Lato Muz Wszelakich zaprasza Państwa po raz jedenasty! Jak co roku na zielonogórzan czeka szereg różnych imprez. W tegorocznym programie znajdziecie między innymi znane już cykle jak : Bluesowe noce, Bajki Bajdy Banialuki, Znanych na wesoło, Wieczory u Luteranów itp. . Jednak ten rok będzie należał również do nowości m.in 11 uśmiechów na 30-lecie Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, koncerty z cyklu MuzZOK czy Wakacje z ZUMBA® fintess. W zielonogórskim amfiteatrze odbędzie się już po raz kolejny Zielonogórska Noc Kabaretowa czyli Kabaretobranie 2014 oraz zaprosimy Państwa na przepiękne wydarzenie czyli operę Nabucco Verdiego. Z pewnością tego Lata nie będziecie się nudzić!
Więcej informacji o tegorocznej edycji Lata
>TUTAJ<
Informator Kulturalny z programem Lata Muz Wszelakich 2014:
Pobierz plik: Informator kulturalny – lipiec / sierpień 2014
8. tydzień Lata Muz Wszelakich
20 sierpnia, środa
11.00 – 13.00 nie nudzę się latem
Sławni ludzie związani z Zieloną Górą. Jak dawniej egzekwowano prawo w mieście?
spacer z przewodnikiem Cezarym Jakubaszek po Zielonej Górze – udział bezpłatny
Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych (miejsce zbiórki pl. Bohaterów – przy pomniku)
21 sierpnia, czwartek
19.00 muzZOK
Koncert Mateusza Krautwursta
Wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny. Absolwent wokalistyki kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. W 2006 roku odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii jako wokalista najpopularniejszego w Europie chóru gospel The London Community Gospel Choir (jak pierwszy Polak w historii i jeden z nielicznych białych wokalistów). Kulminacją trasy był koncert w londyńskim Alexandra Palace na UK Hall Of Fame z Georgem Martinem, tuż po pojawieniu się na scenie gwiazd światowego formatu (James Brown, Pattie Labelle, Joss Stone, Beyonce i Prince). W tym okresie został twarzą okładki polskigo tygodnika Goniec Polski, wydawanego w Wielkiej Brytanii. Udzielił też wywiadu dla gazety Polish Express. Aktualnie prowadzi własną firmę, poprzez którą organizuje koncerty, pracuje nad produkcjami muzycznymi, a także tworzy impresariat dla swoich poczynań artystycznych oraz zespołu The Positive. Pracuje z wieloma znakomitymi artystami. W lutym 2011 roku ukazała się również jego debiutancka pozycja literacka – powieść postmodernistyczna „Pojednanie. Składanie do całości” oraz debiutancka płyta The Positive.
Zielonogórski Ośrodek Kultury (scena przy ratuszu w razie niepogody Piwnica Artystyczna KAWON)
22 sierpnia, piątek
11.00 bajki, bajdy, banialuki
Jaś i Małgosia, Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha
Przedstawienie opowiada o przygodach niesfornych dzieci drwala, czyli psotnej, łakomej i leniwej Małgosi oraz bojaźliwego Jasia, którzy wyruszają do lasu z obiadem dla taty. Zagubieni w leśnej gęstwinie docierają do chatki Baby Jagi – złej czarownicy, która podstępem zwabiła ich do siebie. Na jej usługach jest sfrustrowany Kot, mający nadzieję na odzyskanie straconego ogona. Spotyka na swej drodze samotnego Psa – marzącego o tym, by ktoś go pokochał – który pociesza go i uświadamia mu, że liczy się tylko piękno wewnętrzne. Kot i Pies zaprzyjaźniają się i postanawiają ukarać Babę Jagę, używając do tego magicznego zaklęcia, dzięki któremu zostaną uwolnieni Jaś i Małgosia. To przede wszystkim spektakl o przyjaźni, o jej narodzinach i pielęgnowaniu, ale także o samotności i poszukiwaniu miłości. Porusza problem posłuszeństwa wobec mądrzejszych od siebie oraz łakomstwa, które nie zawsze popłaca.
Zielonogórski Ośrodek Kultury (amfiteatr im. Anny German)
18.00 – 19.30 wakacje z zumba®fitness
Zdrowie, uroda, piękno
Zumba na świeżym powietrzu, konsultacje dietetyczne, zabiegi spa i kosmetyczne, wszelkiego rodzaju masaże i wiele innych atrakcji
Centrum Tańca i Fitness i Fundacja Lyada (fontanny przy al. Niepodległości)
23 sierpnia, sobota
19.00 wieczory humoru, improwizacji i kabaretu
Po kolacji, na żarty
najlepsza improwizacja sceniczna w najlepszym wydaniu
Inicjatywa Sceniczna Fruuu (Kino Newa) BILETY 5 zł
24 sierpnia, niedziela
19.00 wieczory u luteranów
Koncert kameralny
Trio Sefardix to klimatyczna fuzja muzyki żydowskiej, jazzu, metafizycznych wokaliz rodem z Azji i instrumentalnej wirtuozeri pełnej kulturowych odniesień. Artyści wykraczają poza stereotypowe traktowanie instrumentów poszerzając paletę brzmieniową wykonywanej muzyki.
Jorgos Skolias wychowywał się w wielonarodowym i bardzo kulturowo zróżnicowanym środowisku. Jego rodzice byli greckimi uchodźcami politycznymi. Uczestniczył w imprezach mniejszości greckiej, zajmując się nie tylko muzyką etniczną, ale śpiewając też rocka i bluesa. Wspomina młodość w Zgorzelcu jako niesłychanie inspirującą.
Jest muzykiem poszukującym nie tylko indywidualnej formuły na zastosowanie głosu ludzkiego w muzyce, ale również inspiracji w bluesie, jazzie, rocku oraz w muzyce etnicznej, od Grecji poprzez Afrykę do Indii. Artysta studiuje starodawne techniki wokalne w rezultacie czego opanował technikę śpiewania harmonicznego (równoległe prowadzenie trzech głosów), nazywanego również gardłowym. Śpiew gardłowy to sztuka tworzenia harmonicznych dźwięków razem z tonem bazowym, dając złudzenie wydawania kilku dźwięków jednocześnie. Uprawiana w wielu zakątkach świata, jednak znana głównie z Tuwy, kraju leżącego na południu Syberii, tuż ponad Mongolią.
Bracia – Marcin Oleś kontrabasista i Bartłomiej Brat Oleś perkusista – od ponad dzięsieciu lat tworzą autorską muzykę, której głównym punktem odniesienia jest jazz. Są twórcami autorskich projektów oraz towarzyszą wielu sławnym jazzmanom z całego świata tworząc rytmiczny dream team, jak napisał o nich niemiecki magazyn JazzZeitung. Na liście ich współpracowników pojawiają się nazwiska Kenny’ego Wernera, Davida Murraya, Roba Browna, Chrisa Speeda, Erika Friedlandera, Theo Jorgensmanna, Rudiego Mahalla, Williama Parkera, Andrzeja Przybielskiego i wielu innych. Odnajdują wciąż nowe sposoby na przełamanie stereotypów, udowadniając, że kontrabas i perkusja wystarczą by stworzyć muzykę kompletną, pełną energii i niespotykanych brzmień. Kontynuują dotychczasowe poszukiwania twórcze, aby poszerzyć język jazzu o sonorystykę i koncepcje muzyki współczesnej.
wykonawcy: Sefardix: Marcin Oleś (kontrabas), Bartłomiej Brat Oleś (perkusja), Jorgos Skolias (wokal)
Towarzystwo Śpiewacze Cantores (Kościół Ewangelicki) BILETY 5 i 10 zł
20.00 bluesowe noce
Koncert zespołu The Dirty Aces
Tom Hull (bas), Filip Kozłowski (gitara), Giles Robson (harmonijka, śpiew), Simon Small (perkusja)