Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Szukaj
Close this search box.

7. tydzień Lata Muz Wszelakich 2014

Lato Muz Wszelakich zaprasza Państwa po raz jedenasty! Jak co roku na zielonogórzan czeka szereg różnych imprez. W tegorocznym programie znajdziecie między innymi znane już cykle jak : Bluesowe noce, Bajki Bajdy Banialuki, Znanych na wesoło, Wieczory u Luteranów itp. . Jednak ten rok będzie należał również do nowości m.in 11 uśmiechów na 30-lecie Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, koncerty z cyklu MuzZOK czy Wakacje z ZUMBA® fintess. W zielonogórskim amfiteatrze odbędzie się już po raz kolejny Zielonogórska Noc Kabaretowa czyli Kabaretobranie 2014 oraz zaprosimy Państwa na przepiękne wydarzenie czyli operę Nabucco Verdiego. Z pewnością tego Lata nie będziecie się nudzić!

Więcej informacji o tegorocznej edycji Lata
>TUTAJ<

Informator Kulturalny z programem Lata Muz Wszelakich 2014:

7. tydzień Lata Muz Wszelakich

13 sierpnia, środa 

11.00 – 13.00        nie nudzę się latem
Architektura świecka Zielonej Góry
spacer z przewodnikiem Jolantą Łozińską po Zielonej Górze – udział bezpłatny
Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych (miejsce zbiórki pl. Bohaterów – przy pomniku)

14 sierpnia, czwartek

11.00        bajki, bajdy, banialuki
Czerwony Kapturek, Teatr im. Juliusza Osterwy z Gorzowa Wlkp.
Któż z nas nie zna historii o Czerwonym Kapturku i złym Wilku, który przebiera się za babcię, tylko po to aby „skonsumować” niewinną dziewczynkę. Zdawałoby się, że tak popularna bajka, nie może już niczym zaskoczyć. No chyba, że…

Zielonogórski Ośrodek Kultury (amfiteatr im. Anny German)

19.00        muzZOK
Koncert zespołu Honzator
Gramy rocka z przymrużeniem oka. Koncentrujemy się na publiczności kobiecej w wieku młodym i średnim. Śpiewamy o problemach wynikających ze współczesnego spojrzenia na relacje męsko-damskie. A są to dziś relacje bardzo skomplikowane. Z punktu widzenia kobiety szczególnie. Bo z jednej strony współczesne kobiety poszukują mężów („Poszukuję męża”), a z drugiej strony chcą odbierać cześć niemal boską („Jestem twoim bogiem”). Z jednej strony są chorobliwie zazdrosne („Na siłę”), a z drugiej najchętniej zmieniałyby facetów jak rękawiczki („Buzi Rózi”).  Przykłady można mnożyć,  jak my mnożymy nasze piosenki, a na płycie jest ich sporo, bo aż 15.Teksty: Michał Zabłocki, muzyka: Aleksander Brzeziński. Zespół w składzie: Marta Honzatko (śpiew), Michał Braszak (bas), Aleksander Brzeziński (instrumenty klawiszowe), Gertruda Szymańska (perkusja), Arkadiusz Wiech (gitary)

Zielonogórski Ośrodek Kultury (scena przy ratuszu w razie niepogody Piwnica Artystyczna KAWON)

17 sierpnia, niedziela

19.00        wieczory u luteranów
Koncert kameralny
wykonawcy: Agnieszka Tarnawska (organy), Krakowskie Trio Stroikowe: Marek Mleczko (obój), Paweł Solecki (fagot), Roman Witaszek (klarnet)
Agnieszka Tarnawska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie organów (prof. Sławomir Kamiński) i klawesynu (prof. Maria Banaszkiewicz-Bryła), jak również Musikhochschule Lübeck (organy – prof. Arvid Gast), a w październiku rozpocznie studia solistyczne Konzertexamen w Hochschule fur Musik und Theater w Hamburgu pod kierunkiem prof. Wolfganga Zerera. Jest laureatką licznych konkursów organowych: I Akademicki Konkurs organowy Romuald Sroczyński in memoriam w Poznaniu (2008 – wyróżnienie), IV Międzynarodowy Konkurs Organowy im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu (2010 – 2. nagroda), XVIII Międzynarodowy Konkurs Organowy im. L Janáčka w Brnie (2012 – 2. nagroda), XVIII Międzynarodowy Konkurs Organowy w Korschenbroich (2013 – 2. nagroda). Jest dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jak również Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD). Piastuje stanowisko organistki kościoła Świętego Krzyża od 2007 roku.
Krakowskie Trio Stroikowe powstało w 1998 roku z inicjatywy oboisty Marka Mleczki przy Orkiestrze Kameralnej Capella Cracoviensis. Zespół składa się z wybitnych  instrumentalistów, którzy przejawiają swą aktywność artystyczną nie tylko w grze orkiestrowej, ale również  kameralnej oraz solowej – stąd też muzycy mają w swym dorobku wiele koncertów kameralnych z różnorodnym repertuarem, od muzyki barokowej do współczesnej. Krakowskie Trio Stroikowe koncertowało niemalże na wszystkich prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce, spotykając się
z entuzjazmem publiczności i uznaniem krytyków. W 2005 roku współpracując z PWM i DUX-em, zespół nagrał płytę z utworami polskich kompozytorów XX wieku (Szałowski, Tansman, Lutosławski, Spisak, Palester, Krauze), a rok później na zaproszenie Polskiego Towarzystwa Bachowskiego, zarejestrował we własnej transkrypcji  Sonatę Es dur BWV 525 Jana Sebastiana Bacha. Członkowie Krakowskiego Tria Stroikowego są pedagogami Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach.

Sprawdź również

Skip to content