Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa

6. Zielonogórska Noc Kabaretowa „Kabaretobranie 2014”

[:pl]9 sierpnia, sobota godzina 19.30, amfiteatr im. Anny German – VI Zielonogórska Noc Kabaretowa czyli Kabaretobranie 2014 – Transmisja na żywo w TV Polsat. Wszystkie informacje na temat imprezy na stronie www.kabaretobranie.pl

Bilety do nabycia:
abilet.pl oraz biletyna.pl

Agnieszka Włodarczyk
Aktorka i piosenkarka. W 1996 zadebiutowała w Teatrze Studio Buffo w spektaklu Janusza Józefowicza – Tyle miłości. Zagrała tam również w musicalu Metro.

Jest znana z takich produkcji jak: Sara – tytułowa rola w filmie Macieja Ślesickiego, 13 posterunek, 13 posterunek 2, Plebania, Zostać miss i Zostać miss 2, Dziki i Dziki 2, Pojedynek, Pierwsza miłość.

W 2005 wzięła udział w I edycji programu Taniec z gwiazdami, gdzie w parze z Michałem Skawińskim zajęła 7. miejsce.

W 2006 nagrała piosenkę „Słońce rośnie w nas” do filmu Job, czyli ostatnia szara komórka, w którym również zagrała.

W 2007 zwyciężyła I edycję programu Jak oni śpiewają, pokonując w finale Nataszę Urbańską z 65 procentową przewagą głosów.

30 listopada 2007 ukazał się jej pierwszy album studyjny zatytułowany Nie dla oka…. Przy tworzeniu płyty Włodarczyk współpracowała m.in. z Liberem, Robertem Jansonem, Sylwią Grzeszczak, Piotrem Bukartykiem, Krzysztofem Antkowiakiem czy Leszkiem Kamińskim. Album promowany był singlem „Zawsze byłam”. Uzyskał status złotej płyty, sprzedawszy się w nakładzie ok. 15 tys. egzemplarzy.

W 2009 wydała singel „Czas pokaże”, który znalazł się na wakacyjnej składance radia RMF FM – muzyka najlepsza pod słońcem 2009. W tym samym roku wzięła udział w VI, mistrzowskiej edycji programu Jak oni śpiewają, w której zajęła 2. miejsce.

25 lipca 2010 wystąpiła na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Za wykonanie piosenki „Opiat’ mietiel'” zajęła 2. miejsce i zdobyła Srebrny Samowar.

29 lipca 2013 w serwisie YouTube Włodarczyk opublikowała singel zatytułowany „Twoja mała Aga”, który skomponował Marek Kościkiewicz, a napisał Konrad Biliński. Radiowa premiera utworu odbyła się w Pierwszym Programie Polskiego Radia.

8 marca 2014 telewizja Polsat rozpoczęła emisję pierwszej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo z udziałem Agnieszki Włodarczyk. W finale aktorka zajęła 2. miejsce i zdobyła statuetkę Srebrnej Twarzy. Nagrodę w wysokości 10 tys. zł. przekazała organizacjom wspierającym zwierzęta: „Kocia łapka” i „Zwierzaki w potrzebie”.

Na scenie występowała m.in. u boku Maryli Rodowicz, Alicji Majewskiej, Krzysztofa Antkowiaka oraz solistki operowej Justyny Reczeniedi.

 

Andrzej Grabowski
Polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Zasłynął również jako konferansjer i kabareciarz – stand-uper obdarzony wielkim talentem komediowym.

Jest laureatem wielu nagród filmowych. Ogromną popularność zyskał dzięki roli Ferdynanda w sitcomie „Świat według Kiepskich”. W 2009 roku z rąk sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odebrał Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Andrzej Grabowski w swym programie z ogromnym dystansem i odwagą występuje przed publicznością w całej Polsce. Aktor porusza tematy bliskie każdemu dojrzałemu mężczyźnie. Nie oznacza to jednak, że spektakl ten nie rozbawi młodszej części publiczności. To świetna i inteligentna zabawa pełna aluzji, subtelnych niedopowiedzeń, ale także szczerych i bezpośrednich żartów dla widzów w każdym wieku.

 

Cezary Pazura
Aktor, komik, reżyser i producent w jednej osobie. Zagrał w ponad 55 filmach produkcji polskiej, austriackiej i niemieckiej. Do współpracy zapraszali go najznamienitsi filmowi twórcy, m.in. Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski, Juliusz Machulski, Władysław Pasikowski.

W 1994 r. otrzymał statuetkę Złotej Kaczki, tym samym został uznany najpopularniejszym polskim aktorem 1993 roku.

Cezary Pazura to niezwykle wszechstronny artysta. Pracuje przy tworzeniu ścieżek dźwiękowych do filmów (tzw. dubbing). Próbuje również swoich sił jako piosenkarz ( wydał płytę, a do współpracy zaprosił m.in. Olafa Lubaszenko, Bogusława Linde i Piotra Bukartyka).  Oprócz talentu aktorsko-wokalnego, znany jest także z rewelacyjnych projektów kabaretowych.

 

Grzegorz Halama
Aktor kabaretowy, filmowy, teatralny, parodysta. Z żółtego golfu stworzył znak firmowy, rozpoznawany niemal na całym świecie. Znany z kreacji Pana Józka, hodowcy kurczaków, jak również z wielu parodii, monologów czy skeczy.

Wraz z Jarosławem Jarosem współtworzy kabaret „Grzegorz Halama Oklasky” Grzegorz Halama zawsze prezentuje silny program, który sprawdza się we wszystkich warunkach. Jest popularny i ma swoją rzeszę fanów. Nagrywał do TVP1, TVP2, POLSAT, TVN, HBO do programu „HBO Na stojaka”, Comedy Central. Wziął udział m.in. w takich produkcjach filmowych jak „Niania”, „Nie kłam kochanie” czy „Wyjazd integracyjny”.

Ciach
Ciach to jeden z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Kabaret młody duchem i bogaty doświadczeniem. Młodość, objawia się w stałej twórczej aktywności, która mniej więcej raz na rok owocuje premierowym programem. Ciach łączy dobry poziom literacki z humorystycznymprzeglądem obyczajów i przywar Polaków. Ponadto w spektakle wplata elementy improwizacji, dzięki czemu każdy kolejny występ jest inny i niepowtarzalny. Wszystko pokazuje w klimacie humoru sytuacyjnego lub absurdalnego, w myśl Gogolowskiej zasady: Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie!

Z żadnego festiwalu kabaretowego, w którym Ciach brał udział, nie wrócił bez nagrody- od wyróżnień, po Grand Prix.

Ciach jest stałym uczestnikiem telewizyjnych festiwali kabaretowych, są to m.in.: Listopadowa Noc Kabaretowa 2011 i 2013/TVP2, Kabareton Opolski 2011/TVP1, Festiwalu Kabaretu Koszalin /TVP2, Płocka Noc Kabaretowa 2013/TVP2, Wczasy z kabaretem Szczecin 2013/TVP2, Lidzbarskie Wieczory Satyry i Humoru 2013/TVP1, Kabaretowa Noc Listopadowa 2013/ TVP2, Dzięki Bogu już Weekend listopad 2013, serial improwizowany „Spadkobiercy” TV4.

Od roku 2009 Kabaret Ciach, jest gospodarzem dorocznego Kabaretobrania czyli Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej, transmitowanej na żywo w TV Polsat. W 2013r. Odbyła się już V edycja tej najwiekszej w zachodniej Polsce imprezy kabaretowej.

W 2014 roku Kabaret Ciach obchodzi jubileusz 20-lecia działalności scenicznej.

 

Czwarta Fala
Równie młody, jak i doświadczony kabaret, którego twórczość opiera się na odnajdywaniu odrealnionych i niedorzecznych aspektów, pozornie zwyczajnych sytuacji.

Bardzo specyficzny styl poczucia humoru prezentowanego przez Zespół ma swoje odzwierciedlenie w tematyce poszczególnych skeczy. Jednakże każdy z nich jest tak rozbudowany tekstowo i wizualnie, iż wszyscy widzowie, niezależnie od wieku, znajdują coś, co przyciąga ich uwagę.

Świadczą o tym zdobyte nagrody publiczności oraz liczne zaproszenia na występy w całej Polsce.

 

Ireneusz Krosny
Tworzy autorskie, pantomimiczne, spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to kreatywność – własne oryginalne poczucie humoru. Drugim źródłem jest oryginalny własny styl. Krosny wypracował oryginalną technikę poruszania się mima w grze komediowej. Jego technika jest przeźroczysta jak dykcja u aktora – czyni każdy ruch zrozumiałym, ale nie zwraca uwagi sama na siebie, daje widzowi poczucie łatwości pracy mima na scenie. Krosny nie stosuje makijażu, w szczególności nie stosuje pobielania twarzy. Występuje zawsze w czarnym, neutralnym kostiumie.

Naukę pantomimy rozpoczął w wieku lat 14. W 1992 roku rozpoczął zawodową działalność solową pod nazwą „Teatr Jednego Mima”. W sezonie 1995/6 wziął udział w trzech najważniejszych festiwalach kabaretowych w Polsce i wszystkie wygrał otrzymując trzy Grand Prix. Występuje w wielu krajach Europy oraz w Kanadzie i USA (otrzymał tam nagrodę „Critic’s Choice” amerykańskiej gazety artystycznej Chicago Reader za najlepszy zdaniem krytyków spektakl w Chicago).

Ireneusz Krosny jest niewątpliwie najbardziej znanym i uznanym mimem komicznym w Polsce, a jego sztuka, poprzez czystość formy i oryginalność stylu zyskuje coraz szerszą publiczność na całym świecie.

 

Kabaret Młodych Panów
Posiadający już 10 -letnie doświadczenie na kabaretowej scenie, wciąż MŁODZI Panowie nie próżnują i zdobywają kolejne szczyty w swoim dorobku artystycznym. Wywodzą się z Rybnika, ale obecnie doprowadzają do łez – ze śmiechu oczywiście – fanów nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

Ich społeczno-obyczajowy humor z dużą dawką ironii i dystansu do tego co aktualnie się dzieje sprawia, że zyskują nie tylko coraz szersze grono wiernych fanów, ale także uznanie krytyków. Zdobyli najwyższe laury we wszystkich liczących się konkursach i festiwalach kabaretowych z RYJKIEM i PAKĄ na czele. Skecze i piosenki kabaretu prezentowane były w każdym możliwym programie telewizyjnym na antenach Telewizji Polskiej, Polsatu i TVN.

Mimo licznych sukcesów i ugruntowanej już pozycji w kabaretowym świecie nie spoczywają na laurach – stale się rozwijają, ciągle odkrywają swoje możliwości, krok po kroku przesuwając granice własnego profesjonalizmu. Tak, tak można coś robić jeszcze lepiej…

 

Kabaret Skeczy Męczących
Znany jako KSM to kielecki zespół założony w 2003 roku.

Bardzo szybko stał się rozpoznawalny przez szeroką publiczność, dzięki częstym udziałom w telewizyjnych programach kabaretowych. Artyści byli stałymi gośćmi u Piotra Bałtroczyka, a z czasem żaden telewizyjny kabareton nie mógł się obyć bez ich udziału i energetycznego wkładu. Widzowie zapamiętali ich jako znawców tematyki sportowej, dzięki „Piosence Trenera”, czy przezabawnej parodii Jacka Krzynówka. Wszyscy doskonale znają charakterystyczne postaci Kłaka i Śruby. Kabaret Skeczów Męczących odważnie wyśmiewa wszystko, co ich otacza. Przedstawili alternatywne wersje teleturniejów „Kocham Cię, Polsko”, czy „Trfam Telegra”.

 

Słuchajcie
Zielonogórska grupa istniejąca od jakis 10 lat. Zdobyli większosc najwazniejszych nagród na najwazniejszych festiwalach sztuki kabaretowej. Obecny skład grupy to trzech mężczyzn. Artyści owi  wykonują skecze, piosenki  i krótkie monologi. Program  Kabaretu Słuchajcie udowadnia tezę , że  każda sytuacja, nawet w życiu najnudniejszego człowieka na świecie, może się ułożyć w naprawdę śmieszny i zaskakujący sposób. Cechą nowego programu jest szukanie komizmu w sytuacjach pozornie normalnych. Program jest dynamiczny  wiec uważajcie.

Okazuje się, że nie musi być o seksie, grubej teściowej i chudej sekretarce, żeby było śmiesznie.

W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje: Zielonogórski Ośrodek Kultury ,Impresariat [:en]

9 sierpnia, sobota godzina 19.30, amfiteatr im. Anny German – VI Zielonogórska Noc Kabaretowa czyli Kabaretobranie 2014 – Transmisja na żywo w TV Polsat. Wszystkie informacje na temat imprezy na stronie www.kabaretobranie.pl

Bilety do nabycia:
abilet.pl oraz biletyna.pl

Agnieszka Włodarczyk
Aktorka i piosenkarka. W 1996 zadebiutowała w Teatrze Studio Buffo w spektaklu Janusza Józefowicza – Tyle miłości. Zagrała tam również w musicalu Metro.

Jest znana z takich produkcji jak: Sara – tytułowa rola w filmie Macieja Ślesickiego, 13 posterunek, 13 posterunek 2, Plebania, Zostać miss i Zostać miss 2, Dziki i Dziki 2, Pojedynek, Pierwsza miłość.

W 2005 wzięła udział w I edycji programu Taniec z gwiazdami, gdzie w parze z Michałem Skawińskim zajęła 7. miejsce.

W 2006 nagrała piosenkę „Słońce rośnie w nas” do filmu Job, czyli ostatnia szara komórka, w którym również zagrała.

W 2007 zwyciężyła I edycję programu Jak oni śpiewają, pokonując w finale Nataszę Urbańską z 65 procentową przewagą głosów.

30 listopada 2007 ukazał się jej pierwszy album studyjny zatytułowany Nie dla oka…. Przy tworzeniu płyty Włodarczyk współpracowała m.in. z Liberem, Robertem Jansonem, Sylwią Grzeszczak, Piotrem Bukartykiem, Krzysztofem Antkowiakiem czy Leszkiem Kamińskim. Album promowany był singlem „Zawsze byłam”. Uzyskał status złotej płyty, sprzedawszy się w nakładzie ok. 15 tys. egzemplarzy.

W 2009 wydała singel „Czas pokaże”, który znalazł się na wakacyjnej składance radia RMF FM – muzyka najlepsza pod słońcem 2009. W tym samym roku wzięła udział w VI, mistrzowskiej edycji programu Jak oni śpiewają, w której zajęła 2. miejsce.

25 lipca 2010 wystąpiła na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Za wykonanie piosenki „Opiat’ mietiel'” zajęła 2. miejsce i zdobyła Srebrny Samowar.

29 lipca 2013 w serwisie YouTube Włodarczyk opublikowała singel zatytułowany „Twoja mała Aga”, który skomponował Marek Kościkiewicz, a napisał Konrad Biliński. Radiowa premiera utworu odbyła się w Pierwszym Programie Polskiego Radia.

8 marca 2014 telewizja Polsat rozpoczęła emisję pierwszej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo z udziałem Agnieszki Włodarczyk. W finale aktorka zajęła 2. miejsce i zdobyła statuetkę Srebrnej Twarzy. Nagrodę w wysokości 10 tys. zł. przekazała organizacjom wspierającym zwierzęta: „Kocia łapka” i „Zwierzaki w potrzebie”.

Na scenie występowała m.in. u boku Maryli Rodowicz, Alicji Majewskiej, Krzysztofa Antkowiaka oraz solistki operowej Justyny Reczeniedi.

 

Andrzej Grabowski
Polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Zasłynął również jako konferansjer i kabareciarz – stand-uper obdarzony wielkim talentem komediowym.

Jest laureatem wielu nagród filmowych. Ogromną popularność zyskał dzięki roli Ferdynanda w sitcomie „Świat według Kiepskich”. W 2009 roku z rąk sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odebrał Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Andrzej Grabowski w swym programie z ogromnym dystansem i odwagą występuje przed publicznością w całej Polsce. Aktor porusza tematy bliskie każdemu dojrzałemu mężczyźnie. Nie oznacza to jednak, że spektakl ten nie rozbawi młodszej części publiczności. To świetna i inteligentna zabawa pełna aluzji, subtelnych niedopowiedzeń, ale także szczerych i bezpośrednich żartów dla widzów w każdym wieku.

 

Cezary Pazura
Aktor, komik, reżyser i producent w jednej osobie. Zagrał w ponad 55 filmach produkcji polskiej, austriackiej i niemieckiej. Do współpracy zapraszali go najznamienitsi filmowi twórcy, m.in. Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski, Juliusz Machulski, Władysław Pasikowski.

W 1994 r. otrzymał statuetkę Złotej Kaczki, tym samym został uznany najpopularniejszym polskim aktorem 1993 roku.

Cezary Pazura to niezwykle wszechstronny artysta. Pracuje przy tworzeniu ścieżek dźwiękowych do filmów (tzw. dubbing). Próbuje również swoich sił jako piosenkarz ( wydał płytę, a do współpracy zaprosił m.in. Olafa Lubaszenko, Bogusława Linde i Piotra Bukartyka).  Oprócz talentu aktorsko-wokalnego, znany jest także z rewelacyjnych projektów kabaretowych.

 

Grzegorz Halama
Aktor kabaretowy, filmowy, teatralny, parodysta. Z żółtego golfu stworzył znak firmowy, rozpoznawany niemal na całym świecie. Znany z kreacji Pana Józka, hodowcy kurczaków, jak również z wielu parodii, monologów czy skeczy.

Wraz z Jarosławem Jarosem współtworzy kabaret „Grzegorz Halama Oklasky” Grzegorz Halama zawsze prezentuje silny program, który sprawdza się we wszystkich warunkach. Jest popularny i ma swoją rzeszę fanów. Nagrywał do TVP1, TVP2, POLSAT, TVN, HBO do programu „HBO Na stojaka”, Comedy Central. Wziął udział m.in. w takich produkcjach filmowych jak „Niania”, „Nie kłam kochanie” czy „Wyjazd integracyjny”.

Ciach
Ciach to jeden z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Kabaret młody duchem i bogaty doświadczeniem. Młodość, objawia się w stałej twórczej aktywności, która mniej więcej raz na rok owocuje premierowym programem. Ciach łączy dobry poziom literacki z humorystycznymprzeglądem obyczajów i przywar Polaków. Ponadto w spektakle wplata elementy improwizacji, dzięki czemu każdy kolejny występ jest inny i niepowtarzalny. Wszystko pokazuje w klimacie humoru sytuacyjnego lub absurdalnego, w myśl Gogolowskiej zasady: Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie!

Z żadnego festiwalu kabaretowego, w którym Ciach brał udział, nie wrócił bez nagrody- od wyróżnień, po Grand Prix.

Ciach jest stałym uczestnikiem telewizyjnych festiwali kabaretowych, są to m.in.: Listopadowa Noc Kabaretowa 2011 i 2013/TVP2, Kabareton Opolski 2011/TVP1, Festiwalu Kabaretu Koszalin /TVP2, Płocka Noc Kabaretowa 2013/TVP2, Wczasy z kabaretem Szczecin 2013/TVP2, Lidzbarskie Wieczory Satyry i Humoru 2013/TVP1, Kabaretowa Noc Listopadowa 2013/ TVP2, Dzięki Bogu już Weekend listopad 2013, serial improwizowany „Spadkobiercy” TV4.

Od roku 2009 Kabaret Ciach, jest gospodarzem dorocznego Kabaretobrania czyli Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej, transmitowanej na żywo w TV Polsat. W 2013r. Odbyła się już V edycja tej najwiekszej w zachodniej Polsce imprezy kabaretowej.

W 2014 roku Kabaret Ciach obchodzi jubileusz 20-lecia działalności scenicznej.

 

Czwarta Fala
Równie młody, jak i doświadczony kabaret, którego twórczość opiera się na odnajdywaniu odrealnionych i niedorzecznych aspektów, pozornie zwyczajnych sytuacji.

Bardzo specyficzny styl poczucia humoru prezentowanego przez Zespół ma swoje odzwierciedlenie w tematyce poszczególnych skeczy. Jednakże każdy z nich jest tak rozbudowany tekstowo i wizualnie, iż wszyscy widzowie, niezależnie od wieku, znajdują coś, co przyciąga ich uwagę.

Świadczą o tym zdobyte nagrody publiczności oraz liczne zaproszenia na występy w całej Polsce.

 

Ireneusz Krosny
Tworzy autorskie, pantomimiczne, spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to kreatywność – własne oryginalne poczucie humoru. Drugim źródłem jest oryginalny własny styl. Krosny wypracował oryginalną technikę poruszania się mima w grze komediowej. Jego technika jest przeźroczysta jak dykcja u aktora – czyni każdy ruch zrozumiałym, ale nie zwraca uwagi sama na siebie, daje widzowi poczucie łatwości pracy mima na scenie. Krosny nie stosuje makijażu, w szczególności nie stosuje pobielania twarzy. Występuje zawsze w czarnym, neutralnym kostiumie.

Naukę pantomimy rozpoczął w wieku lat 14. W 1992 roku rozpoczął zawodową działalność solową pod nazwą „Teatr Jednego Mima”. W sezonie 1995/6 wziął udział w trzech najważniejszych festiwalach kabaretowych w Polsce i wszystkie wygrał otrzymując trzy Grand Prix. Występuje w wielu krajach Europy oraz w Kanadzie i USA (otrzymał tam nagrodę „Critic’s Choice” amerykańskiej gazety artystycznej Chicago Reader za najlepszy zdaniem krytyków spektakl w Chicago).

Ireneusz Krosny jest niewątpliwie najbardziej znanym i uznanym mimem komicznym w Polsce, a jego sztuka, poprzez czystość formy i oryginalność stylu zyskuje coraz szerszą publiczność na całym świecie.

 

Kabaret Młodych Panów
Posiadający już 10 -letnie doświadczenie na kabaretowej scenie, wciąż MŁODZI Panowie nie próżnują i zdobywają kolejne szczyty w swoim dorobku artystycznym. Wywodzą się z Rybnika, ale obecnie doprowadzają do łez – ze śmiechu oczywiście – fanów nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

Ich społeczno-obyczajowy humor z dużą dawką ironii i dystansu do tego co aktualnie się dzieje sprawia, że zyskują nie tylko coraz szersze grono wiernych fanów, ale także uznanie krytyków. Zdobyli najwyższe laury we wszystkich liczących się konkursach i festiwalach kabaretowych z RYJKIEM i PAKĄ na czele. Skecze i piosenki kabaretu prezentowane były w każdym możliwym programie telewizyjnym na antenach Telewizji Polskiej, Polsatu i TVN.

Mimo licznych sukcesów i ugruntowanej już pozycji w kabaretowym świecie nie spoczywają na laurach – stale się rozwijają, ciągle odkrywają swoje możliwości, krok po kroku przesuwając granice własnego profesjonalizmu. Tak, tak można coś robić jeszcze lepiej…

 

Kabaret Skeczy Męczących
Znany jako KSM to kielecki zespół założony w 2003 roku.

Bardzo szybko stał się rozpoznawalny przez szeroką publiczność, dzięki częstym udziałom w telewizyjnych programach kabaretowych. Artyści byli stałymi gośćmi u Piotra Bałtroczyka, a z czasem żaden telewizyjny kabareton nie mógł się obyć bez ich udziału i energetycznego wkładu. Widzowie zapamiętali ich jako znawców tematyki sportowej, dzięki „Piosence Trenera”, czy przezabawnej parodii Jacka Krzynówka. Wszyscy doskonale znają charakterystyczne postaci Kłaka i Śruby. Kabaret Skeczów Męczących odważnie wyśmiewa wszystko, co ich otacza. Przedstawili alternatywne wersje teleturniejów „Kocham Cię, Polsko”, czy „Trfam Telegra”.

 

Słuchajcie
Zielonogórska grupa istniejąca od jakis 10 lat. Zdobyli większosc najwazniejszych nagród na najwazniejszych festiwalach sztuki kabaretowej. Obecny skład grupy to trzech mężczyzn. Artyści owi  wykonują skecze, piosenki  i krótkie monologi. Program  Kabaretu Słuchajcie udowadnia tezę , że  każda sytuacja, nawet w życiu najnudniejszego człowieka na świecie, może się ułożyć w naprawdę śmieszny i zaskakujący sposób. Cechą nowego programu jest szukanie komizmu w sytuacjach pozornie normalnych. Program jest dynamiczny  wiec uważajcie.

Okazuje się, że nie musi być o seksie, grubej teściowej i chudej sekretarce, żeby było śmiesznie.

W ramach Lata Muz Wszelakich imprezę realizuje: Zielonogórski Ośrodek Kultury ,Impresariat [:]

Sprawdź również

Skip to content