Po prostu – ZOK

„Po prostu…”  to cały czas tymczasowa nazwa  grupy plastycznej, która powstała w styczniu 2020 roku w Zielonogórskim Ośrodku Kultury. Grupę tworzą młodzi indywidualiści w wieku 6-17 lat, którzy jeszcze podejmują decyzję co do jej nazwy.

Grupa „Po prostu…” spotyka się aby wspólnie tworzyć, eksperymentować, doświadczać, odkrywać, doznawać, rozmawiać, poznawać i działać. W  działaniach artystycznych stawia na własne poszukiwania i nieszablonowe decyzje, po prostu… odchodzi od gotowych schematów. Rozwija swoją kreatywność poprzez pracę twórczą, a nie od-twórczą. Tematy, które podejmuje są tylko pretekstem do rozwijania naszej kreatywności, wrażliwości i zdolności.

Grupa „Po prostu …” to ekspresja i radość tworzenia.

Po prostu, to dopiero trzeci rok jej działań w Zielonogórskim Ośrodku Kultury.

 

Skład grupy od najstarszego do najmłodszego:

Kaj, Majka, Antek, Weronika, Wiktoria, Gosia, Aurelia, Alicja, Kinga, Ala, Maja, Kornelia, Mieszko, Veronika, Gabrysia, Oliwia, Klaudia, Kacper, Janek, Maks, Inka, Tosia, Antek, Łucja, Gabrysia

 

Instruktorem grupy jest Małgorzata Dobrucka, edukatorka z wielką cierpliwością i ambicjami do zrealizowania szalonych pomysłów grupy.

Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze, studia w Instytutu Sztuk Wizualnych w Zielonej Górze na Uniwersytecie Zielonogórskim, specjalność malarstwo. Edukatorka w BWA i koordynatorka dostępności Galerii BWA, gdzie pracuje od 2016 roku. Prowadzi warsztaty edukacyjne dla dzieci, młodzieży, dorosłych i osób z niepełnosprawnościami. Współpraca przy Letnich Spotkaniach dla dzieci towarzyszących wystawie „Detsky sen” (Galeria Arsenał Białystok, 2017). Koordynatorka spotkania Jak rozmawiać (z dziećmi) o sztuce? (BWA Zielona Góra, 2018).Współpraca przy warsztatach do wystawy „Zderzenie energii unikalnych” i „Chłód w pokoju sączy waniliowe mleko. Wystawa dla najmłodszych i nie tylko” (Galeria Kronika Bytom, 2020-2021). Prowadzenie warsztatów rodzinnych „To rośnie”(Uniwersyteckie Centrum Astronomii, Galeria Arsenał w Białymstoku, 2021). Prowadzenie warsztatów pt. „Na okrągło” w ramach cyklu Wakacjoimigacje, ( MOS Gorzów Wielkopolski, 2021). Od 2021 realizuje między pt. „Teraz!… DotykaMY” we współpracy uczniami z Zespołu Szkół Plastycznych w Zielonej Górze.

 

Instruktor: Małgorzata Dobrucka (e-mail: kubgo@o2.pl)