Lato Muz Wszelakich to największy, najdłuższy i skupiający ogromną ilość widzów cykl imprez w naszym mieście, nagrodzony w Warszawie Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na najlepszą imprezę turystyczną roku 2005 oraz w 2006 roku wyróżniony w Konkursie Miast Polskich jako Miasto dla Turystów. Kilkadziesiąt wydarzeń i wykonawców, w tym koncerty, spektakle, recitale, kabareton, festiwale i wiele innych.
Już dzisiaj zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z dotychczasowych wydarzeń:
1. tydzień, 2. tydzień, 3. tydzień, 4. tydzień, Mazowsze, 5 tydzień, Kabaretobranie, 6 tydzień, 7 tydzień, Festiwal Piosenki Rosyjskiej (przygotowania), Festiwal Piosenki Rosyjskiej (koncert), 8 tydzień
Więcej o tegorocznej edycji Lata Muz Wszelakich znajdziesz TUTAJ
W tym tygodniu zapraszamy na:
27 sierpnia, wtorek
12:00 – 21:00 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI ULICZNEJ BuskerBus Zielona Góra 2013
prezentacje artystów ulicznych
deptak
20:00 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI ULICZNEJ BuskerBus Zielona Góra 2013 – klub festiwalowy
koncerty
Klub Piekarnia Cichej Kobiety
28 sierpnia, środa
12:00 – 21:00 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI ULICZNEJ BuskerBus Zielona Góra 2013
prezentacje artystów ulicznych
deptak
20:00 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI ULICZNEJ BuskerBus Zielona Góra 2013 – klub festiwalowy
koncerty
Klub Piekarnia Cichej Kobiety
21:00 TAŃCZĄCE EURYDYKI RAZ JESZCZE
Filmowe wspomnienia – wybrane materiały archiwalne z wszystkich edycji Festiwalu im. Anny German „Tańczące Eurydyki”
amfiteatr
29 sierpnia, czwartek
19:00 muzyczny deptak
Koncert Anny Ozner „ALTERNATYWA 80”
scena przy pomniku Bachusa – w razie niepogody Piwnica Artystyczna KAWON
Anna Ozner jest wokalistką, aktorką i pedagogiem ale przede wszystkim człowiekiem pełnym pozytywnej energii, charyzmy oraz pogody ducha . W latach 2002- 2008 związana była z Teatrem Lubuskim, Teatrem Rampa i Teatrem Rozrywki w Chorzowie, grała m.in. w musicalu „West Side Story”. Jest laureatką wielu festiwali i konkursów wokalnych m.in. Tańczące Eurydyki, Pamiętajmy o Osieckiej, Studencki Festiwal Piosenki, Szansa na sukces, Europejski Festiwal Face To Face (Grand Prix 2011) i Słowiański Bazar (Białoruś-reprezentacja kraju). Znalazła się w finałowej dwudziestce uczestników drugiej edycji programu The Voice of Poland. Od lat wspiera wokalnie artystów kabaretowych podczas większych realizacji telewizyjnych czy nagraniach DVD m.in. Kabaretowa Noc Listopadowa, DVD Kabaretu Moralnego Niepokoju: Babilon Tour, Galaktikos, Trasasasa. Udzieliła głosu na ścieżkach dźwiękowych filmów „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” i „Lejdis”, możemy ją także usłyszeć w wielu polskich bajkach.
21:00 TAŃCZĄCE EURYDYKI RAZ JESZCZE
Filmowe wspomnienia – wybrane materiały archiwalne z wszystkich edycji Festiwalu im. Anny German „Tańczące Eurydyki”
amfiteatr
30 sierpnia, piątek
11:00 bajki, bajdy, banialuki
WIELKA TAJEMNICA
Teatr Rozrywki Trójkąt, Zielona Góra
amfiteatr
Spektakl detektywistyczny dla całej rodziny. Zaginęła bomba i sławny Detektyw Filip Filipowski postanawia rozwikłać niecodzienną sprawę. Przychodzi z pomocą Hrabinie Kołomyjskiej herbu Cholewa. Czy i tym razem odniesie sukces? Przyjdź i zobacz, a może mu pomożesz? Barwna ciekawa scenografia oparta na wykorzystaniu kolorowych, pięknych parasoli pobudza wyobraźnię. Dużo muzyki i zabawy.
20:00 TAŃCZĄCE EURYDYKI RAZ JESZCZE UWAGA: Koncert przeniesiony do Lubuskiego Teatru
Koncert laureatów Festiwalu Tańczące Eurydyki
Lubuski Teatr
Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza serdecznie na ponowne spotkanie z Festiwalem im. Anny German „Tańczące Eurydyki”. Już 28 i 29 sierpnia o godz. 21.00 zapraszamy do amfiteatru na projekcje filmowe, podczas których będziecie mogli Państwo zobaczyć fragmenty wszystkich festiwali odbywających się w latach 2002 – 2008. Natomiast 30 sierpnia o godz. 20.00 wystąpią dla Państwa Laureaci Tańczących Eurydyk. To będzie niezapomniany wieczór wspomnień, genialnej piosenki, niesamowitych aranży i wspaniałych gości. Zielonogórski Festiwal od zawsze popularyzował dorobek Anny German oraz twórczość wybitnych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej. Podczas festiwalu, obok repertuaru German, prezentowano utwory Katarzyny Gaertner, Seweryna Krajewskiego, Czesława Niemena, Grzegorza Ciechowskiego, Romualda Lipko, Piotra Rubika, Jerzego Satanowskiego i Jerzego Wasowskiego, Andrzeja Zaryckiego czy Zbigniewa Koniecznego. Wystąpią m.in. Iwan Iliczew, Monika Dryl, Tomasz Łupak, Anna Ozner, Aleksandra Troczyńska, Agnieszka Babicz – Stasierowska, Marcin Szefner, Joanna Lewandowska.
Koncert przeniesiony do Lubuskiego Teatru
31 sierpnia, sobota
20:00 blusowe noce
ZAKOŃCZENIE LATA W RYTMACH SAMBY z zespołem TRZCINA CUKROWA
Klub Piekarnia Cichej Kobiety
1 września, niedziela
19:00 wieczory u luteranów
Koncert finałowy – GLASS DUO
wykonanie: Anna i Arkadiusz Szafraniec
Kościół Ewangelicki
Ich fascynacja kieliszkami jest przez przyjaciół żartobliwie nazywana propagowaniem zdrowego stylu życia… A kieliszki, szklana harfa, czy jak kto woli – anielskie organy, śpiewają wszystkim tym, którzy w instrumencie GlassDuo widzą nie tylko oryginalny, ale też, a może przede wszystkim, profesjonalny i pełnowartościowy instrument. Duet tworzą Anna i Arkadiusz Szafrańcowie. Artyści odwołują się do ciekawych dziejów szklanej harfy, wskrzeszając jednocześnie starą, zapomnianą już nieco tradycję. Są jedynymi w Polsce instrumentalistami profesjonalnie uprawiającymi tę sztukę. Ich instrument to największa szklana harfa na świecie i jest wciąż rozbudowywana. W swym repertuarze muzycy mają kompozycje zarówno takich mistrzów jak Bach, Mozart, utwory pisane ręką Czajkowskiego, Musorgskiego, Bartoka, czy wreszcie Chopina i Szymanowskiego…Duet bierze udział w festiwalach muzycznych, dokonuje prawykonań utworów specjalnie dla nich pisanych, grywa samodzielnie oraz z towarzyszeniem zarówno kameralistów, jak i orkiestr – również symfonicznych. Współpracował m.in. z zespołami tej rangi, co orkiestra Filharmonii Narodowej, czy Sinfonia Varsovia i kompozytorami tego formatu, co Zbigniew Preisner.Muzyka nagrana przez GlassDuo wykorzystywana jest w spektaklach granych na deskach m.in. Teatru Ateneum w Warszawie, Teatru im Stefana Jaracza w Łodzi, czy Teatru Nowego w Słupsku.