Grupy – archiwum – ZOK

Grupa M2 – zakończyła działalność w czerwcu 2017

https://zok.com.pl/grupy/m-kwadrat/

Zespół M Kwadrat (dawniej “Mali Muzykanci”) – to dziecięca grupa wokalna, która działa w ZOK „Amfiteatr” już od 2000 roku. Są zawsze tam, gdzie piosenka. Występują więc na zielonogórskich konkursach piosenki, okolicznościowych koncertach, dobroczynnych koncertach m.in. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – niemal co roku, na festynach i rozmaitych miejskich imprezach kulturalnych. Śpiewali  w Zielonogórskiej Piwnicy Kawon, w Sali Urzędu Marszałkowskiego, w zielonogórskiej Palmiarni (koncert „Mali muzykanci i goście”, spotkania jasełkowe), w Czerwieńsku, Legnicy, Frankfurcie, Międzyrzeczu, Głogowie  i kilkakrotnie na uroczystej Gali podczas DNI WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO. Piosenką „Czarodzieje i komputery”  otwierali nową halę sportową MOSiR.   M2 są laureatami „Wiolinowych spotkań” Pro Arte w Międzyrzeczu oraz Ogólnopolskiego Konkursu „Eko piosenka” w Legnicy (III nagroda), laureatami XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „Nowa piosenka w Starym Krakowie” (2006), laureatami X Nadbałtyckiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „O Bursztynowe słoneczko” w Ustce (I nagroda-2007). W 2008 roku zaśpiewali na prestiżowym  Festiwalu Młodych Piosenkarzy „ BUDZIK” we Wrocławiu – spośród 160 zgłoszeń znaleźli się w grupie 50 wykonawców. W 2009 roku M2 zostali laureatami Lubuskiego Młodzieżowego i Dziecięcego Festiwalu Piosenki – finał wojewódzki. Paweł Skibiński – wokalista M2  wyśpiewał  nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA  2009, a rok później był finalistą tegoż festiwalu. W czerwcu 2010 zespół zaśpiewał  na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki w Chodzieży i tradycyjnie na Lubuskim Festiwalu Piosenki w Zielonej Górze. Dziecięcy Zespół Wokalny M2 ma własny repertuar i tworzy własny klimat bliski wyobraźni dziecka i jego zainteresowań. Instruktorem  zespołu i zarazem autorem muzyki i tekstów większości utworów jest niezmiennie od dziesięciu  lat Mariola Roćko-Żabicka. Z zespołem współpracuje Krzysztof Mroziński oraz Paweł Słoniowski.

Skład zespołu M Kwadrat:

Paweł Skibiński
Inga Szymkowiak
Kamila Lis
Kaja Żabicka
Józefina Kłusek
Karolina Mazurkiewicz
Martyna Nadstoga
Julia Strawińska

Repertuar zespołu M Kwadrat:
Słowa i muzyka: Mariola Roćko- Żabicka
„Mali muzykanci”
„Czarodzieje i komputery”
„Zdrowy śpiew”
„Wesoła piosenka o mamie”
„Jesień”
„W Disneylandzie”
„Trudne pytania”
„Miasto zielone”
„Być gwiazdą”
„Marzenia”
„Na wyspie Annäbon” 
„Agata i ryby”
„Wołacz O!”
„Co mamy”
„Pamiętaj”
„Brawo”
„Telefony” (sł.Małgorzata Dolińska)

Chór Canon zakończył działalność w maju 2018

https://zok.com.pl/grupy/canon/

Grupa istniała od września 2010 roku. Jest to chór mieszany, na razie z jednym męskimi dwoma żeńskimi głosami. Z pokorą i dużą cierpliwością pracują nad repertuarem trzy głosowym. Każdy, kto skończył 50 lat i chciałby spróbować śpiewać klasyczny repertuar chóralny będzie mile widziany. Prowadząca: Alicja Roszkowska – Cieślińska

Warsztaty Twórcze Sztuka Po Godzinach – zakończyły działalność w 2012

https://zok.com.pl/grupy/sztuka-po-godzinach/

Sztuka Po Godzinach to ludzie i miejsce, do którego się wraca. Przy kubku herbaty wymieniamy się pasjami i technikami filcowania i nie tylko. Sztuka Po Godzinach to warsztaty dla początkujących i zaawansowanych, a więc tych którzy poszukują i pragnących pogłębić dotychczasową wiedzę, a także rozwinąć swoje umiejętności.

Przekonaj się, że nie musisz być osobą uzdolnioną plastycznie, aby spełniać się twórczo. W przyjaznej atmosferze odnaleźć swoją pasję i otaczać się pięknymi przedmiotami wykonanymi własnoręcznie.

 

 

Grupa Filmowa zakończyła działalność w lutym 2019

https://zok.com.pl/grupy/grupa-filmowa-deat-cat/

Amatorzy próbujący samodzielnie realizować filmy spotykają się w Zielonogórskim Ośrodku Kultury. Zaczęliśmy od zimowych warsztatów filmowych podczas “Ferii w Amfiteatrze” 2016. Powstały już pierwsze dzieła, grupa wysłała debiutancki film na konkurs.

Wojciech Tomczak – instruktor 
Zajęcia adresowane są do początkujących i średnio-zaawansowanych amatorów – filmowców (od 10 roku życia).