Lato Muz Wszelakich zaprasza Państwa po raz jedenasty! Jak co roku na zielonogórzan czeka szereg różnych imprez. W tegorocznym programie znajdziecie między innymi znane już cykle jak : Bluesowe noce, Bajki Bajdy Banialuki, Znanych na wesoło, Wieczory u Luteranów itp. . Jednak ten rok będzie należał również do nowości m.in 11 uśmiechów na 30-lecie Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, koncerty z cyklu MuzZOK czy Wakacje z ZUMBA® fintess. W zielonogórskim amfiteatrze odbędzie się już po raz kolejny Zielonogórska Noc Kabaretowa czyli Kabaretobranie 2014 oraz zaprosimy Państwa na przepiękne wydarzenie czyli operę Nabucco Verdiego. Z pewnością tego Lata nie będziecie się nudzić!
Więcej informacji o tegorocznej edycji Lata
>TUTAJ<
Informator Kulturalny z programem Lata Muz Wszelakich 2014:
1 tydzień Lata Muz Wszelakich
2 lipca, środa
11.00 – 13.00 nie nudzę się latem Zabytki sakralne Zielonej Góry
spacer z przewodnikiem Janem Frydrykiem po Zielonej Górze – udział bezpłatny
Zapraszamy wszystkich na wędrówkę po sakralnych zabytkach miasta. Specjalnie dla spacerowiczów otwarte zostaną dwa niedostępne dla turystów obiekty tj. Kościół Ewangelicko – Augsburski oraz Cerkiew Greko-Katolicka.
Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych (miejsce zbiórki plac Bohaterów przy pomniku)
3 lipca, czwartek
20.00 znani na wesoło Tadeusz Drozda Show
Tadeusz Drozda – mgr inż. elektryk aktor i autor kabaretowy, założyciel wraz z Janem Kaczmarkiem kabaretu „ELITA” we Wrocławiu. Występował w „Elicie” do roku 1976, potem przeprowadza się do Warszawy, gdzie podejmuje współpracę z telewizją. Przez lata jeden z najpopularniejszych showmanów i satyryków polskiej telewizji. W 1998 roku uznany przez miesięcznik „Sukces” za najbardziej lubianego Polaka, którego każdy chciałby zaprosić do domu (2 miejsce Marcin Daniec, 3 – Jacek Kuroń). Twórca wielu programów telewizyjnych, niedawno obchodził 35-lecie pracy w telewizji, popularny jako Dyżurny Satyryk Kraju dzięki prowadzonemu przez osiem lat programowi o tym samym tytule.
Tadeusz Drozda jest wszechstronnym twórcą telewizyjnym i estradowym. Pisywał cotygodniowe felietony do „Angory”, „Życia Warszawy”, „Superexpresu”, „Nowego Dnia” i innych. Niektóre z tych felietonów przeczytać można na stronie: www.drozda.pl .Poza tym koncertuje w kraju i za granicą, nagrywa płyty i jest jedynym satyrykiem, który został przez prezydenta odznaczony za całokształt osiągnięć zawodowych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Zielonogórski Ośrodek Kultury (podwórko Galerii u Jadźki w razie niepogody Piwnica Artystyczna KAWON)
4 lipca, piątek
11.00 bajki, bajdy, banialuki Jacek i Placek, Teatr Mer z Łodzi
To ciepła opowieść o chłopcach uciekających od codziennych obowiązków w poszukiwaniu beztroskiej krainy z marzeń. Spotkania z bobrem, pelikanem, osłem czy kobietą na wzgórzu uczą dzieci szacunku do pracy, miłości do bliskich i tego, że nie wszystko złoto, co się świeci”. Po powrocie do domu chętnie się uczą, pomagają matce, a przy pracy nucą: „Nie trzeba aż księżyca z nieba kraść, żeby się prawdą najpiękniejsza stała baśń!”
Zielonogórski Ośrodek Kultury (amfiteatr im. Anny German)
18.00 – 19.30 wakacje z zumba®fitnes Zdrowie, uroda, piękno
Zumba na świeżym powietrzu, konsultacje dietetyczne, zabiegi spa i kosmetyczne, wszelkiego rodzaju masaże i wiele innych atrakcji
Centrum Tańca i Fitness i Fundacja Lyada (plac Bohaterów przy fontannie)
20.00 bluesowe noce
Koncert zespołu Midnight Blues
Midnight Blues w swoim repertuarze muzycznym trafia w szerokie spektrum Blues’a. Członkowie zespołu to konglomerat doświadczonych muzyków, mających za sobą bagaż doświadczeń estradowych. Większość z nich wróciła do grania po wielu latach nieobecności na scenie, z jednego tylko powodu – z powodu miłości do muzyki. Rok 2011 zapisał się w historii zespołu wieloma sukcesami. Midnight Blues brał udział w licznych festiwalach i przeglądach bluesowych. Grupa zagrała koncerty między innymi z: Paul Lamb & The King Snakes, Pat Smillie Band, Nocna Zmiana Bluesa, Blue Machine, J.J Band, Kasa Chorych, Hard Times. Midnight Blues chętnie koncertuje w klubach oraz plenerach. Zespół wykonuje swój repertuar w wersji elektrycznej oraz akustycznej.
Artur Błaszkowski (gitary), Mariusz Bodnar (perkusja), Krzysztof Borowski (gitara basowa), Jarosław Saniewski (wokal, piano), Paweł Wawrzyniak (gitary), Mariusz Wilanowski (harmonijka)
Klub Piekarnia Cichej Kobiety BILETY 15 zł
20.00 11 uśmiechów na 30-lecie Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego
Jarosław Jaros
Współtworzę kabaret Grzegorz Halama Oklasky. Występuję również z solowo z autorskimi piosenkami z programem „Chyba piosenki”. Innymi słowy: piszę, komponuję, występuję. Początek mojej działalności artystycznej przypada na połowę lat dziewięćdziesiątych. Była to tak zwana „poezja śpiewana” i piosenka turystyczna. Jednak, to zamiłowanie do kabaretu zaskutkowało rozpoczęciem pracy na scenie i estradzie. 1998-2003: kabaret Słuchajcie (byłem ojcem założycielem, liderem, managerem, autorem i aktorem). 2003 – „do obecnie”: kabaret Grzegorz Halama Oklasky (aktor, autor). 2011 – „do obecnie”:
Jarosław Jaros solo – występuję solowo, łącząc w całość swoje artystyczne pasje, czyli piosenki z kręgu „krainy łagodności” i kabaret. Pojawiałem się w programach telewizyjnych (TVP1, TVP2, POLSAT, COMEDY CENTRAL, HBO) i radiowych (przede wszystkim Polskie Radio „Trójka”). Nie jestem już artystą młodego pokolenia i nie jestem jeszcze artystą starszego pokolenia. Nazwijmy mnie zatem artystą średniego pokolenia.
Kabaret Słoiczek po Cukrze
Kabaret Słoiczek po Cukrze jest prawdopodobnie najładniejszym kabaretem na świecie. Tworzą go wyłącznie kobiety, dlatego jest tak wyjątkowy. Jednak ten, kto myśli, że kobiety to „słaba płeć”, nigdy nie widział Słoiczka po Cukrze w akcji. Dojrzały humor, znakomite aktorstwo, codzienność w krzywym zwierciadle, radość i energia, a do tego piękno, refleksja, spostrzegawczość i inteligencja sprawiają, że widz doskonale spędza z nami czas. Zapraszamy na dużą dawkę świetnej zabawy z puentą.
Grzegorz Halama Oklasky
Obłe, w żółtym golfie i śmiesznie się porusza. Tak widzi Grzegorza Halamę 3 miesięczne dziecko. Szanujący się Dorosły nazwie Grzegorza Artystą Kabaretowym. Łatwo zrozumieć 3 miesięczne dziecko, ale co ma na myśli szanujący się Dorosły? Być może to, że Grzegorz Halama gromadzi ludzi w różnych salach po czym, pokazuje na scenie wszystko co może ich rozbawić, o czym są wcześniej uprzedzeni. Podobnie zachowuje się Jarosław Jaros. Oczywiście podobnie zachowuje się znacznie więcej osób, ale Jarosław występuje razem z Grzegorzem. Piosenki, monologi, skecze i formy bliżej nie określone będące wszystkim po trochu – oto co można zobaczyć w kabarecie Grzegorz Halama Oklasky. Striptiz, Schtirlitz, sztućce i tlenek fosforu w małych paczuszkach – tego w kabarecie Grzegorza nie zobaczycie.
(a teraz zupełnie inny opis kabaretu)
Grzegorz Halama zawsze prezentuje silny program, który sprawdza się we wszystkich warunkach. Jest popularny i ma swoją rzeszę fanów. Nagrywa do TVP1, TVP2, POLSAT, TVN, HBO do programu „HBO Na stojaka”, Comedy Central. W Trójkowej Liście Przebojów, jego utwór „Ja wiedziałem, że tak będzie” przez trzy tygodnie trwał na pierwszym miejscu. W każdy poniedziałek ma swoją audycję w radiowej „Trójce”. Znany z kreacji Pana Józka, hodowcy kurczaków, jak również z wielu parodii, monologów czy skeczy.
Obecnie na scenie prezentuje program „Jestem Ochroniarzem”, w którym pojawia się w towarzystwie Jarosława Jarosa. Program wypełniają piosenki („Jestem ochroniarzem z supermarketu”, „NFZ Blues”, „Jedzie pociąg”, „Nie pożyczę Ci stówy”), Pan Józek („Wywiad z Panem Józkiem o Magdzie Gessler”), monologi („Pan Edward”, „Miss Świata”) i stand-up.
Jeżeli kiedykolwiek widziałeś faceta w żółtym golfie o aerodynamicznym kształcie, to na pewno był to Grzegorz Halama w żółtym golfie o aerodynamicznym kształcie.
Zielonogórski Ośrodek Kultury (podwórko Galerii u Jadźki w razie niepogody Piwnica Artystyczna KAWON)
21.30 – 23.00 a niebo gwiaździste nade mną….
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze
(Winne Wzgórza przy Palmiarni)
5 lipca, sobota
12.00 BIEGNi Summer Jam
w programie: zawody skateboardowe; Graffiti Jam; Dance Jam Studio Tańca Motion; koncerty: Świeży LJN, Grapexim, Buch Klika, Buras&Piexon, Zgas, Małpa; DJ-e Gugatch i Buras
BIEGNi SUMMER JAM jest kontynuacją imprez zorganizowanych w latach poprzednich na skateparku w Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze. Jest to całodzienny otwarty festyn promujący kulturę hip – hop w regionie lubuskim. Naszym celem jest przedstawienie „jasnej” strony hip – hopu tak, by kultura miejska nie kojarzyła się tylko z negatywnymi wartościami. Chcielibyśmy zaangażować młodzież z naszego regionu do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i jednocześnie umożliwić im działanie na tych płaszczyznach, które są dla nich atrakcyjne. Chcielibyśmy również pokazać szerszej widowni, iż kultura miejska, czy też kultura hip – hop, to nie tylko agresja jak się potocznie sądzi, lecz również taniec, malowanie czy też muzyka. Właśnie na BIEGNi SUMMER JAM spotykamy najlepszych artystów graffiti, najlepszych tancerzy breakdance, c walk, hip–hop, najlepszych miłośników deskorolki z naszego regionu i wszystko to przy dźwiękach lokalnych młodych jak i starszych artystów muzyki rap. Jesli masz w sobie miłość do kunsztu w jednej z wymienionych dziedzin to właśnie BIEGNi SUMMER JAM jest miejscem idealnym dla Ciebie bo właśnie tu hip–hop spotyka pasje.
Stowarzyszenie BIEGNi (Park Tysiąclecia)
6 lipca, niedziela
18.00 orkiestrada
Orkiestra Dęta Zastal, dyrygent Leszek Gąd
Stowarzyszenie Orkiestra Dęta „Zastal” (przy Ratuszu w razie niepogody Zielonogórska Palmiarnia)
21.30 – 23.00 a niebo gwiaździste nade mną….
Pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego
warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze
(Winne Wzgórza przy Palmiarni)
Więcej informacji o tegorocznej edycji Lata
>TUTAJ<