2013 – ZOK

Wybrana Edycja:

WINOBRANIE

Winobranie Dni Zielonej Góry to doroczna impreza kulturalna odbywająca się w Zielonej Górze na początku września. Trwa dziewięć dni, podczas których odbywają się liczne spektakle, koncerty, winobraniowy jarmark. Najważniejszym wydarzeniem jest zawsze korowód winobraniowy, który przemierza ulicami miasta na zakończenie imprezy. Tradycja Winobrania jest związana z okresem zbierania plonów z winnic zielonogórskich, z których niegdyś słynęło miasto. Pierwsze święto Winobrania odbyło się w październiku 1852 roku. Na tegoroczne Dni Zielonej Góry zapraszamy w dniach 7 – 15 września.

Zaproszenie na WINOBRANIE 2013 w RTV Lubuska

O bezpieczeństwie imprezy w Radio Zielona Góra  

Znamy już pełny program tegorocznych obchodów Dni Zielonej Góry. Oczywiście biorąc pod uwagę rozmach przedsięwzięcia, oraz specyfikę „Winobrania”, poszczególne pozycje zawarte w udostępnianym programie mogą ulec kosmetycznym zmianom. Pełna i ostateczna wersja programu zostanie jak zawsze doręczona do skrzynek pocztowych wszystkich mieszkańców miasta i gminy. Tradycyjnie ubrana będzie w szatę graficzną, nawiązującą do winobraniowych dekoracji. Autorem prac stylizujących Dni Zielonej Góry 2013, podobnie jak w ubiegłym roku, jest Pan Jerzy Fedro. Oryginały prac ilustrujących Winobranie znajdują się w zbiorach Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Zachęcamy do zapoznania się z programem i zaplanowania tygodniowej zabawy!
Program w formie papierowej ukaże się dla zielonogórzan w gazecie Łącznik, której kolportaż odbędzie się 6-7 września 2013 roku. Dostępny będzie również w punkcie Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Ratuszu od 6 września.

image description