Tegoroczne Jesienne Spotkania Kulturalne AUTUNALIA rozpoczynamy konkursem szkolnym o nagrodę Złotego Pegaza. Bedziemy gościć w Zespole Szkół Ekonomicznych, VII Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Elektronicznych i Samochodowych oraz I Liceum Ogólnokształcącym. Szkoły będą prezentować się w godzinach lekcyjnych, a przy okazji ich wystepów zostaną zorganizowane przez ZOK koncerty dla uczniów. W tym roku szkoły będa gościc projekt „Tribute to Amy Winehouse”. Odbędzie się także finał Turnieju Jednego Wiersza z koncertem Tomka Wachnowskiego oraz rozstrzygnięcie Konkursu fotograficznego „Ulica” wraz z wystawą pokonkursową.
Konkurs o nagrodę Złotego Pegaza
17 listopada (poniedziałek)
Zespół Szkół Ekonomicznych
Godz. 9.00 – 11.00 Konkurs dla uczniów klas trzecich i czwartych Jednego dopisanego wiersza
Godz. 11.00 – 12.00 Dzień dawcy szpiku kostnego
Godz. 12.30 – 14.05 Otrzęsiny dla klas pierwszych
18 listopada (wtorek)
VII Liceum Ogólnokształcące
godz. 10.40 – Talenty VII LO (aula)
Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych
godz. 12.00 – Przegląd Dorobku Uczniów (świetlica szkolna)
I Liceum Ogólnokształcące
godz, 9.40 i 10.40 – Koncert Tribute to Amy Winehouse (sala gimnastyczna)
godz. 11.30 – przegląd talentów
19 listopada (środa)
VII Liceum Ogólnokształcące
godz. 9.40 – wystawa (biblioteka/czytelnia)
20 listopada (czwartek)
VII Liceum Ogólnokształcące
godz. 11.30 i 12.45 – Koncert Tribute to Amy Winehouse (aula)
Zespół Szkół Ekonomicznych
godz. 12.00 – spektakl profilaktyczny o uzależnieniach w wykonaniu uczniów (Lubuski Teatr)
Projekt Tribute to Amy Winehouse, to przedsięwzięcie o charakterze artystycznym. Zespół powstał w listopadzie 2013 roku w Zielonej Górze z inicjatywy muzyków, a przede wszystkim przyjaciół z Zielonej Góry- Agaty Gołemberskiej, wokalistki, autorki tekstów, artystki o wyjątkowym kunszcie wokalnym oraz Rafała Jędrucha- saksofonisty, pełniącego rolę kierownika artystycznego w w/w projekcie.Tribute to Amy Winehouse to projekt poświęcony Artystce, która na stałe wpisała się w karty historii muzyki i nam, ludziom kochającym jej twórczość, zależy na tym, żeby ona i jej muzyka wciąż były żywe i w dalszym ciągu docierały do serc ludzi, którzy ją uwielbiali. Występując pod hasłem: Tribute to Amy Winehouse, mamy na celu oddanie hołdu wielkiej artystce i człowiekowi, którą była przedwcześnie zmarła Amy Winehouse.
Na repertuar zespołu składają się kompozycje z różnych okresów twórczości artystki. Znajdują się wśród nich takie sztandarowe hity jak Rehab, Back to Black, Valerie i wiele innych. Elementem łączącym ,tożsamym z twórczością Amy Winehouse jest stylistyka wykonania oraz oryginalna obsada instrumentalna (rozbudowana sekcja dęta, poszerzona sekcja rytmiczna, wokaliści w chórku towarzyszącym, a przede wszystkim charyzmatyczna, niezwykle oryginalna i wyjątkowa wokalistka). Naszym celem nie jest kopiowanie zespołu Amy Winehouse i jej samej, a ukazanie jej twórczości w indywidualny sposób, zachowując swoją tożsamość.
[row]
[column lg=”12″ md=”12″ sm=”12″ xs=”12″ ]
[zokgalery „18770”][zokgalery „18658”]
[/column]
[/row]
Turniej Jednego Wiersza odbedzie się 18 listopada. Podczas Turnieju swoje wiersze zaprezentują uczniowie zielonogórskich szkół gimnazjalnych i licealnych. Imprezę uświetni recital Tomka Wachnowskiego.
Tomek Wachnowski – autor, kompozytor, gitarzysta, piosenkarz. Twórca „słynnych” „Śniegowic” i piosenki do Asterixa – „Ona nie widzi mnie”. Zdobywał nagrody na Studenckim Festiwału piosenki i na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, Występował na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu dwa razy w koncertach „Krainy łagodności”, ale też indywidualnie w 1999 r. w konkursie „Premiery” zajął II-gie miejsce piosenką „Byłoby miło”. W 2013 roku, na X Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu zdobył Grand Prix – nagrodę Prezydenta Komorowskiego, a w tym roku, w Rybniku, na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej zdobył Grand Prix i przyznawaną po raz pierwszy Nagrodę Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
Występował i współpracował z zespołami Mr. Bober’s Friends, TBand, MrZoob, Krzysztofem Ścierańskim, Ryszardem Styłą, Marcinem Dańcem, Tadeuszem Woźniakiem, Zbigniewem Łapińskim, Elżbietą Adamiak, Andrzejem Poniedzielskim, Jerzym Filarem, Arturem Andrusem czy Wolną Grupą Bukowina i wieloma innymi. Jego piosenki śpiewają : Marcin Daniec, Szymon Zychowicz, Leszek Dranicki, Iwona Loranc, Robert Kasprzycki, Marek Dyjak i inni. Nagrał 5 autorskich płyt i przygotowuje następną.
W tym roku obchodzi 30-lecie działalności artystycznej, ale między koncertami z tej właśnie okazji znalazł czas na występ w „Must Be the Music – tylko muzyka” Otrzymał 3 x TAK i pochlebne opinie Elżbiety Zapendowskiej, Adama Sztaby i Piotra Roguckiego.
W „Hydrozagadce” wystąpi z Dorotą Straburzyńską – wiolonczela. Usłyszymy wybór starszych i najnowsze piosenki Tomka, a także wybrane utwory Jacka Kaczmarskiego, Jonasza Kofty czy Geogesa Brassensa.
Bilety w cenie 15 zł – normalny, 10 zł – ulgowy (bilety ulgowe przysługują posiadaczom karty ZGrana Rodzina) do nabycia w systemie abilet.pl i punktach sprzedaży m.in. ZOK, MuzArt oraz przed koncertem (w przypadku gdy nie zostaną wcześniej wyprzedane).
[zokgalery „18863”][zokgalery „18713”][zokgalery „18736”][zokgalery „18921”][zokgalery „18756”][zokgalery „18795”][zokgalery „18687”][zokgalery „18623”]