Generic filters
Tylko w tytułach
Kategorie imprez
Festiwal
Inne
Kabaret
Koncert
Konkurs
Plener
Spektakl
Warsztaty
Wystawa
Szukaj
Close this search box.

1. tydzień Lata Muz Wszelakich 2013

Lato Muz Wszelakich to największy, najdłuższy i skupiający ogromną ilość widzów cykl imprez w naszym mieście, nagrodzony w Warszawie Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na najlepszą imprezę turystyczną roku 2005 oraz w 2006 roku wyróżniony w Konkursie Miast Polskich jako Miasto dla Turystów. Kilkadziesiąt wydarzeń i wykonawców, w tym koncerty, spektakle, recitale, kabareton, festiwale i wiele innych.

Więcej o tegorocznej edycji Lata >TUTAJ<

W tym tygodniu zapraszamy na:

4 lipca, czwartek

19:00
ZNANI NA WESOŁO
Przeżyłam z Tobą tyle lat – Koncert Krystyny GIŻOWSKIEJ
(Galeria u Jadźki / w razie złych warunków atmosferycznych KAWON)

Spotkanie z Krystyną Giżowską to okazja do wspaniałej zabawy przy piosenkach ,które wszyscy dobrze znamy i wspolnie śpiewamy z artystką.Podczas koncertu usłyszymy dobrze znane utwory min. – „Samotność uczy nas”,”Koncert na światło i cień”,”Samotność czeka na peronie” oraz największe przeboje artyski”Złote obrączki ” czy „Nie było Ciebie tyle lat”.Krystyna Giżowska to osoba ciepła i bezpośrednia , która niezwykle szybko nawiązuje kontakt z publicznością .

5 lipca, piątek

11:00
BAJKI BAJDY BANIALUKI
Szewc Dratewka
Teatr Rozrywki Trójkąt, Zielona Góra
(amfiteatr)

To z humorem opowiedziana historia dzielnego szewca, ratującego królewnę od śmierci w paszczy smoka, lecz jednocześnie zaskakująca dodatkowymi niestandardowymi wątkami i wciąganiem widowni w akcję sztuki.

20:00
BLUESOWE NOCE
Koncert zespołu TORTILLA
(Klub Piekarnia Cichej Kobiety)

TORTILLA to zespół doskonale znany z dokonań bluesowych, reprezentujący, jako jedna z nielicznych grup w Polsce autentycznego bluesa elektrycznego. Czerpie z bluesowych korzeni, jednak wyraźnie przełamuje narzuconą w tym nurcie konwencję, podążając własną niebanalną drogą. Efektem tego jest unikalny i rozpoznawalny styl, który cechuje szacunek do tradycji czarnoskórych wykonawców, rock’n’rollowa energia typowa dla białych muzyków oraz jazzowy puls. Największymi atutami TORTILLI są żywiołowe koncerty, znakomity kontakt z publicznością oraz sposób interpretacji i niezwykła barwa głosu wokalistki zespołu. Zespół ponad 1.000 razy występował na najważniejszych krajowych festiwalach bluesowych oraz koncertach w całej Polsce. Wielokrotnie gościł również poza granicami kraju /min. Holandia, Francja, Niemcy, Słowacja, Węgry, Litwa, Ukraina, Białoruś/. TORTILLA jest laureatem festiwalu Rawa Blues.

Marta Ciosek – śpiew; Maurycy Męczekalski – gitara; Tomek Przymorski – gitara basowa; Wojtek Szachnowski – perkusja; Dawid Wydra – harmonijka ustna, trąbka

6 lipca, sobota

22:10
GLORIA
reżyseria Jarosław Fedoryszyn, scenografia i kostiumy Alla Feoryszyna
Lwowski Akademicki Teatr Woskresinnia w Ukrainie
(parking przy Centrum Biznesu)

Spektakl opowiada o rytuałach i obyczajach, jakie towarzyszą człowiekowi od początku dziejów Woskresinnia używając właściwych sobie środków teatralnej ekspresji pokazuje jak ważną rolę w życiu człowieka pełnił… ogień. Przy dźwiękach symfonicznej aktorzy i szczudlarze wyczarują niebywale urocze sytuacje ale i sceny rodem z apokaliptycznych wizji unicestwiania człowieka. Estetyka spektaklu oparta na folklorze ukraińskim. W partiach tanecznych na szczudłach wykorzystano muzykę laureatki Eurowizji ukraińskiej artystki Rusłany.

7 lipca, niedziela

18:00
ORKIESTRADA
Orkiestra Dęta ZASTAL
dyrygent Leszek Gąd
Stowarzyszenie Orkiestra Dęta „Zastal”
(przy ratuszu)

[zokgalery „28043”]

Sprawdź również

Skip to content