery „18658”]
[/column]
[/row]
Turniej Jednego Wiersza odbedzie się 18 listopada. Podczas Turnieju swoje wiersze zaprezentują uczniowie zielonogórskich szkół gimnazjalnych i licealnych. Imprezę uświetni recital Tomka Wachnowskiego.
Tomek Wachnowski  – autor, kompozytor, gitarzysta, piosenkarz. Twórca  „słynnych” „Śniegowic” i piosenki do Asterixa – „Ona nie widzi mnie”. Zdobywał nagrody na Studenckim Festiwału piosenki i na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, Występował na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu dwa razy w koncertach „Krainy łagodności”, ale też indywidualnie w 1999 r. w konkursie „Premiery” zajął II-gie miejsce piosenką „Byłoby miło”. W 2013 roku, na X Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu zdobył Grand Prix – nagrodę Prezydenta Komorowskiego,  a w tym roku, w Rybniku, na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej zdobył Grand Prix i przyznawaną po raz pierwszy Nagrodę Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
Występował i współpracował z zespołami Mr. Bober’s Friends, TBand, MrZoob, Krzysztofem Ścierańskim, Ryszardem Styłą, Marcinem Dańcem, Tadeuszem Woźniakiem, Zbigniewem Łapińskim, Elżbietą Adamiak, Andrzejem Poniedzielskim, Jerzym Filarem, Arturem Andrusem czy Wolną Grupą Bukowina i wieloma innymi. Jego piosenki śpiewają : Marcin Daniec, Szymon Zychowicz, Leszek Dranicki, Iwona Loranc, Robert Kasprzycki, Marek Dyjak i inni. Nagrał  5 autorskich płyt i przygotowuje następną.
W tym roku obchodzi 30-lecie działalności artystycznej, ale między koncertami z tej właśnie okazji znalazł czas na występ w „Must Be the Music – tylko muzyka” Otrzymał 3 x TAK i pochlebne opinie Elżbiety Zapendowskiej, Adama Sztaby i Piotra Roguckiego.

W „Hydrozagadce” wystąpi z Dorotą Straburzyńską – wiolonczela. Usłyszymy wybór starszych i najnowsze piosenki Tomka, a także wybrane utwory Jacka Kaczmarskiego, Jonasza Kofty czy Geogesa Brassensa.

Bilety w cenie 15 zł – normalny, 10 zł – ulgowy (bilety ulgowe przysługują  posiadaczom karty ZGrana Rodzina) do nabycia w systemie abilet.pl i punktach sprzedaży m.in. ZOK, MuzArt oraz przed koncertem (w przypadku gdy nie zostaną wcześniej wyprzedane).

[zokgalery „18863”][zokgalery „18713”][zokgalery „18736”][zokgalery „18921”][zokgalery „18756”][zokgalery „18795”][zokgalery „18687”][zokgalery „18623”]

Sprawdź również

Skip to content