Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Szukaj
Close this search box.

5. tydzień Lata Muz Wszelakich 2013

Lato Muz Wszelakich to największy, najdłuższy i skupiający ogromną ilość widzów cykl imprez w naszym mieście, nagrodzony w Warszawie Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na najlepszą imprezę turystyczną roku 2005 oraz w 2006 roku wyróżniony w Konkursie Miast Polskich jako Miasto dla Turystów. Kilkadziesiąt wydarzeń i wykonawców, w tym koncerty, spektakle, recitale, kabareton, festiwale i wiele innych.

Już dzisiaj zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z dotychczasowych wydarzeń: 
1. tydzień
2. tydzień3. tydzień4. tydzieńMazowsze

Więcej o tegorocznej edycji Lata Muz Wszelakich znajdziesz TUTAJ

W tym tygodniu zapraszamy na:

30 lipca, wtorek

19:00
HAYDAMAKY – koncert
Scena przy ratuszu

Haydamaky to jeden z najpopularniejszych zespołów na Ukrainie. Od lat konsekwentnie podąża własną ścieżką muzyczną, nie poddając się mainstreamowemu graniu, którym wytrawny słuchacz jest atakowany z każdego radioodbiornika. Haydamaky to niepowtarzalny styl muzyczny, który sami stworzyli i na którym budują swoją miłość do muzyki. To po prostu KOZAK ROCK, czyli niezwykłe połączenie motywów muzyki etnicznej wielu regionów Ukrainy, Bałkanów, nut cygańskich, żydowskich i rockowego uderzenia.

Od 2001 roku zespół wydał pięć albumów, z czego trzy ostatnie doczekały się premiery i sprzedaży na europejskim rynku muzycznym. Ostatni album to wspólne dzieło dwóch gigantów – ukraińskich Haydamaków i polskiego Voo Voo, które otrzymało status złotej płyty i nominację do Fryderyków 2010. Zespół aktywnie koncertuje na Ukrainie, w Polsce, Niemczech, Austrii, Danii, Holandii, Czechach, Słowacji, Portugalii, Hiszpanii, Estonii, Szwecji, Szwajcarii i Norwegii.

Oprócz standardowych tras koncertowych Haydamaky występują na największych europejskich festiwalach muzycznych oraz biorą udział w międzynarodowych projektach muzycznych, jak choćby wspomniany wcześniej projekt z Voo Voo czy turneez legendą austriackiej sceny, Hubertem Von Goisern-em. Zespół nie tylko gra, ale też zdobywa nagrody i wyróżnienia: pierwsze miejsce w polskim internetowym plebiscycie „Wirtualne Gęśle 2010” na najlepszy album world music za współny projekt z Voo Voo, Nominacja albumu „Voo Voo i Haydamaky” do Fryderyków 2010 w kategorii muzyka folkowa, Statut Złotej Płyty albumu „Voo Voo i Haydamaky”, Siódme miejsce na World Musics Chart Europe za albumy „Ukraine Calling” i „Kobzar”, utwór „Za nashov stodolov” z albumu „Ukraine Calling” znalazł się na playliście Charley Gillett (BBC). Niemiecki wydawca zespołu, Eastblok Music, znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych wydawców świata za album „Ukraine Calling” (WOMEX / World Music Charts Europe „Top Label Award winners for 2006”).

 

Haydamaky to zespół grający blisko 100 koncertów rocznie na Ukrainie i w krajach Europy Zachodniej. Grupa działając od wielu lat aktywnie na scenie muzycznej wypracowała wysokie standardy – nie tylko muzyczne, ale również technicznei organizacyjne. Zespół nieustannie poszerza swoja bazę administracyjną na całym świecie. Obecnie Haydamaky mają swoich menedżerów (zajmujących się PRem, sprzedażą koncertów, promocją, dystrybucją albumów) na Ukrainie, w Polsce, Niemczech, Austrii, Holandii, Węgrzech, Estonii i Kanadzie.

1 sierpnia, czwartek

19:00
STONEHENGE – koncert (muzyka irlandzka)
Scena przy ratuszu (w razie niepogody Piwnica Artystyczna KAWON)

Grupa STONEHENGE powstała w 1996 roku. Nazwa zespołu pochodzi od tajemniczego kamiennego kręgu położonego w hrabstwie Salisbury na południu Anglii. Według wielu teorii było to miejsce, w którym druidzi czyli celtyccy kapłani, czcili swych bogów.

Do dnia dzisiejszego pod Stonehenge urządzane są wielkie zloty miłośników kultury celtyckiej. Charakterystycznym dla tej grupy brzmieniem jest według krytyków oraz opinii publiczności energiczne, wręcz żywiołowe granie muzyki celtyckiej z dużą dozą słowiańskiego zacięcia.
2 sierpnia, piątek

11:00
BAJKI BAJDY BANIALUKI
URODZINY
Teatr Lalki i Aktora, Wałbrzych
Amfiteatr

To historia wesołej rodzinki i śmiesznych, absurdalnych rytuałów, utrzymana w konwencji klaunady, pantomimy, teatru ruchu i…komiksu. To muzyczna opowieść o dziecięcych emocjach, o budowaniu relacji między rodzeństwem oraz o wzajemnych oczekiwaniach. To międzypokoleniowa humoreska o rodzinnej więzi, która zostaje wystawiona na próbę. To także pastisz obowiązujących metod wychowawczych i wszechobecnych telewizyjnych ikon takich, jak m.in. Perfekcyjna Pani Domu czy Superniania, zakropiony dawką humoru i refleksji. Widowisko jest interaktywną zabawą z publicznością, która ma szansę przetestować najnowocześniejsze metody Superbohatera, zaprzyjaźnić się z najmłodszą bohaterką spektaklu, by w końcu stać się gościem na urodzinowym przyjęciu.

 

20:00
Romek PUCHOWSKI – koncert promujący płytę Free

Romek Puchowski – śpiew, dobro, gitara akustyczna, slide

Roman Puchowski to muzyk awangardowy i bluesowy. Solista, lider i twórca alternatywnej formacji Von Zeit, członek polskich i międzynarodowych składów oraz projektów muzycznych, wokalista, instrumentalista, kompozytor, autor tekstów, profesor warsztatów gitarowych.
2 sierpnia, piątek

19:00
Koncert inauguracyjny MUZYKA WŁOSKIEGO SEICENTO
wykonanie: Cappella Viridimontana, Jerzy Markiewicz (dyrygent), Maria Banaszkiewicz-Bryła (klawesyn)
Kościół Ewangelicki

 

Sprawdź również

Skip to content